Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, JDM napisał:

Ze dwa dni temu krypto ostro spadło, wszyscy się tak wystraszyli, że ceny kart poszły o ok +600zł w górę

Prawidłowo! Zachowawczo i z wyprzedzeniem.
Nie po to spadło, żeby pikować, tylko by skoczyć w górę. To i ceny gotowe! ;)
LOL

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, T0TEK napisał:

Dobrze to kupiłem wtedy RX470 8gb za 3 stówy, oraz 2080s xtrio za 2.3k. Same ceny kart to przemilcze, za to podejście producentów zasługuje na odrębny akapit. Ciekawi mnie tylko jak branża gier zareaguje, czy oleją PC i wymagania będą tylko rosły przez nieudolne porty, czy będą dopracowywać gry dla przeciętnego użytkownika GTX 1060. 

 

Ty tak na serio? Rynek PC ma się dobrze. Społeczeństwo się bogaci to i karty drożeją. Nikt PC  nie oleje... Nvidia już ma nowe krtay 40xx w przygotowaniu, będą dobrze kopać i dobre FPSy też. Cena taka jaka będzie to będzie, rynek zdefiniuje. Nową kartę też zamierzam sobie odkopać tak jak tego rtx 3080 co mam teraz. Nic nie ma przyjemniejszego niż karta za free i 4K 60 FPS... :E

https://www.pcmag.com/news/global-pc-market-increases-by-55-in-2021-highest-growth-in-a-decade 

55% wzrost w 2021 :D

Edytowane przez aureumchaos
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj się spóźni ale jednak do mnie też dotrze, karta w drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, aureumchaos napisał:

Ty tak na serio? Rynek PC ma się dobrze. Społeczeństwo się bogaci to i karty drożeją. Nikt PC  nie oleje... Nvidia już ma nowe krtay 40xx w przygotowaniu, będą dobrze kopać i dobre FPSy też. Cena taka jaka będzie to będzie, rynek zdefiniuje. Nową kartę też zamierzam sobie odkopać tak jak tego rtx 3080 co mam teraz. Nic nie ma przyjemniejszego niż karta za free i 4K 60 FPS... :E

https://www.pcmag.com/news/global-pc-market-increases-by-55-in-2021-highest-growth-in-a-decade 

55% wzrost w 2021 :D

Do RTX4080 to będą gratis dodawać klimatyzację do pokoju :D Ile to ma prądu brać... 500W?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, aureumchaos napisał:

Ty tak na serio? Rynek PC ma się dobrze. Społeczeństwo się bogaci to i karty drożeją. Nikt PC  nie oleje... Nvidia już ma nowe krtay 40xx w przygotowaniu, będą dobrze kopać i dobre FPSy też. Cena taka jaka będzie to będzie, rynek zdefiniuje. Nową kartę też zamierzam sobie odkopać tak jak tego rtx 3080 co mam teraz. Nic nie ma przyjemniejszego niż karta za free i 4K 60 FPS... :E

https://www.pcmag.com/news/global-pc-market-increases-by-55-in-2021-highest-growth-in-a-decade 

55% wzrost w 2021 :D

5e98dc11075ea.jpg

  • Haha 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xtn napisał:

Do RTX4080 to będą gratis dodawać klimatyzację do pokoju :D Ile to ma prądu brać... 500W?

Mam klime jyz w domu, wiec czekam na 40xx :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, aureumchaos napisał:

Mam klime jyz w domu, wiec czekam na 40xx :D

Ja poszedłem dalej i oprócz klimy, którą miałem, dołożyłem w tym roku na dachu panele FV ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wstrzymali modernizację elektrociepłowni, zamiast tego będzie kopara na 20 000 RTX 4xxx chłodzona wodą z bloków.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, JDM napisał:

5e98dc11075ea.jpg

 

Nie będę kupował RTXa 40x0 na premierę - poczekam na kolejne dopracowane rewizje pozbawione problemów wieku dziecięcego. I powinny być już tańsze, bo bez podatku od nowości!  Nie będę płacił i robił za darmowego testera!

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nikt normalny nie myśli w takich kategoriach o GPU od ponad roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nigdzie nie da się kupić w normalnych cenach. Teraz przepłacone GPU o 1-2k to okazja ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, grzegorz1981 napisał:

Jeszcze będziecie chcieli mi sprzedać swoje RTX-y za pół darmo z pocałowaniem ręki jak pęknie bańka kryptościerwa ?

RTX-NOSACZ.png

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ponad miesiąc temu wymieniłem mojego starego Radeona na 3060Ti bez dopłaty. Teraz wchodzę na stronę z której kupiłem tego 3060Ti i widzę że ten sam numer już by nie przeszedł, bo karta droższa o 500zł :sex:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, aureumchaos napisał:

Ty tak na serio? Rynek PC ma się dobrze. Społeczeństwo się bogaci to i karty drożeją.

Źle to oceniasz.cyckają z kont.

Berdzie pusto to ogłoszą koniec pandemii?

23 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Odnośnie rtx 3080 gaming oc. To niech bierze użytkownik. Przecież ta karta jest bardzo dobra podkręcona, sam ją mam.

jest w miare

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada botów by co nieco pomogła, ale nie zmienia to faktu że jeśli będzie popyt to i taki spekulant to po prostu ominie w inny sposób. Jeden będzie siedział cały dzień w gaciach przed monitorem i komórką, drugi kupi hindusów klikających co chwilę i sprawdzających, a trzeci kupi zaawansowanego bota z łamaczem captchy i zmianą IP zapytań. Nie mówiąc że dla sklepu to są spore utrudnienia w wprowadzeniu cześci mechanizmów anty-spekulacyjnych, dodatkowo które towary mają być tym obłożone i jak zadecydować o tym? 

Reglamentacja jak za komuny z kolei wyglądała tak, że ten kto miał znajomości i twardą walutę ten zabierał cały towar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jacktheripper napisał:

a trzeci kupi zaawansowanego bota z łamaczem captchy

łamacze captchy same wymagają karty graficznej do napędzania AI

dodatkowo google tak skonstruowało skrypt ze całość wymaga silnika javasryptu by cokolwiek zrobić

zobacz jakie akrobacje robi peer to mail zęby zakładać konta mailowe chronione CAPTCHA

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Auberon napisał:

zobacz jakie akrobacje robi peer to mail zęby zakładać konta mailowe chronione CAPTCHA

Rozwiniesz myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jacktheripper napisał:

Reglamentacja jak za komuny z kolei wyglądała tak, że ten kto miał znajomości i twardą walutę ten zabierał cały towar :)

Czyli dokładnie tak jak teraz :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jacktheripper napisał:

Rozwiniesz myśl?

trzeba używać dostępnej w windows przeglądarki IE lub pisać oddzielne aplikacje pod QT z wykorzystaniem zaszytego w nim WebKit

w ostateczności wstrzykiwać zakładkami JS do chrome i zakładać konta pół-automatycznie

konciarze mają przewalone

te same jaj przerabia JDownloader

26 minut temu, Kris194 napisał:

Czyli dokładnie tak jak teraz :E

jaka tu masz reglamentacje skoro nikt nie panuje nad ilością kart jakie kupisz w różnych sklepach ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Jakoś ponad miesiąc temu wymieniłem mojego starego Radeona na 3060Ti bez dopłaty. Teraz wchodzę na stronę z której kupiłem tego 3060Ti i widzę że ten sam numer już by nie przeszedł, bo karta droższa o 500zł :sex:

A ile Radeony podrożały? Też pińcet? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Auberon napisał:

jaka tu masz reglamentacje skoro nikt nie panuje nad ilością kart jakie kupisz w różnych sklepach ...

Reglamentacja – wprowadzone czasowo lub na stałe ograniczenie wolnego obrotu pewnymi dobrami lub towarami, spowodowane przeważnie niedostatkiem tych dóbr lub towarów i koniecznością ich racjonowania

Zobacz teraz jaką politykę prowadzą sklepy, ograniczona ilość sztuk na klienta często do jednej. A kto ma znajomości i kasę kupuje całą paletę jeszcze na długo przed tym nim ta dojedzie do sklepu.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Radio_Tirana napisał:

A ile Radeony podrożały? Też pińcet? 

No właśnie że ten Radek co miałem stoi w tej samej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kris194 napisał:

Reglamentacja – wprowadzone czasowo lub na stałe ograniczenie wolnego obrotu pewnymi dobrami lub towarami, spowodowane przeważnie niedostatkiem tych dóbr lub towarów i koniecznością ich racjonowania

Zobacz teraz jaką politykę prowadzą sklepy  ograniczona ilość sztuk na klienta często do jednej. A kto ma znajomości i kasę kupuje całą paletę jeszcze na długo przed tym nim ta dojedzie do sklepu.

ale nie musisz mieć bonu towarowego by pójść do  kolejnego sklepu

za komuny jak raz zużyłeś "kartkę" to już nie kupiłeś w innym sklepie ...

już nie wspomnę o tym ze sklepów jest multum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu te ceny kart tak rosna jak z kopania coraz mniejszy zarobek? Mi sie nawet nie chce wlaczac kopania na moim 3080 limited.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepów może i jest multum za to towaru brak bo ten często do sklepu nawet nie dojeżdża. Nie ma co się sprzeczać tu o definicję, ograniczenie sprzedaży jest a kto je nakłada to już nie ma wielkiego znaczenia. Fakt jest jednak taki, że dotyczy ono wyłącznie przeciętnego "Kowalskiego".

Inną charakterystyczną cechą systemu kartkowego lat 80. był też najpierw nielegalny (zwany spekulanctwem), a potem już legalny handel deficytowymi towarami podlegającymi formalnie reglamentacji, ale poza systemem kartkowym: od 1986 r. prawie wszystkie towary dostępne na kartki po cenach urzędowych można było nabywać w wybranych sklepach po cenach umownych, które były średnio 2-3 razy wyższe od cen urzędowych.

System inny, problemy obecnie te same... Historia śmieje się nam prosto w twarz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...