Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, hopes napisał:

Gdybym teraz składał zestaw to bym kupił, ale że zapał z wiekiem siada mam zamiast 3080 series X i PS 5. Jeszcze 2 lata temu nawet nie dopuszczałem myśli o konsoli. Się porobiło...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wrobel_krk napisał:

Na ten wykres patrzcie

Czy ja dobrze widzę? Nawet podczas wakacyjnego zjazdu do 1900$ bardziej opłacało się kopać, niż teraz przy 3300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając na bieżąco bardziej się w wakacje opłacało, ale dużo górników już zarobiła to kopia z założeniem żeby trzymać az skoczy znów na 5000$ albo więcej. Przynajmniej tak po forach widzę że jest. No i dalej przebicie zysku do ceny prądu jest ponad 6 krotne.ci co kopią od pół roku minimum mają sprzęt spłacony i teraz zysk jest. Karty są droższe przy sprzedaży nawet jakby co(mówię o tych co im się chciało i umieli polować na okazje)

Co dopiero jak ktoś hurtowo 100 kart kupował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie jeszcze o PoS. Wtedy to stackowanie będzie przynosić zyski.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie to faktycznie było, teraz jest Mniejśmieszny Nowszy Ład : ]

Scenariusz taki:
Sklepy mają karty (duża ilość), ale nie chcą zniżać ceny bo karty sprzedają się w podobnym tempie co inne artykuły więc nie ma sensu zmieniać ceny. 

I co wtedy ? Ludzie dostają pieniądze nadrukowane od rządu (jak obecnie) i karty przez kilka najbliższych lat nawet po spadku bitcoina nie spadną nawet do 150% zakładanego msrp bo czym więcej pieniadza w rękach ludzi (nie wszystkich lecz wielu) tym szybciej sprzeda się drogi towar czyli inflacja na pewne artykuły może być niesamowicie wysoka tak jak bodajże od lat jest z masłem (o ile się nie mylę)

Sklepy się wzbogacą a jednostka (nie wszyscy ale wielu) nadal może cierpieć i to na prawdę bardzo długo .. scenariusz może i czarny ale realny. Niby żartowalem o tym że karty graficzne wyznaczą sobie własny trend niezależny od bitcoina, ale to jest całkiem możliwe, że sklepy na swoim doświadczeniu z całego roku będą traktować kartki jak towar luksusowy - zwłaszcza że moga mieć ze sobą zmowę cenową, co w przypadku takich zysków na kartkach jest możliwe .. scenariusz znowu czarny ? Jasne, ale realny : ]

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, marian666666 napisał:

Sklepy mają karty (duża ilość), ale nie chcą zniżać ceny bo karty sprzedają się w podobnym tempie co inne artykuły więc nie ma sensu zmieniać ceny.

Wczoraj w X-komie były 3070 Game Rock za 5300zł, były, bo już ich nie ma. Mimo Nowego Wału ludzi dalej stać ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, marian666666 napisał:

 

19 minut temu, JDM napisał:

 

Na polityczne wrzutki jest odpowiedni dział 

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Tornado3 napisał:

https://www.krsystem.pl/palit_rtx_3070ti_gamingpro_8gb_gddr6x__w_magazynie-item-66095.html

Na pewno lepsze ceny fabrycznie nowych kart niż niektóre z działu "sprzedam" ?

Mówisz o miłym dżentelmenie, który chciał nam wcisnąć używanego PNY za 5350? ?

Btw. jak ktoś się nie boi zakupów za granicą, to u Niemców 3070 Ti od Gigabyte też kosztuje 5500, ale dorzucają jeszcze RAM Corsair RGB oraz płytę głową Z590. Zawsze te 800 zł się odzyska. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzi mi o to, że używane AMPERE są na 99.9% z górniczym rodowodem więc lepiej nawet dołożyć te stówkę czy dwie i mieć "brand new"

od 2-3 tygodni widać lekkie poruszenie, bo panowie górnicy jedno-dwukartowi zaczęli się wycofywać

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Mówisz o miłym dżentelmenie, który chciał nam wcisnąć używanego PNY za 5350? ?

Btw. jak ktoś się nie boi zakupów za granicą, to u Niemców 3070 Ti od Gigabyte też kosztuje 5500, ale dorzucają jeszcze RAM Corsair RGB oraz płytę głową Z590. Zawsze te 800 zł się odzyska. 

Zapodaj linka do 3070ti z ramem i mobo za 5500zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Mówisz o miłym dżentelmenie, który chciał nam wcisnąć używanego PNY za 5350? ?

 

Dziękuję za słowa o miłym dżentelmenie. Co do reszty wypowiedzi to się nie zgadzam. Nikomu nic nie wciskałem i nie zmuszałem do zakupu - poinformowałem tylko o możliwości zakupu w podanej cenie.

 

Edytowane przez plixplox
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że nieźle zrobiłem opylając 1080Ti. Wątpie, by ceny używek się utrzymały. Kto miał iść w mining - już poszedł. Opłacalność zaczyna się teraz chwiać, bo ceny wysokie a trudność ETH rośnie jak na drożdżach, w tle POS który będzie niezłą rzeźnią dla minerów gdyż wszystkie coiny przejmą te terahashe które już nie będą mogły kopać ETH (trudność wzrośnie x-krotnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Alkohol oraz płynne produkty. Większość firm zabrania przesyłania alkoholu oraz innych płynnych produktów, które są zamknięte w szklanych opakowaniach. ...

Rzeczy o wysokiej wartości. ...

Materiały łatwopalne i żrące. ...

Żywe i martwe organizmy. ...

Żywność i używki.

Broń i amunicja

Tytoń

Pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hopes

Wklejałem linki między jednym respawnem a drugim, więc dałem dwa linki od tej samej firmy. Drugi miał być ten:

https://allegro.pl/oferta/adres-w-niemczech-wysylka-paczek-niemcy-polska-10-9809265387

☝️☝️☝️

Gość w opisie deklaruje, że obsługuje takie sklepy jak Media Markt, więc można zakładać, że liczy się z dużą wartością towaru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zadać pytanie wprost - w prywatnej wiadomości - i będziecie mieli czarno na białym czy podejmuje się zadania. Najwyżej każe dołożyć do usługi żeby podwyższyć ubezpieczenie (zakładam że oferta legit, patrząc na komenty) ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ffallen napisał:

A co za problem zadać pytanie wprost - w prywatnej wiadomości - i będziecie mieli czarno na białym czy podejmuje się zadania. Najwyżej każe dołożyć do usługi żeby podwyższyć ubezpieczenie (zakładam że oferta legit, patrząc na komenty) ¯\_(ツ)_/¯

Wysyłałem z tą usługą droższe karty - było szybko i sprawnie. W oddzielnej ofercie gość sprzedaje ubezpieczenie (do 5000 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to temat wyjaśniony. To ta łatwiejsza część. Teraz tylko upolować dropy w niemieckich sklepach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

@hopes

Wklejałem linki między jednym respawnem a drugim, więc dałem dwa linki od tej samej firmy. Drugi miał być ten:

https://allegro.pl/oferta/adres-w-niemczech-wysylka-paczek-niemcy-polska-10-9809265387

☝️☝️☝️

Gość w opisie deklaruje, że obsługuje takie sklepy jak Media Markt, więc można zakładać, że liczy się z dużą wartością towaru. 

Takie szczegóły są dość ważne. Na pewno warto porozumieć się zanim ktoś wykupi usługę.

9 godzin temu, Majestic12 napisał:

Wysyłałem z tą usługą droższe karty - było szybko i sprawnie. W oddzielnej ofercie gość sprzedaje ubezpieczenie (do 5000 zł).

Do 5k więc rtx 3080 odpada ;) a przynajmniej zanim przyjdą obniżki. Chyba że ma jeszcze inną ofertę na większe ubezpieczenie.

Gorzej jakby ktoś w ogóle nie opłacił ubezpieczenia i miał standardowe 1000 zł. To w razie problemu parę tysięcy w plecy.

 

Nie wiem na jakiej zasadzie w tym sklepie sprzedają DEMO ale 3080 ti za 7800 zł https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/Inno3D-GeForce-RTX-3080-Ti-iCHILL-X3-12GB-GDDR6X-RAM-Karta-graficzna-DEMO/2955098d

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...