Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteście w stanie mi powiedzieć czy warto dopłacać z 3070 ( 4599 zł ) do rtx 3070 ti ( 5499 zł ) czy najlepiej przeskoczyć od razu do 3080 ( 7699 zł ) 

Stoje przed wyborem pierwszej karty pod granie ale nie wiem jak się opłacalność względem poszczególnych ( absurdalnie brzmi oszczędność przy tych cenach ale wydajność / cena )

drugie pytanie w razie czego w jakiej cenie szukać 3080 aby przy obecnych czasach cena była „atrakcyjna” 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AmatorKomputerowy napisał:

Jesteście w stanie mi powiedzieć czy warto dopłacać z 3070 ( 4599 zł ) do rtx 3070 ti ( 5499 zł ) czy najlepiej przeskoczyć od razu do 3080 ( 7699 zł ) 

Stoje przed wyborem pierwszej karty pod granie ale nie wiem jak się opłacalność względem poszczególnych ( absurdalnie brzmi oszczędność przy tych cenach ale wydajność / cena )

drugie pytanie w razie czego w jakiej cenie szukać 3080 aby przy obecnych czasach cena była „atrakcyjna” 

Jaki monitor i gry?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AmatorKomputerowy napisał:

Jesteście w stanie mi powiedzieć czy warto dopłacać z 3070 ( 4599 zł ) do rtx 3070 ti ( 5499 zł ) czy najlepiej przeskoczyć od razu do 3080 ( 7699 zł ) 

Stoje przed wyborem pierwszej karty pod granie ale nie wiem jak się opłacalność względem poszczególnych ( absurdalnie brzmi oszczędność przy tych cenach ale wydajność / cena )

drugie pytanie w razie czego w jakiej cenie szukać 3080 aby przy obecnych czasach cena była „atrakcyjna” 

Dopłata do 3070ti nie jest tego warta. 3080tka jest znacznie szybsza od 3070 jak i 3070ti, ale musisz sam sobie zadać pytanie, czy warto dopłacać 50% do karty mocniejszej o 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AmatorKomputerowy napisał:

drugie pytanie w razie czego w jakiej cenie szukać 3080 aby przy obecnych czasach cena była „atrakcyjna” 

Poniżej 7000 to cena na dzień dzisiejszy atrakcyjna. 

Jak dla mnie albo bierzesz 3060 Ti albo od razu dopłacasz do 3080. 3070 to półśrodek. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AmatorKomputerowy napisał:

Jesteście w stanie mi powiedzieć czy warto dopłacać z 3070 ( 4599 zł ) do rtx 3070 ti ( 5499 zł ) czy najlepiej przeskoczyć od razu do 3080 ( 7699 zł ) 

Stoje przed wyborem pierwszej karty pod granie ale nie wiem jak się opłacalność względem poszczególnych ( absurdalnie brzmi oszczędność przy tych cenach ale wydajność / cena )

drugie pytanie w razie czego w jakiej cenie szukać 3080 aby przy obecnych czasach cena była „atrakcyjna” 

Nie warto. Albo kupujesz 3070, albo od razu skaczesz na 3080. Dopłacanie prawie tysiąc zl do Ti który ma tak niski przyrost mocy względem zwyklej "70" to marnowanie kasy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec decyzja zapadła - 3080 :)

Jestescie w stanie mi podpowiedzieć gdzie, kiedy i jak szukać, polować na te okazje?

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj normalnie w sklepie jak sie zdecydowałeś na karte za ponad 7 tysiecy i nie kombinuj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też popieram przedmówcę. 3060ti albo 3080, gdzie faktycznie idzie zauważyć różnicę w działaniu. Jednak patrząc po tym co na rynku się dzieje, zdaje mi się, że faktycznie wkrótce 3500 za fajne wersje 3060ti mogą być możliwe (o ile nie przestali ich produkować). Z 3080 pewnie będzie mniej kolorowo, więc jak Cię stać to szukaj fajnej wersji za około 7 tys i bierz. Ważne, żeby nie wziąć jakiejś bieda wersji. One może miały sens w okolicach 3 tys na premierę, ale przy takim wydatku to już strzał w stopę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, AmatorKomputerowy napisał:

A wiec decyzja zapadła - 3080 :)

Witamy w klubie - dołączasz do nas, kilku milionów którzy już rok temu podjęli tą przełomową decyzję, obecnie jesteśmy na tropie odpowiednich ofert : ]

 

Edytowane przez marian666666
  • Like 1
  • Haha 4
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Mi potwierdzenie przyszło o 10:55, z kupowałem o 07:54.

Ja się długo namyślałem ze względu na niemiłe wspomnienia z Palitem. Kupiłem po 11 i myślałem że anulują ale potwierdzenie dostałem 2,5h później. Zobaczymy czy po 10 latach się coś poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może abym nie naciął się na minę jakich modeli 3080 najlepiej szukać bo widziałem ze sporo tego jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Expert ma cyklicznie MSI 3080 Gaming Trio za bodaj 7200. Można przyjąć, że cena uczciwa. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AmatorKomputerowy napisał:

To może abym nie naciął się na minę jakich modeli 3080 najlepiej szukać bo widziałem ze sporo tego jest :)

Tylko Msi Suprim ? Jak szaleć to szaleć. Szczerze nie widzę sensu ładowania tyle tysięcy w coś innego niż Suprim/X trio czy też Aorus czyli najwyższą półkę. Chociaż ja osobiście preferuję MSI jednak. Gigabyte po przygodzie z 3060ti Gaming Oc, a nawet dwoma  i zobaczeniu jak pracują bym brał na drugim miejscu. Jeszcze Inno3d ichille te trzywiatrakowe ponoć są spoko. Polecam ogólnie różne porównania na yt.

Ale Suprim, ah ten suprim, jakież to jest piękne.  Problem tylko, że on naprawdę ma astronomiczne ceny.  


3070ti Tuf w cenie takiej no jako takiej 5750zł . 
Sklep legitny, w Krakowie koło Ikea. Spory salon komputerowy, raczej stacjonarny. Nie ma się czego obawiać. Co prawda kupowałem tylko lokalnie, ale obsługa na najwyższym poziomie. Na premierę 3060ti nawet mi jedną pod ladę odłożyli :D
https://bitcomputer.pl/pl/p/ASUS-RTX3070TI-8GB256-TUF-RTX3070TI-8G-GAMING/67963
A niech który mi to tylko na peppera wyniesie  ?

Edytowane przez Emhem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proshopie tak samo cyklicznie pojawia się Chill x3/x4 3080 w dobrych cenach, bez promocji w PL mają ogólnie lepsze ceny, jeśli będzie jakaś promo w PL to wtedy brać ze sklepu PL. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w tym segmencie ceny kształtują się następująco:-
3080 klasyczna tylko 7000 zł
3080 Suprim ZTrio Strix 8000 zł
3080 AIO 9000 zł

iść na całość czy nie ... oto prawidłowo postawione pytanie które łamie złamane już głowy : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumaryczna wydajność w 1080p:

RTX 3080 - 100%

RTX 3070 Ti - 86%

RTX 3070  -81%

RTX 3060 Ti - 72%

W wyższych rozdzielczościach przewaga 3080 się powiększa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już wiem jeśli chodzi o ceny ale skad te różnice się biorą? Wydajność w każdej jest taka sama? Dla mnie osoby kompletnie niedoświadczonej różnice są tylko wizualne co za tym idzie w moim wyobrażeniu różnią się tylko kultura pracy, odprowadzeniem ciepła - czymś jeszcze się różnią? 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AmatorKomputerowy napisał:

Wszystko już wiem jeśli chodzi o ceny ale skad te różnice się biorą? Wydajność w każdej jest taka sama? Dla mnie osoby kompletnie niedoświadczonej różnice są tylko wizualne co za tym idzie w moim wyobrażeniu różnią się tylko kultura pracy, odprowadzeniem ciepła - czymś jeszcze się różnią? 

Lepsze chłodzenie przełoży się nie tylko na lepszą kulturę pracy ale tez nieznacznie większa wydajność. W tych kartach dobre chłodzenie to krytyczna podstawa. Nie oszczędzaj na tym.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AmatorKomputerowy napisał:

Wszystko już wiem jeśli chodzi o ceny ale skad te różnice się biorą? Wydajność w każdej jest taka sama? Dla mnie osoby kompletnie niedoświadczonej różnice są tylko wizualne co za tym idzie w moim wyobrażeniu różnią się tylko kultura pracy, odprowadzeniem ciepła - czymś jeszcze się różnią? 

Prestiżem się róznią, prestiżem.
Kupując 3080 Waterforce Extreme stajesz się królem tego wątku .. oczywiście o ile upublicznisz w szczegółach swój szczęśliwy zakup : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Emhem napisał:

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-MSI-RTX-3080-GAMING-Z-TRIO-10GB-GDDR6X-RTX-3080-GAMING-Z-TRIO-10G-LHR/16833   3080 z trio za 7399 jak ktoś musi. Ale sklep znam tak słabo. Kiedyś coś chyba zamawiałem. 

Mam parę st00f tanij ;) za to samo i nie biero! ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AmatorKomputerowy napisał:

Wszystko już wiem jeśli chodzi o ceny ale skad te różnice się biorą? Wydajność w każdej jest taka sama? Dla mnie osoby kompletnie niedoświadczonej różnice są tylko wizualne co za tym idzie w moim wyobrażeniu różnią się tylko kultura pracy, odprowadzeniem ciepła - czymś jeszcze się różnią? 

Jakością wykonania samej płytki PCB, cewkami. W gigabyte mi strasznie piszczały - w obu. W msi brak problemu. Znowu Gigabyte 1660 S spoko chodziła i nie piszczała. Może rtxy od gigabyte mają ten problem ale aorus już nie.  

Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Mam parę st00f tanij ;) za to samo i nie biero! ;)

 

Ja tak wrzucam hobbystycznie. Patrzę bo kumplowi ostatnio pomagam, to stwierdziłem, że się zreaktywuję :D Ale no jak masz kilka stówek taniej to w sumie dobrą ofertę masz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...