Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kadajo napisał:

Żeby taki test był miarodajny obydwie karty powinny być podkręcone do tych samych wartości.

A wtedy sie okaze ze takie testy walsnie sa bez sensu bo karty i tak zachowaja % ta sama odleglosc miedzy soba :)

Pamięć to samo, na core trochę różnicy. Generalnie i tak 3060 Ti do 1440p jest bardzo dobra ale w 3440x1440 właśnie brakuje te 10-15 klatek. Idealna byłaby 3080 ale to już jest za duża kasa w stosunku do 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Żeby taki test był miarodajny obydwie karty powinny być podkręcone do tych samych wartości.

A wtedy sie okaze ze takie testy walsnie sa bez sensu bo karty i tak zachowaja % ta sama odleglosc miedzy soba :)

TDP warto też uwzględnić

iChill 3060TI ma 200w TDP

Trio 3070 220w TDP

Pytanie jak to wyglądało po OC? :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MrKetiw napisał:

Pamięć to samo, na core trochę różnicy. Generalnie i tak 3060 Ti do 1440p jest bardzo dobra ale w 3440x1440 właśnie brakuje te 10-15 klatek. Idealna byłaby 3080 ale to już jest za duża kasa w stosunku do 3070.

Mi RTX 3070 momentami chodzi pod korek w 1080 w ty piszesz ze 3060 Ti jest bardzo dobra do 1440... :E
Bez podawania konkretów nie można tak uogólniać ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MrKetiw napisał:

Pamięć to samo, na core trochę różnicy. Generalnie i tak 3060 Ti do 1440p jest bardzo dobra ale w 3440x1440 właśnie brakuje te 10-15 klatek. Idealna byłaby 3080 ale to już jest za duża kasa w stosunku do 3070.

Czy ja wiem? Kupiłem 3080 Suprim X za dopłatą 600zl do 3070 Suprim. Wcale nie taka duża ta kasa za taki deal ;) 

Teraz, kadajo napisał:

Mi RTX 3070 momentami chodzi pod korek w 1080 w ty piszesz ze 3060 Ti jest bardzo dobra do 1440... :E
Bez podawania konkretów nie można tak uogólniać ;)

Jak wyżej sobie też uogólniam i mi pasuje na moje :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kadajo napisał:

 A tu już w sumie loteria, jak samo OC. Porównywanie kart OC i nie OC to bezsensowny zabieg.

EVGA 3070 FTW3 Ultra podkręcała mi się wyraźnie słabiej niż Gigaszrot 3070 Gaming OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Mi RTX 3070 momentami chodzi pod korek w 1080 w ty piszesz ze 3060 Ti jest bardzo dobra do 1440... :E
Bez podawania konkretów nie można tak uogólniać ;)

Z DLSS 3070 w 3440x1440 na pewno nie ma problemu. 3060 Ti tez dobrze działała ale zdarzały się dropy poniżej 60 klatek (Control, Cyberpunk, Days Gone) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JDM napisał:

EVGA 3070 FTW3 Ultra podkręcała mi się wyraźnie słabiej niż Gigaszrot 3070 Gaming OC.

Bo to loteria. Tak samo ktoś trafił Gigszrota który podkręca się gorzej od tej EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

TDP warto też uwzględnić

iChill 3060TI ma 200w TDP

Trio 3070 220w TDP

Pytanie jak to wyglądało po OC? :) 

Całość po OC na 3070 razem z monitorem (czyli wszystko co mam w stopce) bierze ok 400W. Z 3060 Ti po OC brało w okolicach 340W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczeście za jakieś pół godziny konczy się komisja śledcza Pegazus bo wymiany zdań z logicznymi argumentami (lub najcześciej nie) nie miałoby tu końca : ]

ps. I tak żadna karta nie wyciągnie stałe 100 klatek na Uberze we wszystkich grach ... i tak będzie pewnie z każda generacją kart, nie wyłaczając ukochanej / uwielbianej / ubóstwianej Nvidii  : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

Z DLSS 3070 w 3440x1440 na pewno nie ma problemu. 3060 Ti tez dobrze działała ale zdarzały się dropy poniżej 60 klatek (Control, Cyberpunk, Days Gone) 

Z DLSS, nie w każdej grze masz DLSS. Patrz na czystą wydajność kart, a nie kombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marian666666 napisał:

Na szczeście za jakieś pół godziny konczy się komisja śledcza Pegazus bo wymiany zdań z logicznymi argumentami (lub najcześciej nie) nie miałoby tu końca : ]

ps. I tak żadna karta nie wyciągnie stałe 100 klatek na Uberze we wszystkich grach ... i tak będzie pewnie z każda generacją kart, nie wyłaczając ukochanej / uwielbianej / ubóstwianej Nvidii  : ]

Wyciganie, z DLSS w 720p... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Bo to loteria. Tak samo ktoś trafił Gigszrota który podkręca się gorzej od tej EVGA.

No tak, właśnie to napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kadajo napisał:

Mi RTX 3070 momentami chodzi pod korek w 1080 w ty piszesz ze 3060 Ti jest bardzo dobra do 1440... :E
Bez podawania konkretów nie można tak uogólniać ;)

Kupiłeś kartę na styk do "FHD", więc co się dziwisz. ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie mi się przypomniał (bo taka potrzeba) MEGA HIT sprzed wielu miesięcy, który tutaj się rozgrywał.

Chodzi o akcję składania się na kartę graficzną dla forumowicza który najbardziej cierpiał .. nie wiem już o kogo chodziło, ale działo się : ]

Ostatecznie widzę że dwie osoby nie dadzą spokoju aż nie zakupią 3080 .. więc wystosowywuję apel do ludzi którzy kupili "prawie za darmo" 3080 FE - PODZIELCIE SIĘ Z NIMI (czyli swoimi) .. oczywiście akcja zbierania pieniędzy dla beneficjetnów obligatoryjnie powinna ruszyć  : ]

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Doamdor napisał:

Kupiłeś kartę na styk do "FHD", więc co się dziwisz. ?

Ciiii, mam DLSS :D

Teraz, marian666666 napisał:

A właśnie mi się przypomniał (bo taka potrzeba) MEGA HIT sprzed wielu miesięcy, który tutaj się rozgrywał.

Chodzi o akcję składania się na kartę graficzną dla forumowicza który najbardziej cierpiał .. nie wiem już o kogo chodziło, ale działo się : ]

Ostatecznie widzę że dwie osoby nie dadzą spokoju aż nie zakupią 3080 .. więc wystosowywuję apel do ludzi którzy kupili "prawie za darmo" 3080 FE - PODZIELCIE SIĘ Z NIMI (czyli swoimi) .. oczywiście akcja zbierania pieniędzy dla beneficjetnów obligatoryjnie powinna ruszyć  : ]

 

Dej, mam horom curke :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, kadajo napisał:

Z DLSS, nie w każdej grze masz DLSS. Patrz na czystą wydajność kart, a nie kombinujesz.

DLSS to dodatkowe klatki, dlaczego z nich nie skorzystać ? Jak grasz w 1080p to rozumiem że DLSS może kłuć w oczy ale przy 3440x1440 DLSS jest świetny. Używałem go w Cyberpunku i Control i byłem bardzo zadowolony z przyrostu fps a obraz nie stracił nic na jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nawet taka ślepa kura jak ja widzi różnicę między DLSS ON a OFF, tutaj GoW, oczywiście wszystko zależy od gry, ale tutaj DLSS wypada słabiutko - https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-god-of-war-pc-wymagania-sprzetowe-do-niskich-nie-naleza-test-i-porownanie-jakosci-obrazu-nvidia-dlss?page=0,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MrKetiw napisał:

DLSS to dodatkowe klatki, dlaczego z nich nie skorzystać ? Jak grasz w 1080p to rozumiem że DLSS może kłuć w oczy ale przy 3440x1440 DLSS jest świetny. Używałem go w Cyberpunku i Control i byłem bardzo zadowolony z przyrostu fps a obraz nie stracił nic na jakości. 

A jak mam użyć DLSS w MFS i w innych grach w których tego nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JDM napisał:

No nie wiem, nawet taka ślepa kura jak ja widzi różnicę między DLSS ON a OFF, tutaj GoW, oczywiście wszystko zależy od gry, ale tutaj DLSS wypada słabiutko - https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-god-of-war-pc-wymagania-sprzetowe-do-niskich-nie-naleza-test-i-porownanie-jakosci-obrazu-nvidia-dlss?page=0,4

Jak nie wiesz, to zagraj i wtedy wyciągaj wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

TDP warto też uwzględnić

iChill 3060TI ma 200w TDP

Trio 3070 220w TDP

Pytanie jak to wyglądało po OC? :) 

Ta, a u mnie Asus strix oc, po wyjęciu z pudełka,potrafił pociągną ć ponad 280w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

Jak nie wiesz, to zagraj i wtedy wyciągaj wnioski.

Przecież pisałem, że grałem z DLSS, a link do GoW był właśnie przykładem, gdzie to widać. I wolę dołożyć do mocniejszej karty niż sztucznie poprawiać klatkaż DLSS-em, bo tą sztuczność widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kadajo napisał:

A jak mam użyć DLSS w MFS i w innych grach w których tego nie ma ?

Co Ty nie kumasz czasem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

Co Ty nie kumasz czasem :E

Ja nie kumam? Wyjeżdżasz chłopie z porównaniem kart bez konkretów, a potem dopisujesz do tego jakieś historie żeby się to kupy trzymało i było na twoje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Ja nie kumam? Wyjeżdżasz chłopie z porównaniem kart bez konkretów, a potem dopisujesz do tego jakieś historie żeby się to kupy trzymało i było na twoje :E

Przecież wiadomo że nie każda gra ma DLSS ale o tym chyba każdy wie ? Jak jest możliwość załączenia DLSS w danej grze to ja to robię, oczywiście sprawdzam sobie czy są jakieś różnice wizualne, artefakty itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...