Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

No to po co pisać że karta jest do jakieś rozdzielczości dobra jak za chwile piszez ALE z DLSS... 
Na GTX 1060 gram we wszystkie gry na Ultra... ALE w 720p... Rozumiesz ?

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

No to po co pisać że karta jest do jakieś rozdzielczości dobra jak za chwile piszez ALE z DLSS... 
Na GTX 1060 gram we wszystkie gry na Ultra... ALE w 720p... Rozumiesz ?

Nie pogadamy ?Graj sobie nawet w 720p na RTX 3070 nic mi do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Paw79 napisał:

Jetstream'y to robi Palit, a nie Zotac.

Racja, tak to jest jak się w robocie pisze. Zotac AMP! extreme to miałem na myśli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marian666666 napisał:

Na szczeście za jakieś pół godziny konczy się komisja śledcza Pegazus bo wymiany zdań z logicznymi argumentami (lub najcześciej nie) nie miałoby tu końca : ]

 

 Co Ty kufa oglądasz  tak debilnej ''opozycji''  jak w PL nie ma w żadnym kraju. To nie jest nawet  opozycja to V kolumna

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JDM napisał:

Przecież pisałem, że grałem z DLSS, a link do GoW był właśnie przykładem, gdzie to widać. I wolę dołożyć do mocniejszej karty niż sztucznie poprawiać klatkaż DLSS-em, bo tą sztuczność widać.

W 4K miałeś problem z DLSS ?

 

1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Panowie.

Czy Wam się wątki nie popitoliły?

x-kom wyczerpał na dziś temat :szczerbaty:

https://promocje.x-kom.pl/postanowienia-komponenty?filtry=193_kategoria[2946]

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałaśliwe chłodzenie ma ten Palit 3060ti z X-Komu. Ustawiłem obroty na minimum - 30% i dalej je słychać. Na 100% działa jak odkurzacz który się dławi **** Nie tego oczekiwałem po 3 śmigłowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie obroty na tych 30% ?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, BoloX napisał:

Hałaśliwe chłodzenie ma ten Palit 3060ti z X-Komu

Czyli jednak miałem dobrego nosa, biorąc w tej samej cenie dwuśmigłowego MSI Gaming X. Palit jest od niej cięższy zaledwie o 5 gram.

Ale tak jak napisał kadajo - daj screena z HW Info. Najlepiej na wartościach stockowych - na jakie obroty wchodzą wentylatory podczas grania.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

A jakie obroty na tych 30% ?

Na 30% jest 1300rpm ale ze względu na dźwięk (którego nie znoszę) musiałem podnieść na Fan1 na 40% ~1650rpm Fan 2 został na 30%

46 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Czyli jednak miałem dobrego nosa, biorąc w tej samej cenie dwuśmigłowego MSI Gaming X. Palit jest od niej cięższy zaledwie o 5 gram.

Ale tak jak napisał kadajo - daj screena z HW Info. Najlepiej na wartościach stockowych - na jakie obroty wchodzą wentylatory podczas grania.

Jeszcze nie grałem ale wiatraki mają zostać na ustawieniach jak wyżej. Karta jest wstępnie po uv + mem +800.

--------------------

TESO ~51°C , GW2 ~32°C, Diablo2R ~40°C, Fallout 76 ~53°C - wszystko zblokowane na 60FPS, rozdzielczość 3440x1440

Edytowane przez BoloX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MrKetiw napisał:

Nie pogadamy ?Graj sobie nawet w 720p na RTX 3070 nic mi do tego.

No jak tak masz pisać to nie ma szans :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BoloX napisał:

Hałaśliwe chłodzenie ma ten Palit 3060ti z X-Komu. 

Miałem ich 3070.
Była bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BoloX napisał:

Na 30% jest 1300rpm ale ze względu na dźwięk (którego nie znoszę) musiałem podnieść na Fan1 na 40% ~1650rpm Fan 2 został na 30%

Jeszcze nie grałem ale wiatraki mają zostać na ustawieniach jak wyżej. Karta jest wstępnie po uv + mem +800.

--------------------

TESO ~51°C , GW2 ~32°C, Diablo2R ~40°C, Fallout 76 ~53°C - wszystko zblokowane na 60FPS, rozdzielczość 3440x1440

Miałeś do czynienia z jakimiś innymi 3060 TI bo fajnie byłoby do czegoś  odnieść, bo posiadałem tylko Gigabyte Gaming OC :)  CMasz możliwość wrzucenia na dniach temp w nowszych tytułach? Jaka obudowa? Które pamięci w niej siedzą - Samsungi? :) 

 

2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Czyli jednak miałem dobrego nosa, biorąc w tej samej cenie dwuśmigłowego MSI Gaming X. Palit jest od niej cięższy zaledwie o 5 gram.

Ale tak jak napisał kadajo - daj screena z HW Info. Najlepiej na wartościach stockowych - na jakie obroty wchodzą wentylatory podczas grania.

Czyli o ten jeden wentylator cięższe :P 

Edytowane przez klimasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, klimasz napisał:

Miałeś do czynienia z jakimiś innymi 3060 TI bo fajnie byłoby do czegoś  odnieść, bo posiadałem tylko Gigabyte Gaming OC :)  CMasz możliwość wrzucenia na dniach temp w nowszych tytułach? Jaka obudowa? Które pamięci w niej siedzą - Samsungi? :) 

 

Czyli o ten jeden wentylator cięższe :P 

Z ciekawości, piszczą Ci cewki? Miałem jak już pisałem w rękach dwie sztuki takiej karty i ostatecznie między innymi przez ten problem, zmieniłem na x trio. Karta chłodniejsza znacznie, ale też większa. Z resztą chłodzenie jest to samo co w 3070, i bardzo podobne (jak nie również praktycznie to samo) co w 3080.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Emhem napisał:

Z ciekawości, piszczą Ci cewki? Miałem jak już pisałem w rękach dwie sztuki takiej karty i ostatecznie między innymi przez ten problem, zmieniłem na x trio. Karta chłodniejsza znacznie, ale też większa. Z resztą chłodzenie jest to samo co w 3070, i bardzo podobne (jak nie również praktycznie to samo) co w 3080.  

Nic nie piszczało, ale się też pozbyłem bo moim zdaniem miała wysokie temperatury. Pierwsza sztuka, która poszła na reklamację miała nawet 80 stopni w niektórych grach (FHD) i hot-spot prawie 100 stopni!, druga sztuka, która przyszła jako wymiana reklamacyjna już te 6-7 stopni mniej, nie weszła nigdy na 90 i więcej w hot-spocie, mimo wszystko powiedziałem jej do widzenia :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klimasz napisał:

Nic nie piszczało, ale się też pozbyłem bo moim zdaniem miała wysokie temperatury. Pierwsza sztuka, która poszła na reklamację miała nawet 80 stopni w niektórych grach (FHD) i hot-spot prawie 100 stopni!, druga sztuka, która przyszła jako wymiana reklamacyjna już te 6-7 stopni mniej, nie weszła nigdy na 90 i więcej w hot-spocie, mimo wszystko powiedziałem jej do widzenia :P 

Czyli po co wymieniałeś, skoro dostałeś lepszą i... jednak zła? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli po co wymieniałeś, skoro dostałeś lepszą i... jednak zła? ;)

Zdecydowałem, że sprzedam i wymienię w tych samych pieniądzach na coś nieco chłodniejszego. Patrząc na testy w sieci coś się w następnych rewizjach u Gigabyte chyba popsuło 73 stopnie na stocku i 2400 RPM, to chyba trochę za dużo na tej karcie? Szczerze myślałem, że ceny spadną do tych 4K i kupię coś innego i tak się stało. Teraz tylko czekam aż ktoś coś poleci ;)  Ale widać budowa i ilość heatpipeów dość mocno wpływają na temperatury i różnice między Gaming OC a Gaming OC PRO są wyraźne. Szkoda, że podczas wymiany nie zapytałem o możliwość dopłaty i wzięcia, nie bawiłbym się teraz w kupno kolejnej :) 

Edytowane przez klimasz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam miałem bardzo podobnie. Na msi potestuję może w tygodniu, ale z tego co teraz widzę na uwqhd w apexie 70 stopni nie dobiła a wiatraków nie słyszałem. Ze swojej strony bardzo polecam. A jeszcze istotny fakt. Zależało mi na temperaturach bo początkowo miała siedzieć w itxowej nzxt H210, która jest no słabo przewiewną obudową. Ostatecznie i tak wylądowała w nr200p, która ma genialny układ a karta sobie zaciąga powietrze bezpośrednio z dołu obudowy .   

Edytowane przez Emhem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobra oferta ale msi 3080 suprim x jest w mediaexpert za 7 599zl 

ja chyba się przymierze do zakupu bo co tego do zrozumiałem suprim x to najlepsza 3080 jeśli się mylę to poprawcie mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suprim X to topowy model, tak samo jak Strix od Asusa, albo Aorus Extreme od Gigabyte. Ktora weźmiesz będziesz zadowolony. Niżej Jest MSI 3080 Gaming Z Trio to też udany model i będziesz z niego zadowolony. Widze, na OLX, ze Forumowicz JeRRy_F3D sprzedaje takiego Z Trio i jeszcze ponad 1000 zł by Ci w kieszeni zostało. 

I jakby co, to nie mam nic z nim wspólnego, żeby jego kartę proponować.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, klimasz napisał:

Miałeś do czynienia z jakimiś innymi 3060 TI bo fajnie byłoby do czegoś  odnieść, bo posiadałem tylko Gigabyte Gaming OC :)  CMasz możliwość wrzucenia na dniach temp w nowszych tytułach? Jaka obudowa? Które pamięci w niej siedzą - Samsungi? :)

To moja jedyna 3060ti więc nie porównam. Na szybko właśnie sprawdziłem jeszcze New world i FF7Remake i temperatury takie jak Fallout 76. Paamięci Hynix a buda to jakiś stary mid tower od Chieftec'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam słuchawki, problem słyszalnych kart odpada. Normalnie na desktopie albo do innych rzeczy i tak mam fan stop na wszystkich wentylach oprócz CPU. 

Polecam program fancontrol, darmowa alternatywa do argus monitor, można ustawić aby wentyle w obudowie były zależne od gpu a nie od cpu jak ma 90% płyt głównych, choć nowsze modele mają coraz częsciej opcję ustawiania wg. tempeatury PCIE1.

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sxgn napisał:

Widze, na OLX, ze Forumowicz JeRRy_F3D sprzedaje takiego Z Trio i jeszcze ponad 1000 zł by Ci w kieszeni zostało. (...)

Mądrze prawisz ;).

Thx.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia. Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
    • https://www.itemfix.com/v?t=hrpf5c
    • https://www.pap.pl/aktualnosci/beda-szkolenia-wojskowe-dla-mlodych-kogo-obejma
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...