Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Zhao napisał:

 @JeRRy_F3D

To jak tam? macie już swoje reaktory  pod 4080/90?

Właśnie kupiłem Seasonic 750W Platinum żeby starczyło na 4070. 499 zł to chyba była dobra cena. Może uda się wsadzić 4080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Maspex napisał:

Ta ilosc sprzedanych( wyprzedanych) to tylko dzisiaj? Zastanawiam się,czy np. poszlo na raz 100 x 3060ti w jednym dniu?

To zsumowane z poprzednią bliźniacza promocja. 

Godzinę temu, TheMr. napisał:

Właśnie kupiłem Seasonic 750W Platinum żeby starczyło na 4070. 499 zł to chyba była dobra cena. Może uda się wsadzić 4080.

1KW do 3090ti. Jeśli następcy mają być 2x szybsi to pewnie TDP wzrośnie również proporcjonalnie do mocy XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Właśnie kupiłem Seasonic 750W Platinum żeby starczyło na 4070. 499 zł to chyba była dobra cena. Może uda się wsadzić 4080.

Jak ktoś celuje w karty z wyższej półki to odważnie brać 750w :E 1kw optimum, a najlepiej 1.2kw , żeby był zapas na kolejne 3 lata 

  • Haha 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak rosnącej cenie prądu i poborze przez podzespoly to jeszcze trochę i będziemy płacić za granie jak kiedyś w kafejkach zł-10min xD 

  • Haha 3
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Już po temacie. Nowy forumowy właściciel oczekuje na przesyłkę. 

Ten  któremu ja poleciłem Twoją kartę, czy inny ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przecież rozsądnie jest robić UV tym kartom przez co pobór spada drastycznie. Dodatkowo, na nowych procesorach OC jest praktycznie nieopłacalne - tutaj też można dobre 100W zjechać. IMO jakiś powiedzmy 13600f+4070 czy nawet 4080 RTX po UV będzie brał mniej niż podkręcony 9900k + podkręcony 1080Ti :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sxgn napisał:

Ten  któremu ja poleciłem Twoją kartę, czy inny ;)?

Tak ten :)) 

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, addept napisał:

scam, przejęte konto

Firma odzieżowa sprzedająca sprzęt elektroniczny i karty graficzne?

Powodzenia w odzyskiwaniu kasy. 

W tym przypadku możesz mieć rację, ale generalnie zdarzało mi się kupować karty graficzne od najdziwniejszych firm (sprawdzałem ich PKD przed zakupem) i dostawałem karty (ostatnio RTX A2000). Obecnie karty graficzne to towar spekulacyjny i w ich sprzedaż wchodzą najróżniejsze podmioty.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jaki sens ma licytowanie tego starocia w chorej cenie:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-11g-od1zl-bcm

Zamiast kupna tego na przykład:

https://allegro.pl/oferta/karta-powercolor-rx-6600xt-hellhound-8gb-gddr6-11451880916

Wiem że emesaj ze złota jest i allegrowicze dopłacają po 20% względem innych producentów, ale i tak - wydajność przecież jest zdaje się lekko na korzyść 6600xt, pobór energii - znacznie na korzyść 6600xt (o dobre 30% z tego co widziałem), no i jest to nówka na gwarancji.

Z pozycji gracza, nie minera oczywiście? Bo nie sądzę, że minerzy chcą dopłacać 20% za emesaja i licytują raczej inne karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Wytłumaczcie mi jaki sens ma licytowanie tego starocia w chorej cenie:

  1. Radeon
  2. Producent PowerColor - co to w ogóle jest???
  3. Po trzecie znowu Radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radio_Tirana napisał:

Producent PowerColor

Powercolor robi wypasione Radeony stary. Red Devil pamiętasz? Najlepszy 5700xt na rynku to był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to najmniejszego sensu, z punktu widzenia kopania też (przeciętny hash-rate przy wysokim poborze). Tych licytujących po prostu powaliło.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Producent PowerColor - co to w ogóle jest???

Znana firma produkująca karty graficzne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Powercolor robi wypasione Radeony stary. Red Devil pamiętasz? Najlepszy 5700xt na rynku to był ;)

 

1 minutę temu, kadajo napisał:

Znana firma produkująca karty graficzne :D

Ale wy mi nie tłumaczcie co to PowerColor default_rotfl.gif

Przedstawiłem tylko jak reagują ludzie na coś innego niż Dżifors MSI/ASUS. 

Sam znam pacjenta, który miał w zasięgu portfela dwie wersje 3070-tki. Albo Ventus 2X albo Gigabyte Eagle z 3 wentylatorami. Gigabyte nawet nie wchodził w grę, on chce MSI 8:E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ludzie nie chcą czasami nawet słyszeć o Gigabyte, a co dopiero inni producenci. Mało to postów kupię RTX 30X0 ale nie Gigabyte? Dlaczego? No bo tego dużo do sprzedaży jest, tzn. że "gówniany" :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Radio_Tirana napisał:
  1. Radeon
  2. Producent PowerColor - co to w ogóle jest???
  3. Po trzecie znowu Radeon.

https://en.wikipedia.org/wiki/PowerColor

https://pl.wikipedia.org/wiki/PowerColor

Zawsze moga sprawdzić. Nie jeden kupujący jest młodszy od tej firmy ;) Ale racja, u nas AMD nie cieszy sie popularnością. Mimo wszsytko w przypadku karty bez gwarancji vs karta z gwarancją za 3000+ pln, to ja nie wiem jak bardzo trzeba mieć nagrzane aby brać za ostatnie pieniądze kartę w takiej cenie bez gwarancji :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, AmatorKomputerowy napisał:

Tak ten :)) 

Dzieki :)

Będziesz Pan zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi się nie zna, kupuje po marce bo ktoś kiedyś kupił i było dobre. Dlaczego ciągle ludzie są napaleni na VW i Audi, mimo że ich obecne silniki to śmietniki? Bo wujek 20 lat temu miał Golfa 2 i się nie psuł, pancerne auta.

Tak samo w kartach, MSI najlepsze bo tak. Do tego marketing. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mi przykro było że dostałem 3080 Inno a nie MSI/Asus :E Chociaż karta kozacka. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potęga marketingu. MSI nigdy nie było jakimś wybitnym producentem i nadal nim nie jest.

Ja zdecydowanie bardziej ufam takim firmom jak Nvidia (Founders), EVGA, Sapphire, Powercolor niż Asus, Gigabyte, MSI (zbyt wiele dziadostw z ich strony mam w pamięci). I tak, to tez jest trochę takie irracjonalne uprzedzenie, dobre produkty z ich strony tez się zdarzają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Assassin napisał:

EVGA

Teraz to pojechałeś :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Radio_Tirana napisał:

 

Ale wy mi nie tłumaczcie co to PowerColor default_rotfl.gif

Przedstawiłem tylko jak reagują ludzie na coś innego niż Dżifors MSI/ASUS. 

Sam znam pacjenta, który miał w zasięgu portfela dwie wersje 3070-tki. Albo Ventus 2X albo Gigabyte Eagle z 3 wentylatorami. Gigabyte nawet nie wchodził w grę, on chce MSI 8:E

No tak napisałeś jakbyś nie znał :D

Już tu był taki jeden który nie znał Galax'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Czorny_Pjeter napisał:

 

:pimp:

Zamiast kozaczyc i marudzic bys sie dostosowal do warunkow i sobie droga karte odkopal. Nie ograniam ludzi co nie portrafia ogarnac jak sobie w zyciu cos ulatwic. Karta wyszla mi za darmo i kolejna tez bym taka chcial, jak da sie ja odkopac nawet w uj droga bedzie kopana poki sie da... A w miedzy czasie grana... :E

  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Bez przesady, przecież rozsądnie jest robić UV tym kartom przez co pobór spada drastycznie. Dodatkowo, na nowych procesorach OC jest praktycznie nieopłacalne - tutaj też można dobre 100W zjechać. IMO jakiś powiedzmy 13600f+4070 czy nawet 4080 RTX po UV będzie brał mniej niż podkręcony 9900k + podkręcony 1080Ti :E

A co jeśli karta mimo UV przez bardzo krótką chwilę będzie miał duży pobór i zapewne nie jeden zasilacz nie wyrobi znając życie. Choć nie zaprzeczę że coraz bardziej opłaca się robić UV niż OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, aureumchaos napisał:

.. dostosowal do warunkow i sobie droga karte odkopal

... w uj droga bedzie kopana poki sie da...

...A w miedzy czasie grana... :E

U mnie raczej odwrotnie. Jest grana a w między czasie kopana.

Bo u niektórych jest jak piszesz, i żal coś innego niż kopanie odpalić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
    • A kij prawda. W kwietniu normalne jest że w ciągu dnia masz 20+ a w nocy przymrozek, nie raz mi kwiaty w sadzie zmarzły, nie raz w maju ziemniaki obmarzly. Dziadek mi wspominał, jednego roku przymrozek w czerwcu był. Taki mamy klimat i jednego roku jest susza i upały w kwietniu a innego roku zimno. Szybkie zmiany temperatury to normalka w naszej strefie, wszystko zależy skąd zawieje.  Jedno jest pewne, za 3 dni w TVNie wjedzie globalne ocieplenie na pełnej i winne będą znowu samochody...   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...