Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

a aorus elite? (od niemca 100-250 drożej w zależności od opcji) techs widzę takie same, czy są jakieś niuanse?

Edytowane przez bofff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JDM napisał:

Mają dual bios, to jest to samo co Gaming OC, tylko nakładka na wentylatory jest inna.

vision nie ma dual bios natomiast konstrukcja chłodzenia jest taka sama jak w gaming OC (różnica jest tylko w plastiku)

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
50 minut temu, Radio_Tirana napisał:

@peejay71 wiem, że Gigabyte nie grzeszy wagą chłodzenia, ale karta na pewno waży więcej niż kilogram. Może jakąś podpórkę zoeganizuz, coby się nie wygięła. 

Dzięki za hinta - ale myślę, że nie jest potrzebna - to jest bardzo sztywna konstrukcja i jest porządnie przykręcona do obudowy - sprawdzałem, że nawet na jednej śrubie jest idealnie prosto w slocie. Mam porównanie - w głównym kompie mam Suprim X 3080Ti - wielkie bydle, które bez podpórki nie jest w stanie "siedzieć" prosto w slocie. Ten gigabyte jest bardzo schludnie i porządnie zaprojektowany i wykonany - idealny do takiej małej obudowy, jak na obrazku (swoją drogą godna polecenia Lian Li Lancool 205 Mini)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bofff daj spokój z wyższymi wersjami. dobrze wysterowany Gaming OC / Vision będzie działać cicho i wydajnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za pomoc, kliknięte gaming pro oc

to teraz czekam (spokojniej) na dalsze spadki z kolejnymi zakupami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, vegetto napisał:

3 lata gwarancji vs 4 po rejestracji w gaming oc.

Tylko 3060 Ti Aorus ma 4 lata gwarancji. Gaming i Vision standardowo 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bofff napisał:

ok, dzieki za pomoc, kliknięte gaming pro oc

to teraz czekam (spokojniej) na dalsze spadki z kolejnymi zakupami

Miałem parę dni w kompie 3060ti gaming pro oc rev 3 , ogolnie chłodzenie nie odbiega niczym od zwykłej gaming oc, pierwsze rewizje miały lepsze chłodzenie, tu jest identyczne. Jedynie posiada 2 wtyczki 8 i 6 pin i 240w power limitu po wyjęciu z pudla. Bez uv ten egzemplarz co miałem kręcił około 1950rpm , był słyszalny. Po uv poniżej 1700rpm max, i karta byla juz cicha. Zaleca sie robic uv, bo karta dzięki temu zyskuje lepsza kulturę pracy i zegar potrafi trzymać wyższy, chociaz ten gaming oc pro trzymał  na stock 1980mhz rdzeń i nie dobijał do 240w, po uv 2000mhz stale z niższym poborem bez problemu osiągalne. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, novi napisał:

Miałem parę dni w kompie 3060ti gaming pro oc rev 3 , ogolnie chłodzenie nie odbiega niczym od zwykłej gaming oc, pierwsze rewizje miały lepsze chłodzenie, tu jest identyczne. Jedynie posiada 2 wtyczki 8 i 6 pin i 240w power limitu po wyjęciu z pudla. Bez uv ten egzemplarz co miałem kręcił około 1950rpm , był słyszalny. Po uv poniżej 1700rpm max, i karta byla juz cicha. Zaleca sie robic uv, bo karta dzięki temu zyskuje lepsza kulturę pracy i zegar potrafi trzymać wyższy, chociaz ten gaming oc pro trzymał  na stock 1980mhz rdzeń i nie dobijał do 240w, po uv 2000mhz stale z niższym poborem bez problemu osiągalne. 

Mam ta wersje 3060ti i potwierdzam. Po UV karta idealna :) Cicha, zegary powyżej 2000mhz i pobór ok. 180-190W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tą wersję. Bez UV na stocku, cewki ładnie grają, do tego moja sztuka nie ma za specjalnego potencjału do UV, 1950/8000@0,94V. Co do głośności to nie narzekam, cicha karta po UV.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Barley napisał:

Nie kupili kart WYŁĄCZNIE nieogarzy, którzy nie potrafili swojego RTX-a odkopać albo odhandlować. Ci co mają łeb na karku, od dawna mają w budach 3070-3080 które kosztowały ich na dłuższą metę dużo mniej niż to żałosne mityczne MSRP, które jest od ponad roku wyznacznikiem dokładnie niczego.

No tak bo tu na forum sami biznesmeni i mega przedsiębiorczy ludzie, którzy karty mają za darmo ? 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, peejay71 napisał:

Obiecałem update po wczorajszym zakupie 3080 - no to jest update :)

5690 zł brutto, FVAT, nowa zaplombowana karta Gigabyte RTX 3080 Gaming OC V2 ze sklepu NEO KOMPUTER w Iławie - link do oferty OLX:

SKLEP Faktura VAT Gigabyte GeForce RTX 3080 GAMING OC 10GB GDDR6 LHR Iława • OLX.pl

Wszystko super - karta dotarła, jest zupełnie nowa, działa doskonale. Obsługa na najwyższym poziomie: szybko, sprawnie - w niezłej cenie.

Zatem weryfikacja OK - mogę z czystym sumieniem polecić. 

 

rsz_zrzut_ekranu_2022-01-29_121158.jpg

Ha to teraz mam zagwozdkę.. cena praktycznie ta sama co we wspominanej przez ze mnie chwilę wcześniej KFA2 RTX 3080 SG (1-Click OC) LHR 10GB.. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, która powinna mieć wyższą kulturę pracy? Czy na dobrą sprawę to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, 3080 Vision rev. 1.0 nie miała dual biosu, źle spojrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, JDM napisał:

Wszyscy, którzy przebrnęli przez Zotaca czy Gigabyte Eagle na pewno.

Na pewno nie wszyscy.

 

Błagam nie piszcie, że RTX 3060 TI Vision i Gaming OC to identyko tylko kolor inny. No nie. I to mimo, że nie są to ogromne tóżnice, to jednak na tyle duże, że są w stanie te 3-5 stopni być chłodniejsze a i zatem nieco cichsze. Poniższe z oficjalnej strony Gigabyte  - chyba, że oni kłamią i faktycznie to jest jeden pies?

Gaming OC

948414887_gamingoc.jpg.954cdae04940968920ec8b2f60fb2ba1.jpg

 

Vision

vision.jpg.edfe532e07b8a5dd8768fdfae72322b4.jpg

 

Gaming OC PRO

1084865667_GamingOcPRO.jpg.8330f03f6557122ab1bdd061c49e8162.jpg

 

 

Także Gaming OC PRO i Vision wyglądają na to samo, ale OC już nie.

  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klimasz napisał:

Także Gaming OC PRO i Vision wyglądają na to samo, ale OC już nie.

O te dwie wersje się rozchodzi - Gaming PRO Vision, ponieważ tylko te zostały w sklepie z Iłławy (wersja bez pro poszła wczoraj). Różnią się w zasadzie tylko kolorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, klimasz napisał:

@Radio_Tirana wtedy zgoda :), ale temat sam zgłębiłem dopiero po felernym egzemplarzu samego OC :P 

owszem, ale wersje PRO mają mniejszy (niższy) radiator i finalnie pod obciążeniem może być podobnie

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 sztuki oc non pro. Pierwszą miałem non lhr, robiła GPU +150 i przy PL 104% (:E) trzymała te 2000+ prawie non stop. Druga lhr z października jest trochę gorsza, robi tylko +120, ale finalne taktowanie bardzo podobne trzyma. Aktualnie mam ustawiony PL 90% bo tak, taktowanie oscyluje wokół 1920-1950 (+120 mhz zostawiłem). Nie chce mi się na sztywno szukać V/MHz. W obu przypadkach rozmawiamy o ustawionej krzywej gdzie obroty ograniczam do +/-1600, jest względnie cicho a chyba 72-75 st. C. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2022 o 21:51, JDM napisał:

To może tak - wykupywanie setek kart przez górników jest jedną z przyczyn wysokich cen w sklepach. Na pewno nie jest to ich winą, ponieważ nie zrobili niczego niezgodnego zarówno z prawem karnym jak i moralnością.

I właśnie nie, tak opisywać tego nie będę, bo oni są główną przyczyną, główną, a jedną z przyczyn to duża różnica, pisząc w ten sposób umniejsza się faktycznych winnych, reszta czynników ma się nijak do działań  górników, a taki górnik to ma kopareczkę z 4 czy 6 gpu, i to amator, a co dopiero większy gracz, to jest niezliczona liczba kart która wylądowała nie u graczy, a kopaczy, i tylko jeden taki górnik pozbawia kilku graczy gpu.

Mało tego, inne czynniki to nie scalperzy i nie sklepy tak jak ludzie powtarzają jak mantrę, to wyłącznie pandemia, bo to górnicy wygenerowali i scalperów i reakcję sklepów oraz zapewne wszystkich w łańcuchu dostaw, masowym wykupywaniem gpu, gdyby nie to nie byłoby ani jednych ani drugich, takie rzeczy pojawiły się z braku gpu, więc ten kto masowo je wykopywał jest winny całości.

I tak jest to wina, wina za sytuację, nazywaj to sobie jak chcesz, ale jakbym miał twojej definicji używać to winnych nie ma nigdy żadnych w żadnej branży, bo przecież działają zgodnie z prawem, bo fakt, nie zrobili niczego niezgodnego z prawem, nie znaczy, że nie są winni, a moralnie to już każdego subiektywna opinia, bo jestem pewien, że wielu uważa to za niemoralne, ale to już jest kwestia filozoficzna, więc w to nie wchodzę.

Tak wiec problemy zakupowe z gpu wywołali wyłącznie górnicy, prosta logika, gdyby nie oni, główne skrzypce grała by pandemia, ale tak nie jest.

Edytowane przez szefons
  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale nie wrzucałem. Swego czasu (latem) po 1500 złotych na Peppera dawałem wstawkę na tę kartę. Podobno strasznie gorąca i głośna. Za 2300 złotych nie warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, szefons napisał:

(...)bo fakt, nie zrobili niczego niezgodnego z prawem, nie znaczy, że nie są winni(...)

Wina to zarzucalność popełnienia czynu zabronionego. Każdy kupuje co chce , ile chce i za ile.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, addept napisał:

Widziałem, ale nie wrzucałem. Swego czasu (latem) po 1500 złotych na Peppera dawałem wstawkę na tę kartę. Podobno strasznie gorąca i głośna. Za 2300 złotych nie warto. 

Mialem jedna, kupiona prawie rok temu za ok. 1650zl tez z włoskiego amazona. Ciepła jest ale głośna już nie tak bardzo. Ona zajmuje prawie 3 sloty i ma naprawdę duży radiator. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Mialem jedna, kupiona prawie rok temu za ok. 1650zl tez z włoskiego amazona. Ciepła jest ale głośna już nie tak bardzo. Ona zajmuje prawie 3 sloty i ma naprawdę duży radiator. 

Też przez chwilę miałem z franuskiego za 336 euro i nie było aż tak źle. Kawał radiatora swoje robił, tylko że miałem ustawioną krzywą wentyla od 20-30%. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szefons napisał:

I właśnie nie, tak opisywać tego nie będę, bo oni są główną przyczyną, główną, a jedną z przyczyn to duża różnica, pisząc w ten sposób umniejsza się faktycznych winnych, reszta czynników ma się nijak do działań  górników, a taki górnik to ma kopareczkę z 4 czy 6 gpu, i to amator, a co dopiero większy gracz, to jest niezliczona liczba kart która wylądowała nie u graczy, a kopaczy, i tylko jeden taki górnik pozbawia kilku graczy gpu.

Mało tego, inne czynniki to nie scalperzy i nie sklepy tak jak ludzie powtarzają jak mantrę, to wyłącznie pandemia, bo to górnicy wygenerowali i scalperów i reakcję sklepów oraz zapewne wszystkich w łańcuchu dostaw, masowym wykupywaniem gpu, gdyby nie to nie byłoby ani jednych ani drugich, takie rzeczy pojawiły się z braku gpu, więc ten kto masowo je wykopywał jest winny całości.

I tak jest to wina, wina za sytuację, nazywaj to sobie jak chcesz, ale jakbym miał twojej definicji używać to winnych nie ma nigdy żadnych w żadnej branży, bo przecież działają zgodnie z prawem, bo fakt, nie zrobili niczego niezgodnego z prawem, nie znaczy, że nie są winni, a moralnie to już każdego subiektywna opinia, bo jestem pewien, że wielu uważa to za niemoralne, ale to już jest kwestia filozoficzna, więc w to nie wchodzę.

Tak wiec problemy zakupowe z gpu wywołali wyłącznie górnicy, prosta logika, gdyby nie oni, główne skrzypce grała by pandemia,a el tak nie jest.

Gornicy i gracze. Gracze tez sie rzucili na karty jak reksio na szynke. Gornicy chociaz sa bardziej racjonalni - kupowali urzadzenia do drukowania pieniedzy. Policzyli sobie ROI, zwraca sie - biere. Gracze koniecznie musieli pograc Cyberpunka w ultra detalach, wiec wydatek 8-10K na 3080 TI byl absolutnie usprawiedliwiony.

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 2020 ludzie płakali, że 7k za 3090 nikt tego nie kupi, a teraz tyle dają za 3080 bez problemu ?

  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...