Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, bofff napisał:

a aorus elite? (od niemca 100-250 drożej w zależności od opcji) techs widzę takie same, czy są jakieś niuanse?

Wcale nie cichsza ani chlodniejsza. Nie ma sensu doplacac.

Mialem Aorusa, co prawda nieco mocniejszej seriee, ale franca wielka, ciezka, goraca i dosyc glosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Wcale nie cichsza ani chlodniejsza. Nie ma sensu doplacac.

Mialem Aorusa, co prawda nieco mocniejszej seriee, ale franca wielka, ciezka, goraca i dosyc glosna.

Ogólnie większość Gigaszrotów jest duża i gorąca.

Polecam TuF-a albo MSi Xtrio o niebo lepsze od Gigabajta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMikiVR6 napisał:

Pod koniec 2020 ludzie płakali, że 7k za 3090 nikt tego nie kupi, a teraz tyle dają za 3080 bez problemu ?

Granica bólu się przesuwa. Widzę to doskonale po sobie. Przed premierą Turinga moim sufitem było 1300 zł które dałem za używkę 1070Ti. Po sprzedaniu tego 1070Ti za 2100 zł powiedziałem sobie, że się nie będę pierniczył i kupię RTX 4080 jeśli będzie za ~4 tys.

W tej cenie nie będzie, więc nie mam złudzeń że mój próg bólu jeszcze pójdzie do góry :D

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, peejay71 napisał:

Obiecałem update po wczorajszym zakupie 3080 - no to jest update :)

5690 zł brutto, FVAT, nowa zaplombowana karta Gigabyte RTX 3080 Gaming OC V2 ze sklepu NEO KOMPUTER w Iławie - link do oferty OLX:

SKLEP Faktura VAT Gigabyte GeForce RTX 3080 GAMING OC 10GB GDDR6 LHR Iława • OLX.pl

Wszystko super - karta dotarła, jest zupełnie nowa, działa doskonale. Obsługa na najwyższym poziomie: szybko, sprawnie - w niezłej cenie.

Zatem weryfikacja OK - mogę z czystym sumieniem polecić. 

 

rsz_zrzut_ekranu_2022-01-29_121158.jpg

No to ja się teraz mocno zastanawiam czy odbierać tego gigabyt'a 3080 za 6390zł z komputronika. 

Bo to by wychodziło że dopłacę aż 700zł za  za pewny sklep komputerowy premium. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, peejay71 napisał:

Obiecałem update po wczorajszym zakupie 3080 - no to jest update :)

5690 zł brutto, FVAT, nowa zaplombowana karta Gigabyte RTX 3080 Gaming OC V2 ze sklepu NEO KOMPUTER w Iławie - link do oferty OLX:

SKLEP Faktura VAT Gigabyte GeForce RTX 3080 GAMING OC 10GB GDDR6 LHR Iława • OLX.pl

Wszystko super - karta dotarła, jest zupełnie nowa, działa doskonale. Obsługa na najwyższym poziomie: szybko, sprawnie - w niezłej cenie.

Zatem weryfikacja OK - mogę z czystym sumieniem polecić. 

 

rsz_zrzut_ekranu_2022-01-29_121158.jpg

W jakiej formie kupowałeś ? Przedpłata czy za pobraniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zielony21122 napisał:

No to ja się teraz mocno zastanawiam czy odbierać tego gigabyt'a 3080 za 6390zł z komputronika. 

Bo to by wychodziło że dopłacę aż 700zł za  za pewny sklep komputerowy premium. 

 

 

 

To bierz tego 3080 z olx'a póki jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że krypto zaczyna odbijać, a w Chinach jednak (z pewnymi zasadami) będzie można kopać krypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pioy napisał:

Ja mam 2 sztuki oc non pro. Pierwszą miałem non lhr, robiła GPU +150 i przy PL 104% (:E) trzymała te 2000+ prawie non stop. Druga lhr z października jest trochę gorsza, robi tylko +120, ale finalne taktowanie bardzo podobne trzyma. Aktualnie mam ustawiony PL 90% bo tak, taktowanie oscyluje wokół 1920-1950 (+120 mhz zostawiłem). Nie chce mi się na sztywno szukać V/MHz. W obu przypadkach rozmawiamy o ustawionej krzywej gdzie obroty ograniczam do +/-1600, jest względnie cicho a chyba 72-75 st. C. 

To wychodzi, że ja miałem szczęście bo moja pierwsza sztuka (produkcja październikowa) robiła przy 72-73 stopniach 2600 RPM :E a z d...... osiągała momentami 2800 RPM lub temp 80 stopni przy >2000RPM (żeby nie było nic nie grzebałem przy niej, włączyłem tak jak z pudełka była) od razu pojechała na wymianę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

O te dwie wersje się rozchodzi - Gaming PRO Vision, ponieważ tylko te zostały w sklepie z Iłławy (wersja bez pro poszła wczoraj). Różnią się w zasadzie tylko kolorem. 

Jeżeli to co mają to gaming po 3.0 to ta bym brał aniżeli Vision.

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, zienio napisał:

W jakiej formie kupowałeś ? Przedpłata czy za pobraniem ?

przedpłata - wystawiają fakturę pro forma - opłacasz, dostajesz mailem fakturę i paczka rusza w drogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, peejay71 napisał:

przedpłata - wystawiają fakturę pro forma - opłacasz, dostajesz mailem fakturę i paczka rusza w drogę

No to powiem ci , że sporo ryzykowałes od tak po prostu wpłaciłeś na konto, ja bym tak się bał...

 

 

 

 

Edytowane przez fabiax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten nie ma karty bez nadmiernego płaczu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, kalderon napisał:

Oszustwo. Sklep bez nazwy i bez opinii.

Przecież ma nazwę, jest w krsie i ma również opinię jak i stronkę na fb. Oszustwo jakieś w tym może być, ale raczej nie tego rodzaju. Liczmy, że uczciwie sprzedają nieco taniej niż xkomy i inne komputroniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej mojego postu chyba fabiax wkleił link do Aliexpress, oferta na 3080 za 2300zł właśnie z takiego pustego sklepu. Post edytowany godzinę temu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kalderon napisał:

Powyżej mojego postu chyba fabiax wkleił link do Aliexpress, oferta na 3080 za 2300zł właśnie z takiego pustego sklepu. Post edytowany godzinę temu.

Nic o tym nie wiem xD 

Jaki link 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co wy wierzycie.... 2300 za rtx 3080 to nierealna cena za prawdziwą i sprawną sztukę. Prawie na pewno będzie to jakaś podróbka albo uszkodzona sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hopes napisał:

W co wy wierzycie.... 2300 za rtx 3080 to nierealna cena za prawdziwą i sprawną sztukę. Prawie na pewno będzie to jakaś podróbka albo uszkodzona sztuka.

Dobrze będzie jak 3060 Ti za tyle da się kupić. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny ładnie w dół idą. Tylko problem na razie taki, że same mniej popularne marki. Jak będzie asus 3080 w cenie 6k pln to będzie już dobry znak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bofff napisał:

było to, ale znikło w 5 min

Na Pepperze znowu sobie wklejają HOLD pod kartami, które znikają w 5 minut. 

A to oznacza jedno: trzeba zrobić całkowicie odwrotnie i zakupić kartę. 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na max cebule możesz kupić 3080 z KR system, jakby ceny spadły mocno, to masz miesiąc na oddanie. W czasie tego miesiąca ceny powinny się wyklarować, a tak na marginesie - już od prawie 24 godzin cena ETH wzrasta, w tempie ślimaczym, ale zawsze i nie ma dużych wahań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to sklepy zapełniają się kartami także tymi powszechnie uznawanymi za lepsze typu MSI Gaming X.

Jak się jeszcze lepiej wypełnią to ceny zaczną spadać, bo zarabia się jak pieniądz krąży a nie jak towar stoi w witrynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...