Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Zhao napisał:

Ja;)  - byłem  zapisany od września 2020 na 3080 i kwietnia 2021 na 3090 - obie wersje FTW.. jeszcze 3080 bez LHR = cud miód - wrzucałem zdjęcia nawet - Ta kolejka działa.. tylko rusza się jak mucha w smole  :)

+ Panowie trzymamy się tematu - nie chcecie bym tu sprzątał

10/8/2020 3:44:10 PM PT ja do dzis mam Echo :D

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz z dostępnością kart? Niestety moja 3060Ti wali artefaktami, powoli bo powoli ale tekstury w każdej grze odwalają dziwne rzeczy (testowane na różnych sterownikach).
Wzrot pieniędzy mnie nie interesuję, dlatego też pytam.
Karta z polskiego Amazonu, nie przekopała nawet minuty. 
W wymagających grach spędziła łącznie może z 30h, reszta csgo/ cod 1 :/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wrzuciłem powyższą wiadomość ponad pół roku temu, 
karta w dalszym ciągu czasami wyświetla artefakty, wersja bez LHR (zamówiona w marcu 2021)
Czy ma ktoś pomysł jak dobrze rozplanować gwarancję, zwrot?
Są jeszcze produkowane karty bez LHR żebym nie był stratny?
Kopać i tak nie kopię, chodzi mi o późniejszą cenę karty przy np odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się ma ta karta KR System - INNO3D GeForce RTX 3080 iChill X4 LHR 10GB GDDR6X 320-bit 3xDP+HDMI do np. EVGA FTW3 czy TUF Gaming? Cały czas poluje na TUFa ale kiepsko z dostępności w miarę rozsądnej cenie (chociaż trudno to nazwać rozsądną ceną). Na olxach itp pojawiają się EVGA i zastanawiam się też nad nimi. Niby są niekiedy złe opinie dotyczące piszczących cewek itp. Darować sobie ten model i czekać na złoty strzał z TUFem czy jednak warto przyjrzeć się tym modelom? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Prykon napisał:

Panowie jak się ma ta karta KR System - INNO3D GeForce RTX 3080 iChill X4 LHR 10GB GDDR6X 320-bit 3xDP+HDMI do np. EVGA FTW3 czy TUF Gaming? Cały czas poluje na TUFa ale kiepsko z dostępności w miarę rozsądnej cenie (chociaż trudno to nazwać rozsądną ceną). Na olxach itp pojawiają się EVGA i zastanawiam się też nad nimi. Niby są niekiedy złe opinie dotyczące piszczących cewek itp. Darować sobie ten model i czekać na złoty strzał z TUFem czy jednak warto przyjrzeć się tym modelom? 

TUTAJ masz recenzje i testy tego modelu. Wypada bardzo dobrze. W ogole iChill X4 to niezla krowa jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał dopłacić 600zł do TUF-a, to mimo, że lubię tą linie, to jednak wolałbym Inno3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amsztel napisał:

Kazdy kto chcial kupic karte juz dawno to zrobil. Zostali jedynie ci, ktorzy aktualnych cen nie akceptuja wiec sprzedawcy chcac nie chcac obnizaja ceny bo karty im zaczely zalegac na magazynach. Normalna rzecz.

No tak ale sa tacy na forum co pisza ze karty juz nigdy nie beda tansze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, xenonn napisał:

 

Wrzuciłem powyższą wiadomość ponad pół roku temu, 
karta w dalszym ciągu czasami wyświetla artefakty, wersja bez LHR (zamówiona w marcu 2021)
Czy ma ktoś pomysł jak dobrze rozplanować gwarancję, zwrot?
Są jeszcze produkowane karty bez LHR żebym nie był stratny?
Kopać i tak nie kopię, chodzi mi o późniejszą cenę karty przy np odsprzedaży.

Zaspales odrobine. Trzeba ja bylo gonic w listopadzie/grudniu. Wrzuc na OLX, opisz problem z karta, mysle ze gornicy sie odezwa. Gornicy lubia 3060 TI non LHR. Mysle, ze ze sprzedazy kupisz sobie sporo mocniejsza karte.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w temacie cen zamyka się w jednym. Zależy to w 100 procentach od Vitalika, gdyby wyskoczył z teksetem takim: za 3 mies. na pewno przechodzimy na ETh 2.0

to wtedy w ciągu tygodnia ceny kart zelżałyby jeszcze o 20-30%

A tak to nie  ma na to żadnych szans przy dzisiejszym ETH 3000 usd - nie mówiąc o tym żę ETH może wkrótce wejść na  ważne 3500 usd  : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Wysylaja do Polskii? Jesli tak to do ceny musisz trzeba dodac 3% plus koszty wysylki. Moze wyjsc niewiele mniej niz ten Strix.

Tego nie wiem czy wysylaja do Polski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marian666666 napisał:

Wszystko w temacie cen zamyka się w jednym. Zależy to w 100 procentach od Vitalika, gdyby wyskoczył z teksetem takim: za 3 mies. na pewno przechodzimy na ETh 2.0

to wtedy w ciągu tygodnia ceny kart zelżałyby jeszcze o 20-30%

A tak to nie  ma na to żadnych szans przy dzisiejszym ETH 3000 usd - nie mówiąc o tym żę ETH może wkrótce wejść na  ważne 3500 usd  : ]

Ostatnie wahania kursu krypto można podsumować, że szansa na zakup na tą chwilę w dobrej cenie GPU właśnie się kończy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Majki78 napisał:

Ostatnie wahania kursu krypto można podsumować, że szansa na zakup na tą chwilę w dobrej cenie GPU właśnie się kończy. 

Tu już krypto nie ma az takiego wpływu na ceny kart .Mam znajomego ktory pracuje w jednym z najwiekszych polskich sklepow,i kart jest bardzo duzo w magazynach,górnicy ich nie kupuja a ktoś musi.

Ludzie się uczepili tego krypto,a prawda jest taka ze nas sie po prostu dyma na kase :D

Edytowane przez Ksw007
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ksw007 napisał:

Ludzie się uczepili tego krypto,a prawda jest taka ze nas sie poprostu dyma na kase

Jest jeszcze plandemia.Wylewka samopoziomująca też poszła  2.5 w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ksw007 napisał:

Tu już krypto nie ma az takiego wpływu na ceny kart .Mam znajomego ktory pracuje w jednym z najwiekszych polskich sklepow,i kart jest bardzo duzo w magazynach,górnicy ich nie kupuja a ktoś musi.

A dlaczego nie kupują, bo krypto sporo zjechało, a że ceny w krajowych sklepach z pupy wzięte to nie ma co się dziwić, że karty zalegają. Nawet w ostatnim tygodniu można było zauważy wrzucane w miarę sensowne promki przez sklepy. Nawet na amazonach można było zauważyć lekki spadek. Poczekajmy  na ceny GPU za tydzień jak krypto odbije jeszcze bardziej, znowu sklepom odbije z cenami.   

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, JDM napisał:

Jakbym miał dopłacić 600zł do TUF-a, to mimo, że lubię tą linie, to jednak wolałbym Inno3D.

Miałem TUFa 3080, obecnie mam iChilla X3 od Inno3D 3060 Ti [sprzedaż 3080 na krypto górce skusiła swego czasu], wcześniej wiadomo różne modele też w czasach Pascala/Turinga i ten iChill to naprawdę kawał dobrej karty, Inno3D badziewne ma jedynie i tutaj nie ma co ich bronić te wersje podstawowe ala Twin X2 i z reguły tematy z narzekaniem na Inno3D są w kontekście tych wersji, ale no cudów nie ma... ASUS też ma np. Duala Mini, który Strixem ani TUFem nie jest. Podobnie z Inno. Ta wersja iChill X4 w 3080 powiwnna być sensowna.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prykon napisał:

Panowie jak się ma ta karta KR System - INNO3D GeForce RTX 3080 iChill X4 LHR 10GB GDDR6X 320-bit 3xDP+HDMI do np. EVGA FTW3 czy TUF Gaming? Cały czas poluje na TUFa ale kiepsko z dostępności w miarę rozsądnej cenie (chociaż trudno to nazwać rozsądną ceną). Na olxach itp pojawiają się EVGA i zastanawiam się też nad nimi. Niby są niekiedy złe opinie dotyczące piszczących cewek itp. Darować sobie ten model i czekać na złoty strzał z TUFem czy jednak warto przyjrzeć się tym modelom? 

W tej cenie to bierz inno3d. Tuf nie warty dopłaty 500zł. O ile w ogóle warty dopłaty. Plus TUFa to taki, że jednak asusa kiedyś będzie łatwiej sprzedać niż inno3d

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to daliście mi trochę do zrozumienia :) ten sklep Krsystem jest godny polecenia? Śmiało można brać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie co bardziej opłacalne na dzisiaj 3070ti za 4650 czy 3080 za 6k? wersje powiedzmy podobne jakościowo. Musze na coś wymienic 3060ti no lhr, swoja droga ciekawe ile trzeba bedzie doplacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Majki78 napisał:

A dlaczego nie kupują, bo krypto sporo zjechało, a że ceny w krajowych sklepach z pupy wzięte to nie ma co się dziwić, że karty zalegają. Nawet w ostatnim tygodniu można było zauważy wrzucane w miarę sensowne promki przez sklepy. Nawet na amazonach można było zauważyć lekki spadek. Poczekajmy  na ceny GPU za tydzień jak krypto odbije jeszcze bardziej, znowu sklepom odbije z cenami.   

Sklepy zauważyły ze taki RTX 3060 nie musi być po 2000zł bo dobrze sie sprzedaje po 3000zł to po co zmniejszać cene poleży troche dłużej ale sie sprzeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tysiące to by wszyscy się rzucili. Podaż by tego nie ogarnęła. Obniżka ceny jest nielogiczna w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, krzysi3x napisał:

jak myślicie co bardziej opłacalne na dzisiaj 3070ti za 4650 czy 3080 za 6k? wersje powiedzmy podobne jakościowo. Musze na coś wymienic 3060ti no lhr, swoja droga ciekawe ile trzeba bedzie doplacic

Jak 1080p to najbardziej opłacalne jest 3070 za ~4300zł - https://www.krsystem.pl/gainward_geforce_rtx_3070_phantom_lhr__w_magazynie-item-66941.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem bo i tak miałem wymieniać kartę i nie chciałem czekać bo życie leci...? Ale moim zdaniem ceny będą spadać. Oprócz górników problemem była pandemia i zamknięte fabryki w Chinach, a to wraca do normy. Pytanie jest zasadnicze - czy to co mają sklepy w magazynach jest na cały rok, czy będą kolejne dostawy ? Jeśli odp jest taka, że to co mają w magazynach musi starczyć na cały rok to pewno ceny będą trzymać lub będą niewielkie obniżki do lata. Jeśli będą nowe dostawy ceny zaczną radykalnie spadać i nie wykluczam, że w wakacje karty, które dzisiaj są po 4000zł będą w cenach sugerowanych po 2000zł czy 2500zl. Ale myślę, że mimo wszystko może być bliżej 2900zł. No i w Polsce też weźmy pod uwagę inflację i cenę zł do USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janusz_75 napisał:

Zaspales odrobine. Trzeba ja bylo gonic w listopadzie/grudniu. Wrzuc na OLX, opisz problem z karta, mysle ze gornicy sie odezwa. Gornicy lubia 3060 TI non LHR. Mysle, ze ze sprzedazy kupisz sobie sporo mocniejsza karte.

Myślisz, że za ile pójdzie taka karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xenonn napisał:

Myślisz, że za ile pójdzie taka karta?

Zależy jaka wersja do kiedy gwarancja i czy będzie się wywala. Przy kopaniu.

Kilka dni temu dałem za 3070 bez lhra 3 wiatraki zotaca 4200, 11 mc gwarancja.

3060 Ti sprawne sztuki obecnie cena to tak 4000-5200 zależy od modelu i długości gwarancji i jakie pamięci ma karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...