Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Gigabyte-RTX-3080-GAMING-OC-10GB-GDDR6X-rev-2.0-GV-N3080GAMING-OC-10GD-2.0-/14174

3080 za 5400. A dziś rano widziałem ogłoszenie na OLX, gdzie dżentelmen chce się pozbyć za 5400 karty kuponej w X-KOM. I zero chętnych. 

Bo to Gigabyte Gaming. Jak już ktoś wydaje 5,5 klocka to parę stów w jedną czy drugą raczej różnicy nie robi. Wolę dopłacić przy aktualnych cenach 4 stówy niż kupować najtańszy paździerż (nadal w *$&#@ drogi). Jak mam płacić jak za produkt premium to on niech będzie przynajmniej gdzieś, kiedyś stał obok premium.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Gigabyte-RTX-3080-GAMING-OC-10GB-GDDR6X-rev-2.0-GV-N3080GAMING-OC-10GD-2.0-/14174

3080 za 5400. A dziś rano widziałem ogłoszenie na OLX, gdzie dżentelmen chce się pozbyć za 5400 karty kuponej w X-KOM. I zero chętnych. 

 

2 godziny temu, Tornado3 napisał:

Używane 3080 chodzą na licytacjach już po 4850zł

 

1 godzinę temu, fazie_90 napisał:

Bo to Gigabyte Gaming. Jak już ktoś wydaje 5,5 klocka to parę stów w jedną czy drugą raczej różnicy nie robi. Wolę dopłacić przy aktualnych cenach 4 stówy niż kupować najtańszy paździerż (nadal w *$&#@ drogi). Jak mam płacić jak za produkt premium to on niech będzie przynajmniej gdzieś, kiedyś stał obok premium.

GB OC 3080 10 GB w ostatnich 2 tyg. jak ktos polowal, niedzy pln 5080 a 5150 (sferis niestety...). Czas pokaze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mariuszgs napisał:

Macie może doświadczenia z kartami Manli?

Nie mamy, to całkowita nowość. Polski dystrybutor dopiero pod koniec ub. roku zaczął je sprowadzać. Manli to firma-siostra Zotaca i Inno 3D. Możesz zaryzykować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mariuszgs napisał:

Macie może doświadczenia z kartami Manli?

Miałem 3070 na dwóch śmigłach, jakość wykonania ogólnie w porządku, metalowy backplate, dobry radiator, niklowane ciepłowody. Temperatury jak na 2-wentylowe 3070 też w porządku. Minus dla mnie to terkoczące wentylatory, nawet na obrotach rzędu 30%, podwyższając obroty terkot przekształcał się w szum. A jako, że lubię ciszę to poszła na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajcie dyskusji na temat wojny/cen w wątku zakupowym - proszę trzymajmy się kart stricte - linków i legitnych ofert

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pawww napisał:

MSI GeForce RTX 3070 Ti SUPRIM X chyba najlepsza jest chłodzenie też masakrycznie dobre i wielkość xxx i karta ma aż 3 razy po 8 pin wejścia co jest wyjątkowe jak na Rtxy 3070

Na pewno 3x 8pin ?

power_small.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suprim 3070Ti Suprim ma zasilanie  2x8pin i  nie ma w tym nic wyjątkowego ?

Chyba ,że pobór prądu ,który mnie zaszokował swoim apetytem ,ale to wada wszsytkich 3070Ti . Miałem 3070 suprim i po wykonaniu UV na 0.9V- 1905MHz była to świetna karta w grach ciągła w zależności od tytułu 150-180W natomiast 3070Ti suprim po wyjeciu z pudełka 270-300W a wydajność parę klatek przybyło względem 70tki . Ogarnąłem ją po UV na około 200W ,ale i tak lubiała wciągać więcej papu . Jak dla mnie 3070Ti jest  piekarnikiem z poborem bliskim do 3080...

Edytowane przez Zhao
Nie klnij
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję 3060ti polecacie? Ma być cicha i chlodna. Obudowa to Define C, więc karta do max 30 cm długości.

- MSI Gaming X 

- Gigabyte Gaming OC Pro 

- Gigabyte Aorus Elite 

Może jeszcze coś innego polecieć. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, faz napisał:

MSI Gaming X 

 

6 minut temu, faz napisał:

Gigabyte Aorus Elite 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, faz napisał:

Którą wersję 3060ti polecacie? (...)

Może jeszcze coś innego polecieć. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Oczywiście 3060Ti TUF, znowu taką mam, stąd - https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3060-Ti-TUF-OC-V2-LHR-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2958580

Tylko trzeba czaić się od tej 14:00, w moim przypadku dałem za wygraną po 20 minutach prób, po czym za sugestią jednego z forumowiczów (dzięki przy okazji) kupiłem bez problemu o 15:37, całkowity koszt - 3219zł. Jest bezgłośna przy ~ 50% wentyli, czyli ok 850rpm, gdzie temperatura w grach jest w okolicy 58 stopni, UV na 0.825V

Edytowane przez JDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JDM napisał:

Oczywiście 3060Ti TUF, znowu taką mam, stąd - https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3060-Ti-TUF-OC-V2-LHR-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2958580

Tylko trzeba czaić się od tej 14:00, w moim przypadku dałem za wygraną po 20 minutach prób, po czym za sugestią jednego z forumowiczów (dzięki przy okazji) kupiłem bez problemu o 15:37, całkowity koszt - 3219zł. Jest bezgłośna przy ~ 50% wentyli, czyli ok 850rpm, gdzie temperatura w grach jest w okolicy 58 stopni, UV na 0.825V

W jakiej obudowie to trzymasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Vampiric + 3 wentyle --> 2x 140mm (jeden na wlocie, drugi wylot nad coolerem CPU), trzeci 120mm wylot standardowo z tyłu obudowy. Te 2x 140mm chodzą na ~ 400RPM, ten z tyłu nie wiem, ale jakieś najwolniejsze. Na dniach ma przyjść Pure Base 500, bardziej przewiewna, teraz w tej Vampiric mam pozatykane wloty, bo nie ma filtrów przeciwkurzowych, ale i tak powietrze ciągnie przez boki obudowy. Właśnie przestałem grać w Wieśka 3 z modem na grafikę, temp GPU ok 56 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TUF to szczerze super karta, ja osobiście o 14:00 kupiłem 18 lutego o 14:02 już była niedostępna, szczerze karta marzenie można ją zablokować na 1200rpm i karta nie przekroczy 70 stopni, swoją mam ustawioną na max ok 1550rpm i osiąga max 62 stopnie. Mam podniesiony power limit na 108%, kartę mam ustawioną na 1000mv przy 2010mhz i pracuje bezproblemowo, przesiadka po gigabycie gaming oc to cudo :)

PS moja obudowa to spc regnum rg6v argb

 

2 godziny temu, jurekk napisał:

 

 

Aorusy też mają taką agresywną krzywą co zwykły gigabyte, czy już normalnie jest?

Edytowane przez TheMikiVR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy są dwa a gigabyte nie ma agresywnej krzywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, faz napisał:

Którą wersję 3060ti polecacie? Ma być cicha i chlodna. Obudowa to Define C, więc karta do max 30 cm długości.

- MSI Gaming X 

- Gigabyte Gaming OC Pro 

- Gigabyte Aorus Elite 

Może jeszcze coś innego polecieć. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

 

Miałem wszystkie trzy, chcesz mieć chłodno i cicho to MSi X :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na które wersje 3070 Ti i 3080 najlepiej polować by mieć ciszę i spokój z temperaturami? 

Wersje od MSI spełnią te warunki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Aggr napisał:

Wersje od MSI spełnią te warunki? 

Msi trio,suprimx

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Aggr napisał:

Na które wersje 3070 Ti i 3080 najlepiej polować by mieć ciszę i spokój z temperaturami? 

Wersje od MSI spełnią te warunki? 

3070 Ti nie polecam w ogole. 3080 Strix i Suprim to jest top. Trio i Tuf to rowniez bardzo dobre karty.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Atak Rosji na Ukrainę może mieć globalne konsekwencje w sektorze technologicznym. Nasz wschodni sąsiad jest bowiem kluczowym producentem gazów wykorzystywanych w produkcji półprzewodników. Eksperci ostrzegają, że rynek chipów wpadnie w jeszcze większe tarapaty — czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej (...) Dziennik zwraca uwagę, że na Ukrainie produkowane są takie gazy, jak argon, krypton czy ksenon. Ale kluczowy jest neon – nasz wschodni sąsiad odpowiada za ponad 70 proc. światowych jego dostaw (i ponad 90 proc. na rynek amerykański)

to pewnie nie będzie miało specjalnego wpływu na chipy od nvidii kosztujące masę kasy, ale zaraz może się okazać że inna drobnica jest niedostępna albo znacznie droższa

https://www.rp.pl/biznes/art35755041-grozba-zapasci-na-rynku-chipow

Edytowane przez m4rkiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Janusz_75 napisał:

3070 Ti nie polecam w ogole. 3080 Strix i Suprim to jest top. Trio i Tuf to rowniez bardzo dobre karty.  

Dlaczego 3070 Ti nie polecasz? Mały przyrost wydajności względem 3070 a dużo większy pobór prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam dopłacać zbyt dużo RTX 3070 Ti. Miałem RTX 3060 Ti. Przeskok jest widoczny, ale moim zdaniem najlepiej teraz właśnie łapać RTX 3060 Ti pod kątem wydajność/cena. RTX 3070 są za drogie, RTX 3070 Ti jeszcze bardziej. 

Czekam na RTX 3080, ale ostatnio niespecjalnie przeglądam oferty sklepów, bo ceny są co prawda niższe, ale jeszcze jak na mój gust za wysokie i osiągnęły pewną stabilizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządną wersję 3060 Ti kupię za mniej niż 4 tysięce, chociażby takiego tufa, który kilka postów wyżej był chwalony. 3070 Ti to dobre parę stów doplaty,  a 3080 w wersji gaming z to już z ponad 5.5 tysiąca - to są jakieś 2 tysiące dopłaty względem 3060 Ti. 

Kupiłem monitor 1440p i muszę teraz kupić kartę, żeby ten monitor wykorzystać. Na jaki pójść kompromis między ceną a wydajnością? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawww napisał:

To może lepiej czekać na RTX 4070? bo coś dziwnie wysprzedają sklepy te rtxy 3000

 

może zaraz wejdzie informacja o nowej generacji która pozamiata wszystkie stare serie 

A później wyjdzie jeszcze kolejna generacja, która pozamiata poprzednie serię, więc może warto poczekać? I tak czekać w nieskończoność.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czekać można w nieskończoność, bo przecież za kolejne 2 lata będą nowe karty. Druga sprawa, nie wierzę, że karta kupiona teraz nie sprawdzi się w grach przez kolejne kilka lat i konieczna będzie przesiadka na generację 40xx. Nie na tym to polega, żeby producent uśmiercał każdą poprzednią generację.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...