Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, pawww napisał:

i co kupisz teraz wydasz 6 tyś a za 5 miesiące będzie to nic nie warte

Zawsze będzie coś warte, nie przesadzajmy. I jej wydajność nie spadnie do 0. A po tym, co się działo na rynku, to skąd wiadomo, że seria 40xx będzie tania?
Używka 3080 za 5k, można już 3080 wylicytować za jakieś 4800zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3080-vision-oc-10gb-gddr6x-d3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pawww napisał:

kupisz teraz wydasz 6 tyś a za 5 miesiące będzie to nic nie warte i nowe gry będą wychodzić i wydawcy będą pod nowe rtcy 4000 robić i mieć wymówkę że nie ma wydajności bo trzeba nowę serie kart i pod nie są optymalizacje gier robione

Rynek wchłonie każdą ilość używanych 3000 po premierze 4000. Jeśli różnica w wydajności kopania na wat będzie bardzo na korzyść nowej serii, to w sklepach jej nie będzie, a na rynku wtórnym pojawi się 3000. Będzie kupowana od górników przez graczy, którzy bidują od 2 lat na starym GPU, bo nie chcieli przepłacać za nowe. Więc wg mnie serii 4000 nie pójdzie kupić, a 3000 będzie tanieć bardzo powoli. 

Z kolei jeśli wydajność na wat będzie podobna, to zarówno 3000 i 4000 będzie dalej trudno dostępna i przedrożona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioy napisał:

 

Z kolei jeśli wydajność na wat będzie podobna, to zarówno 3000 i 4000 będzie dalej trudno dostępna i przedrożona. 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/karty-geforce-rtx-4000-beda-wyjatkowo-pradozerne-ujawniono.html

18 minut temu, pawww napisał:

 

Zobacz że obecna generacja ma prawie dwa lata a ndiia zapowiada na 3 kwartał 2022 roku

i co kupisz teraz wydasz 6 tyś a za 5 miesiące będzie to nic nie warte i nowe gry będą wychodzić i wydawcy będą pod nowe rtcy 4000 robić i mieć wymówkę że nie ma wydajności bo trzeba nowę serie kart i pod nie są optymalizacje gier robione 

lepiej poczekać do kieszeni odłożyć kasę i kupić topową karte nowej generacji z 4000_+

A później zastanie Cie sytuacja jak z premierą RTX 3000 I będziesz czekał rok na realizację zamówienia, lub na cenę która zaakceptujesz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pawww napisał:

RTX 3070 TI za 2500 zł i RTX 3080 za 3500 zł jak by były w takich cenach  to można jeszcze myśleć pamiętaj że te wszystkie ceny były podbite w górę do 300% przez minerów i jak by to poleciało do ceny ustalonych przez producenta przez nową generacje kart to starty będą mieli wielki ci co teraz kupią za 6 tyś tego typu karty 

ale myślenie :boink: ja kupuje kartę do rozrywki

jakbym miał Twoje myślenie to nigdy nic bym nie kupił, bo zawsze wyjdzie coś nowszego i szybszego bo to jest ELEKTRONIKA

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ponawiam swoje pytanie, czekać na kolejną generację nie będę, bo musiałbym monitor trzymać w kartonie jeszcze przez pół roku. Którą kartę brać do 1440p?

Zwykłą 3070 czy dopłacać do 3080 w wersji chociażby gaming z trio, żeby mieć spokój na najbliższych kilka lat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy odpowiada za siebie - chce/musi to kupuje teraz;)

Czekać można i do śmierci - zawsze będzie coś nowego;)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Aggr napisał:

No dobra, ponawiam swoje pytanie, czekać na kolejną generację nie będę, bo musiałbym monitor trzymać w kartonie jeszcze przez pół roku. Którą kartę brać do 1440p?

Zwykłą 3070 czy dopłacać do 3080 w wersji chociażby gaming z trio, żeby mieć spokój na najbliższych kilka lat? 

Na twoim miejscu brałbym najtańszy przyzwoity model rtx 3060Ti  i zrobił UV. Te karty mają najlepszy stosunek cena wydajność obecnie i pobierają stosunkowo niewiele prądu. Dopłaty do 3070/3070ti nie ma sensu a 3080 jest nadal za drogie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega pyta o 3080, to znaczy, że może sobie na niego pozwolić. Sugeruje też, że chce mieć kartę na lata. A 3060Ti w rozdzielczości 1440 potrafi być o ponad 30FPS-ów wolniejsza od 3080, gdzie w Metro Exodus 3060Ti wykręca min. 53FPS. Więc nie jest to karta na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Aggr napisał:

No dobra, ponawiam swoje pytanie, czekać na kolejną generację nie będę, bo musiałbym monitor trzymać w kartonie jeszcze przez pół roku. Którą kartę brać do 1440p?

Zwykłą 3070 czy dopłacać do 3080 w wersji chociażby gaming z trio, żeby mieć spokój na najbliższych kilka lat? 

Mam monitor 3440x1440, karta 3070. Wystarcza. Pewnie, ze kusi 3080, Strix za 6K czeka na mnie do wtorku w Xkomie :), najwyzej bedzie dla siostrzenca. Nie jestem pewien, czy 3080 wystarczy na kilka najblizszych lat. Z drugiej strony mam powazne watpliwosci co raportowanych przyrostow wydajnosci nastepnej generacji kart, razy 2 czy cos w tym stylu. Mysle, ze bedzie bardziej jak przy tej generacji : 3070 = 2080 TI,  4070 = 3080 TI.

3060 TI jest bardzo rozsadnym pomyslem, dobry stosunek ceny do wydajnosci i mniej stracisz przy ewentaulnej odsprzedazy. Jak kupisz niezly model to nawet sie nie wyglupiaj z UV, nie ma potrzeby, chyba ze bedziesz chcial zaoszczedzic na kosztach energii.

Inna sprawa, ze swiat sie zrobil ostatnio duzo ciekawszy i chyba jest niemozliwe w 100% przewidzenie cen i dostepnosci. Jak na razie kart jest mnostwo i ceny powoli, ale spadaja. 

Edytowane przez Janusz_75
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Janusz_75 napisał:

Mam monitor 3440x1440, karta 3070. Wystarcza.

na dzisiaj nawet 3060ti wystarczy

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro padają odpowiedzi, że nawet 3060 Ti wystarcza do 1440p to może jednak zdecyduję się na tą opcję, a za te pół roku odsprzedaż i kupno karty generacji 40xx? Chyba mnie przekonaliście do tej opcji. Nie będę grał w najbardziej wymagające tytuły. Mam zaległości sięgające kilku dobrych lat. Mam zamiar ograc GTA 5, kilka ostatnich wersji cod'a w tym warzone, Battlefieldy i wszystko co uznam za interesujący mnie tytuł z ostatnich lat. 

Którą wersję 3060 Ti w takim razie szukać? Tuf pewnie jest topowy, a co oprócz niego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aggr napisał:

Skoro padają odpowiedzi, że nawet 3060 Ti wystarcza do 1440p to może jednak zdecyduję się na tą opcję, a za te pół roku odsprzedaż i kupno karty generacji 40xx? Chyba mnie przekonaliście do tej opcji. Nie będę grał w najbardziej wymagające tytuły. Mam zaległości sięgające kilku dobrych lat. Mam zamiar ograc GTA 5, kilka ostatnich wersji cod'a w tym warzone, Battlefieldy i wszystko co uznam za interesujący mnie tytuł z ostatnich lat. 

Którą wersję 3060 Ti w takim razie szukać? Tuf pewnie jest topowy, a co oprócz niego? 

TUF, X TRIO, mialem Gigabyte Gaming OC, tez nie narzekalem. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3070Ti TUF i teraz 3090 Aorus Xtreme i choć wiadomo są różnice w poborze prądu, to TUF był jak do tej pory moją najlepszą kartą. Chłodzenie wręcz świetne, bardzo ciche, temperatury niskie, nigdy nie byłem tak z karty zadowolony. Teraz mam niby topowego aorusa i powiedziałbym, że te chłodzenie jest gorsze. Nie wiem, może po prostu trzeba dać sobie spokój z gigabyte'em bo nawet w topie te karty są ujowe, a co tu mówić o wersjach gaming...

Jeszcze dodam, że kiedyś miałem 1080Ti też Aorus Xtreme i też szału nie było.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem Asusa 3060Ti z ostatniego Outletu Xkom. Wy tu się szczypiecie z śladami użytkowania czy przyjmą czy nie przyjmą a tu poprzedni właściciel wziął sobie pudełko. Widoczne ryski na karcie.


b73278150d86c5bcgen.jpg

 

  • Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, toolpusher napisał:

Właśnie dostałem Asusa 3060Ti z ostatniego Outletu Xkom. Wy tu się szczypiecie z śladami użytkowania czy przyjmą czy nie przyjmą a tu poprzedni właściciel wziął sobie pudełko. Widoczne ryski na karcie.


b73278150d86c5bcgen.jpg

 

Uwzględnili w opisie że brak pudełka?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi tak szczerze mówiąc, ale wydaje mi się że na tej promocji nie kupowałeś  konkretnego egzemplarza z opisem braków jak w innych sklepach. Nieraz jest ogólny opis: może brakować pudełka, może mieć ślady użytkowania, może brakować akcesoriów itp.

 

 

Edytowane przez toolpusher
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, toolpusher napisał:

Właśnie dostałem Asusa 3060Ti z ostatniego Outletu Xkom. Wy tu się szczypiecie z śladami użytkowania czy przyjmą czy nie przyjmą a tu poprzedni właściciel wziął sobie pudełko. Widoczne ryski na karcie.


b73278150d86c5bcgen.jpg

 

Uwierz mi, mogło być gorzej... 

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Uwzględnili w opisie że brak pudełka?

Oczywiście, że uwzględnili. Karty wg opisu miały być po naprawie. Dlatego na forach trąbi się, że jak odsyłasz kartę na gwarancję, to bez niczego. Ponieważ może Ci pudełko nie wrócić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, toolpusher napisał:

Nie zwróciłem uwagi tak szczerze mówiąc, ale wydaje mi się że na tej promocji nie kupowałeś  konkretnego egzemplarza z opisem braków jak w innych sklepach. Nieraz jest ogólny opis: może brakować pudełka, może mieć ślady użytkowania, może brakować akcesoriów itp.

 

 

Jaka decyzja, zwracasz czy zostawiasz??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie Palit GeForce RTX 3060 Ti Dual Czy Eagle? :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Oczywiście, że uwzględnili. Karty wg opisu miały być po naprawie. Dlatego na forach trąbi się, że jak odsyłasz kartę na gwarancję, to bez niczego. Ponieważ może Ci pudełko nie wrócić.

  • brak akcesoriów montażowych
  • widoczne ślady montażu
  • uszkodzone opakowanie transportowe (sprzęt bezpiecznie zapakowany do wysyłki)
  • produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta

Nic nie pisze o braku pudełka tylko o uszkodzonym opakowaniu

10 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Jaka decyzja, zwracasz czy zostawiasz??

Potestuje regulaminowe 14+14 dni skoro jest po naprawie (jest plomba na śrubce po stronie backplate) zobaczymy jak się będzie sprawować. Teraz już nie musze się niczym szczypać, ryskami śladami użytkowania itp. Pośledzimy ceny i potem zdecyduję. 

Edytowane przez toolpusher
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, toolpusher napisał:
  • brak akcesoriów montażowych
  • widoczne ślady montażu
  • uszkodzone opakowanie transportowe (sprzęt bezpiecznie zapakowany do wysyłki)
  • produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta

Nic nie pisze o braku pudełka tylko o uszkodzonym opakowaniu

Potestuje regulaminowe 14+14 dni skoro jest po naprawie (jest plomba na śrubce po stronie backplate) zobaczymy jak się będzie sprawować. Pośledzimy ceny i potem zdecyduję. 

Musiała chyba być bardzo tania. Ja miałem 80 z outletu z morele, wytrzymała 7 dni. O dziwo na giercowaniu i furmarkach nie było problemu, ale jak odpaliłem z ciekawości koparkę, karta przestała wyświetlać obraz. Jednak na kartę poserwisową bym się nie zdecydował.   

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...