Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
3 minuty temu, Griszah napisał:

Jeśli nie widzisz różnicy, znaczy że nie masz moralnych kompetencji aby wypowiadać się w na ten temat.

Nie chce was budzic z bajki, ale tak jest z kazda rzecza na swiecie na ktorej da sie zarobic i jej podaz jest ograniczona. Nie polecam zabawy w rynek nieruchomosci jak wysiadacie psychicznie przy kliku januszach z allegro z kilkoma kartami :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaczorex26 napisał:

Jeżeli prywatna osoba praktykuje sprzedaż nowego przedmiotu (poniżej 6 miesięcy) to mam nadzieję, że liczy się z podatkiem :)

W finalnym rozrachunku może się okazać, że wcale tak dużo na tym nie zarobi.

Daj spokój, gościu brzmi jakby jeszcze miało Państwo sfinansować socjal o nazwie Ampere+ żeby mógł odsprzedać po kosmicznej cenie :D 

Edytowane przez HaslaMGK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kacketon napisał:

Co was tak to allegro boli? Mamy wolny rynek i jak 10 czy 20 osob sobie chce zarobic bo udalo im sie wyrwac karte to co w tym zlego?

Zaden z nich nie wystawia 10 kart wiec nie wyjezdzajcie mi tu z botami itp.

Puki co najwieksze JANUSZOWANIE to widze tu na forum. Zamawiacie po 10 kart w 5 roznych sklepach i blokujecie kolejke chcac ostatecznie kupic tylko jedna karte. Zarzucacie innym januszowanie, spojzcie na siebie hipokryci.

PÓki co, to popierasz delikatnie mówiąc nieetyczne zachowanie jednostek, które chcą się dorobić na (często) nieświadomych ludziach. Jak można taki proceder popierać to ja naprawdę nie rozumiem. 

I oczywiście tak się dzieje z różnymi rzeczami, karty graficzne nie są wyjątkiem, nie oznacza to jednak, że to jest w porządku. Koniecznie również spójRZ do słownika ortograficznego. 

Edytowane przez Mripper
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Jeszcze trochę poczekasz na karty EVGA

Jest jakieś info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetyczna sytacja:

Udalo sie wam dostac karte. Macie ja w domu i wszystko gra. W tej chwili nie macie w co grac. Potrzebujecie karte na listopad do Cyberpunka.

Spotykacie kogos na ulicy i mowi ze da 5000 za te karte. Odpowiecie mu ze nie? Ze to niemorlane? Czy sprzedacie mu ja bez gadania?

Czym to sie rozni od sprzedazy przez internet?

(zaraz ktos powie ze skoro nie ma obecnie w co grac to niemoralnym jest sam zakup karty bo ktos inny mogl ja kupic i w cos pograc)

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja kończę dyskusje na ten temat bo tylko spam sie robi :)

Może troszkę inaczej zostałem wychowany, bez nastawienia na ruch.. ludzi na hajs :) 

Edytowane przez HaslaMGK
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, HaslaMGK napisał:

Mam ustawione automatyczne notyfikacje o dostępności przy pomocy programu, który automatycznie sprawdza co 30 sekund czy coś się pojawiło na sklepach poniżej:

- RTV EURO AGD

- Sklep Asus

- OleOle

- Komputronik

- Avans

Jeśli ktoś jest zainteresowany to możecie podać mi email w wiadomości prywatnej i ustawię Wam automatyczne notyfikację mailowe.

 

PS. Udało mi się po znajomości zdobyć TUF OC w RRP :D 

 

Duże podziękowania dla kolegi HaslaMGK za bezinteresowne ustawienie notyfikacji! ?

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kacketon napisał:

Hipotetyczna sytacja:

Udalo sie wam dostac karte. Macie ja w domu i wszystko gra. W tej chwili nie macie w co grac. Potrzebujecie karte na listopad do Cyberpunka.

Spotykacie kogos na ulicy i mowi ze da 5000 za te karte. Odpowiecie mu ze nie? Ze to niemorlane? Czy sprzedacie mu ja bez gadania?

Czym to sie rozni od sprzedazy przez internet?

(zaraz ktos powie ze skoro nie ma obecnie w co grac to niemoralnym jest sam zakup karty bo ktos inny mogl ja kupic i w cos pograc)

Człowieku, co Ty porównujesz. Ty tak na serio?

Podajesz przykład na jednej karcie, dla jednej osoby, w bardzo specyficznej sytuacji, a tu mowa o ludziach, którzy wykupują hurtowo ile się da z zamysłem żerowania na innych i ich niewiedzy. Jeśli nie dostrzegasz różnicy, to cokolwiek byśmy Ci tutaj nie napisali i tak nie zrozumiesz. Naprawdę żenujące.

Edytowane przez Mripper
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iCrX napisał:

Jest jakieś info?

Ogólnie to powiem tak,że w Polsce tych kart nie ma i nie wiadomo kiedy będą.Ktoś nawet pytał o te karty(do komputronika chyba),to odpowiedzieli,że może być ciężko.
Co widziałem,w niemieckim Casekingu są normalnie Evki w sprzedaży.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kacketon napisał:

Hipotetyczna sytacja:

Udalo sie wam dostac karte. Macie ja w domu i wszystko gra. W tej chwili nie macie w co grac. Potrzebujecie karte na listopad do Cyberpunka.

Spotykacie kogos na ulicy i mowi ze da 5000 za te karte. Odpowiecie mu ze nie? Ze to niemorlane? Czy sprzedacie mu ja bez gadania?

Czym to sie rozni od sprzedazy przez internet?

(zaraz ktos powie ze skoro nie ma obecnie w co grac to niemoralnym jest sam zakup karty bo ktos inny mogl ja kupic i w cos pograc)

Proste nie sprzedałbym mógłby mi i oferować 10 tysięcy są w życiu ważniejsze rzeczy niż pieniądze - choćbyś miał i miliony - dopadnie cię choroba i żadne pieniądze świata Ci nie pomogą - Trzeba mieć w życiu zasady

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dew napisał:

Duże podziękowania dla kolegi HaslaMGK za bezinteresowne ustawienie notyfikacji! ?

Ode mnie również dzięki @HaslaMGK ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mripper napisał:

Człowieku, co Ty porównujesz. Ty tak na serio?

Podajesz przykład na jednej karcie, dla jednej osoby, w bardzo specyficznej sytuacji, a tu mowa o ludziach, którzy wykupują hurtowo ile się da z zamysłem żerowania na innych i ich niewiedzy. Jeśli nie dostrzegasz różnicy, to cokolwiek byśmy Ci tutaj nie napisali i tak nie zrozumiesz. Naprawdę żenujące.

Pokaz mi aukcje na allegro gdzie jest wiecej sztuk niz jedna? (od prywatnych osob)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Broly napisał:

Jeśli zamówię z xkom płatność przy odbiorze to czy wtedy będzie można wypełnić wniosek ratalny? nie chcę robić rat przez stronę bo będę płacił za coś czego nie mam :E chyba że wniosek podpisujesz w salonie dopiero.

Tak, przy odbiorze będziesz mógł złożyć wniosek ratalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

Tak, przy odbiorze będziesz mógł złożyć wniosek ratalny.

To wbijam po drugą kartę do kolejki :E o zotacu cisza to może TUF złapię :D

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, grayman_1 napisał:

Tak trochu ....

Idealnie powinno być jak ktoś pokazał Asus...

Asus-TUF-1.jpg

Ale cyrk ...

Nie wiadomo czy czesiowo obecny problemy z dostępnością tych kart to właśnie nie to. Przynajmniej u niektórych.

Cytując Igorslab.

"If it is only about NVVDD, a single MLCC block may be sufficient to solve the most serious problems. For example, MSI uses only one on the Gaming X Trio, which is theoretically enough, but could have been better solved if, for example, the 2.1 GHz were to be used with water. Whether this is still enough would of course have to be tested. PC Partner, Zotac’s mother company, seems to have recognised this and is obviously changing its cards."

A i zdjęcie z amatorskim przelutowaniem kondensatorów nie pochodzi od żadnego producenta oczywiście ale pokazuje rozwiązanie problemu które ktoś sprawny może zrobić samemu .....

A tak wygląda to w Nvidia w Founders Eidtion. Porównajcie do zdjęć z Polskiej strony MSI.

image.png.f6711a4ef9faaa5f49d62cfd99a2f4f8.png

 

I to powinno być minimum.

Ehh pewnie 2-3$ ich zbawiły ....

Tak to się kończy ściganie z AMD kto przed kim co wyda.

Możesz rozwinąć temat? W czym dokładnie tkwi problem? I jakie karty mają "wadę"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moj zasilacz 550W nie uciagnie 2-ch 3080, a tez bym wzial :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, kacketon napisał:

Co was tak to allegro boli? Mamy wolny rynek i jak 10 czy 20 osob sobie chce zarobic bo udalo im sie wyrwac karte to co w tym zlego?

Zaden z nich nie wystawia 10 kart wiec nie wyjezdzajcie mi tu z botami itp.

Puki co najwieksze JANUSZOWANIE to widze tu na forum. Zamawiacie po 10 kart w 5 roznych sklepach i blokujecie kolejke chcac ostatecznie kupic tylko jedna karte. Zarzucacie innym januszowanie, spojzcie na siebie hipokryci.

upvote, kolega ma racje. Sam jestem w sytuacji że potrzebuję karty JUŻ na nastepny miesiąc do uczelnianych projektów. Ale w  pełni rozumiem osoby odsprzedające upolowane karty na allegro. Może dla niektórych taki zabieg to jeden miesiąc spokojnego życia i opłacenia czynszu za wynajęte mieszkanie. Przestańcie się o to denerwować, zakładam że większość z was i tak zrobiłaby to samo.  

 
Edytowane przez uni.que

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja proponuje zaprzestanie off-topu, musimy zaplanowac kto jutro bedzie dzwonil do X-kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pitt_34 napisał:

Tak, przy odbiorze będziesz mógł złożyć wniosek ratalny.

Wziąłem TUF bez OC, ciekawe co mi odpiszą na komentarz do zamówienia (kiedy się ich spodziewają i że podobno mało osób bierze ten model :E )

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Broly napisał:

Wziąłem TUF bez OC, ciekawe co mi odpiszą na komentarz do zamówienia (kiedy się ich spodziewają :E)

Długo poczekasz :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, uni.que napisał:

 

upvote, kolega ma racje. Sam jestem w sytuacji że potrzebuję karty JUŻ na nastepny miesiąc do uczelnianych projektów. Ale w  pełni rozumiem osoby odsprzedające upolowane karty na allegro. Może dla niektórych taki zabieg to jeden miesiąc spokojnego życia i opłacenia czynszu za wynajęte mieszkanie. Przestańcie się o to denerwować, zakładam że większość z was i tak zrobiłaby to samo.  

 

Aha czyli nie stać kogoś na czynsz,ale już wywalić 3k na kartę to spoko?  proszę cie większość takich Januszy to handlarze.....

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonienie na infolinię i pytanie się o wasze numerki ;-) ma taki sam sens jak rozmowa z tym szatniarzem ;-)

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Monn napisał:

Moj zasilacz 550W nie uciagnie 2-ch 3080, a tez bym wzial :E

To weź 850W i po zawodach :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

Aha czyli nie stać kogoś na czynsz,ale już wywalić 3k na kartę to spoko?  proszę cie większość takich Januszy to handlarze.....

Przeczytaj mój wpis ponownie i zastanów się co w ogóle napisałeś. Jeżeli nigdy nie byłeś postawiony w sytuacji w której musisz kombinować jak koń pod górę żeby się utrzymywać to po prostu tego nie zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...