Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

 Mi się nie spieszy a już za tydzień premiera nowych radedonków , które będą tańsze, szybsze i 16 GB pamięci - na nie zapoluje. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, stanko11 napisał:

Granie cewek to nie piszczenie. Raczej takie zmiany tonacji bzyczenia przy zmianie obciążenia. W dużym stresie jak wentyle mocno szumią, to zagłuszają to bzyczenie. Słychać je głównie w smarkach, między jednym a drugim testem. 

Z ciekawości spróbowałbym rtx3070, czy rzeczywiście cewek nie słychać.

W 3080 najlepszy test dla mnie to domyslne ustawienia i menu glowne bf5. Nie ma tam 300 fps, ale ampere tam swiruja :) w grach to jak mowisz, w zaleznosci od obciazenia. 

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W ogole od kiedy kupilem tego 3070 to juz sie brzydze uzytkownikami Radeonow, nigdy wiecej nie chce byc takim biedakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Monn napisał:

W ogole od kiedy kupilem tego 3070 to juz sie brzydze uzytkownikami Radeonow, nigdy wiecej nie chce byc takim biedakiem.

Trzeba byla brac druga pigulke na wstrzymanie. Hype train wjechal w zwieracze i  p... piecze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pytał jak temperatury i głośność Palit GeForce RTX 3070 GamingPro 8GB GDDR6 (NE63070019P2-1041A).

 

Tak więc od początku. Test wykonany w Heaven Benchmark 4.0 - 1080p maksymalne ustawienia, w oknie. Po przywróceniu standardowych ustawień w MSI Afterburner. Cały test trwał ok 35min i nie był przerywany od włączenia aż do końca.

Start 00:13 - Pierwsze 5 min - nierejestrowane - niech karta i buda (stopka) nabiorą temperatury

00:18 - Reset statystyk w HWiNFO

00:23 - Pierwszy zrzut: temp: 67*, napięcie do 1.075V (średnio 1.015V), LP max 220W, wentylatory ~1700rpm - układ chłodzenia słyszalny ale nie natrętny. Szum nie jest jakiś nieznośny dla ucha.

00:23 - Zastosowanie UV (0.912V i 1905MHz - czyli ok MHz przy teście bez UV) bez zwiększenia PL - niech chodzi

00:28 - Drugi zrzut - niech pochodzi - niech chodzi

00:34 - Trzeci zrzut - Reset statystyk w HWiNFO

00:39 - Czwarty zrzut: temp: 63*, napięcie 0.912V, LP max 182W, wentylatory ~1450rpm - układ chłodzenia zdecydowanie cichszy, porównywalny głośnością do reszty w budzie (stopka do coolera ~950rpm CPU ok 60*; w budzie 200m przód i 120mm tył - tu mam 800-850rpm liczone dla tylnego - mobo 1 wtyk 4pin z rozdzielacz - te obracają się wg modyfikacji w BIOS między standard a silent "patrząc" na temp CPU)

 

SCREENY

 

Podsumowanie.

Stock - lepiej niż poprzednie referenty od AMD tj. RX 5700 i RX 5700 XT po UV. Trochę lepiej niż 1070 TI og gigusia - tej przydałoby się wymienić w końcu pastę - potrafiła osiągnąć max 76* więc układ chłodzenia był już mocno słyszalny.

UV - wydaje mi się, że UV nie jest złe - tu zegar został niemal bez zmian (w porównaniu do stock) a napięcie jest ok 150mV (realnie liczny 75-100mV) mniejsze. Prądem się nie przejmuję - większość czasu komp i tak nie korzysta wybitnie z GPU - oczywiście nie licząc ok 3-4h rozgrywki przed pójściem spać :P Zyskałem natomiast sporo w kwestii głośności i temperatur (4* to dużo przy 250rpm mniej? :P 

PS2. A jeszcze idle - tu średnio temp wacha się od 35* do 40* przy ok 0.7V i 0rpm - wentylatory załączają się w okolicach 55* a gasną w okolicach 45*-50*

 

PS. Dajcie znać czy jesteście w stanie dobić się do screenów ;) 

 

PS3. Poniżej będą testy w Q2 RTX w UV, noUVnoOC oraz noUVnoOCmaxPL

Edytowane przez Waskijestem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Waskijestem napisał:

 

PS. Dajcie znać czy jesteście w stanie dobić się do screenów ;) 

Bez problemu,wszystko OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Waskijestem napisał:

Ktoś tu pytał jak temperatury i głośność Palit GeForce RTX 3070 GamingPro 8GB GDDR6 (NE63070019P2-1041A).

Ja poproszę testy z Quake2 RT oraz z Fortnite RT ;) 

Obie opcje darmowe, jedna na steemie druga na epicgames.

 

Gaming Pro masz OC czy zwykły? Bo jak OC to chyba 240wat jest PL. Testy jak możesz to w defaulcie bez krzywych.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Ja poproszę testy z Quake2 RT oraz z Fortnite RT ;) 

Obie opcje darmowe, jedna na steemie druga na epicgames.

No właśnie to @Minciu pytał :D 

Q2 to chyba demo :P 

Serio Fortnite? Każesz mi to ściągać. Jeszcze zacznę w to grać :P 

 

Z czy bez UV?

Edytowane przez Waskijestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez UV, Fortnite był problemem nie tylko u mnie :P

Quake 2 RT zapewne też, ale nikt nie chciał odpalić albo napisać co wyszło. Cóż. Moje jest najlepsze i ciul nie przyznają się, że nie. :D 

Fortnite jest spory więc Q2 wystarczy tylko musisz pobiegać trochę po mapie a nie 3 minuty i ewakuacja. 

 

Tak Q2 to demo jak nie masz jeszcze pełnej wersji. Jak masz pełną to będzie nakładką na pełną jak się nie mylę.

 

Mile widziany też test z OC GPU +100, Vram +1000, PL na maxa w plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

bez UV, Fortnite był problemem nie tylko u mnie :P

Quake 2 RT zapewne też, ale nikt nie chciał odpalić albo napisać co wyszło. Cóż. Moje jest najlepsze i ciul nie przyznają się, że nie. :D 

Fortnite jest spory więc Q2 wystarczy tylko musisz pobiegać trochę po mapie a nie 3 minuty i ewakuacja. 

 

Tak Q2 to demo jak nie masz jeszcze pełnej wersji. Jak masz pełną to będzie nakładką na pełną jak się nie mylę.

 

Mile widziany też test z OC GPU +100, Vram +1000, PL na maxa w plus.

Z UV:

image.png.8c7140ee2342b56f03216b37a49f80e0.png

Zaraz będzie bez ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 10min pobiegaj w q2. WQHD możesz dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez UV i bez OC:

image.png.e8e8ff61e36d656896fb2cacfac80826.png

 

15 minut temu, Minciu napisał:

Z 10min pobiegaj w q2. WQHD możesz dac?

Szczerze mówiąc nawet nie wiem :P  w ustawieniach (gry) nie widzę nic o rozdzielczości. A nie sory jest skalowanie - 150% ustawię to chyba będzie jak WQHD?

 

Co do OC - nie sprawdzałem potencjału więc tu się wtrzymam :D albo inaczej na tyle słabo się znam że muszę się dokształcić ;)  Bo na R9 270x coś mi poszło nie tak XD i od tamtej pory tylko UV 

 

Upscaling 150% - ok 50 kilka FPS i później upscaling 200% - jakieś 24 FPS

image.png.d300c59a4095b40c8831d7e0e0dde886.png

Obstawiam, że z domyślnym LP nic się nie zmieni. Tak więc suwak w prawo:

image.png.f594b668769589843851e602a14e4efb.png

No tu już się robi i głośno i ciepło pod biurkiem :P 

 

 

Ciekawy pomysł na prezentację samego śledzenia promieni.

 

@n0mjaS No niestety ale czy mogę dać bez czy nie to nie wiem :P jak zrobię kiedyś OC to dam znać ;) 

Edytowane przez Waskijestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Waskijestem napisał:

Co do OC - nie sprawdzałem potencjału więc tu się wtrzymam :D albo inaczej na tyle słabo się znam że muszę się dokształcić ;)  Bo na R9 270x coś mi poszło nie tak XD i od tamtej pory tylko UV 

+1000 do pamieci to i z UV mozesz dac ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najlepsza wersja 3070 według was?

Istnieje wersja z wyświetlaczem jak 3080 aourus master?

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu update masz wyżej :) z LP na max ale bez OC.

 

Znośnej nocy Panowie i Panie :D 

 

PS. Pozostaje pozostać z UV patrząc na wyniki ?

Edytowane przez Waskijestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Waskijestem napisał:

 

67/1630rpm to i tak spoko, lepiej niż u mnie było, bo ja miałem okolice 1800 jak się nie mylę i około 70*C.

Tylko ja mam w pokoju 23*C na wysokości komputera. Ile masz u siebie przy podłodze, bo różnica temperatur tez ma znaczenie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

67/1630rpm to i tak spoko, lepiej niż u mnie było, bo ja miałem okolice 1800 jak się nie mylę i około 70*C.

Tylko ja mam w pokoju 23*C na wysokości komputera. Ile masz u siebie przy podłodze, bo różnica temperatur tez ma znaczenie ;) 

23.8 na wysokości blatu - tak PC na podłodze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowanie lepsza sztukę masz niż ja miałem ;) 

Albo za krótko grałeś i lub inne nastawy miałeś. 

 

Ciekawe czy powtarzalnie rozsmarowują pastę na rdzeniu u producenta.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

No to zdecydowanie lepsza sztukę masz niż ja miałem ;) 

Albo za krótko grałeś i lub inne nastawy miałeś. 

Średnio 10 min na każdym z ustawień (tj UV, noUVnoOC, noUVnoOCmaxLP)

 

A czy lepsza sztuka? Jeżeli mnie pamięć nie myli to nie jest to przepaść ale korzyść na moją 3070 leci :P 

Edytowane przez Waskijestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Palit to niezły random, na to wychodzi :D Jeszcze jedna osoba miała na forum Palita, który w Fortnite RT kręcił 2000rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

Ciekawe czy powtarzalnie rozsmarowują pastę na rdzeniu u producenta.

Nie sądzę aby robot sprawdzał za każdym razem :P ale wydaje mi się, że może istnieć prawdopodobieństwo, że wypadki się zdarzają nawet maszyną taki Terminator chociażby XD 

5 minut temu, Minciu napisał:

Czyli Palit to niezły random, na to wychodzi :D Jeszcze jedna osoba miała na forum Palita, który w Fortnite RT kręcił 2000rpm

To już nie chcę Fortnite XD 

 

Ale widzisz @Minciu 1800rpm jest jak najbardziej możliwe do wyciągnięcia w Q2 ? od razu można zmienić zdanie, że karta cicha na poziomie reszty budy XD 

Edytowane przez Waskijestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam manufakturę przy skręcaniu chłodzenia i aplikowaniu pasty. Ciekawe czy chociaż dynamometrykiem dokręcają chłodzenie czy na czuja. Bo śmierdzi mi randomem i pełną manufakturą :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Obstawiam manufakturę przy skręcaniu chłodzenia i aplikowaniu pasty. Ciekawe czy chociaż dynamometrykiem dokręcają chłodzenie czy na czuja. Bo śmierdzi mi randomem i pełną manufakturą :D 

Teraz wszystkie faby pędzą na złamanie karku, to i większa ilość bamboli wcale nie dziwi. Dzbany z Asusa np. zapomniały zafoliować ten panel plastikowy z ledami zrobiony na pianoblack w Strixie, nowa karta i już są rysy, ja już u siebie panel wypolerowałem więc wygląda jak nówka sztuka ?

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. To skoro można o czymś zapomnieć, to Palit 3070 nie miał żadnej zaślepki w DP/HDMI ani na PCIE. Asus Tuf był kompletny w zabezpieczeniach. Nie wiem czy w Palitach to normalne, ale zdziwiło mnie to, bo dość sporo kart jakie przerobiłem zawsze miały zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Teraz wszystkie faby pędzą na złamanie karku, to i większa ilość bamboli wcale nie dziwi. Dzbany z Asusa np. zapomniały zafoliować ten panel plastikowy z ledami zrobiony na pianoblack w Strixie, nowa karta i już są rysy, ja już u siebie panel wypolerowałem więc wygląda jak nówka sztuka ?

ja tam mialem wszystko zagoliowane :) dziwne. 

W ME w nocy duzo alertow, cos konkretnego bylo?

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...