Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie offtop ale może ktoś cos wie...

Karta  rtx 3080 podłączona przez HDMI 2.1 do TV Samsung MU7000, z TV idzie kabel optyk do Kina domowego Sony... I  w TV nie mogę wybrać wyjścia innego niż PCM lub DTS NEO a chciałbym przestrzenny Dolby... Oczywiście wszystko inne co jest podłączone do TV to mam Dolby... Why? Po kablu HDMI nie ma dolby z kart graficznych? Sprawdziłem wszystkie możliwe ustawienia audio w win 10... jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

No niestety. To najbardziej boli. Bo gdy ktoś ma w d00pie, a wiemy, że "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni", mozna zagryźć zęby i czekać. Kiedyś im bumerang syfu w oczy sypnie. Ale niestety... nie sypnie :(.

 

To akurat niczego nie usprawiedliwia. Jest jakaś etyka. Moim zdaniem "góra" sklepów najnormalniej nie ma świadomości, że tak naprawdę w ich salonach taka patola się odwala. To są często managerowie, dyrektorzy, itd. "klasyczne biurasy zarządzające", którzy nie mają (i nie muszą mieć) zacięcia IT. Oni nie śledzą forów, oni nie są skupieni na IT (tylko całym asortymencie od szczoteczek elektrycznych po pralki i instalki pepaidowe O$ na półkach). Najnormalniej nie wiedzą, co się odstawia. Gdyby wiedzieli, i i gdyby poleciała jedna, druga czy trzecia głowa szeregowego handlowca - reszcie drżałaby ręka przed wykupem. Ja wiem, że da się obejść. Przyjdzie brat, ojciec, sąsiad "i kupi". Na OLX wystawi brat, ojciec sąsiad... spoko. Ale UWAŻAM, że góra normalnie nie wie, że mają burdel w tym Archeo.

Mam spore doświadczenie zawodowe w sektorze e-commerce, media/internety są ściśle monitorowane przez działy marketingowe takich firm. Istnieje szereg narzędzi, które do tego służą sam korzystałem w tej branży. Góra wie o tym wszystkim :). Mają to po prostu gdzieś. Dopóki nie ma problemu prawnego albo nie idzie fama w mediach (a tu nie pójdzie bo żaden większy jutuber czy redakcja portalu technologicznego tego nie zrobi bo już nigdy nic nie dostaną do testów od takiego producenta :) ) nie opiszą sprawy co by mogło potencjalnie zaszkodzić ich wizerunkowi. Mimo, że PClab to spore forum ale to wciąż tylko forum. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus to u mnie skreślony producent po tym jak zlał ciepłym moczem moją kartę Wi-Fi przy premierze Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Artonis napisał:

Mam spore doświadczenie zawodowe w sektorze e-commerce, media/internety są ściśle monitorowane przez działy marketingowe takich firm. Istnieje szereg narzędzi, które do tego służą sam korzystałem w tej branży. Góra wie o tym wszystkim :). Mają to po prostu gdzieś. Dopóki nie ma problemu prawnego albo nie idzie fama w mediach (a tu nie pójdzie bo żaden większy jutuber czy redakcja portalu technologicznego tego nie zrobi bo już nigdy nic nie dostaną do testów od takiego producenta :) ) nie opiszą sprawy co by mogło potencjalnie zaszkodzić ich wizerunkowi. Mimo, że PClab to spore forum ale to wciąż tylko forum. 

Czyli ślepa uliczka. Czemu biednym? bom głupi.
Dlaczego tak jest? Bo nie reagujemy, nie rzucamy się nie dymimy.
A dlaczego nie dymimy? Bo wiemy, że to bez sensu, bo i tak nas zleją :(. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli ślepa uliczka. Czemu biednym? bom głupi.
Dlaczego tak jest? Bo nie reagujemy, nie rzucamy się nie dymimy.
A dlaczego nie dymimy? Bo wiemy, że to bez sensu, bo i tak nas zleją :(. 

Ja z X-komem miałem przygodę w zeszłym roku. Kupowałem monitor do grania w 1440. Robiłem cholernie długi research padło na matryce IPS od LG z odświeżaniem 144. Był na X-Kom z dopiskiem zamów dziś, odbierz jutro w salonie. Miałem wszystko czarne na białym w zamówieniu. Zamówiłem i otrzymałem informacje telefoniczną, że jednak trzeba czekać na monitor bo już nie ma (zamawiałem w Grudniu 2019) i będę musiał czekać do lutego 2020. Pocisnąłem temat, że to niedorzeczne skoro było napisane "zamów dziś odbierz jutro w salonie" i otrzymałem odpowiedź, że to wina systemu. Grzecznie nakreśliłem temat, że to nie mój problem tylko ich. Parę dni później zadzwonił do mnie Pan Manager i próbował maksymalnie załagodzić sytuacje i pytał się czy rezygnuje z zamówienia, czy niech może wisi bo może uda się jednak załatwić. Tak oto cudownym sposobem po tygodniu dzwoni do mnie ten sam Pan Manager i mówi, że ma dla mnie monitor. Zaakceptowałem aczkolwiek miałem z tyłu głowy, że pewnie jakiś ze zwrotów byle bym się odczepił. Ku mojemu zaskoczeniu działa idealnie, żadnych martwych pikseli i bardzo malutki bleed w rogach na ciemnych tłach. Szczerze wtedy X-Kom u mnie wiele zyskał bo wykazali, że potrafią załatwić sprawę kiedy dali ciała. Niestety teraz to wszystko stracił :D. W przypadku kart niestety są bardzo dobrze zabezpieczeni bo jest napisane, że to zamówienie przedpremierowe (z tym by się można kłócić czy definicja jest słuszna bo w takim razie kiedy premiera?). Plus informują klienta, że dostępność jest utrudniona. Więc nie muszą się też wykazywać :). Proshop bardzo fajnie się zachował przez publikacje danych o dostawach, tak powinno być wszędzie. Jednym zagraniem wszystkie wylewane pomyje poszły na producentów :D

Edytowane przez Artonis
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Crusio napisał:

Dostałeś już powiadomienie o wysyłce czy ze statusem o kompletacji zamówienia?

Karta już do mnie jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Artonis napisał:

W przypadku kart niestety są bardzo dobrze zabezpieczeni bo jest napisane, że to zamówienie przedpremierowe

W dzień premiery RTX 3080 od 15:00 takiej informacji właśnie nie było... a widniało zamów dziś, odbierz jutro. Później dopiero sobie zmienili. :) 

Na "pocieszenie" czekających na widma RTXów z ich sklepu, to z konsolami też kolorowo nie mają i sytuacja jest bardzo bliźniacza co do kart z rodziny Ampere - czytaj: problem globalny.

Największy sklep... priorytetowe dostawy... a tu taki ME ich dyma jak leci z konsolami... czyli ME je ma, a x-kom nie.  :whee:

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Artonis napisał:

Ja z X-komem miałem przygodę w zeszłym roku. Kupowałem monitor do grania w 1440. (...) Szczerze wtedy X-Kom u mnie wiele zyskał bo wykazali, że potrafią załatwić sprawę kiedy dali ciała.

Ale wtedy zderzyli się z pojedynczym zawodnikiem i pojedynczym przypadkiem zakupu = można było próbować "coś zrobić", reagować i to zrobili. Brawo. 1 szt. / 2 szt. monitora - dla chcącego - da się ogarnąć i udobruchać klienta w furii. Przy 30xx sytuacja zupełnie poza zasięgiem, bo zderzyli się setkami chętnych klientów. I to jest nie do opanowania i załagodzenia. Tyle, że w przypadku 30xx DZIAŁALI z premedytacją i świadomie! ;) To nie był błąd systemu. Po prostu sobie z klientami zagrali na maxa i co ciekawe - cały czas grają - i jeszcze "śmieją się w twarz" debilną polityką, mailami copy / paste i problemem globalnym :). Jeżeli - jak mówisz - mają mechanizmy szperające badające zadowolenie klienta - i czytają to wszystko - a mimo tego uskuteczniają copy / paste, to to jest ewidentna DRWINA z klienta ;), i to nie klienta dupozawracacza na mysz czy pastę do cepa - tylko z klienta, który ma w ręce przynajmniej (!) 3K PLN na wejściu. IMO Duża odwaga / pewność siebie albo totalna nonszalancja i krótkowzroczność. Było już kilku gigantów rynku jak 3dfx, nokia czy inne commodore / atari :).  A gdzież się oni podziewają? ;) 

   

14 minut temu, MadSpot napisał:

W dzień premiery RTX 3080 od 15:00 takiej informacji właśnie nie było... a widniało zamów dziś, odbierz jutro. Później dopiero sobie zmienili. :) 

Tylko im to udowodnijmy (?!?) :hmm:

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xaxaos napisał:

Podlinkujcie mi kabel hdmi 2.1 który obsłuży monitor 144 hz. Potrzebuje do 3070 gaming oc.

Jeśli monitor to display portem podłącz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś zwisał COD, to chętnie przytulę w zamian za Avengersów ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy RTX'a 3080, na ile Wam się udało podkręcić pamięci? U mnie realnie +400 MHz czyli 19.80 Gb/s zarówno na Strixie jak i X-Trio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Pytanie do posiadaczy RTX'a 3080, na ile Wam się udało podkręcić pamięci? U mnie realnie +400 MHz czyli 19.80 Gb/s zarówno na Strixie jak i X-Trio.

U mnie klatki zaczely spadac po 1000 mhz (strix)....

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

No niestety. To najbardziej boli. Bo gdy ktoś ma w d00pie, a wiemy, że "ten się śmieje, kto się śmieje ostatni", mozna zagryźć zęby i czekać. Kiedyś im bumerang syfu w oczy sypnie. Ale niestety... nie sypnie :(.

 

To akurat niczego nie usprawiedliwia. Jest jakaś etyka. Moim zdaniem "góra" sklepów najnormalniej nie ma świadomości, że tak naprawdę w ich salonach taka patola się odwala. To są często managerowie, dyrektorzy, itd. "klasyczne biurasy zarządzające", którzy nie mają (i nie muszą mieć) zacięcia IT. Oni nie śledzą forów, oni nie są skupieni na IT (tylko całym asortymencie od szczoteczek elektrycznych po pralki i instalki pepaidowe O$ na półkach). Najnormalniej nie wiedzą, co się odstawia. Gdyby wiedzieli, i i gdyby poleciała jedna, druga czy trzecia głowa szeregowego handlowca - reszcie drżałaby ręka przed wykupem. Ja wiem, że da się obejść. Przyjdzie brat, ojciec, sąsiad "i kupi". Na OLX wystawi brat, ojciec sąsiad... spoko. Ale UWAŻAM, że góra normalnie nie wie, że mają burdel w tym Archeo.

Nie sypnie jak nie sypnie. Po tym co się dzieje z 3080 , PS5 kupię gdzie indziej. Na radka 6800 też zapoluję w innych firmach.

A o ironio złożyłem zamówienie na gpu w x-komie bo przy premierze 2070 skombinowali dla mnie kartę w cenie sugerowanej przez Nvidię których nigdzie długo nie było w 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Pytanie do posiadaczy RTX'a 3080, na ile Wam się udało podkręcić pamięci? U mnie realnie +400 MHz czyli 19.80 Gb/s zarówno na Strixie jak i X-Trio.

Temat jest mi absolutnie OBCY ;), ale oświećcie głąba (o co kaman?).
To w modzie jest teraz UV czy OC?

23 minuty temu, n0mjaS napisał:

cena rynkowa 5tys..chyba u Januszy, a on jeszcze + tysiac :)

Bo to typ, co pretenduje do tytułu JANUSZ wśród Januszów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DisconnecT napisał:

Pytanie do posiadaczy RTX'a 3080, na ile Wam się udało podkręcić pamięci? U mnie realnie +400 MHz czyli 19.80 Gb/s zarówno na Strixie jak i X-Trio.

image.png.0f26b47b4a1d91cd0091e79b95331fd0.png

3080 TUF idą na też +1200 ale przyrostu wydajności nie ma.

Nie wiem jak w innych ale w tym TUFie co mam są Microny

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kowallosu napisał:

Jeśli monitor to display portem podłącz. 

Mam tylko porty HDMI w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Szaferski napisał:

Myślę że nie. Trzeba opierać się na realnych cenach kart 3080 które wahają się między 3300-3900zł. Więc taka Ti nie będzie aż tak droga.

Tylko przez to że popyt jest dużo wyższy niż podaż na karty. Realnie karty kosztują 3300-3900zł

 

No jak kupisz kartę w przyszłym roku (na początku oczywiście) nową, w okolicach ceny 3300 to będę gratulował ;) Bo do takiej ceny na pewno nie spadnie 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xaxaos napisał:

Mam tylko porty HDMI w monitorze.

Moniek 144Hz (?) bez... DP?
Z samymi HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

To w modzie jest teraz UV czy OC?

W 3080 zdecydowanie UV.

Stokowe osiągi na większości gier mam na 0,850V, 1830MHz. Np. na AC Odyssey można podbić nawet do 2000MHz i nie wali w PL, ale już w metro przy 1830MHz potrafi dobić do 355W.

Ogólnie 3080 robi mi niezły piekarnik w budzie, CPU na powietrzu podgrzewa mi do ponad 70C.

Dopiero po UV ze zjazdem mocy do 250-280W jest spoko. TUF z biosem Quite łapie ok. 63C z 1200-1400 rpm , wiec jest względnie cicho.

Ogólnie wg mnie do 1440p, na dziś dzień 3070 to jest idealne rozwiązanie, 3080 nie daje dużego kopa w tej rozdziałce. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, brodaczow napisał:

No jak kupisz kartę w przyszłym roku (na początku oczywiście) nową, w okolicach ceny 3300 to będę gratulował ;) Bo do takiej ceny na pewno nie spadnie 3080.

Ale oczywiste jest to że nawet na początku roku takich cen nie da się osiągnąć, w samym grudniu mamy chociażby Mikołaja czy Boże Narodzenie więc znowu popyt na karty będzie rósł a samego towaru pewnie nie będzie. Realnie o takich cenach można mówić w Q2 2021

Edytowane przez Szaferski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

To w modzie jest teraz UV czy OC?

Tu nie chodzi o modę bo jedno i drugie robi się od dawna... Po prostu dobrze przeprowadzony UV pozwala często podnieść także zegar - czyli "podkręcić" GPU. Możesz też osiągnąć stock zegar na niższym napięciu.

Jedno nie wyklucza drugiego. ?

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Xaxaos napisał:

Mam tylko porty HDMI w monitorze.

Zbadałem ten moniek i do FHD i 60Hz potrzebujesz HDMI 2.1?

EDIT:
OK. Widzę, że namotałem.
O co innego pytasz, a co innego masz w sygnie.

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, aureumchaos napisał:

U mnie klatki zaczely spadac po 1000 mhz (strix)....

 

7 minut temu, Griszah napisał:

image.png.0f26b47b4a1d91cd0091e79b95331fd0.png

3080 TUF idą na też +1200 ale przyrostu wydajności nie ma.

Nie wiem jak w innych ale w tym TUFie co mam są Microny

 

Dobra wychodzi na to że problem już rozwiązałem na razie +800 wbite co daje 20.60 Gb/s na kostkę i łącznie 825GB/s.
Stery do tych GPU są jeszcze mocno skopane, mam nadzieję że niebawem pojawi się nowa paczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Zbadałem ten moniek i do FHD i 60Hz potrzebujesz HDMI 2.1?

 

Chce kupić kabel, którego później będę mógł użyć do monitora np 240 Hz, tv, którego nie mam. Jak kupić to raz a porządnie, żeby później nie rzucić w kąt.

Edytowane przez Xaxaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...