Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, peejay71 napisał:

no nie ...

tak po prostu działa rynek

skoro transakcja w cenie 3500zł jest niemożliwa, bo nie ma towaru - rynek ustala nowy punkt równowagi - tym razem ponad 1000 zł wyżej i nie ma w tym nic dziwnego

z tego, co piszesz, nie akceptujesz ceny powyżej 3500 zł więc w tym momencie jesteś poza rynkiem - nie masz budżetu na zakup w cenie, która obecnie obowiązuje i musisz poczekać do momentu, kiedy popyt spadnie, albo podaż wzrośnie

zrozum to, że sa ludzie, dla których cena 4500-5000 jest w pełni akceptowalna i nie mają z tym najmniejszego problemu

czy naprawdę Ty i podobnie myślący zakładacie, że osoby, które kupują karty po zawyżonej cenie nie wiedzą, co robią?

to produkt i cena, gdzie nie ma przypadkowych naiwniaków - nabywcy po prostu tego chcą i cenę AKCEPTUJĄ, zatem dochodzi do transakcji i tym samym rynek nie jest psuty, ale naprawiany bo kardynalnych błędach producentów i dużych sprzedawców detalicznych

w kółko powtarzam - odczepcie się od oportunistów, którzy zwyczajnie wykorzystują okazję, a zobaczcie kto jest temu tak naprawdę winien - tyle, że łatwiej psioczyć na "handlarzy", "januszów", czy poklepywać się wzajemnie po plecach wspierając w głoszeniu niepoczytalności kupujących niż przywalić wielkim korporacjom, które ten burdel zorganizowały - to zła droga moim zdaniem, ale jak to komuś pomaga, niech sobie marudzi dalej :)

 

 

Nie zgadzam się. Rynek może i w taki naturalny sposób działa, ale nie zmienia to faktu że jednym z powodów tego jest podejście klienta i gotowośc do przepłacenia, co sprzedający wykorzystuje (produkt kosztuje tyle ile za niego ktoś jest w stanie zapłacić). 

Nie chodzi o to jaki ja mam budżet (bo jak bym miał kaprys/potrzebę to mogę sobie zamówić 2x droższą 3090) tylko o prawidłową wycenę ile produkt jest faktycznie wart. Czy jest według mnie 3080 dla podstawowych modeli warta przy uwzględnieniu różnych czynników 4500? Nie jest. 

To że ktoś lubi przepłacać to jego sprawa, ale to dalej nie zmienia faktu, że po części przyczynia się do problemu scalpingu, januszowania czy jak to tam inaczej ktoś chce sobie nazwać. Dla mnie jak sklep wystawi kartę za 5tys, to może się nią udławić do momentu aż nie zejdzie do normalnej ceny. Ale mamy to co mamy - karta wystawiona 5tys po chwili ma kupca, i kolejny handlarz wystawia już po 5.5tys w super promocji  bo przecież schodzą.

  • Like 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też coś takiego jak wizerunek i szacunek w oczach klientów, który buduje się latami a można stracić w mgnieniu oka. Rozumiem nawet, że pojedyncze Janusze chcą się raz na jakiś czas dorobić, ale duże sklepy powinny nie przekraczać granicy dobrego smaku. To co robi Proline jest po prostu niesmaczne i nie przystoi moim zdaniem tak dużej firmie (5 tys. za Gigabyte Gaming OC vs 3600 w xkom).  Można wykorzystywać relację popyt-podaż, bo każdy myślę to rozumie i jak sklep nie przegnie to nikt by nie robił dramy, ale jak zaczyna to tak razić że oczy wypala to już dla mnie słabo i wizerunek leci na pysk. Każdy ma prawo do własnych przemyśleń, mój wniosek jest taki, że Proline skreślam, co najwyżej jaką pastę termo u nich kupie jak będę potrzebował na szybko, bo mam blisko sklep.  

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nvidia wiedziala wczesniej o problemie dlatego zawoalowali sprawe rzekomym niesamowitym popytem nawet w krajach trzeciego swiata bo do europy potrafia dostarczyc ~1000 kart, do Polski cos okolo 100:) no litosci. To jakies pierdolety sa:) producenci Msi Asus Zotac Gigabyte produkuja tysiace kart z nieodpowiednimi kondensatorami:)? a co oni nie testuja wczesniej typoszeregu:)? Troche to wszystko naciagane. Przede wszystkim osobiscie nie rezygnuje bo mam w kolejce Gigabyte eagle i zobaczymy co bedzie, nie dramatyzujmy. 

P.S w tym kraju nigdy nigdy powtarzam nigdy nie bedzie dobrze jesli grupa ludzi bedzie wykorzyatywac innych tylko dla tego ze ci pokrzywdzeni im na to pozwalaja. Mowie o biznesie na allegro. Fakt faktem nikt nikomu nie zabroni kupic taniej i sprzedac drozej ale przypomina mi sie powodz z poczatku tego wieku w Polsce gdzie chleb na terenach zalanych kosztowal 15 zlotych.....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Melman1980 napisał:

Moim zdaniem nvidia wiedziala wczesniej o problemie dlatego zawoalowali sprawe rzekomym niesamowitym popytem nawet w krajach trzeciego swiata bo do europy potrafia dostarczyc ~1000 kart, do Polski cos okolo 100:) no litosci. To jakies pierdolety sa:) producenci Msi Asus Zotac Gigabyte produkuja tysiace kart z nieodpowiednimi kondensatorami:)? a co oni nie testuja wczesniej typoszeregu:)? Troche to wszystko naciagane. Przede wszystkim osobiscie nie rezygnuje bo mam w kolejce Gigabyte eagle i zobaczymy co bedzie, nie dramatyzujmy. 

P.S w tym kraju nigdy nigdy powtarzam nigdy nie bedzie dobrze jesli grupa ludzi bedzie wykorzyatywac innych tylko dla tego ze ci pokrzywdzeni im na to pozwalaja. Mowie o biznesie na allegro. Fakt faktem nikt nikomu nie zabroni kupic taniej i sprzedac drozej ale przypomina mi sie powodz z poczatku tego wieku w Polsce gdzie chleb na terenach zalanych kosztowal 15 zlotych.....

Wejdź na ebay, zobacz co tam się dzieje ? Uważasz, że w USA to gorzej ogarniają? Oczekujesz jakichś sztywnych cen czy coś? ? To co widzisz to jest właśnie czyste działanie rynku. Mała podaż, duży popyt = wysokie ceny, ekonomiczne abc a nie żaden spisek i niesprawiedliwość.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, STALKERqwe napisał:

Nie zgadzam się. Rynek może i w taki naturalny sposób działa, ale nie zmienia to faktu że jednym z powodów tego jest podejście klienta i gotowośc do przepłacenia, co sprzedający wykorzystuje (produkt kosztuje tyle ile za niego ktoś jest w stanie zapłacić). 

Nie chodzi o to jaki ja mam budżet (bo jak bym miał kaprys/potrzebę to mogę sobie zamówić 2x droższą 3090) tylko o prawidłową wycenę ile produkt jest faktycznie wart. Czy jest według mnie 3080 dla podstawowych modeli warta przy uwzględnieniu różnych czynników 4500? Nie jest. 

To że ktoś lubi przepłacać to jego sprawa, ale to dalej nie zmienia faktu, że po części przyczynia się do problemu scalpingu, januszowania czy jak to tam inaczej ktoś chce sobie nazwać. Dla mnie jak sklep wystawi kartę za 5tys, to może się nią udławić do momentu aż nie zejdzie do normalnej ceny. Ale mamy to co mamy - karta wystawiona 5tys po chwili ma kupca, i kolejny handlarz wystawia już po 5.5tys w super promocji  bo przecież schodzą.

był taki system, w którym ceny były ustalane na takim poziomie, jak piszesz "prawidłowym" i okazało się, że to nie działało  (a spekulant był w tych czasach społecznie napiętnowany w każdym wydaniu dziennika dla klasy robotniczej) ku uciesze gawiedzi, która miała swojego wroga nie obarczając nadmiernie systemu za niedobory... wygląda podobnie ... hmmmm

w wolnym obrocie gospodarczym to, ile wart jest produkt w danym momencie nie zależy od tego, jaki Ty masz na to punkt widzenia, tylko jaka jest cena transkacyjna - czyli gdzie jest punkt równowagi między popytem a podażą

zatem rzeczywista wartość produktu myli Ci się to z tym, ile DLA CIEBIE jest ten produkt wart 

dla mnie ten produkt jest wart 4600 zł i akurat tak się składa, że mój punkt widzenia jest (albo raczej był, bo ceny idą w górę) zbieżny z tym, jaką rzeczywistą w danym momencie wartość ma ten produkt

podsumowując: gdyby nie ci wstrętni spekulanci - nie miałbym dzisiaj tej karty tylko musiałbym dyskutować o wyimaginowanych terminach dostawy i relacjonować rozmowy ze sklepami oraz skupiać się jakoś na kanalizowaniu mojego niezadowolenia i szukaniu winnego nie tam, gdzie on jest

zamiast tego mógłbym również to po prostu olać, cieszyć się życiem, uzbroić się w cierpliwość i zająć czymś bardziej konstruktywnym - czego WSZYSTKIM tutaj z całego serca życzę :)

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jigoku napisał:

To co widzisz to jest właśnie czyste działanie rynku. Mała podaż, duży popyt = wysokie ceny, ekonomiczne abc a nie żaden spisek i niesprawiedliwość.

To na pohybel takim "bizmesmemom":)

2 minuty temu, Altun6277 napisał:

Ciekawe czy dostaniemy karty przed prezentacją AMD Navi czy po :E ?

Nvidia musi bez dwoch zdan w ciagu dwoch trzech tygodni zaspokoic troche rynku bo wystarczy ze big navi bedzie wydajnosciowo jak 2080 super, 3070 w cenie 2000-2500 i nvidia sra pod siebie bo na ARM musi zarobic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wystarczy że big navi będzie w zasięgu rtx 3080 gdzieś ok. 5% nawet wolniejsza ale 16gb + powiedzmy cena $50 mniejsza i karty będą dostępnie od ręki = może być ciekawie. ale dużo tych "jeśli" żeby tak było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Makatak napisał:

Rezygnować jak najszybciej, zamawiajcie dopiero w nowym roku

Ale chyba w przypadku Asus TUF jest ok? Bo mam mieć w poniedziałek i nie uśmiecha mi się rezygnować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Broly napisał:

Ale chyba w przypadku Asus TUF jest ok? Bo mam mieć w poniedziałek i nie uśmiecha mi się rezygnować :E

Przyjdzie to sobie sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Broly napisał:

Ale chyba w przypadku Asus TUF jest ok? Bo mam mieć w poniedziałek i nie uśmiecha mi się rezygnować :E

I ma tutaj być rzetelne sprawozdanie na temat karty. Jak nie to ban :E

Tutaj chyba 70% czeka na TUFa :D

Edytowane przez Altun6277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Broly napisał:

Ale chyba w przypadku Asus TUF jest ok? Bo mam mieć w poniedziałek i nie uśmiecha mi się rezygnować :E

Jak cię satysfakcjonuje to co z pudełka i brak problemów to za cene jak mniemam deczko ponad 3200 to ja bym zostawił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tak sracie ogniem? Nie można poczekać miesiąc albo dwa z zakupem i na spokojnie?

Kurna, niby TUF jest ok a tu ma szitake:

asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-3.jpg

Edytowane przez malko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malko napisał:

Po co tak sracie ogniem? Nie można poczekać miesiąc albo dwa z zakupem i na spokojnie?

Ja z końcem sierpnia złożyłem sprzęt od zera i siedzę na gtxie 960 (z olxa). Także ten... Fajnie jakby już można było w coś pograć:)

(Nie mam zasilania igpu na płycie więc potrzebowałem karty do wyświetlania obrazu )

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Broly napisał:

Ale chyba w przypadku Asus TUF jest ok? Bo mam mieć w poniedziałek i nie uśmiecha mi się rezygnować :E

Broly jak rezygnujes daj znac chetnie wezme:)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeszcze się nagrasz. Ja mam 9700KF z GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wii napisał:

Jak cię satysfakcjonuje to co z pudełka i brak problemów to za cene jak mniemam deczko ponad 3200 to ja bym zostawił. 

No cena była dość januszowa (nie allegro ani olx)  bo karta od ręki dostępna :E

1 minutę temu, Melman1980 napisał:

Broly jak rezygnujes daj znac chetnie wezme:)

Spoko ale i tak nawet bez OC pogram we wszystko na ultra w 2k więc chyba zostawię :P

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Wuadator napisał:

Ja z końcem sierpnia złożyłem sprzęt od zera i siedzę na gtxie 960 (z olxa). Także ten... Fajnie jakby już można było w coś pograć:)

 

dasz radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie ma kondensatory. Jak szitake to nawet do kompa nie wkładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Melman1980 napisał:

Broly jak rezygnujes daj znac chetnie wezme:)

Prędzej pójdzie na allegro za 5k :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, peejay71 napisał:

 

dasz radę :)

Zapomniałem dodać, ze mam gtxa 960 z 2gb pamięci, więc może być trochę gorzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać w kółko to samo robimy listę XKOM.  Końcówka numeru to:

- skasowane na Strixa 3080 z 17 września, kolejna osoba kopiuje i dopisuje w kolejności swój numer. Osoba która dostała dopisuje że już ma

Edytowane przez KawiorS
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, malko napisał:

Po co tak sracie ogniem? Nie można poczekać miesiąc albo dwa z zakupem i na spokojnie?

Kurna, niby TUF jest ok a tu ma szitake:

asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-3.jpg

To jak mają wyglądać ? jeśli tak jak na zdjęciu to mam nie wkładać do budy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o co chodzi z tymi kondkami? Tak jak tak będzie to wyglądać to jest to chybiona wersja i będzie wywalać ponad 2000mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jeden z sześciu ma składać się z 10 malutkich. W FE są takie dwa, ale jeden daje radę. Jak nie ma żadnego takiego to szitake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...