Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mikhail__ napisał:

Ale x-kom nie robi dziadostwa takiego jak morele i pobraniówka jest normalnie w kolejce.

To się jeszcze okaże. Zaczną coś wysyłać to sprawdzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pox88 to jest chyba copy/pasta bo dostalem identycznego maila tylko u mnie 3-4 tygodnie wstawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sovas napisał:

:lol2: Ja na odsprzedaży 2080 Ti zarobiłem 1250zł. Co ty na to?

Chyba jak kupiłeś jakiegoś parcha z outletu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem irytacji i podniecenia. Było wiadomo od początku że kart będzie mało oraz że trzeba będzie poczekać a Polska w skali ważności dystrybucji jest na sami wiecie jakim miejscu. Mnie zastanawia jednak to że Nvidia ani żadna z firm z branży IT nie prowadzi przytułków ani akcji charytatywnych dla "biednych" posiadaczy kart graficznych. Nie słyszałem również o żadnej akcji UNESCO z tym związanej, Owsiak też uparcie milczy z Caritasem i Ochojską ;-). Mając tak dobry produkt przy tak małej ilości nie miała powodu sprzedawać go w tak dobrej cenie. Do tej pory korzystając z zerowej konkurencji na rynku kart wyższej wydajności nie rozpieszczała nas cenami. Ja znam tylko jeden powód obniżenia ceny danego produktu - konkurencja. Nie liczę na cuda ze strony AMD ale może navi nas nie rozczaruje i chwila tego czekania na 3080 da inną perspektywę.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dawidoxx napisał:

Chyba jak kupiłeś jakiegoś parcha z outletu :E

Parcha - nie :D karta z fabrycznym blokiem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sovas napisał:

Parcha - nie :D karta z fabrycznym blokiem

Pewnie w jakieś dobrej promoce - to rozumiem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie skonczy na 20000zl i nieoplaconym zamowieniu :) i tak kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3080-eagle-oc-10g-bcm-9712344795

 

O ja pierdolę. Sorry za język ale inaczej się nie da XD

Ale co w tym dziwnego?

Sa ludzie co maja pieniadze i spore firmy i dla nich to zaden koszt  i chca np dla swojego dziecka kupic karte, zeby mialo jako pierwsze wsrod znajomych czy cokolwiek... 

Zawsze znajdzie sie taka garstka, to samo bylo kiedys z ajfonami krotko po premierze za 6 tys. Dla wiekszosci to nieracjonalne ale jak ktos zarabia 1000 na godzine to nie ma znaczenia. Nie patrzcie na wszystkich swoja miara, bo ludzie maja rozne potrzeby i mozliwosci. 

Edytowane przez pox88
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło panie 4.5k za tego GB - to już chyba jakiś napaleniec musi kupić :D 

 

Tak jakby ktoś chciał zalicytować to przypominam :E

Gigabyte-GeForce-RTX-3080-Eagle-OC-00018

 

Edytowane przez dawidoxx
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pox88 napisał:

Ale co w tym dziwnego?

Sa ludzie co maja pieniadze i spore firmy i dla nich to zaden koszt  i chca np dla swojego dziecka kupic karte, zeby mialo jako pierwsze wsrod znajomych czy cokolwiek... 

Zawsze znajdzie sie taka garstka, to samo bylo kiedys z ajfonami za 6 tys. 

100% racji. Komputery to i tak tanie hobby. Nie kumam jak ktoś wypomina komuś wydatki na sprzęt a sam wyda dziesiątki a nie kilka tysięcy na swoje jakieś tam hobby próbując je tłumaczyć np. bo to sport, bo to takie auto, bo to taki motor, bo to taka ryba czy łódka. Sorki ale co komu do domu jak drzwi nie jego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele to kobitę z BOK zagiąłem pytaniami o kolejność zamówień, że aż postanowiła ostatecznie skonsultować to z działem marketingu. W x-kom to ja nie mam pojęcia jakim kluczem oni realizują te zamówienia i wysyłają te informacje o opóźnieniach. Prawdę mówiąc to poczekam na odpowiedź z morele do poniedziałku i anuluje tam zamówienie (tym bardziej że gainward/palit to tak sobie w testach wypada), a zostawię to co mam w x-kom na TUF po korzystnej cenie.  W tym roku w zasadzie jest tylko CP2077, do którego mój zapał mocno ostygł, więc z zakupem mogę i czekać do przyszłego roku. W międzyczasie wyjdzie coś od AMD, RTX z większą pamięcią, więc może warto będzie wziąć coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wincyjognia napisał:

Amazon przyjal 20,000 zamowien na zotaca

https://mobile.twitter.com/ZOTAC_DACH/status/1307256044838629376

 

x D

Trzeba pamiętać że taki Amazon, 20k zamówień zrealizuje pewnie szybciej niż taki xkom z 2k zamówień na pre orderach. Amazon jest pewnie na szczycie jeśli chodzi o priorytet dostaw.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eagle napisał:

100% racji. Komputery to i tak tanie hobby. Nie kumam jak ktoś wypomina komuś wydatki na sprzęt a sam wyda dziesiątki a nie kilka tysięcy na swoje jakieś tam hobby próbując je tłumaczyć np. bo to sport, bo to takie auto, bo to taki motor, bo to taka ryba czy łódka. Sorki ale co komu do domu jak drzwi nie jego?

Tu nie chodzi o to ze ktoś potrafi wydać 4k pln na karte - chodzi o fakt jak ta karta jest zrobiona.. dobra nie ma teraz dostępnych kart na rynku stad taka cena a nie inna w licytacji, ale szczerze? nikt o zdrowych zmysłach widząc to pcb nie kupił by tego gb w tej cenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzisz z blednego zalozenia ze kazdy kto kupuje taka karte interesuje i fascynuje sie wszystkimi detalami jak tu osoby z srodowiska ktorym sie otaczasz - w tym przypadku ludzie na forum.

Wejdzie na test, zobaczy FPS. Ok kupuje i tyle. W koncu to i tak rtx 3080. 

 

Edytowane przez pox88
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NotLuckyAtAll napisał:

Trzeba pamiętać że taki Amazon, 20k zamówień zrealizuje pewnie szybciej niż taki xkom z 2k zamówień na pre orderach. Amazon jest pewnie na szczycie jeśli chodzi o priorytet dostaw.

Byc moze, poki co Zotac mowi, ze nie wie co sie odj***o na Amazonie i to jego problem :D

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, STALKERqwe napisał:

W morele to kobitę z BOK zagiąłem pytaniami o kolejność zamówień, że aż postanowiła ostatecznie skonsultować to z działem marketingu. W x-kom to ja nie mam pojęcia jakim kluczem oni realizują te zamówienia i wysyłają te informacje o opóźnieniach. Prawdę mówiąc to poczekam na odpowiedź z morele do poniedziałku i anuluje tam zamówienie (tym bardziej że gainward/palit to tak sobie w testach wypada), a zostawię to co mam w x-kom na TUF po korzystnej cenie.  W tym roku w zasadzie jest tylko CP2077, do którego mój zapał mocno ostygł, więc z zakupem mogę i czekać do przyszłego roku. W międzyczasie wyjdzie coś od AMD, RTX z większą pamięcią, więc może warto będzie wziąć coś innego. 

jja podobnnie tylko jeszcze Valhalle chetnie ogram, btw myslicie moze ze morele przyjanuszuje i nie beda wysylac tych pierwszych ofert TUF jak jeszcze byla po nizszej cenie i beda liczyc ze ludzie anuluja zeby sprzedac po wyzszej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Tu nie chodzi o to ze ktoś potrafi wydać 4k pln na karte - chodzi o fakt jak ta karta jest zrobiona.. dobra nie ma teraz dostępnych kart na rynku stad taka cena a nie inna w licytacji, ale szczerze? nikt o zdrowych zmysłach widząc to pcb nie kupił by tego gb w tej cenie :E

Przy takiej dostępności? Tam mogłyby być kolejne dwie przedłużki owinięte wokół karty i tak ktoś by to wziął. Ostatecznie GB nawet przyzwoicie wyszedł w testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, n0time4u napisał:

Zapomniałeś że ja też mogę zażądać zwrotu jeśli chce... I chyba nie czytałeś mojego posta. Za auto u mechanika placisz po wykonanej robocie więc slabe porownanie ??

A tak swoja drogą to wczoraj wieczorkiem sporo ludzi anulowało jak pierwszy kurz hypu opadł:) nie będzie tak źle

To wycofaj siano. Co nie wycofasz bo kolejka przypadnie? I tyle z Twojej teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, STALKERqwe napisał:

Przy takiej dostępności? Tam mogłyby być kolejne dwie przedłużki owinięte wokół karty i tak ktoś by to wziął. Ostatecznie GB nawet przyzwoicie wyszedł w testach

Spoko jak ktos nie szanuje swojej kasy to moze i wydać na tę karte nawet i 10k pln - mi to rybka :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

To wycofaj siano. Co nie wycofasz bo kolejka przypadnie? I tyle z Twojej teorii.

nie wycofam bo mi sie nie spieszy czekam na zen3 ale sporo ludzi juz wyfocalo wczoraj a dzisiaj pewnie kolejna fala bedzie jak tak czytam sobie rozne fora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się dostarcza tym co jeszcze nie zapłacili, żeby zapłacili. Ci co już zapłacili, to sobie mogą zaczekać. Nie ma pośpiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n0time4u napisał:

jja podobnnie tylko jeszcze Valhalle chetnie ogram, btw myslicie moze ze morele przyjanuszuje i nie beda wysylac tych pierwszych ofert TUF jak jeszcze byla po nizszej cenie i beda liczyc ze ludzie anuluja zeby sprzedac po wyzszej?

Ja bym ich cisnął żeby realizowali, sami sobie taki bajzel zrobili wystawiając nieskończoną ilość kart do zamówienia (do momentu aż się ogarnęli że chyba coś im nie wyszło).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że NVIDIA przyśpieszy produkcję szczególnie, że Big Navi ma wyjść i nie chcą stracić konsumentów na rzecz konkurencji - logiczne. 

Jest duża szansa, że jeśli ktoś sprzedał swoją kartę i siedzi na integrze nie będzie czekał wieczność jeśli konkurencja zaproponuje podobne rozwiązanie jak NVIDIA w dobrej cenie.

Ja codziennie będę dzwonił do x-kom i mam to w dupie czy to nieodpowiednie zachowanie czy nie ;) Przyjęli taką ilość zamówień, a nie inną to teraz niech się liczą z konsekwencjami.

 

Gaming w chmurze :)

A dla tych, którzy nie mają na czym grać polecam: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce-now/memberships/

Edytowane przez HaslaMGK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...