Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie już męczy te polowanie. Jest tu ktoś, komu udało się na OleOle lub Euro RTV kliknąć kartę, jak była dostępna, ale po kontakcie sklepu okazało się że jej na stanie nie mają? Jak karty dotarły dostaliście je? Ja mam taką sytuację i nie wiem, czy polować dalej, czy w miarę szybko są to w stanie zrealizować, bo kolejka nie powinna być duża, a udało mi się złożyć zamówienie w spoko cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Griszah napisał:

no to jest ten "punkt siedzenia".

Gość który brał ode mnie X trio za 4,5k (tyle sam zapłaciłem w Janusztroniku), bym mega szczęśliwy, że udało mu się kupić kartę. 

Mój punkt niestety jest taki, że nie mogę wyłożyć 1k więcej :/

Pozostaje zatem ewentualnie sprawdzać na media expert czy się nie pojawi w rozsądnej cenie i czekać na info z x-kom, chociaż info że zamawiający z września jeszcze czekają nie napawa optymizmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mckarmi napisał:

Euro RTV kliknąć kartę, jak była dostępna, ale po kontakcie sklepu okazało się że jej na stanie nie mają

3080 MSI Trio X z 25.11, co dziwne nie anulowali tak jak innym, wisi status "kompletowanie" do tej pory, skontaktowałem się ze sklepem 26-go i dostałem info że czekają i będzie zrealizowane z najbliższej dostawy... kto wie, może jak dowiedzieli się, że leci do nich kilka sztuk, to pozwolili na ich alokację... nadzieja umiera ostatnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mckarmi napisał:

Mnie już męczy te polowanie. Jest tu ktoś, komu udało się na OleOle lub Euro RTV kliknąć kartę, jak była dostępna, ale po kontakcie sklepu okazało się że jej na stanie nie mają? Jak karty dotarły dostaliście je? Ja mam taką sytuację i nie wiem, czy polować dalej, czy w miarę szybko są to w stanie zrealizować, bo kolejka nie powinna być duża, a udało mi się złożyć zamówienie w spoko cenie.

Aourus pojawił się w piątek kolo 9:00, kliknięty i o 16:00 w sobotę odebrany w sklepie do którego musieli dowieźć. Euro agd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mckarmi napisał:

Mnie już męczy te polowanie. Jest tu ktoś, komu udało się na OleOle lub Euro RTV kliknąć kartę, jak była dostępna, ale po kontakcie sklepu okazało się że jej na stanie nie mają? Jak karty dotarły dostaliście je? Ja mam taką sytuację i nie wiem, czy polować dalej, czy w miarę szybko są to w stanie zrealizować, bo kolejka nie powinna być duża, a udało mi się złożyć zamówienie w spoko cenie.

 

2 minuty temu, Grze_chu napisał:

3080 MSI Trio X z 25.11, co dziwne nie anulowali tak jak innym, wisi status "kompletowanie" do tej pory, skontaktowałem się ze sklepem 26-go i dostałem info że czekają i będzie zrealizowane z najbliższej dostawy... kto wie, może jak dowiedzieli się, że leci do nich kilka sztuk, to pozwolili na ich alokację... nadzieja umiera ostatnia :)

 

Ja już czekam ponad miesiąc ;). Co 2 tygodnie się przypominam. Ciągle bez zmian jak widać :).

 

Opera Zrzut ekranu_2020-11-29_143819_www.euro.com.pl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ReevoX napisał:

 

 

Ja już czekam ponad miesiąc ;). Co 2 tygodnie się przypominam. Ciągle bez zmian jak widać :).

 

Opera Zrzut ekranu_2020-11-29_143819_www.euro.com.pl.png

Jaka karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kliknałem w  RTV ventusa za 3499 bo mieli na stanie i dupa - do tej pory kompletowanie - ale anulował nie bede bo pobraniowka to niech giną - jak przyjdzie to przyjdzie

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mckarmi napisał:

Mnie już męczy te polowanie. Jest tu ktoś, komu udało się na OleOle lub Euro RTV kliknąć kartę, jak była dostępna, ale po kontakcie sklepu okazało się że jej na stanie nie mają? Jak karty dotarły dostaliście je? Ja mam taką sytuację i nie wiem, czy polować dalej, czy w miarę szybko są to w stanie zrealizować, bo kolejka nie powinna być duża, a udało mi się złożyć zamówienie w spoko cenie.

Zamawiałem Ventusa 3080 dzień po premierze i wciąż czekam... Euro.

Edytowane przez codovsky8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ReevoX napisał:

 

 

Ja już czekam ponad miesiąc ;). Co 2 tygodnie się przypominam. Ciągle bez zmian jak widać :).

 

Opera Zrzut ekranu_2020-11-29_143819_www.euro.com.pl.png

Wątpię, że ktoś Ci sprzeda kartę w tej cenie. Mają zamówienia po "nowemu" otworzyła się druga albo trzecia kolejka i sprzedają każdą kartę drożej niż na premierę. Osobiście w Morele pytam się o Aorus Master albo Xtreme, a oni mi wmawiają, że takich kart nie mają na stanie, a ludzie jakoś je kupują i się tym chwalą, że nabyli u nich. 

Edytowane przez Kronos30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kronos30 napisał:

Wątpię, że ktoś Ci sprzeda kartę w tej cenie. Mają zamówienia po "nowemu" otworzyła się druga albo i trzecia kolejka i sprzedają każdą kartę drożej niż na premierę. Osobiście w Morele pytam się o Aorus Master albo Xtreme, a oni mi wmawiają, że takich kart nie mają na stanie a ludzie jakoś je kupują i się tym chwalą, że nabyli u nich. 

Dostałem powiadomienie z morele że dzisiaj o 7:34 mieli dostępne aorus master.... Pytałem ich na czacie parę dni temu to próbowali mi też wmówić że nie sprzedają tych kart od miesiąca. To napisałem że ślepy nie jestem i widzę że 1 osoba w kolejce kupiła 22.11 i jeszcze parę osób w listopadzie to nie wiedział co miał odpisać :D Na początku rozmowy jeszcze wtrącił że można złożyć preorder na wszystkie karty, to mu napisałem parę modeli gdzie nie można złożyć i zapytałem czy mogą aorusa wystawić jako preorder. Oczywiście że nie można :D 

Mam wrażenie że na czacie się nic nie dowiesz w morele i lepiej dać zapytanie handlowe czy jak to się u nich nazywa. Poza tym że podają miejsce w kolejce to niewiele różni się od x-kom gdzie też nic nie mogą zrobić.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hopes napisał:

Dostałem powiadomienie z morele że dzisiaj o 7:34 mieli dostępne aorus master.... Pytałem ich na czacie parę dni temu to próbowali mi też wmówić że nie sprzedają tych kart od miesiąca. To napisałem że ślepy nie jestem i widzę że 1 osoba w kolejce kupiła 22.11 i jeszcze parę osób w listopadzie to nie wiedział co miał odpisać :D Na początku rozmowy jeszcze wtrącił że można złożyć preorder na wszystkie karty, to mu napisałem parę modeli gdzie nie można złożyć i zapytałem czy mogą aorusa wystawić jako preorder. Oczywiście że nie można :D 

Mam wrażenie że na czacie się nic nie dowiesz w morele i lepiej dać zapytanie handlowe czy jak to się u nich nazywa. Poza tym że podają miejsce w kolejce to niewiele różni się od x-kom gdzie też nic nie mogą zrobić.

Po tym jak mi wmawiali, że nie sprzedają to odpisałem, że znajomy u was kupił to odpisali, że mieli 1 sztukę. Nie rozumie tego kłamania o co w tym chodzi. Może na boku prowadzą jakaś sprzedaż jak allegro itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota, że idą wałki jak setki ludzi kupiło karty po 3500 (pre order), a teraz schodzą po 4500 od ręki. W biznesie nikt się nie rozczula, liczy się zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kronos30 napisał:

Po tym jak mi wmawiali, że nie sprzedają to odpisałem, że znajomy u was kupił to odpisali, że mieli 1 sztukę. Nie rozumie tego kłamania o co w tym chodzi. Może na boku prowadzą jakaś sprzedaż jak allegro itp.

Prosta sprawa.

Dostają 20 kart 30x0 model X

5-8 kart idzie do Głównej Kolejki która ciągnie się od premiery.

Reszta idzie na sell do drugiej lub trzeciej kolejki - za 1k+ do ceny startowej lub więcej. Tylko dają kilka razy dziennie po 1-2 karty.

34919669_Morele2line.thumb.PNG.8fb9b394232a267ab9513627c0f671ca.PNG

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Prosta sprawa. Dostają 20 kart 30x0 model X

5-8 kart idzie do Głównej Kolejki która ciągnie się od premiery.

Reszta idzie na sell do drugiej lub trzeciej kolejki - za 1k+ do ceny startowej lub więcej. Tylko dają kilka razy dziennie po 1-2 karty.

Nie do końca tak musi być. Droga od producenta do konsumenta nie ogranicza się tylko do sklepu ;) Cena już wcześniej może być wyższa to wiadomo że sklep nie da Ci towaru ze stratą dla nich przy codziennej sprzedaży. Pomijam błędy cenowe. Oczywiście jest szansa że tylko sklep zwiększa cenę, ale coś mi się zdaje że każdy dokłada swoje.

Jedno jest pewne. Ci którzy zamówili najtaniej będą w niektórych sklepach obsługiwani najpóźniej. Pod względem chronologii to moim zdaniem x-kom króluje i pewnie dlatego dostają mniej kart niż inne sklepy. Popatrz na proline tam ceny są wysokie, ale bardzo często mają dostawy.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Prosta sprawa.

Dostają 20 kart 30x0 model X

5-8 kart idzie do Głównej Kolejki która ciągnie się od premiery.

Reszta idzie na sell do drugiej lub trzeciej kolejki - za 1k+ do ceny startowej lub więcej. Tylko dają kilka razy dziennie po 1-2 karty.

34919669_Morele2line.thumb.PNG.8fb9b394232a267ab9513627c0f671ca.PNG

Ci co kupili na premierę 17 w ciągu godziny poczekają na obniżki cen do przyszłego roku albo 2022.

Edytowane przez Kronos30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05-BBF11-E-09-B0-4-DAC-B59-C-F76-C91-D39CB6-CBB5-B-3-B7-C-4-B26-B9-E7-9-A52-A9912-A4-C0-F10-B03-B-4-FE0-A699-7-C9417-A19Karta przyszła z komputronika. Trochę przepłaciłem, ale już mam ?(4550 zł). Będę musiał pobawić się w undervolting oraz w krzywą wentylatorów bo karta na tych fabrycznych ustawieniach bardzo głośna 2200RPM. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś,  czy na  x-komie ruszyło coś z eaglami 3070 bez OC? Czy nadal jedynie te z OC są w ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Gigabytem podobnie. Zbyt agresywna krzywa obrotów na biosie OC :(. Polecam przełączyć na tryb silent. Gdyby nie dual bios chyba bym kartę zwrócił, a tak jeszcze protestuje i podejmę decyzję czy zostawię. Szczerze można się wkurzyć, ale większość tych kart nie pracuje cicho na fabrycznych nastawach. Poza TUF i MSI XTrio bo te chyba są najcichsze. Oczywista oczywistość bez dobrze wentylowanej obudowy to praktycznie każda będzie sie gotować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Giedomb napisał:

05-BBF11-E-09-B0-4-DAC-B59-C-F76-C91-D39CB6-CBB5-B-3-B7-C-4-B26-B9-E7-9-A52-A9912-A4-C0-F10-B03-B-4-FE0-A699-7-C9417-A19Karta przyszła z komputronika. Trochę przepłaciłem, ale już mam ?(4550 zł). Będę musiał pobawić się w undervolting oraz w krzywą wentylatorów bo karta na tych fabrycznych ustawieniach bardzo głośna 2200RPM. 

Wiatraki na procku jakoś dziwnie masz założone :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Giedomb napisał:

05-BBF11-E-09-B0-4-DAC-B59-C-F76-C91-D39CB6-CBB5-B-3-B7-C-4-B26-B9-E7-9-A52-A9912-A4-C0-F10-B03-B-4-FE0-A699-7-C9417-A19Karta przyszła z komputronika. Trochę przepłaciłem, ale już mam ?(4550 zł). Będę musiał pobawić się w undervolting oraz w krzywą wentylatorów bo karta na tych fabrycznych ustawieniach bardzo głośna 2200RPM. 

Dramat cena i dramatyczna kultura pracy. Ale karta do ogarnięcia, po uv te gigabyte robią sie ok. Wstyd dla gigabyta ze nie potrafi biosow dopracować w topowych kartach. W mojej vision tez bios skopany. Ale juz mi sie nie chce odsyłać, kombinowac, przynajmniej kupiłem za 3900. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tomyx napisał:

Wiatraki na procku jakoś dziwnie masz założone :E

Jeśli w dobrą stronę się kręcą, to niekoniecznie dziwnie, mogło brakować wolnej przestrzeni nad RAMem. Natomiast w takiej konfiguracji pozbyłbym się case fana z tyłu, bo dwa wentylatory w takiej odległości, nieumieszczone na wspólnej osi to proszenie się o awangardowe wrażenia akustyczne (nie wspominając już o znacznie utrudnionej kontroli nad obrotami case fana, który oprócz samego silnika jest napędzany też przepływem powietrza z CPU fana - u mnie nawet przy większej odległości case fan kręci się jakieś 5-10% szybciej niż ustawiam w BIOSie).

Tymczasem do mnie wyruszył 3070 Ventus 3X ze środowego strzału w OleOle.

Edytowane przez Lemonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kowallosu napisał:

Dramat cena i dramatyczna kultura pracy. Ale karta do ogarnięcia, po uv te gigabyte robią sie ok. Wstyd dla gigabyta ze nie potrafi biosow dopracować w topowych kartach. W mojej vision tez bios skopany. Ale juz mi sie nie chce odsyłać, kombinowac, przynajmniej kupiłem za 3900. 

Czyli karta karcie nierówna... moze to kwestia szczescia? Moj Gaming OC 3080 ma max 65-67 stopni w stresie, wiatraki 60-70% max na auto i nieslyszalne cewki. To wszystko przy OC +130 zegar i +700 pamiec. Bez UV. Biosu tez nie zmienialem, 370W PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...