Skocz do zawartości

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

792 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka

Oficjalne stanowisko ASUS'a

Cytat

Jako producent dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić klientom dobrą dostępność kart graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX. Zdajemy sobie sprawę z dużego popytu i intensywnie pracujemy nad jego zaspokojeniem. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować i zaznaczyć, że każdy z współpracujących z nami sklepów otrzymuje dokładne informacje, co do ilości poszczególnych modeli kart, jakie będą dostępne dla niego w danej dostawie. Natomiast jako producent nie mamy wpływu na politykę sprzedaży i przedsprzedaży poszczególnych sklepów.

Czyli robienie wała po całości przez x-kom. Już kilka razy (średnio co 1-2 tygodnie do nich piszę) mi odpisali że producent nie udziela im informacji, w ogóle to czekają na wiadomości i w ogóle to producent to ten zły. Może to już jest materiał dla UoKiK'u?

• Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, novi napisał:

Wysylkowo niedostępny:) . Nie ma niestety kart, jedynie jakies po 3100-3200zl co jest przepłacaniem. Do 3k pustki. Chyba calkiem dobra oferta mi się trafiła na 3070 gaming x trio za 2800

Ja wczoraj kupiłem to i już paczka w drodze. Widzę  ze jeszcze dostępne. https://www.x-kom.pl/p/607189-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3070-ex-gamer-1-click-oc-8gb-gddr6.html

Idzie złapać coś do 3k, ale co raz trudniej, wczoraj o 22 w euro rtv kupilem 3080 gigabyte gaming oc za 3850, niby dostępne były, a dzis rano juz kosztowaly 3950 :/ czekam na weryfikacje z euro ale pewnie bedzie ze nie mają w tej chwili...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Macck napisał:

Taka ciekawostka

Oficjalne stanowisko ASUS'a

Czyli robienie wała po całości przez x-kom. Już kilka razy (średnio co 1-2 tygodnie do nich piszę) mi odpisali że producent nie udziela im informacji, w ogóle to czekają na wiadomości i w ogóle to producent to ten zły. Może to już jest materiał dla UoKiK'u?

Możliwe, że x-scam nie jest bezpośrednim partnerem ASUS. Pewnie już niczyim partnerem za moment nie będą jak będą takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, amsztel napisał:

Myslisz sie - nie ma kart. Tu decydujacym czynnikiem jest cena. MSRP 3080FE to 3279pln, MSI X Trio - 3829pln.  Zdajesz sobie sprawe jaki to jest absurd? ;)

MSRP na rtx 3070 było coś koło 2400 zł i prawie nigdzie nie było takiej ceny tylko okolice 2650 zł. Teraz za podstawową kartę trzeba zabulić 3000 zł. Kolorowo nie jest trzeba przepłacać. Normalnej dostępności nie ma. Chcesz w lepszej cenie kupić dobrą wersję rtx 3070 to niestety jest takie samo polowanie jak na rtx 3080 - w obu przypadkach myślę o wersji msi x trio dla lepszego porównania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, hopes napisał:

MSRP na rtx 3070 było coś koło 2400 zł i prawie nigdzie nie było takiej ceny tylko okolice 2650 zł. Teraz za podstawową kartę trzeba zabulić 3000 zł. Kolorowo nie jest trzeba przepłacać. Normalnej dostępności nie ma. Chcesz w lepszej cenie kupić dobrą wersję rtx 3070 to niestety jest takie samo polowanie jak na rtx 3080 - w obu przypadkach myślę o wersji msi x trio dla lepszego porównania.

Coz, zdaje sobie z tego sprawe :/ Poki moja poczciwa 1080Ti wciaz dziala czekam cierpliwie na normalne ceny. Nie bede januszom frycowego placic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem dzisiaj do MSI odnośnie problemów z MSI RTX 3080 SuprimX, tej informacji związanej z problemem z niektórymi kartami, kontrolą jakości itp itd

Dostałem taką odpowiedź:

"W celu upewnienia się, że nowa seria flagowych kart graficznych SUPRIM posiada najwyższą jakość i zaoferuje najlepsze GAMINGOWE doświadczenie, wstrzymaliśmy się z wysyłką do ostatniej chwili. Teraz gdy jesteśmy pewni jakości naszego produktu wysyłka została wznowiona.

Przepraszamy za małe opóźnienie".

Czyli teoretycznie moje zamówienie z proshopu powinno być na czas, ale jednak zastanawiam się, bo chyba 3/4 testów stwierdza, że wydajnościowo gorsza/równa 3080 X-trio i nie warto tyle do niej dopłacać (4299zł w proshop)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, seba1983 napisał:

dojechał do mnie ventus 3080 oc z x kom więc musieli mieć jakiś rzut karta nie wygladała na używaną więc raczej zwrot to też nie był

Z ktorej godziny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tanio to już było

Nawet rywala Nvidii nie da rady wyhaczyć.

Przykładowo

https://www.proshop.pl/?s=6800+xt

Proshop od razu pojechał pięścią na odlew z 6800 xt na pułap 4k+ z terminem dostawy "może kiedyś". 

A te karty to tak raz pod raz nad 3080 - zależy czy z RT i czy z dlss czy bez. Sami też pracują nad odpowiednikiem dlss więc zakładając że obecnie jest blisko 3080 i że może coś się im uda w temacie optymalizacji rt i amd-dsll - i tym że mają16bg - to można się zastanawiać było czy wsiąść Nvidię 3080 czy AMD 6800XT. 

Przy cenie początkowej 3200zeta chciałem wziaść. Ale teraz +1k doszło... Czyli znowu opłacalniejszą jest 3080, które nie zostaje cenowo w tyle i już dojeżdża do poziomu 4k. 

A kryptowaluty zwyżkują - domowi kopacze się budzą (chociaż oni to tam hu..) Duzi gracze kupują podobno chipy od nvidii i sami składają sobie karty-koparki z nich a płacą jak za całe karty.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, harfnir napisał:

Ja wczoraj kupiłem to i już paczka w drodze. Widzę  ze jeszcze dostępne. https://www.x-kom.pl/p/607189-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-3070-ex-gamer-1-click-oc-8gb-gddr6.html

Idzie złapać coś do 3k, ale co raz trudniej, wczoraj o 22 w euro rtv kupilem 3080 gigabyte gaming oc za 3850, niby dostępne były, a dzis rano juz kosztowaly 3950 :/ czekam na weryfikacje z euro ale pewnie bedzie ze nie mają w tej chwili...

no wlasnie o tym mowie, kupienie 3070 za 3000 to nie problem... 

Gigabyte trzymaj, mi po 5 tygodniach wysłali kartę. Tylko nie upominaj się, wtedy anulują. Ja siedziałem cicho i wysłali. A jak się upomniałem o inne zamówienie na Aorusa to anulowali po chwili :D

up -> ceny kart AMD to nieśmieszny żart. Wolałbym kupić konsolę niż pchać się w AMD za 4500 zł. 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Pavel87 napisał:

Napisałem dzisiaj do MSI odnośnie problemów z MSI RTX 3080 SuprimX, tej informacji związanej z problemem z niektórymi kartami, kontrolą jakości itp itd

Dostałem taką odpowiedź:

"W celu upewnienia się, że nowa seria flagowych kart graficznych SUPRIM posiada najwyższą jakość i zaoferuje najlepsze GAMINGOWE doświadczenie, wstrzymaliśmy się z wysyłką do ostatniej chwili. Teraz gdy jesteśmy pewni jakości naszego produktu wysyłka została wznowiona.

Przepraszamy za małe opóźnienie".

Czyli teoretycznie moje zamówienie z proshopu powinno być na czas, ale jednak zastanawiam się, bo chyba 3/4 testów stwierdza, że wydajnościowo gorsza/równa 3080 X-trio i nie warto tyle do niej dopłacać (4299zł w proshop)

Pisałem pytanie do Proshopu w tej sprawie - odpisali mi dziś rano, że  spodziewają się karty 3 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, kowallosu napisał:

no wlasnie o tym mowie, kupienie 3070 za 3000 to nie problem... 

Gigabyte trzymaj, mi po 5 tygodniach wysłali kartę. Tylko nie upominaj się, wtedy anulują. Ja siedziałem cicho i wysłali. A jak się upomniałem o inne zamówienie na Aorusa to anulowali po chwili :D

up -> ceny kart AMD to nieśmieszny żart. Wolałbym kupić konsolę niż pchać się w AMD za 4500 zł.

To już będzie za późno bo minie czas zwrotu kupionej 3070 i bedę musiał którąś zjanuszyć na olx. Ale przechodzi mi taka myśl, że lepiej może zostać przy tym 3070 i poczekać na nowe generacje robione w 5nm i wtedy znowu cały pc wymienić. Lepszy wróbel w garści jak to się mówi :) szkoda nerwów na te szukanie karty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie wy widzicie zwiększone MSRP na rtx 3070 na stronie NV? Jak patrzę to dalej widzę na rtx 3070 2359 zł i na rtx 3080 3279 zł. Obie ceny według mnie są nierealne do realizacji. Aż mnie dziwi, że niektóre modele rtx 3080 realizują za te 3300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moj 3070 za 2580zl jest chyba najtanszym Amperem w polsce :E

Edytowane przez Monn
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Monn napisał:

No ładna cena, a jaka wersja? Osobiście mam rtx 3070 eagle zwykły za 2629 zł razem z wysyłką i z tego co wiem to jestem 5 w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Monn napisał:

Po 2570zl w oleole w tamtym tygodniu byl eagle nonoc , ale poszedl szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli można upolować od czasu do czasu w dobrych cenach, ale po premierze trzeba ostro na to zapolować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam do rozdania 1 kod do COD i 1 do  Experienca. Kto pierwszy na PW ten lepszy :) 

EDIT: Juz rozdane.

Edytowane przez Metasynapse

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, novi napisał:
9 minut temu, Monn napisał:

Po 2570zl w oleole w tamtym tygodniu byl eagle nonoc , ale poszedl szybko. 

Ktoś tu z forum miał Ventusa x2 w cenie MSRP chyba za 2300 z hakiem coś kojarzę.

Edytowane przez Mistol
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Mistol napisał:

Ktoś tu z forum miał Ventusa x2 w cenie MSRP chyba za 2300 z hakiem

To są tak zwane białe kruki. Mało kto widział na oczy taką cenę :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takiej cenie bym nawet mientusa x2 przygarnął :p. 

Ciezko ale jest szansa upolować dobra ofertę. Ale trzeba też sporo obserwować, i trafic. Ale mam dziwne przeczucie, że już coraz ciężej bedzie dorwac 3070 ponizej 3tys zł 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczorajszy 3070 Ventus 3x zamówiony z OleOle już w budzie, ogrzewa się :)

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale się na morele bawią się ceną rtx 3070 tuf. Zmienia się co kilka minut było 3459 potem 3099 zaraz 3079 poszło 4 sztuki i już 3459. Chyba badają za ile można to sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Monn napisał:

Eagle OC za 2650, też jestem, zadowolony :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja żałuję że nie kupiłem 3070 Trio w oleole wieczorem jak sprawdziłem ceny Turingów to bym brał bez zastanowienia. W ogóle widział ktoś 3070 dostępną od ręki w normalnych pieniądzach i sensownej wersji?

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Rasala napisał:

Możliwe, że x-scam nie jest bezpośrednim partnerem ASUS. Pewnie już niczyim partnerem za moment nie będą jak będą takie cyrki.

A kogo X-scam jest bezpośrednim partnerem? - zdaje sie,że nikogo Sony/MS/NVIDIA/AMD ma wywalone na "największy sklep w PL"

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi