Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Zawsze tak robili.

Jak się zapytałem o tą sprawę, to usunęli komentarz w czasie poniżej 1 minuty xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piccolosan napisał:

Tak, z recki Liptonka

To czekam na wyniki testów, bo też mi się ją udało trafić, tyko niestety trochę drogo, bo 2349 z ME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hnd napisał:

To czekam na wyniki testów, bo też mi się ją udało trafić, tyko niestety trochę drogo, bo 2349 z ME.

I vice versa - temp są pewnie spoko, pytanie czy słyszysz wentyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechał dziś do mnie ten RTX 3070 Gamerock i powiem wam, że dobrze że dałem tej karcie szansę. Nawet na czystym stocku fajnie ona chodzi i wcale nie jest głośno. Cewki (jak na razie) ledwo słyszalne przy większych fpsach, wentyle brzmią jak wentyle, a nie jakieś narzędzie hutnicze jak w Aorusie.

Temperatury (jak na razie) po 30 minutach Heaveana nie przekraczają 62° kiedy średnie takty na procku to 2055. 

To oczojebne oświetlenie wcale tak bani nie ryje kiedy jest skierowane do dołu i szczerze mi to ani trochę nie przeszkadza. Faktycznie, okazało się, że nie można niezależnie kontrolować ledów na boku i wentykach ale tragedii jak mówię nie ma. Ostatecznie można zawsze wszystko po prostu zgasić. 

Może później napiszę reckę jakaś krótką, ale fakt, pechowy Aorus, którego zwróciłem miał o wiele gorsza kulturę od tego Palita.

Jeśli nic nie zmieni się na minus to myślę, że z czystym sumieniem można to brać bo całkiem całkiem im ten model wyszedł. 

https://drive.google.com/file/d/12Q6toQDNFiAtAo6GEmlLbNbp2MeqWAtV/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/12Ua0dxpXq-0UsjtEuIUvVcZLG3HOEtIK/view?usp=drivesdk

Edytowane przez suspect-0
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Micron zanotował godzinną przerwę w dostawie prądu ak. awaria w fabryce. :D Więc "tanio" to już chyba było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ksamek napisał:

Micron zanotował godzinną przerwę w dostawie prądu ak. awaria w fabryce. :D Więc "tanio" to już chyba było.

A do 3070 i 3060ti pamięci nie robi przypadkiem Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mckarmi napisał:

A do 3070 i 3060ti pamięci nie robi przypadkiem Samsung?

Nie wnikałem, ale nie wiem czy ma to większe znaczenie, jeśli znajdą kolejny powód by podnosić ceny to na pewno skorzystają. W 3080 mam Microna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mckarmi napisał:

A do 3070 i 3060ti pamięci nie robi przypadkiem Samsung?

W recenzjach karty miały przeważnie pamięci Samsunga.Nie wiem czy jakaś miała pamięci Microna.

4 minuty temu, Ksamek napisał:

W 3080 mam Microna.

GDDR6X,a takie pamięci robi tylko Micron

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paw79 napisał:

LOL godzinna przerwa a już panika i wróżenie z fusów :E Zalana fabryka i miesięczny przestój ok ceny mogą podskoczyć, ale nie przy godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po 6 tygodniach, mam maila od X-kom ze potwierdzili moje zamówienie (3070 MSI GAMING TRIO)  :) Bedzie coś z tego ?

Edytowane przez Vullcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jest, że najlepsza na chwilę obecną jest dostępność....RTX 3090. Na ME Vision nawet w bdb cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamowiłem karte 3080 z morele i tak sie zastanawiam czy nie lepiej zaplacić z góry, bedzie szybciej niż za pobraniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bart1234 napisał:

Witam.

Zamowiłem karte 3080 z morele i tak sie zastanawiam czy nie lepiej zaplacić z góry, bedzie szybciej niż za pobraniem?

 

Teraz, dunkunid napisał:

nie będzie szybciej

Ponoć krążą plotki że za pobraniem jest właśnie szybciej u morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
47 minut temu, mckarmi napisał:

Swoją drogą ciekawe jest, że najlepsza na chwilę obecną jest dostępność....RTX 3090. Na ME Vision nawet w bdb cenie.

W Polsce jednak rzadko kogo stać na kartę za tyle hajsu to i nie schodzą w takiej Brazylii też ponoć od cholery ich leży a my w sumie już coraz bardziej prawie kraj 2 świata 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bart1234 napisał:

Witam.

Zamowiłem karte 3080 z morele i tak sie zastanawiam czy nie lepiej zaplacić z góry, bedzie szybciej niż za pobraniem?

który model był dostępny od ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, madrala napisał:

W Polsce jednak rzadko kogo stać na kartę za tyle hajsu to i nie schodzą w takiej Brazylii też ponoć od cholery ich leży

Myślę, że duże znaczenie ma tu perf/$ w kopaniu i to, że ta karta to taki titan, raczej do Profi zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, madrala napisał:

W Polsce jednak rzadko kogo stać na kartę za tyle hajsu to i nie schodzą w takiej Brazylii też ponoć od cholery ich leży

Sprzedali pewnie 1000 sztuk i zaczynają zalegać jeszcze pandemiczny kryzys przywalił i się skończyło ...Gdyby 3080Ti (20GB VRAMu) wyszedł wcześniej nigdy bym RTX3090 nie kupił. Generalnie 10000PLN za kartę to zaczyna być przesada, ale w/g mnie jak już technologicznie jest 8nm jest to zaczynamy dochodzić do technologicznej ściany z kategorii atomu na 1/2 nie podzielisz a suchego lodu do chłodzenia w codziennym zastosowaniu też nikt nie zastosuje, ... podobnie z prockami ... Od cholery rdzeni - nie ma jak tego schłodzić i mało jak to wykorzystać. Z łezką w oku wspominam lata 2005-2010 gdzie się mówiło, że co 3 lata zegar się podwaja w CPU, lata AMD Duronów, Athlonów itp... to była przepaść technologiczna, teraz to raczej ewolucja cały czas niż rewolucja.

Edytowane przez _File_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...