Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Paw79 napisał:

Jest znacznie gorzej- one wszystkie mają na pamięciach 1750MHz. ;)

UBdk9kpTURBXy9iZWViMTIyZDAwYWI4NGQ3Y2UzM

A tak naprawdę skrót GDDR w oznaczeniach pamięci VRAM oznacza Graphic Double Data Rate.

Stąd jedni podają ową wartość jako 7000MHz, a inni jako 14000MHz.

Ale to dokładnie to samo.

 

Dzięki za wytłumaczenie, jestem trochę zielony w tym temacie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże co za akcja z anulowaniem tamtego zamówienia :rotfl: Przecież to powinno się robić po zalogowaniu na konto a nie przez link który każdy może kliknąć.

Spróbujcie wystawić ocenę dla produktu który kupiłem na allegro. Nie da się bo trzeba się zalogować https://allegro.pl/opinie-produktowe/dodaj-opinie?orderId=c7b8a15b-0cb2-11eb-983e-bbcf2cf03f29 

X-kom powoli staje się parodią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pentium D napisał:

Boże co za akcja z anulowaniem tamtego zamówienia :rotfl: Przecież to powinno się robić po zalogowaniu na konto a nie przez link który każdy może kliknąć.

Z jednej strony tak, ale on wkleił prywatna korespondencję.

Powinien jeszcze być jakiś monit, czy na pewno chce anulować zamówienie na maila na przykład... 

Może mu to zamówienie przywrócą bez straty kolejki... 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jaką trzeba być gnidą komuś taki numer odwalić... :rozga:

 

 

Edytowane przez Tomcat
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szmondak jakiś.

Komuś dobry deal rozwalać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, account42 napisał:

Dobry wieczór, w testach kart jestem raczej laikiem, ale przyszła do mnie dzisiaj Gigabyte 3060ti gaming oc i rzuciłem ją po prostu na valhalle i wieśka3. Jak w valhalli wszystko bylo spoko i db byly na poziomie graniczącym z przyjemnym, tak w wiesku 3 zaczęły ogracać się strasznie szybko. hw monitor pokazywal ze max bylo 2300rpm, jednak nie spotkalem sie nigdy przy testach kart z takim halasem, co więcej karta zaczęła skwierczeć pod koniec ( trwalo to moze z 15 sekund,test trwal 15 sekund, skwierczenie z 5  ). Po ograniczeniu do 60 klatek, zrobila sie jakby cichsza, jednak dalej byla bardzo gloscna o wiele bardziej niz w valhallli. Mogę prosić o jakąś pomoc?

A w który slot podpiąłeś kartę? Ja na początku swojego RTX 3080 podpiąłem nisko, tak że była tuż nad metalem osłaniającym zasilacz. W Ori and The Will of The Wisp dochodziła prawie do 80 stopni i była okrutnie głośna. Potem przepiąłem ją wyżej i teraz nie przekracza 60 stopni i jest cichutka (chociaż niestety cewki mi trochę skwierczą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kelam napisał:

Perm ban z miejsca za taki numer, potem łamanie nóg :thumbup:. No, ale nie do wykrycia, co za głąb to kliknął. Może nawet jakiś gość, nie user.

@Vorathiel

No wstawiłeś niepotrzebnie, ale usprawiedliwienia dla kanalii co to zrobiła nie ma. No co może się stać po kliknięciu w anuluj zamówienie, hmm:hmm:. O pomyłce nie ma mowy. Perfidna złośliwość. Jeśli szybko tego nie naprostujesz, to po karcie. Gadzie anonimowy - wróci do ciebie te szambo, tylko oby 100x gorsze.

No i dodatkowo obowiązkowa wizyta na wieczornej zabawie w popularnym obecnie klubie w Brukseli ;)

To jednak nie zmienia faktu, że X-KOM ma debilne procedury anulowania zamówienia. Ponieważ i tak ktoś już wcześniej kliknął w ten link a ja nie dawałem wiary, że można to tak spieprzyć, to drodzy programiści z X-KOM :

a) link powinien przekierowywać na stronę logowania

b) po podaniu loginu i hasła powinien wyskakiwać monit o próbie anulowania zamówienia z prośbą o potwierdzenie

c) dopiero te dwa warunki spełnione łącznie powinny skutkować anulowaniem zamówienia

d) z uwagi na brak jakichkolwiek zabezpieczeń wystarczy dobry generator liczb losowych,  jednodniowy ostry DDOS (żeby nie blokować po IP) i  macie wszystkie zamówienia pokasowane ...

Niefrasobliwość @Vorathiel pominę milczeniem, ale szczerze mówiąc ja na jego miejscu też bym się nie spodziewał, że kliknięcie w jakiś link, bez żadnej dalszej weryfikacji, wystarcza X-KOM, aby anulować zamówienia. Tak to sobie można potwierdzić adres e-mail, bo żeby to zrobić to najpierw i tak należy się zalogować na skrzynce pocztowej chronionej w 99% przypadków loginem i hasłem.

Karny penis dla sklepu ...

PS: Czy administrator techniczny forum może sprawdzić kto między godziną wklejenia postu na stronę przez @Vorathiel a drugim postem, kiedy zgłosił, że ktoś mu to zamówienie anulował, przebywał w tym wątku i w ten sposób próbować ustalić kto jest takim dowcipnisiem? Wiem, że niektóre fora logują dokładny ruch użytkowników po stronie łącznie z akcjami jakie podejmują, więc ustalenie winnego i przykładowe jego wypieprzenie na zbitą twarz nie powinno być wielkim wyzwaniem.

Edytowane przez BladyPL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support stwierdził, ze nic nie sa w stanie zrobic jak juz zostalo anulowane. No nic, we wtorek bede mial 3060ti gaming x, ale suprim za 3999 to jednak kawal okazji. Był. :E

  • Sad 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Vorathiel napisał:

Support stwierdził, ze nic nie sa w stanie zrobic jak juz zostalo anulowane. No nic, we wtorek bede mial 3060ti gaming x, ale suprim za 3999 to jednak kawal okazji. Był. :E

Pisz do moderatorów, niech spróbują ustalić winnego. Wiadomo o której zamieściłeś post z linkiem i wiadomo o której godzinie wrzuciłeś informację o anulowaniu zamówienia, reszta to grzebanie w logach

PS: na pocieszenie - to, że x-kom napisał, że PLANUJĄ podstawić kartę do odbioru 6 grudnia nie oznacza, że karta by na Ciebie czekała. Przetrenowałem to na innym zamówieniu. Planowanie to nie gwarancja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś 3070 MSI X Trio w cenie 2899, odbiór 8/12 w Warszawie w [nie wymawiamy tu tej nazwy :-)] ?

 

 

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem TUF'a 17 września i Suprim'a 4 grudnia. Z ciekawości policzylem numery zamówień i wyszlo średnio 10563 zamówień dziennie.

Nie chcę stawać w obronie Xkom'u, ale jestem przekonany że obsluga takiej ilości zamówień musi być zautomatyzowana. Nie ma możliwości żeby produkty byly ręcznie przypisywane do każdego zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dzięki uprzejmości @radier odebrałem 3060ti Gigabyte OC. Na stocku karta potrafi się wkręcić na 75% wentylatorów - jest wtedy słyszalna, ale mniej niż Palit przy tych samych obrotach. Jak widać na fotce, Gigabyte ma mniejsze wentyle i łopatki w stosunku do Palita

Gigabyte w UV już nie tak dobry jak sztuka Palita, poszedł na 1965Mhz przy 0,950v ale po modyfikacji krzywej wentylatora na max 60% obrotów, karta dobija maksymalnie do 70 stopni, a jest praktycznie niesłyszalna. Możliwe że jak obniżę Mhz do 1900 zejdę w dół z napięciem i będzie jeszcze lepie

Ale póki co jestem zadowolony, i Gigabyte zostaje w budzie, a Palit do zwrotu w ME Poznań

1.jpg

Edytowane przez Piccolosan
dodanie foto
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam na dostarczenie paczki z 3080 Suprim przez Inpost do paczkomatu. 

Paczka od woraj od 8 rano nie ruszyła się z oddziału Inpost. Dzisiaj do teraz jeszcze też nie, a kurierzy z paczkami wyruszja z rana. 

Dzwoniłem na infolinię i kobieta z obsługi klienta stwierdziła, że paczkę powinni dziś umieścić w paczkomacie do godziny 18.

Tylko kto ją umieści jak leży w oddziale, a nie u kuriera. 

Jakaś straszna lipa z tym 'paczka w weekend' na razie nie polecam tej usługi, za którą się dodatkowo płaci. 

Jeśli się coś ruszy w temacie dam znać... 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy paczka w weekend czy nie, mają tyle zleceń, ze po prostu od około 2 tygodni nie wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piccolosan napisał:

Ale póki co jestem zadowolony, i Gigabyte zostaje w budzie, a Palit do zwrotu w ME Poznań

W sumie porównujesz tańsza konstrukcje Palita z lepsza i droższa Gigabyte więc można się było tego spodziewać :)

Ważne że trafiłeś kartę, która Ci odpowiada.

Gratulacje udanego zakupu :)

9 minut temu, Pitt_34 napisał:

Nie ma znaczenia czy paczka w weekend czy nie,

To nie powinni za to brać ekstra kasy jeśli nie są w stanie się z umowy wywiązać. 

Teraz jeszcze jest względny spokój z paczkami, bo kurierzy nie stoją z nimi przy paczkomatach  bo są przepełnione, więc zakładam, że jeszcze tak źle nie jest jednak... 

Normalnie dostarczają w 1 dzień przesyłkę - zamawiałem ostatnio sporo rzeczy inpostem i paczki dochodziły nastepnegi dnia. Również w tym tygodniu.

W weekend powinno to wyglądać podobnie i raczej paczek z dostawą na weekend pewnie średnio licząc jest mniej, bo cena rośnie sporo przy takim doręczeniu względem ceny pierwotnej, choć i tak to mały koszt jak się komuś spieszy według mnie.

Fakt faktem usługa średnia. No ale może coś zrobią i jakimś cudem kartę dziś odbiorę jeszcze, bo bym ją z chęcią już potestowal przynajmniej do 18,bo potem oglądam wyścig Formuły 1 :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probably no codes but you can ask Media Expert support for that to be 100% sure. 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości próbuje dodzwonić się na infolinie x-komu (jak działają w niedzielę, to why not), telefon 4 w kolejce, czekam, czekam, czekam, jest sygnał, po czym odzywa się automat z tematem rozmowy, klikam znów 1 i 7 w kolejce :E. A chciałem ich wypytać o mojego Suprima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie informacje odnośnie zamówienia Suprim do tej chwili dostałeś? 

Jeśli masz maila z fakturą zakupu to na 99% mają kartę dla Ciebie i nie mówię o proforma z panelu klienta na www.

Mi taka fakturę dostarczyli jak karta została wysłana inpostem o 0:44 w sobotę. 

Godzinę temu, Vorathiel napisał:

Support stwierdził, ze nic nie sa w stanie zrobic jak juz zostalo anulowane.

Jakaś sciema powinni moc to zrobić.

Troche szkoda jeśli celujesz docelowo w 3080,bo Suprim to świetna karta, za tą kasę tym bardziej... 

Teraz tylko dorwac dowcipnisia co Ci zamówienie anulował, powiesić za ręce i pala po jajach naparzać za takie chamstwo. 

Edytowane przez zachy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zachy napisał:

A ja nadal czekam na dostarczenie paczki z 3080 Suprim przez Inpost do paczkomatu. 

Paczka od woraj od 8 rano nie ruszyła się z oddziału Inpost. Dzisiaj do teraz jeszcze też nie, a kurierzy z paczkami wyruszja z rana. 

Dzwoniłem na infolinię i kobieta z obsługi klienta stwierdziła, że paczkę powinni dziś umieścić w paczkomacie do godziny 18.

Tylko kto ją umieści jak leży w oddziale, a nie u kuriera. 

Jakaś straszna lipa z tym 'paczka w weekend' na razie nie polecam tej usługi, za którą się dodatkowo płaci. 

Jeśli się coś ruszy w temacie dam znać... 

W weekend jeżdzi znacznie mniej kurierów. Jeden ma do rozwiezienia kilka rejonów. U mnie (gdynia) często paczka jest pobierana przez kuriera do doręczenia dopiero okolo 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kacketon no to jest szansa jakaś dla mnie. :) Ale już wczoraj mogła zostać tak dostarczona. 

Na razie jestem mocno sceptyczny w tym temacie,ale spokojnie poczekam na rozwój wypadków. 

Wolę się miło zaskoczyć, niż niemiło rozczarować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zachy napisał:

A jakie informacje odnośnie zamówienia Suprim do tej chwili dostałeś? 

Jeśli masz maila z fakturą zakupu to na 99% mają kartę dla Ciebie i nie mówię o proforma z panelu klienta na www.

Mi taka fakturę dostarczyli jak karta została wysłana inpostem o 0:44 w sobotę. 

 

Faktury nie mam właśnie, ale ciekawy jestem co powiedzą, bo niby paczkę mieli mi wczoraj wysłać, czego oczywiście nie zrobili. Spróbuje się dopytać kiedy mogę liczyć na wysyłkę itp. bo na żadnego maila mi nie odpisali, więc liczyłem, że w niedzielę z rana mam największe szanse się dodzwonić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. 

W każdym bądź razie jak nadadza przesyłkę powinieneś otrzymać FV. 

I wtedy masz już bardzo duża szanse, że kartę dostaniesz. 

Z której godziny miałeś zamówienie i jakie są jego ostatnie 4 cyfry? 

U mnie to było 15:41 i 6105

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...