Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Eschaton napisał:

Wie ktoś może czy zasilacz be Quiet! Straight Power 11 750W (80+ Gold) wystarczy do zasilenia RTX'a 3080?

Powinien spokojnie, ja po UV na 3080 mam 510-530W poboru z gniazdka, a mam grzale 140W i7 5960x z oc do 4200MHz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zachy napisał:

wedlug testow Black'a te karty to sa mega suszarki - 42-44dB...

67C przy 2000rpm, więc po UV i zabawami krzywą obrotów powinna być teoretycznie do ogarnięcia.

Inna sprawa że recenzenci albo dostają wyjątkowo dobre (słabo grzejące się) sztuki, albo testują je w bardzo komfortowych dla GPU warunkach.

Karta ze sklepu w obudowie przeciętnego Kowalskiego nie musi wypadać już tak dobrze.

2 minuty temu, Doamdor napisał:

Lepiej byłoby mieć 3 wentylatory i solidny radiator, ale ceny takich kart teraz to absurd. Na RTX 3060Ti kultura pracy tego chłodzenia powinna być bardzo dobra.

Najważniejsza jest masa, rozmiar i dobry projekt radiatora.

Liczba wentylatorów to sprawa drugorzędna, zwłaszcza że RTX3060Ti ma TDP 200W, więc naprawdę solidnie wykonane konstrukcje 2-wentylatorowe powinny być chłodne i ciche.

Co zresztą dobrze pokazuje wersja referencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zachy napisał:

Tzn pisalem o Zotac'u wlasnie, ze ma taka 'kulture' chlodzenia.

Właśnie obejrzałem test bez UV, masakra, z UV dalej głośno, a temperatury nie zachwycają. Tą kartę, jedynie co usprawiedliwia to cena i nic więcej.

3 minuty temu, Paw79 napisał:

Najważniejsza jest masa, rozmiar i dobry projekt radiatora.

Liczba wentylatorów to sprawa drugorzędna, zwłaszcza że RTX3060Ti ma TDP 200W, więc naprawdę solidnie wykonane konstrukcje 2-wentylatorowe powinny być chłodne i ciche.

Co zresztą dobrze pokazuje wersja referencyjna.

Na którymś z testów widziałem masę dla wersji 3070 i wyniosła ona około 1070g, dla przykładu RTX 3060Ti X Trio około 1470g. :E

Gdybym nie zwlekał z zamówieniem, X Trio byłaby bliżej mnie, a tak muszę zadowolić się RTX 3070, który cenowo jednak mnie nie satysfakcjonuje.

No ale co poradzić, trudno teraz o kupienie Ampere w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zachy napisał:

Powinien spokojnie, ja po UV na 3080 mam 510-530W poboru z gniazdka, a mam grzale 140W i7 5960x z oc do 4200MHz.

Dzięki za odpowiedź. Może bardziej niż sama moc zastanawia mnie obciążalność linii zasilania. Oglądałem jakiś test na YT, gdzie człowiek zmierzył około 30-32 ampery całkowitego poboru prądu pod maksymalnym obciążeniem przez 3080'tkę.

Niby linie 12V3 i 12V4 mogą maksymalnie dostarczyć po 24 ampery, ale nie znam się aż tak na zasilaczach komputerowych i nie jestem pewien jak to interpretować.

Najbardziej sensowną interpretacją chyba byłoby, że każda z linii indywidualnie może dostarczyć co najwyżej podaną ilość prądu, ale sumaryczny pobór nie może przekroczyć tych 62.5 A. Dobrze kminię?

P.S. W przyszłości zamierzam też zmienić procka na 5600X lub 5900X, nie mam w planach podkręcania.

 

obraz.png.b8e6955c6d5de45d2739a64fcc851772.png

Edytowane przez Eschaton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Eschaton napisał:

Wie ktoś może czy zasilacz be Quiet! Straight Power 11 750W (80+ Gold) wystarczy do zasilenia RTX'a 3080?

Planuję kupić GPU za jakieś 2-3 miesiące i chciałbym uniknąć kupowania nowego zasilacza.

https://youtu.be/Bdohv96uGLw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bronek5 napisał:

Jakim k... cudem ? Ja mam potwierdzenie z blika, że kasa im wpłynęła o15:00:20 a info mam że 31.12.2020. 

To info masz z Tabeli czy osobno Ci taką wiadomość wysłali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Doamdor napisał:

Właśnie obejrzałem test bez UV, masakra, z UV dalej głośno, a temperatury nie zachwycają. Tą kartę, jedynie co usprawiedliwia to cena i nic więcej.

Nic jej nie usprawiedliwia.

Ona jest droższa niż np. lepszy Gigabyte Eagle i tylko nieco tańsza niż o wiele lepszy Gigabyte Gaming OC.

Nie wiem jak można wypuścić tak fatalnie zaprojektowaną kartę i żądać za nią 2200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Doamdor napisał:

Będę go miał w wersji 3070, więc jak coś dam znać ile to chłodzenie tak naprawdę jest warte.

 

Dobrze, że wysyłają, szkoda, że dopiero 4 min w realizacji, a ja jestem w 16 min. ?

Ja z 21-22 minuty  :(  styczeń 1 tydzień? Kupiłem, ale nie wiem czy odbiorę, mało gram. Napadowo 2-3 razy w roku. Ale lubię mieć. 3070 FE mam już kilka dni i tylko kilka testów udało mi się odpalić. Mega cicha karta i nie jest jakoś przesadnie gorąca tylko trzeba krzywą wentyli ustawić na więcej niż ma zaszyte w biose. Jak głupole testują i podają 70*C to potem ludzie się krzywią (1500 RPM). Przy ok. 58% - 2000 RPM temp. maks 64*C karta słyszalna, ale bez przesady - nie jest głośno. Test 3DMrark Time Spy https://www.3dmark.com/3dm/54340528. Na szybko lekkie OC/UV. Pobawię się jeszcze kartą trochę nim ją sprzedam, albo dam synowi. Pytam czy chce nową kartę, on nie trzeba ta jest dobra co mam (1060-3GB) ?

Jedzie do mnie 3080 TUF - oby cewki nie popiskiwały bo to nie dla mnie. Będę miał zgryz 3080 TUF czy 3090 FE (udało mi się kupić 3 grudnia w DE). Może pod choinkę do mnie dojedzie.

 

18 minut temu, zachy napisał:

Co za karta jeszcze bys napisal?

50 stopni to nie tragedia, ale dla porownania na 3070 Trio X w spoczynku mialem 33-40stopni.

U mnie w spoczynku/pasywnie 3070 FE ma - 31*C (dodatkowy wentyl w budzie skierowany na grafikę i MB). Cewki chyba nie grają bo nie nie słyszałem jeszcze. Muszę chyba Wieśka zainstalować aby dać jej popalić. Czy Quake 2 RTX jest odpowiedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Paw79 napisał:

Nic jej nie usprawiedliwia.

Ona jest droższa niż np. lepszy Gigabyte Eagle i tylko nieco tańsza niż o wiele lepszy Gigabyte Gaming OC.

Nie wiem jak można wypuścić tak fatalnie zaprojektowaną kartę i żądać za nią 2200zł.

Chętnych nie brakuje, a zwrotów nie widać. Ogólnie ta karta powinna być w cenie 1899zł, no ale, pośrednicy stwierdzili, że nie, a sklepy dołożyły swoje i mamy, co mamy.

24 minuty temu, PT_TP napisał:

Ja z 21-22 minuty  :(  styczeń 1 tydzień? Kupiłem, ale nie wiem czy odbiorę, mało gram. Napadowo 2-3 razy w roku. Ale lubię mieć. 3070 FE mam już kilka dni i tylko kilka testów udało mi się odpalić. Mega cicha karta i nie jest jakoś przesadnie gorąca tylko trzeba krzywą wentyli ustawić na więcej niż ma zaszyte w biose. Jak głupole testują i podają 70*C to potem ludzie się krzywią (1500 RPM). Przy ok. 58% - 2000 RPM temp. maks 64*C karta słyszalna, ale bez przesady - nie jest głośno. Test 3DMrark Time Spy https://www.3dmark.com/3dm/54340528. Na szybko lekkie OC/UV. Pobawię się jeszcze kartą trochę nim ją sprzedam, albo dam synowi. Pytam czy chce nową kartę, on nie trzeba ta jest dobra co mam (1060-3GB) ?

Jedzie do mnie 3080 TUF - oby cewki nie popiskiwały bo to nie dla mnie. Będę miał zgryz 3080 TUF czy 3090 FE (udało mi się kupić 3 grudnia w DE). Może pod choinkę do mnie dojedzie.

TUF to już bardzo fajna karta, która uszczęśliwiłaby niejednego gracza. TUF to chyba już nie wróci do cen premierowych, a szkoda, mogłem zamówić i czekać sobie cierpliwie.

W gry, które grałem, RTX 3060Ti powinien ogarnąć bez problemu,  no ale zanim go dostanę, to będę znęcał się nad RTX 3070. ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zamówiona 02.12.2020 o 15.05.Jeszcze  nie w1157025374_Zrzutekranu(39).thumb.png.4a0ac3560324c80004dbc21acffab4c0.pngysłana .Nie odpisują, nie da się dodzwonić. Ktoś otrzymał MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO z zamówienia o 15.05 w xkom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś następny w kolejce, więc czekaj cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Valeri napisał:

Pochwal się jak temperatury i rpm wiatraków

Mówiąc szczerze myślałem, że będzie dużo głośniej i gorąco

Godzina grania w Valhalle, 1440p ultra-high, MSI 3070 Ventus 2X

cwXJeVu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, reberko napisał:

Karta zamówiona 02.12.2020 o 15.05.Jeszcze  nie w
ysłana .Nie odpisują, nie da się dodzwonić. Ktoś otrzymał MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO z zamówienia o 15.05 w xkom?

KCOtFs.jpg

 

3080 x trio poszło do serwisu to będzie na czym pykać w cyber pinka jak pociągnie, a miało być na koniec grudnia ;/ czuję się oszukany przez xcumx

Edytowane przez FoxBLOODLINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rahalius napisał:

Mówiąc szczerze myślałem, że będzie dużo głośniej i gorąco

Godzina grania w Valhalle, 1440p ultra-high, MSI 3070 Ventus 2X

 

Przy 1700 RPM idzie wysiedzieć, czy hałas irytuje ? Sprawdzałeś UV ?

3 minuty temu, FoxBLOODLINE napisał:

3080 x trio poszło do serwisu to będzie na czym pykać w cyber pinka jak pociągnie, a miało być na koniec miesiąca ;/ czuję się oszukany przez xcumx

Która to godz/minuta zamówienia ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie, może ktoś również zamówił ten model i się zastanawia - x-kom, 3060 ti, Ventus 3X, zamówiony o ile dobrze pamiętam 2.12 o 14:59 (a przynajmniej o takiej godzinie dodawałem do koszyka).

W dniu zamówienia wieczorem mail, że planują wysłać 3.12 - to oczywiście się nie spełniło. Po kilku wiadomościach z pracownikiem na messengerze, dziś w końcu promyk nadziei - dostałem informację, że przede mną czeka 15 osób i że najprawdopodobniej załapię się na najbliższą dostawę. Żeby nie było tak kolorowo, niestety nie są w stanie powiedzieć kiedy ona nastąpi... ;/

Edytowane przez raff575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

 

Która to godz/minuta zamówienia ?

15:05 w tej minucie się pojawiła do kupienia.

Wysyłał ktoś w ostatnich 2 latach kartę MSI na gwarancji w morele ? Jak długo zajęło serwisowi MSI ogarnięcie tego po dostaniu karty od morele i odesłanie.? Bo nastawiam się na 3 tygodnie ogólnego czasu. Tyle trwało to u mnie kilka lat temu przy gtx970 w komputroniku.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, FoxBLOODLINE napisał:

15:05 w tej minucie się pojawiła do kupienia.

Wysyłał ktoś w ostatnich 2 latach kartę MSI na gwarancji w morele ? Jak długo zajęło serwisowi MSI ogarnięcie tego po dostaniu karty od morele i odesłanie.? Bo nastawiam się na 3 tygodnie ogólnego czasu. Tyle trwało to u mnie kilka lat temu przy gtx970 w komputroniku.

Trzeba liczyć około 4 tygodnie, bezpośrednia wysyłka skróciłaby czas o połowę, jeżeli byłaby taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, FoxBLOODLINE napisał:

15:05 w tej minucie się pojawiła do kupienia.

Wysyłał ktoś w ostatnich 2 latach kartę MSI na gwarancji w morele ? Jak długo zajęło serwisowi MSI ogarnięcie tego po dostaniu karty od morele i odesłanie.? Bo nastawiam się na 3 tygodnie ogólnego czasu. Tyle trwało to u mnie kilka lat temu przy gtx970 w komputroniku.

Co się stało, że dajesz ją na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Doamdor napisał:

Trzeba liczyć około 4 tygodnie, bezpośrednia wysyłka skróciłaby czas o połowę, jeżeli byłaby taka możliwość.

MSI przyjmuje tylko od sklepu który sprzedał niestety.

1 minutę temu, codovsky8 napisał:

Co się stało, że dajesz ją na gwarancję?

 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, FoxBLOODLINE napisał:

MSI przyjmuje tylko od sklepu który sprzedał niestety.

 

Rozumiem grasz bez dźwięku, że tak cię cewki męczą:E? Zawsze mnie bawi te paranoiczne wsłuchiwanie się w cewki przy wyłączonym dźwięku, albo w combie ze zdjętym panelem bocznym, a najlepiej jeszcze nagrywanie ze wsadzonym praktycznie do kompa łbem, żeby stwierdzić - no faktycznie bzyczy! No straszne, straszliwe.

:E

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pavel87 napisał:

Jaki kłopot, od razu bym Cię bombardował na priv :D Cóż, CP 2077 na bieda 3070 x-trio w takim razie ogram :( 

Suprim 3080 z tego co pamiętam od początku miał planowaną datę dostawy na coś w okolicy 15 grudnia? Mamy 8 więc chill. 

Do praktyk z Xcuma to tam eonów brakuje.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy morele będzie dodawać jakieś kody do RTX-ów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FoxBLOODLINE napisał:

MSI przyjmuje tylko od sklepu który sprzedał niestety.

 

mialem gtx1080 msi z niemieckiego sklepu chyba otto czy cos - nie upadł czy cos, napisalem do nich o gware to sami odslyali mnie do MSI, w koncu karte wyslalem do MSI polska, mozliwe nawet ze oni zamowili mi kuriera

dostalem nową karte po 7 dniach - tyle ze w pudełku serwisowym, ale fabrycznie zafoliowana byla
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Kom, teraz to mi zaimponowałeś

Wysłano 08.12.2020 2:44

Paczka ma dotrzeć dzisiaj. ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...