Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mark2468 napisał:

Jeszcze nigdy nie modyfikowałem krzywej obrotów wentylatorów na GPU. Będę musiał zobaczyć jak to się robi.

Poza tym ta karta ma dwa biosy: OC i silent. Mało kto pisze na jakim testował. 

Ja nie jestem fanem nastaw utworzonych przez producenta, zawsze lepiej sobie samemu coś wyrzeźbić, bo będzie to lepiej dostosowane do indywidualnych warunków i potrzeb. 

Jutro swoją odbiorę, więc myślę, że w weekend podzielę się wrażeniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mark2468 napisał:

Ja czekam na 3060 ti gaming pro oc z media expert; jak patrzę na testy głośności tej karty to już coraz mniej jestem do niej przekonany. 

Kupiłeś jeden z najtańszych modeli więc czego się spodziewasz? Dłubnij przy krzywej wentylatorów i będziesz miał dużo ciszej. Ewentualnie dorzuć kilka setek i będziesz miał ciszej bez dłubania. Proste - coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odebrałem z x-komu MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC 8GB. Co ciekawe złożyłem dwa zamówienia: o 15:03 zamówiłem Gigabyte 3060 Ti Eagle 8GB, a o 15:08 tego MSI. Odnośnie tego drugiego zamówienia to byłem zdziwiony że można jeszcze zamawiać karty tyle minut po wrzucie na sklep, więc wziąłem na wypadek gdyby jakimś fartem okazało się, że jednak karta zamówiona znacznie później będzie dostępna wcześniej. I tak się stało ;) MSI zamówiony o 15:08 dotarł wcześniej niż Gigabyte zamówiony o 15:03 (który dalej ma status W realizacji), czyli trzeba było jeszcze mieć farta żeby trafić w model, który będzie miał większą dostępność ;)

IMG_20201209_104444.thumb.jpg.bc1b0f45968b7554c7212b4b25d6acb2.jpg

Edytowane przez Przemotar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anulował ktoś może zamówienie na kartę w x-comie? Byłbym wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami. Napisałem do nich 3 grudnia że chcę anulować zamówienie i chce zwrot pieniedzy bo ile można czekać na to 3070 i od tamtej pory cisza. Zamawiałem z przedpłatą 29.10. Nie mam ani  nadziei na kartę ani pieniędzy ani nie widzę końca tego impasu bo wszystkie zasady dotyczące zwrotu obowiązują od otrzymania towaru. A co jeśli przez kolejne miesiące go nie otrzymam, będą sobie mnie tak ignorować? Nawet nie da się do nich dodzwonić - telefon nie ma nawet sygnału, na 2 maila którego napisałem dostałem jedynie automatyczną niemal odpowiedź bym nie powielał tematów. Ja rozumiem świąteczne obłożenie, ale żeby przez tydzień nie móc napisać 2 zdań na temat tego jak i kiedy planują rozwiązać problem który nie leży po mojej stronie i z którym bujam się od października to uważam za grubą przesadę. Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć czego powinienem się spodziewać teraz? Będę czekał na pieniądze aż pojawi się moja karta żebym mógł ją zwrócić czy jak? Przecież w ten sposób to mogli by nigdy mi tego nie wysłać i pieniędzy też nie zwracać przecież czemu nie. Dawno nie kupowałem elektroniki, ale teraz już wiem gdzie jej nie kupować. Pozdrawiam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dari555 Piękna cena. we wrześniu myślałem, że to dużo, gdybym wiedział, że teraz będę zamawiał 3060ti za 2300 to bym kurde polował na 3080 też :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalo sie w xkomie zamawiać karty do następnego dnia poznej nocy (sam kliknalem trio dzien po premierze, okolo 22-23 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, novi napisał:

Po 2600zl od januszexow z olx/alledrogo mozna dostsc 3060ti gaming x trio od reki. Tylko trzeba uważać zeby nie trafic na jakis wałek 

Mam ciągle dostępnego w ME 3060ti gigabite Gaming OC. Nie przetworzyli mojej rezygnacji i karta leci do punktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemotar napisał:

MSI zamówiony o 15:08 dotarł wcześniej niż Gigabyte zamówiony o 15:03.

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania ;) Przecież to kiedy dostaniesz nie zależy w głównej mierze od czasu i daty zamówienia tylko ogólnej dostępności poszczególnych modeli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, panonamo napisał:

Anulował ktoś może zamówienie na kartę w x-comie? Byłbym wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami. Napisałem do nich 3 grudnia że chcę anulować zamówienie i chce zwrot pieniedzy bo ile można czekać na to 3070 i od tamtej pory cisza. Zamawiałem z przedpłatą 29.10. Nie mam ani  nadziei na kartę ani pieniędzy ani nie widzę końca tego impasu bo wszystkie zasady dotyczące zwrotu obowiązują od otrzymania towaru. A co jeśli przez kolejne miesiące go nie otrzymam, będą sobie mnie tak ignorować? Nawet nie da się do nich dodzwonić - telefon nie ma nawet sygnału, na 2 maila którego napisałem dostałem jedynie automatyczną niemal odpowiedź bym nie powielał tematów. Ja rozumiem świąteczne obłożenie, ale żeby przez tydzień nie móc napisać 2 zdań na temat tego jak i kiedy planują rozwiązać problem który nie leży po mojej stronie i z którym bujam się od października to uważam za grubą przesadę. Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć czego powinienem się spodziewać teraz? Będę czekał na pieniądze aż pojawi się moja karta żebym mógł ją zwrócić czy jak? Przecież w ten sposób to mogli by nigdy mi tego nie wysłać i pieniędzy też nie zwracać przecież czemu nie. Dawno nie kupowałem elektroniki, ale teraz już wiem gdzie jej nie kupować. Pozdrawiam. 

Mi dzisiaj odpisali na wiadomość z 2.12, więc niedługo nadejdzie Twoja kolej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo oni!
Tylko 6 dni im to zajęło. A jak wiemy mamy odgórną pracę zdalna - więc takie maila powinni jak CMKy pruć.

ODIN85, na czym? Gdzie jest ten CHAT?

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania ;) Przecież to kiedy dostaniesz nie zależy w głównej mierze od czasu i daty zamówienia tylko ogólnej dostępności poszczególnych modeli ;)

Tak, wiem, lecz lekcja z tego taka że warto wziąć kilka różnych modeli bo nie wiadomo który producent będzie miał jaką dostępność. Oczywiście nie chciałem w tym poście sugerować, że coś jest nie tak z racji tego że karta zamówiona później jest dostępna wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, hnd napisał:

Ale temperatury ma niskie, wiec można poświęcić kilka stopni, aby zyskać trochę ciszy. 

Potwierdzam, temeratury są bardzo niskie, można ustawić 1400 obrotów i jest względnie cicho, przy 1700 robi się już głośno, przy 1200 jej nie słychać a na pulpicie można ustawić 800 i temp ma 29 stopni a jej nie słychać. U mnie cewki lekko piszczą powyżej 140 fps a tak to cicho :)

3 minuty temu, Ambasador napisał:

Ceny z czapy, serio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie ma żadnego dymka!

Sprawdzałem nawet na tym syfie EDGE - bez jakichkolwiek filtrów treści.

NON!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy z czapy? Kurde, za MSI gaming x cena wydaje się ok, jak na to jak ta karta wypada w porównaniu do reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi x trio, ale niby w x-kom czeka na mnie o 100 zł taniej, a GeForce now nie będę potrzebował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ambasador napisał:

X Trio zamówiony ;-)

Też zamówiłem, bo człowiek się nie doczeka na te 3070. Zobaczymy jak z realizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny z łodzi na GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Gaming Pro 8GB z media expert po cenie zakupu w sklepie (2399 zł)? Dzisiaj ma być w punkcie odbioru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło się coś komuś w shitkomie z 3080 GB bo mi nawet support nie odpisał :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Art385 napisał:

Ruszyło się coś komuś w shitkomie z 3080 GB bo mi nawet support nie odpisał :E

Ciśnienie co najwyżej. XD Xkom nabrał tyle zamówień na rtx, BF, CM, że nie dają rady z customer service. Zdejmowanie telefonów oraz produktów ze sklepu to już spory akt desperacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...