Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, tajfunikpol napisał:

Dzisiaj niezły wysyp 3080 na allegro, wczoraj wieczorem były 23 sztuki a dzisiaj 40.... uwielbiam takie aukcje... nawet nie daleko mnie gość mieszka... https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rtx3080-tuf-oc-10g 

Ilosciowo jakos ich nie widac duzo wiecej, ktos tam pewnie ma 5-10 na stanie i opyla, stad 40+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mark2468 napisał:

Szczerze to liczyłem na lepsze wyniki bez UV. Niestety nie doczytałem procedur testowych w różnych portalach.  

Nie ma portalu gdzie były by przetestowane wszystkie karty według tego samego schematu.  

Wychodzi na to jedynymi modelami 3060 ti którymi warto się interesować to msi trio i asus strix, reszta wypada nawet gorzej od mojego gigabyte. 

Teraz spróbuję zrobić UV, ktoś ma jakiś dobry poradnik do tego? Pierwszy raz będę się w to bawił

https://www.youtube.com/watch?v=qXv7U2vwMHU

Dokładnie jak na filmie, z tym że Ampere lubi dodawać 15-30MHz ponad ustawioną krzywą.

Więc jeżeli chcesz mieć np. 1905MHz przy 0.900V, to wszystkie kropki na prawo od 0.900V ustawiasz na 1890MHz.

Mały tip przyspieszający operację: pierwszą kropkę klikasz myszką i ustawiasz pożądaną wartość, klawiszem Tab przeskakujesz do kolejnej kropki, strzałka góra/dół to +/- 1MHz, LCtrl + strzałka góra/dół to +/- 10Mhz.

Przykładowa krzywa dla 1905MHz/0.900V:

77d40c4dca6f.png

W stosunku do ustawień fabrycznych pobór spada o 50-60W.

Edytowane przez Paw79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, JDM napisał:

Panie, w kolejce se Pan stój, ja ta kartę zamówiłem 22.11 i nadal mam status ''NOWY'' :D
 

Włączyłem sobie gierę Blair Witch, ustawiłem wszystko w prawo i jak się uruchomiła, to wyskoczył komunikat, że te 10GB pamięci na karcie to jest za mało i żebym sprawdził, czy mam kompatybilną kartę :D Optymalizacja taka kałowa? Karta 3080.
wow.jpg.d370f7a56b1fc3a702a66fe41aec3514.jpg

Była za darmo na Epicu jakiś czas temu więc zapuściłem. 4K wszystko na maxa mam 60-70 FPS .Błąd że mało pamięci nie wyskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zachy napisał:

Poswiecisz Suprim dla Visiona? Nie uwierze poki bym tych dwoch kart obok siebie nie zobaczyl. :D

BTW z kiedy, ktorej godziny i jaki nr zamowienia miales?

Suprim zostaje. Visiona może kumpel weźmie. Suprima zamówiłem 4 grudnia około 15:39 zamówienie 6084

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JDM napisał:

O kurde, nie wiedziałem, że to tak działa LOL. tak mam:

https://zapodaj.net/images/9bbb52895027c.jpg

Skalowanie rozdzielczości UBER pewnie też robi 8-16k z 4k. SSAA nie masz to nawet trudniejsze co uatawiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, madrala napisał:

Nom Komputronik tam chyba ze zwrotem nie ma jakiś problemów? A pro ma być w xkom "nawet jutro do odebrania" wg pana co mi ją zaproponował zamiast trio

Nie wiem jak podchodzą do takich spraw, ale ja ich unikam i im nie ufam od czasu gdy reklamowałem u nich jakąś drobnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, JDM napisał:

A sory, 4K ofkorz.

 skalowanie uber ? :D

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja nawet nie wiem co to jest to skalowanie, zakładam, że sztucznie zwiększa rozdzielczość? Ok, zmniejszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Paw79 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=qXv7U2vwMHU

Dokładnie jak na filmie, z tym że Ampere lubi dodawać 15-30MHz ponad ustawioną krzywą.

Więc jeżeli chcesz mieć np. 1905MHz przy 0.900V, to wszystkie kropki na prawo od 0.900V ustawiasz na 1890MHz.

Mały tip przyspieszający operację: pierwszą kropkę klikasz myszką i ustawiasz pożądaną wartość, klawiszem Tab przeskakujesz do kolejnej kropki, strzałka góra/dół to +/- 1MHz, LCtrl + strzałka góra/dół to +/- 10Mhz.

Przykładowa krzywa dla 1905MHz/0.900V:

 

W stosunku do ustawień fabrycznych pobór spada o 50-60W.

Dzięki, żebym czegoś nie zepsuł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby się dało to zaznaczylbys UBER nawet przy opcji stutering, drop FPS, input lag?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Minciu napisał:

Czyli jakby się dało to zaznaczylbys UBER nawet przy opcji stutering, drop FPS, input lag?

Stutering dobra opcja zaznaczasz i panienki na chatę wjeżdżają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze zamówienie z ME na Gigabyte RTX 3070 Gaming zostało wysłane. Zamawiane o 12:26 09.12., Cena - 3049 zł.

Edytowane przez jjjablosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus 3080 w Media Expert to wersja z OC czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Minciu napisał:

Czyli jakby się dało to zaznaczylbys UBER nawet przy opcji stutering, drop FPS, input lag?

Bez przesady z drop FPS, no cóż, trochę na pałę poustawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Danio napisał:

Ten Asus 3080 w Media Expert to wersja z OC czy bez?

non OC.

Jak tam po dzisiejszym dropie Visiona 3080 na morele? Wysłali wam te zamówIenia? czy to karty widmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mistol napisał:

non OC.

Jak tam po dzisiejszym dropie Visiona 3080 na morele? Wysłali wam te zamówIenia? czy to karty widmo?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-asus-geforce-tuf-rtx-3080-o10g-gaming / o10g oznacza, że niby OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie było tematu :D
c98a74c8f5c82.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz Vramu w 4K jednak wystarczyło? :P W 16K 10GB to rzeczywiście może być mało, ale to nie jest problem obecnej generacji kart ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 dostępne od ręki w x-kom, tylko zamówienia telefoniczne:

597342 GB EAGLE OC

602343 PALIT GAMING PRO OC

606122 GB AORUS MASTER

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to teraz x-cum bedzie przyjmowal zamowienia telefoniczne, tak po cichaczu :D Petardaaaaaaaa

Edytowane przez Hugx
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd się bierze takie info? Pytam na wszelki wypadek gdyby 3080 miało się tak pojawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hafilip84 napisał:

Skąd się bierze takie info? Pytam na wszelki wypadek gdyby 3080 miało się tak pojawić ;)

Ciekawe czy dzięki telefonicznym zamówieniom nie będą pchać teraz masowo kart pod stołem za skorygowaną kwotę ? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mistol napisał:

non OC.

Jak tam po dzisiejszym dropie Visiona 3080 na morele? Wysłali wam te zamówIenia? czy to karty widmo?

Zamówiłem z płatnością zwykłym przelewem, zadzwoniłem zapytać czy zrealizują te zamówienie czy nie (trzymałem ją w koszyku jak 2 sztuki zostały i to dość długo się wahałem), Pani na początku myślała, że nie, ale zapytała gdzie trzeba - skompletowane i czeka na przelew :). Czy wyślą to się dowiem jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...