Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, anatolek123 napisał:

moze ktos polecic jakis dobry PSU do 3080 suprim ? zastanawialem sie nad tym https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-11-750w-bn283-1697889/

na tier list z linustechtips jest niby A+ ale jakies gadanie czytam i slysze ze multirail = bad na tak power-hungry karte

Teraz ciężko z zasilaczami, prawie wszystko niedostępne... Ja bym poszedł w korsarza - TX750 jest dostępny i w całkiem ok cenie: https://bit.ly/33Yn0au

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zhao napisał:

Mój kochany androidzie Ja wiem,że Ty to na śmietnik wyrzucisz TUFA jak już będzie EVGA :-D?:wiggle:

Obecnie EVGA to tylko mokry sen ? Już pewnie prędzej xkom zrealizuje wszystkie swoje preordery na tufy... xD ?? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RENMEi napisał:

Ech, przegapiony Suprim, akurat zawsze na dropy się spóźniam :/

Nie jesteś sam. Zawsze jak coś wpada,to mnie też nie ma :(

Widocznie nie dla psa kiełbasa. Wiara chociaż ma już swoje karty,to kupuje na potęgę,żongluje nimi,wymienia się z innymi użytkownikami,ech... Pecha mamy i tyle :( A na końcu taki xsrom i tak ci anuluje zamówienie z września !!! Masakra

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj upolowałem Suprime x na morelach z odbiorem w poniedziałek, więc dzisiaj będę próbował anulować zamówienie z x-koma na Eagle OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacił ktoś w Proshopie ostatnio? Dostaje się jakiś potwierdzenie zapłaty na maila albo widnieje gdzieś status zapłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, koniu22 napisał:

Płacił ktoś w Proshopie ostatnio? Dostaje się jakiś potwierdzenie zapłaty na maila albo widnieje gdzieś status zapłaty?

Czym płaciłeś ? Przelew PayU? Jeśli PayU to powinieneś mieć na mailu link do płatności a tam jej status

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły przelew, wczoraj poszedł z mojego konta więc dzisiaj powinni go zaksięgować.  Po prostu chcę być pewien ze kasa dotarła bo 7 dnia od zamówienia bez płatności zamówienie jest automatycznie anulowane

Według ich regulaminu jeśli 3 dnia od zamówienia nie ma płatności powinienem dostać mail z przypomnieniem więc czekam. Najwyżej jutro napisze maila do supportu

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, anatolek123 napisał:

moze ktos polecic jakis dobry PSU do 3080 suprim ? zastanawialem sie nad tym https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-11-750w-bn283-1697889/

na tier list z linustechtips jest niby A+ ale jakies gadanie czytam i slysze ze multirail = bad na tak power-hungry karte

a coś konkretnego o tym multirail możesz podesłać? bo to jest taka trochę dyskusja jak, które święta są ważniejsze, Wielkiej nocy czy Bożego Narodzenia z tego co ostatnio czytałem ;) z czystej ciekawości pytam bo ja akurat w moim RMi mogę sobie przełączyć więc mi to rybka 

zasilacze fakt, zamiecione aż smutno.. ja mojego trafiłem na Allegro lokalnie i złoty strzał normalnie bo za 550 zeta w sumie wyszedł mnie RM850i i jeszcze 7 lat gwarancji, także poszukałbym na allegro lub nawet OLX, np. Seasonic GX bo one mają gwarancję producenta do zweryfikowania nawet bez papierów 
ewentualnie nówka https://www.x-kom.pl/p/514792-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-750w-80-plus-gold.html
no i ten BeQuiet też będzie ok jak go gdzieś dorwiesz, Corsair TX co go inny kolega podesłał też jest ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koniu22 napisał:

Płacił ktoś w Proshopie ostatnio? Dostaje się jakiś potwierdzenie zapłaty na maila albo widnieje gdzieś status zapłaty?

Ja płaciłem ale kartą i zawija kasę a potem kasa wraca na konto i przychodzi tylko mail jak się płaciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, biongoo napisał:

widziane, ale nie było to warte przekazania dalej :D jakby ktoś był zainteresowany to mam na zbycie Aorus Mastera 3080, jak coś to priv :D

Dalej aktualne, jakby ktoś był zainteresowany, niestety wysoki zakup :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Paw79 napisał:

Hmm... Możesz mieć problem z pracą 3060Ti w takich warunkach, o 3070 nie wspominając. Jak w ogóle działał Ci ten Sapphire przy takim prześwicie? Z tym że u mnie jakiś dostęp do powietrza karta jednak ma.

To jest właśnie ten powód dla którego brałem pod uwagę wyłącznie modele GB Gaming OC albo 3070 Eagle - nie chciałem 2 wentylatorowych zabawek, bo to by jeszcze pogarszało sprawę.  
RX500XT Pulse w takich warunkach jak na zdjęciu miałem skręcone w ten sposób, aby przy 99% obciążeniu karty temperatury nie były wyższe niż 75oC przy wentylatorach ustawionych na 1350-1400rpm. Co prawda było je już słychać ( komputer mam na biurku więc blisko uszu ) ale nie był to hałas uciążliwy. Dźwięk w grze potrafił je skutecznie zagłuszać.

Wczoraj po 3h od chwili przyniesienia pudełka do domu uznałem, że karta się już ustabilizowała temperaturowo i wpakowałem ją do obudowy.

9a9OZpx.jpg

W mojej ocenie ta karta pasuje tu zdecydowanie lepiej niż RX5600XT bo AMD miało 46mm wysokości i odstęp między osłoną PSU a kartą to było nie więcej niż 5-6mm. Na drugim zdjęciu będzie widać, że RTX 3060Ti GB Gaming OC ma tego miejsca zdecydowanie więcej, także karta wreszcie ma czym oddychać. Aby nie gotować reszty podzespołów wymieniłem wentylatory na Be Quiet SW2 ( są cichsze od 3 ) wsadziłem od strony nawiewu 2x140mm i dałem dość agresywną krzywą obrotów - czyli w czasie kiedy gram pracują na granicy 70-80% wartości maksymalnej, ale są przy tym na tyle ciche, że to nie przeszkadza. RTX potrafi je zagłuszyć w każdym razie ;)

naJ3SBc.jpg

Tutaj widać dokładnie jaki mniej więcej mam odstęp od krawędzi osłony zasilacza ( blacha perforowana ) ale jest tak 2x więcej niż miałem przy RX560XT od Szafirków.

Obecnie przy 99% wykorzystania GPU potrafię kartę ustawić tak, że temperatury nie przekraczają 76oC przy rpm na poziomie 1500 - karta lekko szumi, ale nie jest to hałas, co uznaję za przyzwoite rozwiązanie. Wczoraj na szybko zrobiłem małe UV i karta spokojnie zeszła do 68-70oC przy 1350rpm ( wtedy w sumie prawie nic nie słychać bo do głosu dochodzi wentylator w zasilaczu ( Seasonic 650 GOLD - nie polecam ) ;) ale nie badałem jak to wpłynie na wydajność ( 0.9V na 1850 ). Te zabawy zostawiam sobie na weekend.

Podsumowując karta 3060Ti od Gigabyte to nie jest najlepszy model dla kogoś, kto nie ma pojęcia o dłubaniu w podzespołach i ich konfigurowaniu, poprawianiu, po fabryce, a takie osoby powinny skupić swoją uwagę na ciut droższych modelach. Jednak jeśli ktoś ma chwilę czasu aby się pobawić to da się ją zmusić do przyzwoitego działania i mieć niezłą kartę za rozsądne pieniądze.

Pomijam już osoby, które mają obudowy typu ITX, bo wtedy to w zasadzie nie ma innych kart, które by tam weszły i miały przyzwoite warunki do pracy.

Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na Twoje pytania ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, biongoo napisał:

Dalej aktualne, jakby ktoś był zainteresowany, niestety wysoki zakup :/ 

Ile dałeś ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma Tufa 3080? Tygodnie siedzenia i ofc wczoraj dropa ominąłem... 

Edytowane przez BartiABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zhao napisał:

Ile dałeś ? ?

4800

2 minuty temu, BartiABS napisał:

A może ktoś ma Tufa 3080? Tygodnie siedzenia i ofc wczoraj dropa ominąłem... 

Mam rezerwacje w Krakowie jakbyś był zainteresowany, na poniedziałek(wczorajszy drop ME), lecz nie odbieram bo udało się ogarnąć MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrócili mi to anulowane zamówienie na trio 3060Ti w proshopie :) Obecnie w trakcie pakowania, szkoda że to z magazynów z Danii wysyłają to pewno dopiero przyszlym tygodniu będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, biongoo napisał:

4800

Mam rezerwacje w Krakowie jakbyś był zainteresowany, na poniedziałek(wczorajszy drop ME), lecz nie odbieram bo udało się ogarnąć MSI

Da się przekierować do innego miasta / na adres? Jak to wygląda w ME, bo nie zamawiałem tam nigdy 

 

Bo swojej sztuki z x'a się pewnie nie doczekam

Edytowane przez BartiABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BartiABS napisał:

Da się przekierować do innego miasta / na adres? Jak to wygląda w ME, bo nie zamawiałem tam nigdy 

Nie widzę takiej opcji na ich stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - zmiany w ilości zamówień w sklepie proshop na przestrzeni jednego dnia.

Screen:

1e34916de117f3dfb9476cc111744c80f1168a31

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, biongoo napisał:

Nie widzę takiej opcji na ich stronie

Jak nie ma na stronie to pewnie na telefon niestety ?

Taa, z tego co widzę trzeba dzwonić

?

Edytowane przez BartiABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, biongoo napisał:

4800

No to master killer ale i tak by zszedł na allegro lub olx 

14 minut temu, Malwin napisał:

Przywrócili mi to anulowane zamówienie na trio 3060Ti w proshopie :) Obecnie w trakcie pakowania, szkoda że to z magazynów z Danii wysyłają to pewno dopiero przyszlym tygodniu będzie. 

To super nie ma co narzekać - chłodzenie  konkret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD-kom to nieźli jajcarze... Kilka miesięcy temu razem z rtx 3080 zamówiłem resztę podzespołów w raz z montażem (uznałem że jestem zbyt leniwy). Dzisiaj dodzwoniłem się żeby anulować z zamówienia RTXa i pani stwierdziła że jak anuluje zamówienie to system "odczepi" mi też od tego zamówienia zasilacz, który leży dla mnie przyszykowany i prawdopodobnie przypisze go do innego klienta xD No jak oni działają na takim systemie to życzę powodzenia.

  • Haha 5
  • Confused 1
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki offtop,

zamówiłem wczoraj o 21:04 na x-com podpórkę na kartę graficzną, właśnie ją odebrałem...

także jak jest towar to działają serio sprawnie

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dunkunid napisał:

Lekki offtop,

zamówiłem wczoraj o 21:04 na x-com podpórkę na kartę graficzną, właśnie ją odebrałem...

także jak jest towar to działają serio sprawnie

Mogles jescze dobrac powietrze sprayu xDD plotki gloszą, ze tez maja na stanie xDD

Edytowane przez robson241
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...