Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Marek1984 napisał:

A w jaki inny sposób to niby zgłaszają? X-kom sprzedając kartę zgłasza "ej zarobiliśmy 2 stówki bo ktoś cośtam kupił" czy wystawiają FV z dokładnie wypisanym towarem? Kupując bułkę w sklepie masz na paragonie że kupiłeś bułkę i 1 sztuka o dokładnej wartości, nikt nie będzie przyjmował zgłoszeń na gębe że skądś pieniądze nam wpadły, tak się właśnie robi wałki.

Był sprzedany taki towar, między takimi stronami, a prowizja od tego wyniosła tyle. Nie będzie gigant jak allegro ryzykowac że im dowalą gigantyczne kary za ukrycie jakiejś pierdółki za pare zł.

Nie mam więcej pytań, czerpiesz wiedzę z Internetu i jak "każdy dorosły człowiek powinien wiedzieć jak rozlicza się ze skarbówką." EOT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, JDM napisał:

O ile dobrze kojarzę nikt tu za taką cenę 3080 nie kupił.

Kupił za wyższą i to nawet dzisiaj. Palcem nie będę pokazywał ;).

Teraz, Marucins napisał:

nVidia bezterminowo odroczyła premierę 3080Ti??

Po co sobie bałagan robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, robson241 napisał:

Ty to jakis foliarz jestes czy jak? Rozrozniasz ewidencjonowanie sprzedazy od zglaszania czegos do US? 

Myśl co tam chcesz, nie mój problem, nie jeden już tak myślał że jest najmądrzejszy i on rozpracował system, potem przychodzi list i są brązowe majty... Stare przysłowie: w życiu pewne są 2 rzeczy - śmierć i podatki, z tym zostawię temat. 

A jeszcze jedno, przy wysyłce pobraniowej przez olx, np przez furgonetkę, też nikt nie będzie widział od razu ani co ani komu, do tego są 2 stopnie oddalenia od kupca (firma kurierska -> furgonetka -> konto), więc to też "bezpieczniejsza" opcja niż allegro, chociaż oczywiście najlepiej jest załatwiać sprawę osobiście i za gotówkę.

5 minut temu, sxgn napisał:

Nie mam więcej pytań, czerpiesz wiedzę z Internetu i jak "każdy dorosły człowiek powinien wiedzieć jak rozlicza się ze skarbówką." EOT

Czyli jak dorosły człowiek zarabia i nie wie jaki podatek ma zapłacić i ile on wynosi to jest normalne, ok, ode mnie więc też EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Marek1984 napisał:

Stare przysłowie: w życiu pewne są 2 rzeczy - śmierć i podatki, z tym zostawię temat

?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Marek1984 napisał:

Czyli jak dorosły człowiek zarabia i nie wie jaki podatek ma zapłacić i ile on wynosi to jest normalne, ok, ode mnie więc też EOT.

Sorry, ale dla mnie to jasne nie jest. Kupuję przedmiot w sklepie za gotówkę za 4000 zł i sprzedaję na allegro za 5000 zł, gdzie prowizja od sprzedaży wynosi 150 zł. Czyli "zarobiłem" na tej sprzedaży 850 zł. To teraz płacę podatek od jakiej kwoty? I skąd US może wiedzieć za ile ja ten przedmiot kupiłem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, stanko11 napisał:

Sorry, ale dla mnie to jasne nie jest. Kupuję przedmiot w sklepie za gotówkę za 4000 zł i sprzedaję na allegro za 5000 zł, gdzie prowizja od sprzedaży wynosi 150 zł. Czyli "zarobiłem" na tej sprzedaży 850 zł. To teraz płacę podatek od jakiej kwoty? I skąd US może wiedzieć za ile ja ten przedmiot kupiłem?

Od Ciebie. Lub kupującego, który zgłosi ten fakt lub mówiąc bardziej po ludzku "uprzejmie donoszę" :)

Tak byłoby w idealnym świecie. Skarbówka traktuje ludzi jak ludzi, a ludzie są uczciwi wobec skarbówki i nie ma szarej strefy. Ale jest jak jest. Tym bardziej, że jak coś kupiłeś już raz i zapłaciłeś od tego podatki, to czemu masz znowu uszczuplić swój dochód o kolejne podatki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Dr. Acula napisał:

Od Ciebie. Lub kupującego, który zgłosi ten fakt lub mówiąc bardziej po ludzku "uprzejmie donoszę" :)

Tak byłoby w idealnym świecie. Skarbówka traktuje ludzi jak ludzi, a ludzie są uczciwi wobec skarbówki i nie ma szarej strefy. Ale jest jak jest. Tym bardziej, że jak coś kupiłeś już raz i zapłaciłeś od tego podatki, to czemu masz znowu uszczuplić swój dochód o kolejne podatki...

Ta, tylko, żeby kupujący zgłosił to musi sam zapłacić podatek także raczej się to nie zdarza ;)

Inna sprawa jeśli chodzi o  kwestie jak zakup samochodu, mieszkania, tam PCC trzeba opłacić.

Edytowane przez Adinor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, stanko11 napisał:

Teoretycznie "powinieneś" zapłacić podatek od przychodu, czyli od 850 zł. Jeśli nikt Cię nie zgłosi to nie będziesz mieć problemu przy większej sprzedaży. Dlatego trzeba uważać komu się chwalić. ;)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, stanko11 napisał:

Rozliczasz się w picie. Które konkretnie wiersze/kolumny ci nie powiem :D
Cena zakupu i prowizja to koszt uzyskania przychodu, cena sprzedaży to przychód. Wychodzi dochód, od tego podatek. Jak robisz to nie w wersji papierowej to ci samo wyliczy.

Inna sprawa że nie wydaje mi się żeby o pojedyńcze sprzedaże w takich pieniądzach US kogoś ścigał. Chyba że robisz takie akcje nagminnie :D

2 minuty temu, Adinor napisał:

Ta, tylko, żeby kupujący zgłosił to musi sam zapłacić podatek także raczej się to nie zdarza ;)

Inna sprawa jeśli chodzi o  kwestie jak zakup samochodu, mieszkania, tam PCC trzeba opłacić.

PCC jest zdaje się od przedmiotów używanych kupionych za więcej niż 1000zł

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zero rtx 3080 w sklepach .Co sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, jurekk napisał:

Kopią.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W skrócie w naszym kraju trzeba kombinować, aby nie zostać z miską ryżu i tyle. ? Upolujesz kartę za 4.5k, sprzedajesz za 5k i zostaje prawie z niczym, bo podatek allegro, podatek dla państwa. Poza tym osoba, która przepłaca ostro na karcie na pewno nie będzie chętna do zapłaty 2%.

1 minutę temu, jurekk napisał:

Niby na x-komie dzis upolowalem Xtreme z 1h temu, ale racja od wczoraj susza. Niby o 18 był Strix na Komputroniku za 5.6k, ale zapewne i tak pod anulowanie zamówienia pójdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My tu gadu gadu o podatkach, ale każdy jest duży, robi jak chce odpowiada za swoje czyny ;)

Wróćmy do meritum.

Jakieą ciekawe dropy dzisiaj ;)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, sxgn napisał:

My tu gadu gadu o podatkach, ale każdy jest duży, robi jak chce odpowiada za swoje czyny ;)

Wróćmy do meritum.

U mnie snieg dropi... tak samo rzadki widok jak Amperka w sklepie xD

• Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, sxgn napisał:

od 50 stron nie było żadnego ciekawego dropu... ogólnie niewiele było jakby się nic w sklepach nie pojawiało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Garru napisał:

W skrócie w naszym kraju trzeba kombinować, aby nie zostać z miską ryżu i tyle. ? Upolujesz kartę za 4.5k, sprzedajesz za 5k i zostaje prawie z niczym, bo podatek allegro, podatek dla państwa. Poza tym osoba, która przepłaca ostro na karcie na pewno nie będzie chętna do zapłaty 2%.

Niby na x-komie dzis upolowalem Xtreme z 1h temu, ale racja od wczoraj susza. Niby o 18 był Strix na Komputroniku za 5.6k, ale zapewne i tak pod anulowanie zamówienia pójdzie. 

Za ile upolowałeś Xtreme?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta dropy w wybranych sklepach ME czyli te nieodebrane lub zwroty.Pierdziel gdzieś jechać .Masakra

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rtv odpisało mi z wtorkowego dropu na Suprim X za 4.9k
Szanowny Kliencie,
nie posiadamy jeszcze takiej informacji,narazie oczekujemy na sprowadzenie produktu.
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Czyli dopóki dostawy nie będzie, to się nie dowiem o "przewidywanym terminie realizacji". To co oni biorą rezerwacje, a nawet nie wiedzą w jakich ilościach dostawy będą mieć... 

Teraz, McKay napisał:

Za ile upolowałeś Xtreme?

5.3k żadna okazja, normalna cena. Wolałbym mastera za 4.9, ale cóż. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi np komputronik przyjął 2 karty 3080 a nie zrealizował żadnej.Chyba komputronik dałacza do innych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Garru napisał:

5.3k żadna okazja, normalna cena. Wolałbym mastera za 4.9, ale cóż. :/ 

No ja za 5350,00 ale zastanawiam się czy nie za dużo...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, jurekk napisał:

Mi np komputronik przyjął 2 karty 3080 a nie zrealizował żadnej.Chyba komputronik dałacza do innych

Komputronik? XD W Poniedziałek anulowali mi Mastera, z statusem "wysłany". Wczoraj anulowali mi Visiona OC z wtorku. Szczerze? Szkoda czasu chyba na ten sklep. Przy Visionie powtórka z Mastera "Przepraszam, ale nie mamy planowanej dostawy, wkradł się błąd".

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie akurat dziś przyszedł Asus 3070 Dual od nich zamówiony wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputronik z urzedu anuluje po miesiacu chyba ze ci w salonie przedłużą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drop z poniedizłaku Komputronik 70 Ventus 3x - złożone zamówienie po 30sek na grupie anulowali w 10 minut bo odbiór Gdańsk i przypisali salon GDańsk. Karta w Wejherowie dostepna wiec tel w łapkę i dzwonię. jest na miejscu mówiłem się na odbiór osbisty i pojechałem . Twierdził, ze mogą nawet za pobraniem wysłać, a nawet że jakby Gdańskowi się chciało zadzwonić do na następny dzień by była do odpioru w GD> 

Edytowane przez karrlosST

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi