Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, m4rkiz napisał:

przecież i tak nikt normalny mu za to ne zaplaci nawet jak bot to kupi - a jak widać nie kupują, więc akcja sensu nie ma... 

Dokładnie, skuteczność tego przedsięwzięcia jest zerowa, a nawet ujemna. Nie wyobrażam sobie, żeby boty skupujące karty nie miały ręcznej weryfikacji zamówienia przed wysłaniem pieniędzy. Nawet jakby kupił, to by nie zapłacił - a jak zbanują konto, to sobie nowe założy. Jedyny problem jest dla sprzedającego, żeby po stronie Allegro dopełnić formalności z anulowaniem wszystkiego.

Co więcej, to jest tylko dodatkowy ból w dupie dla zwykłych ludzi, którzy chcieliby naprawdę kupić kartę nawet za taką kwotę, bo muszą odsiać i przebić się przez te wszystkie oszukane oferty. To jest zwykłe wyłudzenie i próba żerowania na czyjejś nieuwadze. Co z tego że jest opis, skoro np. kategoria jest zła. Zasłanianie się tekstami "to aukcja dla botów" nie jest nawet śmieszne - prędzej zwykły człowiek się pomyli i zapłaci, niż jakiś bot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Krzkra napisał:

Nie rób z ludzi idiotów ?

Za długo żyję i za dużo widziałem, żeby traktować ich inaczej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, josey_wales napisał:

Hmm. Ja dzisiaj dostałem SMSa z x-komu, że 3070 suprim x (za 3199)  czeka do odbioru w salonie (zamówienie z połowy grudnia). Aż mi sie nie chce wierzyć, że za tyle puszczają. I tak w moim kompie zostanie w niczym nie gorszy 3070 TUF OC (to były równoległe zamówienia, ale proshop  dostarczył na czas, w grudniu jeszcze!) ;) Suprima biorę i tak (są chętni, a oddam po cenie):)

Sprzedaj ale tylko userom z forum co tu siedzą zanim się zaczęło skalpowanie. Ja tak sprzedałem 3070 i czuje dobrze człowiek. Znowu jakby mi wpadła w rączki 3080 za mniej niż 4k to wystawiam za grubszy kesz dla skalperów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Art385 napisał:

Znowu jakby mi wpadła w rączki 3080 za mniej niż 4k to wystawiam za grubszy kesz dla skalperów

Czyli się do nich przyłączasz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Art385 napisał:

Sprzedaj ale tylko userom z forum co tu siedzą zanim się zaczęło skalpowanie. Ja tak sprzedałem 3070 i czuje dobrze człowiek. Znowu jakby mi wpadła w rączki 3080 za mniej niż 4k to wystawiam za grubszy kesz dla skalperów

Ja z chęcią przyjmę 3070/3080 w normalnej cenie (plus jakiś mały bonus oczywiście), połowa podzespołów mi się kurzy, a nie chce dokupywać reszty jak gpu brak :wiggle:

A jak wpadnie mi w końcu 3080 z 300~ miejsca w xkom, to tez komuś oddam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BladyPL napisał:

Czyli się do nich przyłączasz ;) 

Tak xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba ofert na allegro dla fraz: 3060, 3070, 3080, 3090

Chip :  Wczoraj   / Dzisiaj

3060 :    47 / 115

3070:    161 / 173

3080 :   49  /  62

3090:   48 / 53

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta wczorajsza premiera RTX 3060 okazała się próbą nawodnienia pustyni wiaderkiem wody, ceny kart dalej będą lecieć w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, _network napisał:

Liczba ofert na allegro dla fraz: 3060, 3070, 3080, 3090

Chip :  Wczoraj   / Dzisiaj

3060 :    47 / 115

3070:    161 / 173

3080 :   49  /  62

3090:   48 / 53

ile z tego to aukcje dla botów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, _network napisał:

Liczba ofert na allegro dla fraz: 3060, 3070, 3080, 3090

Chip :  Wczoraj   / Dzisiaj

3060 :    47 / 115

3070:    161 / 173

3080 :   49  /  62

3090:   48 / 53

 

 

Ceny będą wysokie ale troche spadną.

Ostatnia szansa dla Januszy Biznesu aby sprzedać używkę 3080 za 9000 zł. Cena krypto leci w dól, trudnośc rośnie - opłacalność zdecydowanie spada. Tak trzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, josey_wales napisał:

Hmm. Ja dzisiaj dostałem SMSa z x-komu, że 3070 suprim x (za 3199)  czeka do odbioru w salonie (zamówienie z połowy grudnia). Aż mi sie nie chce wierzyć, że za tyle puszczają. I tak w moim kompie zostanie w niczym nie gorszy 3070 TUF OC (to były równoległe zamówienia, ale proshop  dostarczył na czas, w grudniu jeszcze!) ;) Suprima biorę i tak (są chętni, a oddam po cenie):)

Tylko  sprawdź komu dasz, chyba najlepiej komus z rodziny, znajomemu ;).
Ja tu niedano oddałem zamówienie na 6800xt po cenie odbioru (4600) - trafiła i nie poszła na skalp.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Konradox napisał:

Ceny będą wysokie ale troche spadną.

Ostatnia szansa dla Januszy Biznesu aby sprzedać używkę 3080 za 9000 zł. Cena krypto leci w dól, trudnośc rośnie - opłacalność zdecydowanie spada. Tak trzymać :)

Krypto dziś spada jutro będzie rosło, najpierw się nakręca rynek a później realizuje się zyski.

Schemat jest ten sam od dłuższego czasu.

Edytowane przez McKay
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BladyPL napisał:

Zgłaszam takie aukcje i domagam się permbana na konto. Takie samo oszustwo jak wysłanie komuś cegły w pudełku. Pewnie jak się jakiś nieświadomy jeleń trafi, to takie kreatury będą bez szemrania zwracały im pieniądze, JASNE ...

A to uwazasz ze on to wystawia zeby kogos oszukac? Zobacz z ilu roznych kont sa podobne ogloszenia wystawione. To na pewno nie jeden czlowiek. I tak nagle tylu oszustow by sie obudzilo? Wkurwieni sa po prpstu i tak pokazuja swoja frustracje. To taka forma protestu ;) Poza tym w tresci jest jasno napisane co sprzedaje, wiec mozna sie przyczepic tylko to zlej kategorii.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McKay napisał:

Krypto dziś spada jutro będzie rosło, najpierw się nakręca rynek a później realizuje się zyski.

Schemat jest ten sam od dłuższego czasu.

Zobaczymy. Ja stawiam że trend jest już spadający. Wiadomo chwilowe skoki są ale średnia w zeszłym tygodniu cena €1550 a cena teraz to €1165 i trend jest cały czas spadkowy. To jednak jest potężna przecena. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddit pokupowali znow po kikanascie kart 3060 bo jak twierdza minerzy odblokowanie limitu to kwestia kilku dni... Tak czy owak maja ich duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Konradox napisał:

Cena krypto leci w dól, trudnośc rośnie - opłacalność zdecydowanie spada. Tak trzymać :)

Typowe myślenie Kowalskiego.

Sporo ludzi wchodziła w kopanie przy 1000$ za 1ETH, aktualnie jest korekta do 1500$, będzie prawdopodobnie do ok. 1200-1300$ przy okazji takich wahnięć kopać jeszcze bardziej się opłaca.

Szczególnie, że najprawdopodobniej najpóźniej w marcu ETH znów zrobi swoje ATH grubo ponad 2000$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sxgn napisał:

A to uwazasz ze on to wystawia zeby kogos oszukac? Zobacz z ilu roznych kont sa podobne ogloszenia wystawione. To na pewno nie jeden czlowiek. I tak nagle tylu oszustow by sie obudzilo? Wkurwieni sa po prpstu i tak pokazuja swoja frustracje. To taka forma protestu ;) Poza tym w tresci jest jasno napisane co sprzedaje, wiec mozna sie przyczepic tylko to zlej kategorii.

Bardzo fajna forma protestu. Popieram. Żadne oszustwo bo wyraźnie ludzie pisząo co w tym chodzi.

3 minuty temu, Griszah napisał:

Typowe myślenie Kowalskiego.

Sporo ludzi wchodziła w kopanie przy 1000$ za 1ETH, aktualnie jest korekta do 1500$, będzie prawdopodobnie do ok. 1200-1300$ przy okazji takich wahnięć kopać jeszcze bardziej się opłaca.

Szczególnie, że najprawdopodobniej najpóźniej w marcu ETH znów zrobi swoje ATH grubo ponad 2000$.

Nie wiedziałem że masz kryształową kulę. Przecież to jest czysta spekulacja oparta na niczym. Typowa szulernia.

Jedyny fakt to taki na dziś że trend jest spadkowy i że trudność rośnie i karty osiągnęły ceny absurdu i opłacalność kupowania ich do kopania w tych cenach to kolejny absurd/hazard.

I nie łudź się że te ceny się utrzymają dzięki graczom - kto kupi 3080 za 9000 zł do grania? Prawie nikt.

Edytowane przez Konradox
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Konradox napisał:

Zobaczymy. Ja stawiam że trend jest już spadający. Wiadomo chwilowe skoki są ale średnia w zeszłym tygodniu cena €1550 a cena teraz to €1165 i trend jest cały czas spadkowy. To jednak jest potężna przecena. 

Rozumiem, że ciepło CI się na duszy przy rysowaniu takich scenariuszy - muszę Cię jednak rozczarować, w 2021 to będzie rok ogromnych baniek i to nie tylko na rynku krypto. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Griszah napisał:

Rozumiem, że ciepło CI się na duszy przy rysowaniu takich scenariuszy - muszę Cię jednak rozczarować, w 2021 to będzie rok ogromnych baniek i to nie tylko na rynku krypto. 

Aha ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie na Gigabyte Gaming 3060 z ME: 

 

 
 
„z przykrością informujemy, że realizacja Twojego zamówienia może się wydłużyć ze względu na ograniczoną dostępność części asortymentu w naszym magazynie, za co najmocniej przepraszamy.”
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jack.alderr napisał:

Zamówienie na Gigabyte Gaming 3060 z ME: 

 

 
 
„z przykrością informujemy, że realizacja Twojego zamówienia może się wydłużyć ze względu na ograniczoną dostępność części asortymentu w naszym magazynie, za co najmocniej przepraszamy.”

To samo XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szanowny Kliencie,  z przykrością informujemy, że realizacja Twojego zamówienia może się wydłużyć ze względu na ograniczoną dostępność części asortymentu w naszym magazynie, za co najmocniej przepraszamy.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni, by poinformować o szczegółach.
 Pozdrawiamy,
Zespół Mediaexpert" 

Rtx 3060 12gb

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durny jestem, to moze mi ktos wytlumaczy. Rozumiem, ze wlaczasz nicehasha czy innego klienta. Karta jest uzywana do kopania ETH, urobek mozna sprzedac. Pytanie, jaka jest wartosc dodana? Czy to kopanie przynosi jakakolwiek wartos, robisz za pomoca karty obliczenia dla jakiegos wspolnego projektu, lekarsto na raka, nie wiem, czy tylko Megawaty ida w pizdu i ceny kart ida BRRRR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Konradox napisał:

I nie łudź się że te ceny się utrzymają dzięki graczom - kto kupi 3080 za 9000 zł do grania? Prawie nikt.

A ja myślę, że to właśnie gracze kupują RTX 3080 za 9 tysięcy. Chcąc zagrać na odpowiednim poziomie nie mają wyboru. Górnicy za to mają lepsze (tańsze) alternatywy.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...