Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ten amazon to taka trochę ściema chyba będzie...

np. https://www.amazon.pl/EVGA-GeForce-GDDR6-GAMING-04G-P4-1455-KR/dp/B08CNP6LYK/ref=sr_1_118?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=rtx&qid=1614754521&refinements=p_36%3A21103148031&rnid=20900476031&s=computers&sr=1-118

Niby fajnie, można się zapisać do kolejki ? na 1650 za 788 zeta, ale brak info o terminie realizacji a na wszystkich innych amazonach jest po prostu niedostępna... Ciekawe czy będzie jak z polskimi sklepami, nabiorą zamówień do zrealizowania na za rok albo i dłużej bo przyjmują na przykład po 100 zamówień na niedostępne na każdej swojej krajowej stronie, a potem dzielą tym co wpadnie od producenta po równo (albo lecą globalnie wg kolejności zamówień :D)...

" - Słuchaj wnusiu, gdyby przyjechał kurier z amazona z RTXem to zawołaj mnie bo ja już słabo słyszę...

- Dziadek, odpuść, to było 20 lat temu!"

Edytowane przez m4rkiz
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Kelam napisał:

Przykłady skrajne, ale spekulacja, to spekulacja. Gardzę komuchami, ale nie dziwię się, że spekulantów wsadzali do łagrów. Widzę zapiekło, ale tak jest. Kilka miesięcy temu cwaniak skupujący karty i odsprzedający dalej byłby na labie zlinczowany. Dziś to już jest ok. Jak dla mnie, to gorsze od gorników eth.

Rzeczywiście, przykład skrajny. Zapytam - byłeś kiedyś w łagrze? Polecam. Wstrząsające doświadczenie, do czego doprowadził komunistyczny totalitaryzm. Nie wiem, ile masz lat, i co robisz w swoim życiu, ale powinieneś wiedzieć, że spekulantami nazywano w dawnych czasach wielu uczciwych i porządnych ludzi, a takie argumenty służyły władzy, żeby ich gnębić i niszczyć. I nie raz trafiali do łagrów. Ojciec jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich aktorów został za to skazany na śmierć i zamordowany przez władze w głośnej za komuny aferze mięsnej.

Pozwolę sobie jeszcze  napisać, że kolega od mema z kotami i stertą pudeł po kartach, więcej w swoim życiu zrobił dla bezpańskich zwierząt, niż niejeden z krytykujących go za ten żart. O sobie nie wspominam przez skromność, bo ja w swoim środowisku uchodzę za przypadek wręcz patologiczny. ?

Proponuję trochę dystansu do tego, o czym i jak piszemy. Szkoda zdrowia. 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Valkiria napisał:

powinieneś wiedzieć, że spekulantami nazywano w dawnych czasach wielu uczciwych i porządnych ludzi, a takie argumenty służyły władzy, żeby ich gnębić i niszczyć. I nie raz trafiali do łagrów. Ojciec jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich aktorów został za to skazany na śmierć i zamordowany przez władze w głośnej za komuny aferze mięsnej.

Zły przykład, Stanisław Wawrzecki korzystał ze swojego stanowiska i po prostu bogacił sie poprzez sprzedaż mięso do restauracji itp "na lewo" :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do tematu kupna karty i odsprzedaży po wyższej przy aktualnych cenach. Mi za bardzo nie chciałoby się kupić taką RTX 3060 12 gb za 3K i szukać zarobku na niej, wyjdzie parę stówek, małe przebicie dla kogoś kto ma dziennie 2h wolnego.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, mati0s napisał:

Zły przykład, Stanisław Wawrzecki korzystał ze swojego stanowiska i po prostu bogacił sie poprzez sprzedaż mięso do restauracji itp "na lewo" :E

Jasne. Tak było w akcie oskarżenia. I za to został skazany na śmierć. Czyli wszystko super i dzisiaj też tak powinno być...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Valkiria napisał:

Rzeczywiście, przykład skrajny. Zapytam - byłeś kiedyś w łagrze? Polecam. Wstrząsające doświadczenie, do czego doprowadził komunistyczny totalitaryzm. Nie wiem, ile masz lat, i co robisz w swoim życiu, ale powinieneś wiedzieć, że spekulantami nazywano w dawnych czasach wielu uczciwych i porządnych ludzi, a takie argumenty służyły władzy, żeby ich gnębić i niszczyć. I nie raz trafiali do łagrów. Ojciec jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich aktorów został za to skazany na śmierć i zamordowany przez władze w głośnej za komuny aferze mięsnej.

Łagrów jeszcze nie było. :)

Moim skromnym to o spekulacji można mówić (a raczej się oburzać) jeśli chodzi o podstawowe, niezbędne dla życia i zdrowia produkty. W innych przypadkach raczej wychodzi nam to na dobre w długofalowej perspektywie, bo tak jak wiosną zeszłego roku pokazuje słabe punkty jeżeli chodzi o produkcję, łańcuchy dostaw i uzależnianie się od jednego kraju który robi sylwestra przez dwa tygodnie. :)

Oczywiście można też nie wyciągać żadnych wniosków i iść w "spekulantów i kułaków", przeszukiwania ludziom komputerów i dopłaty do pierwszej karty dla rodzin z dziećmi.

BTW - jeden sasin to 14 tysięcy kart po 5k każda!

Edytowane przez m4rkiz
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, BladyPL napisał:

Ja już zapomniałem nawet, że się na te listy u EVGA zapisałem. Wysłaliby chociaż raz na kwartał jakiś list z przeprosinami, że muszę tak długo czekać ;)

Mi się od czasu do czasu przypomina że jestem zapisany na 3080 FTW3 Ultra :szczerbaty:    Niedawno znajomy kupił 3080 XC3 Ultra i zapisał się na StepUp żeby zmienić na FTW3,to odpisali mu że kolejka jest 2 000 000 !!! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez krótką chwilę, był dostępny, 3060 ti gaming oc (3008) i eagle (jakieś 2870).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, m4rkiz napisał:

Łagrów jeszcze nie było. :)

Moim skromnym to o spekulacji można mówić (a raczej się oburzać) jeśli chodzi o podstawowe, niezbędne dla życia i zdrowia produkty. W innych przypadkach raczej wychodzi nam to na dobre w długofalowej perspektywie, bo tak jak wiosną zeszłego roku pokazuje słabe punkty jeżeli chodzi o produkcję, łańcuchy dostaw i uzależnianie się od jednego kraju który robi sylwestra przez dwa tygodnie. :)

Oczywiście można też nie wyciągać żadnych wniosków i iść w "spekulantów i kułaków", przeszukiwania ludziom komputerów i dopłaty do pierwszej karty dla rodzin z dziećmi.

BTW - jeden sasin to 14 tysięcy kart po 5k każda!

Spekulanci cwaniaki i złodzieje (bo nie rozliczając się z należnych podatków jest się złodziejem) uzdrawiaczami i regulatorami rynku. Wow. Należy się Nobel z ekonomii. 

Edytowane przez BiałyKruk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BiałyKruk napisał:

Spekulanci cwaniaki i złodzieje (bo nie rozliczając się z należnych podatków jest się złodziejem) uzdrawiaczem i regulatorami rynku. Wow. Należy się Nobel z ekonomii. 

Rozumiem, ze na to forum przychodzisz, nie po to zeby kupic karte graficzna, tylko zeby nawrzucac innym? Hej, kazdy ma jakies hobby :P

• Haha 2
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
27 minut temu, Valkiria napisał:

Jasne. Tak było w akcie oskarżenia. I za to został skazany na śmierć. Czyli wszystko super i dzisiaj też tak powinno być...?

Lepsza kula w łeb niż pobyt na nie wiadomo ile czasu w "psychuszcce"  - bynajmniej dla mnie...:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, BiałyKruk napisał:

Spekulanci cwaniaki i złodzieje (bo nie rozliczając się z należnych podatków jest się złodziejem) uzdrawiaczami i regulatorami rynku. Wow. Należy się Nobel z ekonomii. 

Lepsze zastanowienie, dywersyfikacja, budowanie alternatyw i przygotowywanie się na przyszłość niż głośne apele żeby ludzie się zmienili...

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, monero napisał:

McKay juz podnieśli cenę xd

2 618,12 zł  -> 3 386,83 zł "spekulanci pieprzeni" ;):):):)

3 minuty temu, Red_October napisał:

Już ponad 3400.

3 386,83 zł -> 3 432,05 zł łooo, panie, złodzieje i oszusty :)

Edytowane przez m4rkiz
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, monero napisał:

McKay juz podnieśli cenę xd

Ja kupiłem 2 szt. za 2618 :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, McKay napisał:

Kiedy za tyle były ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Red_October napisał:

Kiedy za tyle były ?

Kilka minut temu taka cena widniała na stronie. Kliknąłem z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Stona napisał:

Kilka minut temu taka cena widniała na stronie. Kliknąłem z ciekawości.

Już ponad 3400.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, McKay napisał:

Tak Ci się tylko wydaje...?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Valkiria napisał:

Tak Ci się tylko wydaje...?

Tyle ukradli z konta a czy dojadą i nie anulują to nie wiem :E