Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, xtn napisał:

Witaj,

Uważamy, że nieautoryzowana strona mogła uzyskać dostęp do Twojego konta. 

Aby chronić Twoje dane, wykonaliśmy następujące działania:
-- Wyłączono hasło do konta.
-- Cofnięto wszelkie modyfikacje dokonane przez tę stronę.
-- Anulowano wszelkie oczekujące zamówienia. Możesz zignorować wszystkie wiadomości e-mail z potwierdzeniem, które otrzymałeś dla tych zamówień.

Aby te działania zostały zastosowane, prosimy poczekać 2 godziny.

Wszystko dla Twojego dobra...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Valkiria napisał:

Wszystko dla Twojego dobra...?

Jak mi anulowali tez Ventusa 3060 12gb z 9.03 za 2550zł to się lekko zirytuję...

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź czy na e-mail przyszła prośba o autoryzację, której nie kliknąłeś?

Problem bywa związany z logowaniem się na kilku różnych urządzeniach (np. na komórce, na PC) oraz przy częstym przełączaniu się na różne Amazony i przelogowaniach z tym związanymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

Jak mi anulowali tez Ventusa 3060 12gb z 9.03 za 2550zł to się lekko zirytuję...

Jak, albo jeśli Ci anulowali, to też z troski o Twoje bezpieczeństwo i życiowy komfort...?

3 minuty temu, addept napisał:

A sprawdź czy na e-mail przyszła prośba o autoryzację, której nie kliknąłeś?

Problem bywa związany z logowaniem się na kilku różnych urządzeniach (np. na komórce, na PC) oraz przy częstym przełączaniu się na różne Amazony i przelogowaniach z tym związanymi. 

Napiszę szczerze - jestem pod wrażeniem...?

Edytowane przez Valkiria
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabaret:

Witaj,

przywróciliśmy Ci dostęp do tego konta i przetworzyliśmy wszelkie oczekujące zamówienia. Postępy realizacji zamówień można śledzić w sekcji „Twoje konto” na naszej stronie internetowej. 

Dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy, jeśli wystąpiły jakiekolwiek niedogodności. Powiadomimy Cię pocztą elektroniczną, gdy wyślemy Twoje zamówienia. 

Z poważaniem

Specjalista ds. obsługi konta
Amazon.pl
https://www.amazon.pl
================

 

Ventus jest ale Zotac znowu anulowany...

No nie chcą mi sprzedac tego Zotaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xtn napisał:

Witaj,

Uważamy, że nieautoryzowana strona mogła uzyskać dostęp do Twojego konta. 

Aby chronić Twoje dane, wykonaliśmy następujące działania:
-- Wyłączono hasło do konta.
-- Cofnięto wszelkie modyfikacje dokonane przez tę stronę.
-- Anulowano wszelkie oczekujące zamówienia. Możesz zignorować wszystkie wiadomości e-mail z potwierdzeniem, które otrzymałeś dla tych zamówień.

Aby te działania zostały zastosowane, prosimy poczekać 2 godziny.

Nowe konto na amazon ? Ile czasu je masz ?

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arcticfox napisał:

Nowe konto na amazon ? Ile czasu je masz ?

Nawet nie pamiętam... 10 lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MadeThug napisał:

Można znaleźć różne historie w necie, gość znajduje kupca, fałszywymi danymi (konto na fb lub inne) przekonuje go do przelewu, potem pisze do Ciebie bo masz kartę, od razu zgadza się na przelew że Ci wpłaci, dostaje Twoje dane i podaje je łosiowi którego znalazł. Oszust czeka aż dostaniesz kasę i podaje Ci dane do wysyłki, w 99% jest to paczkomat, ale może być też kurier. Ty wysyłasz mu kartę. Gość odbiera kartę a jego ofiara która zrobiła Ci przelew czeka dalej... No i potem z górki, ofiara zgłasza na policję Ciebie bo ma Twoje dane do wpłaty, sprawa itp. Oddajesz hajs i zostajesz z g%^&nem. Prosty schemat i już masa ludzi poszkodowanych. 

"bo ktoś zapłacił bez mrugnięcia okiem" no no

Powtarzam tu od długiego czasu, jak w grę wchodzą duże pieniądze (pojęcie subiektywne) to OLX tylko z odbiorem osobistym. 

NIEBYWAŁE. Do tej pory miałem wrażenie, że nie jestem w ciemie bity i coś tam o necie i wałkach wiem. Ale ten mechanizm jest tak banalny, że... nie wpadłbym na to! Zwykle chronimy swoje interesy, jako sprzedający (= kasa ma być na koncie - jak jest = OK), a tu proszę... po roku wezwanie na policję "jako oszust" (bo nie wysłałeś karty - a wysłałeś!) i weź udowodnij człowieku, że nie jesteś wielbłądem. :( Masakra!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartekkx napisał:

Jakie miałeś temp na pamięciach? I czy były podkręcone?

Na koparce mem +1000, po wyjęciu z pudełka stałe 97 MH/s przy 60% fan, po 4 tygodniach musiałm już wrzucić FAN na 85% bo były spadki do 90MH/s, wiec musiało już łapać 110C. (w HiveOS nie ma podglądu temp. złącza pamięci).

Przed sprzedażą testowałem kartę na PC przy domyślnych zegarach, podczas smarków i rozgrywki temp. mem. max 90C, w Quake II doszło do 95C.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Na koparce mem +1000, po wyjęcie z pudełka stałe 97 MH/s przy 60% fan, po 4 tygodniach musiałm już wrzucić FAN na 85% bo byty spadki do 90MH/s, wiec musiało już łapać 110C. (w HiveOS nie ma podglądu temp. złącza pamięci).

Przed sprzedażą testowałem kartę na PC przy domyślnych zegarach, podczas smarków i rozgrywki temp. mem. max 90C, w Quake II doszło do 95C.

I sprzedana jako nówka, jeżdżona tylko do kościoła w niedzielę, wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marvelm napisał:

I sprzedana jako nówka, jeżdżona tylko do kościoła w niedzielę, wiadomo.

Sprzedana górnikowi jako używana.

Dodam że mój Suprim 3080 aktualnie łapie bardzo podobne temp. na pomięciach w rozgrywce.

Podtrzymuje opinie, że 3080/3090 nie nadają się do długo terminowego kopania ETH przy 95-100MH/s bez wymiany termopadów, no chyba że ktoś pozwoli sobie na utrzymywanie temp. otoczenia na poziomie 10C.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arcticfox napisał:
2 godziny temu, Desolator napisał:

 

Nie używam revoulta, więc w grę wchodzi tylko tradycyjny przelew z konta, dziwi mnie tylko, że nie ma PayPala albo płatności kartą jak w większości niemieckich sklepów

 

2 godziny temu, War_MachinE napisał:

Myślę 

Myślę że nie jeden. Kilka tygodni temu wystawiłem od niechcenia RTX 3080 Gaming nowy za jakieś 10k na olx.  Wrzuciłem cenę kosmos i w sumie zapomniałem o ogłoszeniu. Pewnego razu  w nocy napisał do mnie facet w wiadomości olx z prośbą o dane do przelewu xD 

Myślałem że sobie ktoś ze mnie jaja robi albo chce dane wyciągnąć . Chwile popisałem z człowiekiem i w końcu dałem mu te dane.  Po jakichś 15 minutach ok 2 w nocy miałem dostałem szybki przelew 10k od obcej osoby z którą tylko pisałem przez wiadomości olx  xD  

Tacy ludzie naprawdę istnieją :/    Dla mnie jako sprzedającego niby dobrze że szybka akcja ale prędzej czy później ktoś ich oszuka i się dla nich to źle skończy.

W sumie w tym roku juz takie 3 przypadki miałem xD 

 

Ja tylko jeden taki miałem. Ogłoszenie darmowe z allegro lokalnie. Typ mi napisał:" No chyba możemy sobie zaufać. Poproszę o numer konta i robię przelew.". Kasa była na koncie zanim zdążyłem spakować kartę. W bonusie za zaufanie dorzuciłem mu od siebie dostawę w weekend, ale martwię się o takich ludzi że kiedyś ktoś może ich wy****ć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marvelm napisał:

I sprzedana jako nówka, jeżdżona tylko do kościoła w niedzielę, wiadomo.

Ty to wiesz, czy zgadujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sebol1488 napisał:

 

Ja tylko jeden taki miałem. Ogłoszenie darmowe z allegro lokalnie. Typ mi napisał:" No chyba możemy sobie zaufać. Poproszę o numer konta i robię przelew.". Kasa była na koncie zanim zdążyłem spakować kartę. W bonusie za zaufanie dorzuciłem mu od siebie dostawę w weekend, ale martwię się o takich ludzi że kiedyś ktoś może ich wy****ć

Tylko, że historia z OLX ma za zadanie uczulić nas sprzedających na to, że można sobie całkiem nieźle zabezpieczyć wpływ gotówy, ale jednak - uśpiwszy czujność (bo kasa jest!) sami możemy stać się trybikiem czyjegoś oszustwa nawet o tym nie wiedząc (dowiadując się z pozwu za rok!) :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Tylko, że historia z OLX ma za zadanie uczulić nas sprzedających na to, że można sobie całkiem nieźle zabezpieczyć wpływ gotówy, ale jednak - uśpiwszy czujność (bo kasa jest!) sami możemy stać się trybikiem czyjegoś oszustwa nawet o tym nie wiedząc (dowiadując się z pozwu za rok!) :). 

Zawsze można poprosić o wpisanie w tytule przelewu dokładnych danych do wysyłki..

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Tylko, że historia z OLX ma za zadanie uczulić nas sprzedających na to, że można sobie całkiem nieźle zabezpieczyć wpływ gotówy, ale jednak - uśpiwszy czujność (bo kasa jest!) sami możemy stać się trybikiem czyjegoś oszustwa nawet o tym nie wiedząc (dowiadując się z pozwu za rok!) :). 

Miałeś taką sytuację? Ja nigdy nie ograniczam się do internetu. Przy większej kasie - telefon. Numer zawsze jest na kogoś zarejestrowany i podlega szybkiej weryfikacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Tylko, że historia z OLX ma za zadanie uczulić nas sprzedających na to, że można sobie całkiem nieźle zabezpieczyć wpływ gotówy, ale jednak - uśpiwszy czujność (bo kasa jest!) sami możemy stać się trybikiem czyjegoś oszustwa nawet o tym nie wiedząc (dowiadując się z pozwu za rok!) :). 

We wspomnianej wiadomości był też adres na który prosił by wysłać kartę. Przesyłka była nadana w paczkomacie inpost na ten adres. Co mogłoby pójść nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Valkiria napisał:

Miałeś taką sytuację? Ja nigdy nie ograniczam się do internetu. Przy większej kasie - telefon. Numer zawsze jest na kogoś zarejestrowany i podlega szybkiej weryfikacji.

Nie miałem. Ale kontakt paszczowy nie ma znaczenia dla tego typu wałka, bo rozmawiasz z oszustem (pośrednikiem), który telefonicznie i tak potwierdzi to, co piszecie netem i zełga jedynie adres do przesyłki (na siebie = paczkomat). Dziś w dobie kart telefonicznych za 5 pln = jeden wałek = jedna karta i w kibel. Weryfikacja telefoniczna wiec w przypadku takiego wałka nic nie da. Banalne i genialne w swej prostocie. Załamka. Teraz to mi zwieracz dopiero zapracował ;), bo to jest w zasadzie nie do zweryfikowania. :(

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Valkiria napisał:

Miałeś taką sytuację? Ja nigdy nie ograniczam się do internetu. Przy większej kasie - telefon. Numer zawsze jest na kogoś zarejestrowany i podlega szybkiej weryfikacji.

Możesz dziesiątki kart zarejestrowanych na kogoś bezdomnego, albo dawno nieżyjącego kupić w sieci, nie wspominając o darknecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Dokładnie tak, ale kontakt paszczowy nie ma znaczenia dla wałka, bo rozmawiasz z oszustem (pośrednikiem), który telefonicznie i tak potwierdzi to, co piszecie netem i zełga jedynie adres do przesyłki (na siebie = paczkomat). Dziś w dobie kart za 5 pln = jeden wałek = jedna karta i w kibel. Weryfikacja telefoniczna wiec w przypadku takiego wałka nic nie da. Banalne i genialne w swej prostocie. Załamka. Teraz to mi zwieracz dopiero zapracował ;), bo to jest w zasadzie nie do zweryfikowania. :(

Chyba nie zrozumiałeś... Każda rozmowa może być nagrywana, a każdy numer do kogoś należy i to możesz zweryfikować dosyć szybko. Kontakt paszczowy tylko na łódce...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MadeThug napisał:

Można znaleźć różne historie w necie, gość znajduje kupca, fałszywymi danymi (konto na fb lub inne) przekonuje go do przelewu, potem pisze do Ciebie bo masz kartę, od razu zgadza się na przelew że Ci wpłaci, dostaje Twoje dane i podaje je łosiowi którego znalazł. Oszust czeka aż dostaniesz kasę i podaje Ci dane do wysyłki, w 99% jest to paczkomat, ale może być też kurier. Ty wysyłasz mu kartę. Gość odbiera kartę a jego ofiara która zrobiła Ci przelew czeka dalej... No i potem z górki, ofiara zgłasza na policję Ciebie bo ma Twoje dane do wpłaty, sprawa itp. Oddajesz hajs i zostajesz z g%^&nem. Prosty schemat i już masa ludzi poszkodowanych. 

"bo ktoś zapłacił bez mrugnięcia okiem" no no

Powtarzam tu od długiego czasu, jak w grę wchodzą duże pieniądze (pojęcie subiektywne) to OLX tylko z odbiorem osobistym. 

Jak wyżej, zawsze można poprosić osobę wpłacającą o podanie w tytule danych do wysyłki, także trochę naciągana ta  historia, zresztą przy sprzedaży za większą gotówkę raczej każdy z nas stara się mieć kontakt z osobą wysyłającą kasę, żaden problem zweryfikować czy osoba wpłacająca to ta sama do której mamy zrobić wysyłkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, King Arthas napisał:

Możesz dziesiątki kart zarejestrowanych na kogoś bezdomnego, albo dawno nieżyjącego kupić w sieci, nie wspominając o darknecie. 

Jasne, tylko że bezdomny nie ma aktywnego konta w banku... Tym bardziej zmarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Valkiria napisał:

Jasne, tylko że bezdomny nie ma aktywnego konta w banku... Tym bardziej zmarły.

Nie zrozumiałeś mnie. Możesz mieć cudzy dowód osobisty i dostęp do konta i to osoby, która nie żyje, a konto ma dalej aktywne, bo np nie miała w ogóle rodziny i nikt nie wie, że zmarła, także no, jak ktoś chce zrobić wałka to go zrobi. Jak znasz triki, to możesz i z Uber Eats czy Glovo jęść cały rok za darmo, a są takie osoby. Pracowałem kiedyś w dziale "oszustw finansowych" w bardzo dużej korporacji, także nawet nie śniło Ci się jak ludzie kombinują.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę nie wiem, po co się silić na takie wałki, skoro naiwni płacą blikiem przez Whatsappa... To jest dla mnie niepojęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...