Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Biegałem jak dureń nie stosując rozgrzewki ani dobrych butów.

Asici, które kupiłem pod koniec, kolan już nie naprawiły...

Pomyślałem kupię sobie nowego rtx 3080 i nadrobię trochę gier + zobaczę w nowych cały to RT. Wyszła jak zwykle du**a...

Ceny i dostępność wywołana całym tym szemranym krypto spowodowały iż musiałem sobie odpuścić.

Teraz wymyśliłem sobie rower stacjonarny, ale tu ceny też ześwirowały a opisy tego sprzętu w sklepach wołają o pomstę do nieba. Łatwiej chyba o rozeznanie w branży PC niż w fitness 🤪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Miton napisał:

Ceny i dostępność wywołana całym tym szemranym krypto spowodowały iż musiałem sobie odpuścić.

Teraz wymyśliłem sobie rower stacjonarny, ale tu ceny też ześwirowały a 

To prawda. Jesteśmy tak skupieni na GPU, że umyka reszta wariactwa. 
Kumpel poprosił mnie o pomoc w wyborze drukarki-kombajnu. Brother... i kapcie mi spadły, że dziś są po 1200 pln !!! gdy ja córce kupowałem 3 lata temu za 420 pln.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Ja również nie postawię.
Myślę,że do września i potem wszystko pierdyknie :E

Którego roku ? :szczerbaty:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roku Pańskiego 2021 :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

Łącznie na czysto wyszło mi ok. 21 koła na czysto, ale miałem 3 karty z euro/ole ole za 3829 i dwie z Komputronika za niecałe 4500. Karty to 3 x X-Trio, jeden Strix i jeden Vision. Nie liczę tych sprzedanych w 2020, trzeba było wrzucić do szafki i leżakować 😀 Czy pójdą do góry jeszcze? Pewnie coś pójdą, ale teraz przy tej pandemii można łatwo powiększyć kapitał na wielu innych rzeczach nawet szybciej niż crypto czy sprzedaż kart więc poszły do ludzi, niech grają, pracują, kopią, leżą na półkach, co kto woli haha. Zostawiłem sobie tylko Strixa OC więc można grać 😀 

@Miton dzięki, ja już znalazłem więc niech szukają Ci co potrzebują. Ale jakbyś potrzebował kod na geforce now to zapraszam na priv bo zostały mi jeszcze jakieś kody 👍

Te kody, są już nie ważne, nvidia zmieniła ceny abonamentu i wszystkie niewykorzystane kody, straciły ważność.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Tak,tak...zajebista!

Ja bym z chęcią przeszedł do normalności nad takimi cenami, gdyby, średnia i najniższa krajowa poszła 2xdo góry. A tak to rzadna okazja.

Edytowane przez Miton
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Miton napisał:

Tak,tak...zajebista!

nie? myslalem za 728 Euro za 6700 XT to jest niezla cena, chyba ze cos przegapilem

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozumiała jest frustracja kolegi,  bo jeszcze 2 lata temu za średniej wydajności kartę dawało się 1000-1300 złotych. Co prawda RX 6700XT jest raczej z górnej części średniego segmentu, ale można czuć się głupio patrząc na obecne i dawne ceny

Dla mnie wydane 2249 zł za RTX 3060 Ti to był jakiś kosmos, bo wcześniej najdroższą moją kartą był GTX 1660 Ti za 1000 zł. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, addept napisał:

Zrozumiała jest frustracja kolegi,  bo jeszcze 2 lata temu za średniej wydajności kartę dawało się 1000-1300 złotych. Co prawda RX 6700XT jest raczej z górnej części średniego segmentu, ale można czuć się głupio patrząc na obecne i dawne ceny

Dla mnie wydane 2249 zł za RTX 3060 Ti to był jakiś kosmos, bo wcześniej najdroższą moją kartą był GTX 1660 Ti za 1000 zł. 

2249 3060 TI Gaming OC, zakup grudzien, przy premierze? Teraz jest kwiecien i ta sama karta kosztuje 4.5-5K? Znasz ceny najlepiej.

Jutro ten sam Gigabyte 6700 XT bedzie pewnie na morele czy xkomie za 5,5k

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam ceny. Mimo wszystko, od grudnia nasze zarobki nie wzrosły x2, więc rozumiem frustrację. 

Niemniej faktycznie, cena tej oferty była bardzo ładna. Akurat dla graczy, bo dla skalpelów to tak średnio (przewalutowanie oraz fakt, że karta gorzej kopie od konkurencji, więc przebitka na niej na rynku wtórnym jest w sumie niezbyt duża)

PS. Nie chce mi się przelewać większych kwot na Revoluta. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile można wołać teraz za 2 miesięcznego 3070 suprim bez x ? Gram głównie w WoW'a to na integrze z procka poleci :)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej mniej - w tygodniu był rzut 3070 w morelach za 6,2-6,5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był. To dobre słowo

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.04.2021 o 17:18, iqiwf napisał:

też dalej na nią czekam a zamówiłem 13 minut po premierze, aktualnie jestem w okolicach 170 miejsca... a to czy natychmiast opłacone raczej nie ma znaczenia bo są tak samo zobowiązani zrealizować zamówienia za pobraniem jak i z przedpłatą.

Reasumując wszystkie aspekty kwintesencji tematu, dochodzę do fundamentalnej konkluzji – nie wiadomo

Dostałeś z x-komy potwierdzenie o przewidywanym terminie dostawy? Mail z grudnia - info. o przewidywanej dostawie? Ja tak - na 4 stycznia koniec końców i nic ciągle czekam. 3060 ti MSI X-TRIO. Wrrrrr

Edytowane przez PT_TP
korekta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, PT_TP napisał:

Dostałeś o x-komy potwierdzenie o przewidywanym terminie dostawy? Mail z grudnia - info. o przewidywanej dostawie dostałeś? Ja tak - na 4 stycznia koniec końców i nic ciągle czekam. 3060 ti MSI X-TRIO. Wrrrrr

nawet nie dostałem maila o przewidywanej dostawie XD po prostu jestem 170 i do widzenia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, addept napisał:

Jak operujesz w segmencie budżetowym to nic dziwnego, że taki szok cenowy, mnie dwie karty Titan XP kosztowały 10k na początku 2018r. ale jak się zarabia w obcej walucie to realia są inne, w 2017r. GTX 1070 kosztowała mnie 2k i skończyło się dużym rozczarowaniem, niestety desktopowa karta była tylko 10% szybsza od laptopa z takim samym układem, a koszt całego kompa stacjonarnego był większy niż laptopa

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta oferta na 2080 Ti co kupilem to oszustwo. ktos sie wlamal na konto tego sprzedawcy i wystawil przedmioty ktorych on realnie nie posiada. przelew zrobilem bez udzialu allegro. zglosilem to do baku i na policje dostarczajac wszystko co potrzeba

• Sad 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Eltik napisał:

ta oferta na 2080 Ti co kupilem to oszustwo. ktos sie wlamal na konto tego sprzedawcy i wystawil przedmioty ktorych on realnie nie posiada. przelew zrobilem bez udzialu allegro. zglosilem to do baku i na policje dostarczajac wszystko co potrzeba

Która oferta? Masz linka albo zrzut ekranu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byla jeszcze jakas oferta za 3100 np, za 3800

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obyś odzyskał kasę, ale to była czysta naiwność sądzić, że ktoś sprzeda kartę grubo ponad tysiąc złotych taniej niż inni. 

Moja ściągawka wygląda tak (ceny sprzedażowe raczej bardzo ostrożne dałem, co na pewno koledzy potwierdzą):

RTX 3060 -  sprzedaje się po 3500-3800 zł)
RTX 3060 Ti -  sprzedaje się po ok. 5500-5800 zł
RTX 3070 -  sprzedaje się po ok. 6 tys.
RTX 3080 -  sprzedaje się po 8,5-10 tys.
Rx 6700XT -  sprzedaje się po 4,3 tys.
Rx 6800 -  sprzedaje się po 5,0 tys.
Rx 6800XT - sprzedaje się po 6,0 tys.

RTX 2080 Ti - sprzedaje się po 4,5 tys.
RX 5700XT - sprzedaje się powyżej 4 tys.
Rx 5700 - sprzedaje się powyżej 4 tys.

Tak więc ...

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi