Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Za tyle to nawet 2 uszkodzonych nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Za tyle to nawet 2 uszkodzonych nie kupisz.

ja tu se kolejke zamawiam przed premierą, wszystko zepsułeś

 

Za tyle to nawet 2 uszkodzonych nie kupisz.

to po ile będą chodzić twoim zdaniem, one już będą z blokiem na kopanko chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ja tu se kolejke zamawiam przed premierą, wszystko zepsułeś

to po ile będą chodzić twoim zdaniem, one już będą z blokiem na kopanko chyba

na poczatek? 8-10 K zgaduje. Za 5999 mozesz sobie kupic RTX 3070 i jak bedziesz mial szczescie to Ci zostanie na frytki :P

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 ti na bank około 10k za normalne modele, 11k za suprim lub strix

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 już ponad 12k :E We Francji jest 3090 HOF ale €3k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

na poczatek? 8-10 K zgaduje. Za 5999 mozesz sobie kupic RTX 3070 i jak bedziesz mial szczescie to Ci zostanie na frytki :P

pitu pitu z blokiem na kopanko będą latać za 6-7 koła, sie skończy eldorado, aaa zapomniałem o tych fajansiarzach scalperach, ale tez to niewiele zmieni, krzysiek tego nie kupi bo nie zarobi

Edytowane przez piotrecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda słabsza/tańsza karta ale lepsza w kopaniu może być droższa w zakupie od lepszej ale takiej co kopać nie umie. Tylko że te 6-7k za 3080TI dzisiaj brzmi dość zabawnie nawet z blokadą do kopania. Za dużo Januszy siedzi na integrach, wszystkich ich nie nakarmisz, więc czymś podregulować popyt trzeba. :P

A z tego co piszesz, to chciałbyś RTXa 3080TI kupić taniej niż RTX3070 ? :) 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n3070gaming-oc-8gd-5944660/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-gaming-x-trio-8gb-gddr6-rtx-3070-gaming-x-trio-7244535/

 

Pewnie powiesz, że 3070 dobrze kopie dla tego może ponad dwie półki cenowe przeskoczyć? Zobacz co się dzieje na rynku: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-phoenix-geforce-gtx-1050ti-4gb-gddr5-ph-gtx1050ti-4g-975431/

I weź teraz wpasuj RTX3080TI na realia rynku i popyt, skoro nie kopiące i nie grające 1050TI kosztuje ponad 2k pln :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

pitu pitu z blokiem na kopanko będą latać za 6-7 koła, sie skończy eldorado

RTX 3080 TI maja miec wydajnosc 6900 XT plus RT i DLSS. RTX 6900 XT kosztuje okolo 7–8K. Mozna smialo zalozyc, ze 3080 TI bedzie kosztowac ok. 9–10K. 

Wiec, aby kupic 3080 TI, zadzwonisz do Pana Skalpera i grzecznie sie spytasz czy Pan Skalper ma jeszcze karte. Pojedziesz do Pana Skalpera, grzecznie sie uklonisz i powiesz dzien dobry. Potem z usmiechem Panu Skalperowi zaplacisz 9K–10K. 
O ile oczywiscie chcesz 3080 TI.

Ale mam nadzieje, ze Ty masz racje :P

 

Co prawda słabsza/tańsza karta ale lepsza w kopaniu może być droższa w zakupie od lepszej ale takiej co kopać nie umie. Tylko że te 6-7k za 3080TI dzisiaj brzmi dość zabawnie nawet z blokadą do kopania. Za dużo Januszy siedzi na integrach, wszystkich ich nie nakarmisz, więc czymś podregulować popyt trzeba. :P

A z tego co piszesz, to chciałbyś RTXa 3080TI kupić taniej niż RTX3070 ? :) 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n3070gaming-oc-8gd-5944660/

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-gaming-x-trio-8gb-gddr6-rtx-3070-gaming-x-trio-7244535/

 

Ludzie siedza na integrach bo maja troche oleju w glowie. Kto normalny kupuje RTX 3070 za 7 K?

Edytowane przez Janusz_75
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki że okradliście mnie z marzeń, macie farta że to nie gwiazdka bo już bym do Mikołaja pisał !

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ludzie siedza na integrach bo maja troche oleju w glowie. Kto normalny kupuje RTX 3070 za 7 K?

Ci co sprzedali 3070/3080 w cenie 2x-3x MSRP już się ślinią na 3080TI. Sprzedali i głodują. Nagle czas zwalnia a każdy tydzień z integrą lub podobnym śmietnikiem ciągnie się miesiącami. Niby tydzień a masz wrażenie, że to już co najmniej miesiąc męczarni ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ci co sprzedali 3070/3080 w cenie 2x-3x MSRP już się ślinią na 3080TI. Sprzedali i głodują. Nagle czas zwalnia a każdy tydzień z integrą lub podobnym śmietnikiem ciągnie się miesiącami. Niby tydzień a masz wrażenie, że to już co najmniej miesiąc męczarni ;) 

gtx 1650 to bardza fajna karta. I sie nie grzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

dzięki że okradliście mnie z marzeń, macie farta że to nie gwiazdka bo już bym do Mikołaja pisał !

We wrześniu było mówione, że karty w MSRP do świąt nie zobaczą. Było mówione że nawet nie Boże Narodzenie, a sama WIelkanoc stoi pod znakiem zapytania. Dzisiaj każdy powie, że jak dobrze pójdzie to na Gwiazdkę może w końcu się coś poprawi, ale nie tą a następną ? 

3080TI za 6 koła? Jesteś jak strona nvidii: 

Karta GeForce RTX 3090 jest niezwykle potężna w każdym wymiarze, zapewniając zupełnie nowy poziom wydajności gamingu PC. ... Cena od 7.029,00 .

 

We wrześniu może i tak by było :P 

 

 

gtx 1650 to bardza fajna karta. I sie nie grzeje :)

Te muzeum zdążyła przetestować jeszcze reakcja PCLAB :D 

Za 700zl do jakiegoś starego trupa albo budżetowego kompa była sensowną opcją :D Ale jak miałbym trzymać taki szrot w swoim blaszaku za taczkę siana, to wolałbym sprzedać wszystko w cholerę i kupić XBOXa póki jeszcze się da kupić :P Albo kupić RTXa 3080TI za 6-7k pln.. tak na to też bym się dzisiaj skusił. Więc domyślam się, że chętnych za taką kasę byłoby zbyt wielu. Jeszcze doszli by wszyscy posiadacze 3070 i 3080. Jedni wymieniliby GPU na lepsze z minimalną dopłatą, a drudzy jeszcze by na tym zarobili. Dla tego to nie przejdzie ;) 

"GTX 1650 to bardzo fajna karta, bo się nie grzeje" - tak chciałeś napisać ? Bo w sumie to co jeszcze jest fajnego w gtx1650 prócz tego że się nie grzeje bo nie ma mocy obliczeniowej to nie ma co ją rozgrzać ;)

 

hitman2_1440p.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o tych biedakach co sprzedali wszystko co mieli kupując konsole albo lapka na przeczekanie(jestem jednym z nich ) no 3,5 koła odmówić nie mogłem kiedy dałem 1400  za vege 2 letnią :D , wszystko ma swoje granice :D ale co innego jak kali ma dołożyć to już nosem kręci xD

Edytowane przez piotrecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

We wrześniu było mówione, że karty w MSRP do świąt nie zobaczą. Było mówione że nawet nie Boże Narodzenie, a sama WIelkanoc stoi pod znakiem zapytania. Dzisiaj każdy powie, że jak dobrze pójdzie to na Gwiazdkę może w końcu się coś poprawi, ale nie tą a następną ? 

3080TI za 6 koła? Jesteś jak strona nvidii: 

Karta GeForce RTX 3090 jest niezwykle potężna w każdym wymiarze, zapewniając zupełnie nowy poziom wydajności gamingu PC. ... Cena od 7.029,00 .

 

We wrześniu może i tak by było :P 

 

Te muzeum zdążyła przetestować jeszcze reakcja PCLAB :D 

Za 700zl do jakiegoś starego trupa albo budżetowego kompa była sensowną opcją :D Ale jak miałbym trzymać taki szrot w swoim blaszaku za taczkę siana, to wolałbym sprzedać wszystko w cholerę i kupić XBOXa póki jeszcze się da kupić :P Albo kupić RTXa 3080TI za 6-7k pln.. tak na to też bym się dzisiaj skusił. Więc domyślam się, że chętnych za taką kasę byłoby zbyt wielu. Jeszcze doszli by wszyscy posiadacze 3070 i 3080. Jedni wymieniliby GPU na lepsze z minimalną dopłatą, a drudzy jeszcze by na tym zarobili. Dla tego to nie przejdzie ;) 

"GTX 1650 to bardzo fajna karta, bo się nie grzeje" - tak chciałeś napisać ? Bo w sumie to co jeszcze jest fajnego w gtx1650 prócz tego że się nie grzeje bo nie ma mocy obliczeniowej to nie ma co ją rozgrzać ;)

 

hitman2_1440p.png

gtx 1650 kosztowal 600 PLN. RTX 3070 kosztuje minimum 6K. Czy w 2 K RTX 3070 ma 335 FPS (kosztuje 10 x wiecej)? ?

A CIV 5 czy Heroes 3 na obydwu kartach wygladaja podobnie....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

gtx 1650 kosztowal 600 PLN. RTX 3070 kosztuje minimum 6K. Czy w 2 K RTX 3070 ma 335 FPS (kosztuje 10 x wiecej)? ?

A CIV 5 czy Heroes 3 na obydwu kartach wygladaja podobnie....

Na Donglu/Sticku z Windowsem też ;)

https://pl.aliexpress.com/item/33050163211.html

GTX1650 to zamrożone 1300zl nie 600zl tak przy okazji ? 

Aha.. ile klatek ma 3070 w Hitmanie? 170FPS zamiast 30FPS. Jest 5x droższy nie 10x ( biorąc pod uwage cenę używki 1300zl, bo nowe za 2200zl to ledwo 3 razy tańsze są). Wydajność ma też 5x wyższą, co tutaj daje 30FPS vs 170FPS. Może dla Ciebie różnica jest niewielka, dla mnie nie do opisania. 

W przerwie między 1080TI a 3070 byłem nieszczęśliwym posiadaczem GTX1060. Czyli karta szybsza od 1650 a mimo to nadaje się co  najwyżej do tego co sam już zauważyłeś, Herosy można na niej odpalić XD 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ci co sprzedali 3070/3080 w cenie 2x-3x MSRP już się ślinią na 3080TI. Sprzedali i głodują. Nagle czas zwalnia a każdy tydzień z integrą lub podobnym śmietnikiem ciągnie się miesiącami. Niby tydzień a masz wrażenie, że to już co najmniej miesiąc męczarni ;) 

Mam wrażenie, że o sobie piszesz, ale pomieszałeś wątek zakupowy z koncikiem zwierzeń  :D

Edytowane przez arcticfox
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem dochodowość kopania ETH znowu wraca na stare, dobre, dochodowe tory po tygodniu czkawki :-D Znaczy się - zapomnijcie o kartach :-D

A operacja z blokadami kopania itp. się uda tylko, jeśli nvidia naprodukuje wystarczająco dużo czipów do kart do kopania, bo startują razem z 3080 ti jakoś. Więc jeśli tutaj nvidia się wyrobi, to blokady będą rzeczywiście skuteczne. A jeśli nie - to żadnych blokad "na sztywno" nie będzie, bo dla nvidia liczy się kasa a nie zadowolenie pryszczatego gracza ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bo już do końca swoich dni będą klepać GPU dla krypto ;)

Musieli by być kompletnie oderwani od rzeczywistości aby olać graczy.

Kto będzie kupować ich karty jak ich tylko kopacze oleją?

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogodziłem z faktem, że kupię nowa kartę graficzną dopiero w 2022 roku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ta bo już do końca swoich dni będą klepać GPU dla krypto ;)

Musieli by być kompletnie oderwani od rzeczywistości aby olać graczy.

Kto będzie kupować ich karty jak ich tylko kopacze oleją?

Jedno jest pewne, sobie NV krzywdy nie zrobi, a jeśli chodzi o resztę to wiemy jak jest .

 

Ja już się pogodziłem z faktem, że kupię nowa kartę graficzną dopiero w 2022 roku.

Optymista :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A tymczasem dochodowość kopania ETH znowu wraca na stare, dobre, dochodowe tory po tygodniu czkawki :-D Znaczy się - zapomnijcie o kartach :-D

Urobek ETH leci na łeb na szyję (od tygodnia większe bloki, trudność ponad 7), kupowanie obecnie 3060ti po 5-6k do celów kopania jest idiotyzmem, jeśli kurs obsunie się na $1,5k będzie wielka wyprz złomu pokoparkowego.

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Urobek ETH leci na łeb na szyję (od tygodnia większe bloki, trudność ponad 7), kupowanie obecnie 3060ti po 5-6k do celów kopania jest idiotyzmem, jeśli kurs obsunie się na $1,5k będzie wielka wyprz złomu pokoparkowego.

myslisz, ze kurs sie obsunie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, lecz nie prędko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Urobek ETH leci na łeb na szyję (od tygodnia większe bloki, trudność ponad 7), kupowanie obecnie 3060ti po 5-6k do celów kopania jest idiotyzmem, jeśli kurs obsunie się na $1,5k będzie wielka wyprz złomu pokoparkowego.

Kupowanie 3060ti za 5-6k jest idiotyzmem, zgadzam sie ale ze kurs ETH obsunie sie na 1.5k dolcow.......... [X] DOUBT

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...