Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Saren7 napisał:

Zawsze można wykorzystać mniejszy % dodatkowego PL.  Ja u siebie ostatecznie zamknąłem się w 220 W pod najgorszym scenariuszem. Jak dobra sztuka to w 210 W zmieścisz się w 2000 MHz. 

Nie rozumiem, 3070 XC3 na 0.9mva i 1965mhz w maxie bierze 170W i temp w małej obudowie do 60C. 3060ti az tak się różni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Janusz_75 napisał:

TaiChi

Wydajna karta z dobrym chłodzeniem. A po obniżeniu napięcia z taktowaniem 2400 po prostu miodzio zarówno jeśli chodzi o W, temperatury i ciszę. Warto polować na ten model. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Maspex 3060 Ti FTW3 ma chyba takie same chłodzenie co twoja 3070 XC3.

Tylko nie wiem czy te chłodzenia różnią się liczbą heatpipe,3060 Ti FTW3 ma ich 4.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Saren7 napisał:

Zawsze można wykorzystać mniejszy % dodatkowego PL.  Ja u siebie ostatecznie zamknąłem się w 220 W pod najgorszym scenariuszem. Jak dobra sztuka to w 210 W zmieścisz się w 2000 MHz. 

Fakt. Spróbuję. Na otwartej przepustnicy PL karta spokojnie idzie na zegarach 2040-2050 Mhz (przy większym trochę napięciu), ale trzyma zegary stabilnie w 3DMark na poziomie  2010-2025 Mhz. I to spróbuję utrzymać, zmniejszając PL do standardowego. Potestuję. 

2 minuty temu, Maspex napisał:

Nie rozumiem, 3070 XC3 na 0.9mva i 1965mhz w maxie bierze 170W i temp w małej obudowie do 60C. 3060ti az tak się różni?

0,931 V - 2010-2025 Mhz 

Mogę zejść pewnie do 0,9 V i 1950 Mhz, ale po co, skoro tyle mam na Gigabyte, który ma lepsze chłodzenie? 

Do tego wentylatory na 63 -64 %, bo wyższe już generują zauważalny hałas. Stąd te temperatury. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Maspex napisał:

Pobór mocy zależny jest pod jaką grą, benchmarkiem testujesz kartę. Dwa skrajne przypadki to AC Valhalla i Metro Exodus. W AC pod 100% load karta weźmie zdecydowanie mnie wattów.

16 minut temu, addept napisał:

Fakt. Spróbuję. Na otwartej przepustnicy PL karta spokojnie idzie na zegarach 2040-2050 Mhz (przy większym trochę napięciu), ale trzyma zegary stabilnie w 3DMark na poziomie  2010-2025 Mhz. I to spróbuję utrzymać, zmniejszając PL do standardowego. Potestuję. 

Na moim rdzeniu po testach i lekkim dovoltowaniu  napięcia dla pewności ustawiłem 2010 MHz 975 mV. Maksymalnie widziałem 218 W. U mnie przy takim poborze mocy max 1600 rpm, 58 stopni. Dużo robotę robi buda.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

del

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Wydajna karta z dobrym chłodzeniem. A po obniżeniu napięcia z taktowaniem 2400 po prostu miodzio zarówno jeśli chodzi o W, temperatury i ciszę. Warto polować na ten model. 

To tez jest loteria. Mozna trafic na lepszy lub gorszy kawalek krzemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobra, mój błąd. Testowałem przy zapętlonym 3DMark, które wyciska 100 % z karty. Teraz odpaliłem Cyberpunka i obciążenie jest trochę niższe (97-98%). Możliwe, że procek nie wyrabia. Temperatury 70-71 stopni maksymalnie. Wentylatory odrobinę podkręciłem jednak mimo wszystko (w nocy wszystko wydaje się głośniejsze). Bawię się dalej, bo jednak Afterburner podbija mi teraz zegary i Cyberpunk zaczął się wypłaszczać na niektórych ustawieniach. 

EDIT: Ogólnie nie ma tragedii. Może sobie na razie EVGA zostawię. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, kowallosu napisał:

4k a czemu pytasz? 

Pytam gdyż widzę, że masz fajną grafikę i słabszego procka. Ale z testów które widziałem w necie wynika, że przy rozdzielczości wyższej niż 1080p różnice między CPU się zacierają i GPU ma większe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Maspex napisał:

Przed chwilą włączyłem na chwilkę - Quake II rtx na 3070 i 875 mV/1905 mhz spokojnie wsysa 210W. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, SanczoPanczo86 napisał:

Pytam gdyż widzę, że masz fajną grafikę i słabszego procka. Ale z testów które widziałem w necie wynika, że przy rozdzielczości wyższej niż 1080p różnice między CPU się zacierają i GPU ma większe znaczenie.

w gry które grałem osiągam identyczne wyniki w 4k jak na najmocniejszych i najdrozszych prockach, więc nie ma sensu zmieniać. Poza tym zmiana proca na lepszy, to też zmiana chłodzenia, zabawa z biosem i ramami od nowa itp. nie chce mi się :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, na hardware unboxed jest wiele testów CPU to potwierdzających.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, kowallosu napisał:

w gry które grałem osiągam identyczne wyniki w 4k jak na najmocniejszych i najdrozszych prockach, więc nie ma sensu zmieniać. Poza tym zmiana proca na lepszy, to też zmiana chłodzenia, zabawa z biosem i ramami od nowa itp. nie chce mi się :D 

Nie dość, że oszczędność, to w zamian dostajemy lepszy obraz, dzięki któremu gry wyglądają obłędnie. ☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam pytanie: czy dla zamówień na Amazonach z Partalertu trzeba mieć "miejscówkę" - adres w danym kraju, czy też wysyłają bezpośrednio do Polski (ewentualni przez np. Mailbox.de)? Wcześniej zamówiłem ASRock RX5700XT z Amazon.de i nie było ograniczeń dotyczących wysyłki do Polski. Ale to chyba nie jest normą?

Edytowane przez Martinique

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Martinique napisał:

Mam pytanie: czy dla zamówień na Amazonach z Partalertu trzeba mieć "miejscówkę" - adres w danym kraju, czy też wysyłają bezpośrednio do Polski (ewentualni przez np. Mailbox.de)? Wcześniej zamówiłem ASRock RX5700XT z Amazon.de i nie było ograniczeń dotyczących wysyłki do Polski. Ale to chyba nie jest normą?

Jest różnie, czasami nie wysyłaja do Polski i wtedy rodzina albo posrednik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Martinique napisał:

Raczej nie trzeba, bez żadnych problemów zamawiałem bezpośrednio do Polski z Amazona UK, FR, IT, ES, DE.

Edytowane przez Michs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

@Michs tych RTXów 3060, co były godzinę temu nie chcieli wysłać do PL. 

Jeżeli to był US import to nie wysyłają nigdzie, a tego typu zamówienia i tak są anulowane. 

O tej karcie mówisz? 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08WHML7GL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Radio_Tirana

I pewnie twoje szczęście, że nie chcieli wysłać, bo przez ostatnie dni dominuje na PartAlercie scam od takich "firm" jak np.  makrico czy ko... (coś tam)

Ryzyko otrzymania karty znikome, ryzyko problemów z odzyskaniem pieniędzy - spore. 

Nawet sam PartAlert ostrzega:

https://twitter.com/PartAlert/status/1390993206221942785?s=20

idę na II połowę meczu Bayernu Monachium

Edytowane przez addept
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Michs napisał:

Jeżeli to był US import to nie wysyłają nigdzie, a tego typu zamówienia i tak są anulowane. 

O tej karcie mówisz? 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08WHML7GL

Rx6700xt zamówiony z amazon.de, a nie us i ma isc przez mailbixa, bo bezposrednio nie przysylali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, xtn napisał:

Rx6700xt zamówiony z amazon.de, a nie us i ma isc przez mailbixa, bo bezposrednio nie przysylali. 

Jest różnica między US a US import.

Sprzedający Amazon, czy jakiś scamowy sklep?

Śledzę tylko RTX i każdy który nie miał możliwości dostawy do PL to był US import, niezależnie czy sprzedawany przez UK, ES, FR, DE, IT. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, kowallosu napisał:

Ja gram w 1080p i R5 3600 @4,4GHz ograniczał lekko już RTX 2060 Super OC :).

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Ja gram w 1080p i R5 3600 @4,4GHz ograniczał lekko już RTX 2060 Super OC :).

w czym Ci R5 3600 ogranicza 2060 OC? 130 FPS zamiast 200? Czujesz gwaltowna potrzebe przebudowy komputera w momencie gdy podzespoly osiagnely glupie ceny? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Janusz_75 napisał:

w czym Ci R5 3600 ogranicza 2060 OC? 130 FPS zamiast 200? Czujesz gwaltowna potrzebe przebudowy komputera w momencie gdy podzespoly osiagnely glupie ceny? 

Wszyscy piszą, że R5 3600 jest wystarczającym prockiem do RTX 2060S i nie będzie botttlenecka, ale sam się przekonałem, że nawet mimo OC CPU tak nie jest i po zmianie na 5600X mam ok 10% więcej fps (w jednej grze mam 200 fps, w drugiej 100, a w trzeciej 40-50, wszystko zależy od tytułu, nie wspomnę do spadkach fps). Więc bottleneck jest. Teraz przynajmniej wiem, że 2060S jest wykorzystany na maxa. Akurat procesory i płyty główne są obecnie bardzo często na promocjach. 5600X oraz B550 są obecnie dostępne taniej, niż chociażby w styczniu, więc jeśli ktoś ma chęć, to czemu nie zmieniać? Ceny GPU skoczyły gwałtownie do góry. Pozostałe podzespoły pojawiają się regularnie na promocjach w wielu sklepach.

Powiedz lepiej gdzie są największe szanse dorwać 6800 (bez XT)? Polskie sklepy czy raczej Amazon?

Godzinę temu, ffallen napisał:

Fajny wyświetlacz na karcie :).

Edytowane przez SanczoPanczo86
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi