Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Ahc napisał:

Potwierdzam:

image.png.1e47e4f44ddc2b30b201a3f40ba18a9c.png

 

PN: TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING

są też już inne wersje:

Dodatkowo MSI RTX 3070 Gaming Z Trio w wersji LHR:

PN: GeForce RTX 3070 GAMING Z TRIO 8G LHR

 

MSI Suprim X też ma LHR:

PN: GEFORCE RTX 3070 SUPRIM X 8G LHR

 

Ventus X3 LHR:

PN: GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X 8G OC LHR

 

ZOTAC 3070 Twin Edge OC White LHR:

PN: ZT-A30700J-10PLHR

Ładna analiza! :)

Moim zdaniem już lepiej brać 3070Ti aniżeli 3070LHR, gdyż obie i tak mają limit, a Ti przynajmniej da w grach te kilka FPS więcej. Zakładając, że ceny na tym samym poziomie będą oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, ktosiek800 napisał:

Asus RTX 3080 Ti TUF GAMING OC 12GB GDDR6X - 7 999 PLN, widział ktoś to to taniej gdzieś? Myślicie że spadnie? Domyślam się, że nikt nie ma szklanej kuli ?

A jeszcze niedawno 12tys.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Ładna analiza! :)

Moim zdaniem już lepiej brać 3070Ti aniżeli 3070LHR, gdyż obie i tak mają limit, a Ti przynajmniej da w grach te kilka FPS więcej. Zakładając, że ceny na tym samym poziomie będą oczywiście.

Dla mnie ten przeskok z 220W na 290W dla kilku % wydajności jest głupi, ale pewnie po UV da radę jakąś przewagę nadal nad 3070 utrzymać za sprawą GDDR6X, a jeśli mają kosztować praktycznie tyle samo, to siłą rzeczy 70 Ti wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też branie 3070 Ti,który ma TDP 290W nie jest dobrym pomysłem.Inna dyskusja,jakbym miał bardziej pojemną i przewiewną obudowę,ale ja mam kompakta ;),a tu nawet jak zrobię UV mogę mieć potem problem z temperaturami(może na FX-ie i tak nie będzie widać,całkiem inaczej będzie wyglądać po zmianie platformy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jask1eR napisał:

do zwodowania

Wodowanie + brak wysyłki za granicę = jedyny powód dla którego jest dostępny dłużej niż minutę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, a na gral nawet podwyżki istniejących rzeczy w stosunku do tego, co było rano. Morelki też podwyżki. Na komputronikach 3070 mimo LHR leci za 4.8kzł. ETH stabilnie na 2k$, a może nawet będą kolejne urosty. Myślę, że to już realny koniec tej fazy spadków. Czekamy na wprowadzenie w Chinach konfiskaty majątku za podejrzenie kopania. Albo na ponowny powolny wzrost trudności, na przestrzeni najbliższego roku. Wszystkim czekaczom polecam Curious Expedition, świetna gra, chodzi na integrze. :P

Edytowane przez Prpht
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Prpht napisał:

O, a na gral nawet podwyżki istniejących rzeczy w stosunku do tego, co było rano. Morelki też podwyżki. Na komputronikach 3070 mimo LHR leci za 4.8kzł. ETH stabilnie na 2k$, a może nawet będą kolejne urosty. Myślę, że to już realny koniec tej fazy spadków. Czekamy na wprowadzenie w Chinach konfiskaty majątku za podejrzenie kopania. Albo na ponowny powolny wzrost trudności, na przestrzeni najbliższego roku. Wszystkim czekaczom polecam Curious Expedition, świetna gra, chodzi na integrze. :P

a ja wątpię w wzrost cen, na nbb dalej idzie dorwać 3070 master z b550 elite za 4130

a jest to karta bez lhr

https://www.notebooksbilliger.de/pc+hardware/grafikkarten/nvidia/inno3d+geforce+rtx+3070+ti+8gb+ichill+x4+grafikkarte+723034 inno3d tak samo stoi od kilku godzin za 4100 

 

wiadomo nie ma wysyłki do polski ale jak ktoś się postara to ogarnie na luzie

Edytowane przez iqiwf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Dzięki wielkie, w sumie dla mnie to dobrze ze zwykła 3070 ma ta starsze pamięci bo się mniej grzeją :)
Pytanie tylko czy 3070 jeszcze się gdzieś dostanie w normalnej cenie, do 3080 dopłacać już nie chce. Ewentualnie zostanie 3060 Ti.

Jaka to jest na dzisiaj normalna cena, bo odebrałem z Morele Tufa 3070 za 4,5tys., ale nie wiem, czy to już jest ta normalna cena... Nigdzie ostatnio nie widziałem tej karty w cenie zbliżonej do 4tys., a to jest wg. mojego doświadczenia, jeden z najlepszych modeli RTX 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iqiwf napisał:

a ja wątpię w wzrost cen, na nbb dalej idzie dorwać 3070 master z b550 elite za 4130

NBB/zachód zawsze miały lepsze niż u nas o kilka stów. Tydzień temu to aż dziwnie było patrzyć, że sytuacja podoba. Nie podejrzewam powrotu do absurdów niedawnych (7k+ za 3070?!), ale myślę, że 3060 - 3k, 3070 - 4.5-5.0k, 3080 - 7k dłuższą chwilę z nami zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Valkiria napisał:

Jaka to jest na dzisiaj normalna cena, bo odebrałem z Morele Tufa 3070 za 4,5tys., ale nie wiem, czy to już jest ta normalna cena... Nigdzie ostatnio nie widziałem tej karty w cenie zbliżonej do 4tys., a to jest wg. mojego doświadczenia, jeden z najlepszych modeli RTX 3070.

Były w komputroniku niedawno 3070Ti LHR za 4200zł GAMING OC Gigabyte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Prpht napisał:

NBB/zachód zawsze miały lepsze niż u nas o kilka stów. Tydzień temu to aż dziwnie było patrzyć, że sytuacja podoba. Nie podejrzewam powrotu do absurdów niedawnych (7k+ za 3070?!), ale myślę, że 3060 - 3k, 3070 - 4.5-5.0k, 3080 - 7k dłuższą chwilę z nami zostanie.

no w polsce to wiadomo, jak ludzie się podniecają 3070 za 4,5 kafla to po co sklepy mają schodzić niżej z ceną

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ahc napisał:

Były w komputroniku niedawno 3070Ti LHR za 4200zł GAMING OC Gigabyte ;)

Ja piszę o wersji Asus Tuf i bez ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Valkiria napisał:

Jaka to jest na dzisiaj normalna cena, bo odebrałem z Morele Tufa 3070 za 4,5tys., ale nie wiem, czy to już jest ta normalna cena... Nigdzie ostatnio nie widziałem tej karty w cenie zbliżonej do 4tys., a to jest wg. mojego doświadczenia, jeden z najlepszych modeli RTX 3070.

Normalna cena to cena MSRP. Niem wiem jaka jest dla tego modelu. Niech ktoś inny się wypowie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Normalna cena to cena MSRP. Niem wiem jaka jest dla tego modelu. Niech ktoś inny się wypowie.

Eh, w kółko to samo. Kiedyś normą był ogół, nie margines. Ta karta nigdy w Polsce nie była dostępna w cenie MSRP, więc MSRP to nie jest normalna cena. MSRP to są jakieś urojenia.

  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Prpht napisał:

O, a na gral nawet podwyżki istniejących rzeczy w stosunku do tego, co było rano. Morelki też podwyżki. Na komputronikach 3070 mimo LHR leci za 4.8kzł. ETH stabilnie na 2k$, a może nawet będą kolejne urosty. Myślę, że to już realny koniec tej fazy spadków. Czekamy na wprowadzenie w Chinach konfiskaty majątku za podejrzenie kopania. Albo na ponowny powolny wzrost trudności, na przestrzeni najbliższego roku. Wszystkim czekaczom polecam Curious Expedition, świetna gra, chodzi na integrze. :P

Karty z LHR wejdą szerzej do sklepów,desperaci się pokończą itd. i będą dalsze obniżki,choć nie tak okazałe jak w tym miesiącu,ale jednak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Spl97 napisał:

Karty z LHR wejdą szerzej do sklepów,desperaci się pokończą itd. i będą dalsze obniżki,choć nie tak okazałe jak w tym miesiącu,ale jednak.

Czyli teraz wzrośnie do 4.5k-5.0k. Potem we wrześniu "promocja" na 4.0k-4.5k na nowy rok szkolny. Potem obowiązkowy wzrost na 4.25k-4.75k przed czarnym piątkiem. Potem jedna oferta za 3.5k na blekfrajdej, która zejdzie w 3 minuty, ale będzie przez kolejny kwartał przywoływana jako przykład "że po tyle teraz chodzą". Potem brak dostępności w święta i znów 4.5k I w lutym powolne obniżki do  3.75-4.25 wywołane pierwszymi plotkami o 4xxx. :P Oczywiście w PL, w tym czasie w DE będą w sklepach dropy po 3.2k regularnie ściągane przez rodzime boty. Scenariusz optymistyczny, zakłada brak kryptoniespodzianek.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis 3080 Ti Vision OC kupiona za 7.4K w Morele. No coz, tez idzie na zwrot. Temp pamieci przy graniu w Cyberpunk w 4K dlss balanced dobija do 102C z wiatrakami na 1700RPM gdy z obecna 3080 Gaming OC max to 90C z wiatrakami na 1600RPM. Zastanawiam sie czy w ogole jest jakas 3080 Ti godna uwagi bo juz trzecia testuje i trzecia idzie na zwrot. Te cholerne pamieci grzeja sie strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Dla mnie też branie 3070 Ti,który ma TDP 290W nie jest dobrym pomysłem.Inna dyskusja,jakbym miał bardziej pojemną i przewiewną obudowę,ale ja mam kompakta ;),a tu nawet jak zrobię UV mogę mieć potem problem z temperaturami(może na FX-ie i tak nie będzie widać,całkiem inaczej będzie wyglądać po zmianie platformy).

Ale te 3070Ti w testach wcale takich wysokich temperatur nie mają :). Gościu mi na pepperze pisał, że jego 3070Ti Gaming OC ma w grach ok 6xC stopni (poniżej 70C). Zobaczę jak u mnie będzie. Zdam Wam relację, może się przyda ;).

1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Dla mnie ten przeskok z 220W na 290W dla kilku % wydajności jest głupi, ale pewnie po UV da radę jakąś przewagę nadal nad 3070 utrzymać za sprawą GDDR6X, a jeśli mają kosztować praktycznie tyle samo, to siłą rzeczy 70 Ti wtedy.

Wzrost Watów to niestety minus, no ale jeśli układ chłodzenia sobie z tym poradzi, to myślę, że nie zbankrutuję na rachunkach za prąd ;).

44 minuty temu, Ahc napisał:

Były w komputroniku niedawno 3070Ti LHR za 4200zł GAMING OC Gigabyte ;)

4299zł dokładnie ;). Za 4200zł nie widziałem ;).

45 minut temu, Prpht napisał:

NBB/zachód zawsze miały lepsze niż u nas o kilka stów. Tydzień temu to aż dziwnie było patrzyć, że sytuacja podoba. Nie podejrzewam powrotu do absurdów niedawnych (7k+ za 3070?!), ale myślę, że 3060 - 3k, 3070 - 4.5-5.0k, 3080 - 7k dłuższą chwilę z nami zostanie.

Nie tylko z grafikami tak jest. Ceny w niemeckich Lidlach także niższe niż u nas. Ikea podobnie. Niemcy to duży rynek zbytu. Obywatele są bogatsi i więcej zarabiają od nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Valkiria napisał:

Eh, w kółko to samo. Kiedyś normą był ogół, nie margines. Ta karta nigdy w Polsce nie była dostępna w cenie MSRP, więc MSRP to nie jest normalna cena. MSRP to są jakieś urojenia.

Normą jest MSRP a nie ogól... Ogół w tej chwili jest mocno oderwany od rzeczywistości. Jak wszyscy zaczną ćpać marihuanę bo będzie legalna to rozumiem ze tez zaczniesz bo to ogół ? :E

Dziwi mnie fakt ze próbujesz zaklinać rzeczywistość i usprawiedliwiać takie ceny. Nie ma nic normalnego w tym ze w przeciągu 6 miesięcy ceny GPU poszybowały w góre 3, 4 krotnie.

Jak paliwo podrożeje w 3 miesiące 5 krotnie tez dla ciebie będzie ogol i wszytko będzie ok? Rozumiem ze będziesz tankował jak zawsze tylko płacił 5x więcej... :E

Z takim myśleniem to byśmy już dawno wszyscy z torbami poszli. ;)

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaka grafika bardziej się opłaca jeżeli chodzi o kulturę pracy? 3070 aorus master czy 3070 tuf 

 

pytam głównie z ciekawości ale też przyznam że kuszą bo są po 4100 i nie mają jeszcze lhr więc zawsze można odkopać trochę różnicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iqiwf napisał:

Wie ktoś może jaka grafika bardziej się opłaca jeżeli chodzi o kulturę pracy? 3070 aorus master czy 3070 tuf 

 

pytam głównie z ciekawości ale też przyznam że kuszą bo są po 4100 i nie mają jeszcze lhr więc zawsze można odkopać trochę różnicy 

tuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kadajo napisał:

Dziwi mnie fakt ze próbujesz zaklinać rzeczywistość i usprawiedliwiać takie ceny.

Takich osób,które zaklinają rzeczywistość oraz usprawiedliwiają to co się dzieje jest tutaj całkiem sporo.Co gorsza,się rozmnażają :E,jeszcze całkiem niedawno(z kilka miesięcy przynajmniej) było to nie do pomyślenia.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iqiwf napisał:

 

pytam głównie z ciekawości ale też przyznam że kuszą bo są po 4100 i nie mają jeszcze lhr więc zawsze można odkopać trochę różnicy 

Na NBB? Tam chyba tuf już zszedł, sam master został? Ale generalnie z testów wynika, że tuf chłodno i cicho, master fajne światełka i wyświetlacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...