Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, no zobaczymy. Pewnie różnice tutaj też robi max power limit 366W w EVGA vs 400W w gamerocku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RENMEi napisał:

Heh, no zobaczymy. Pewnie różnice tutaj też robi max power limit 366W w EVGA vs 400W w gamerocku :P

Gamerock jest bardzo glosna, gdy minimalne obroty wiatrakow to 1300rpm i nie mozna zejsc ponizej. 1300rpm w Gamerock juz jest za glosno jak dla mnie. Zwrocilem 1 dzien po zakupu. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, toph napisał:

Tak z ciekawości, jak wygląda kwestia gwarancji takiej karty, w razie awarii trzeba odesłać do sklepu czy można samemu z producentem się dogadywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dhyde napisał:

Gamerock jest bardzo glosna, gdy minimalne obroty wiatrakow to 1300rpm i nie mozna zejsc ponizej. 1300rpm w Gamerock juz jest za glosno jak dla mnie. Zwrocilem 1 dzien po zakupu. Nie polecam.

No zobaczę w praniu jak to wyjdzie. Nie jestem jakoś mega wyczulony na hałas. Ale jak coś to właśnie zawsze mogę zwrócić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, snoopher napisał:

Hold :E

  11 minut temu, toph napisał:

 

Można wpłacić w ETH?

Edytowane przez aureumchaos
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, RENMEi napisał:

Jednak darowałem sobie tą EVGA 3080ti

słusznie. w obecna gen od evga to bym wersje hybrydowe kupował. Lub normalna i domówić zestaw wodny od evga. Z tego co czytałem to bardzo fajnie się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, toph napisał:

To co - robimy zrzutkę dla @Spl97? 140zł uzbieramy i spełnimy marzenia.

Niestety akcja nie wydzie, Spl musiałby zapłacić podatek od darowizny, zgłosić to do US itd.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, RENMEi napisał:

No zobaczę w praniu jak to wyjdzie. Nie jestem jakoś mega wyczulony na hałas. Ale jak coś to właśnie zawsze mogę zwrócić :)

Mam aktualnie 3070 Ti GameRock OC i myślę o zwrocie i wymianie na Suprim. Niby reklamują, że jest 0db mode, gdzie wiatraki w idle nie chodzą, a jednak u mnie nawet na silent biosie nigdy się nie zatrzymały.

EDIT:

To sobie pomyślałem. Koniec promki w morelach, a mają jeszcze 21 sztuk ?

Edytowane przez fejkb
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BladyPL napisał:

Niestety akcja nie wydzie, Spl musiałby zapłacić podatek od darowizny, zgłosić to do US itd.

Niestety akcja ma prawo wyjść, zwolnienie od podatku dla osób niespokrewnionych do kwoty 4902 zł w ciągu ostatnich 5 lat, w kwestii zgłoszenia do US trzeba głębiej poszukać lub zasięgnąć opinii kogoś bieglejszego w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fejkb napisał:

Mam aktualnie 3070 Ti GameRock OC i myślę o zwrocie i wymianie na Suprim. Niby reklamują, że jest 0db mode, gdzie wiatraki w idle nie chodzą, a jednak u mnie nawet na silent biosie nigdy się nie zatrzymały.

EDIT:

To sobie pomyślałem. Koniec promki w morelach, a mają jeszcze 21 sztuk ?

Jaka masz temperaturę przy office? U mnie 55C i wiatrak zatrzymany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maspex napisał:

Jaka masz temperaturę przy office? U mnie 55C i wiatrak zatrzymany.

40 i cały czas chodzi na 1300rpm. Nie ważne jaki bios, czy Afterburner lub ThunderMaster włączony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Lurdyfeld napisał:

Dołącz opis :D

Opis juz jest... Zachecan do zrzutki, okazmy serce ♥ koledze... 

https://zrzutka.pl/ktwwhp

5 zl juz jest :szczerbaty:

Edytowane przez aureumchaos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fejkb napisał:

40 i cały czas chodzi na 1300rpm. Nie ważne jaki bios, czy Afterburner lub ThunderMaster włączony.

Mialem to samo w 3080 Ti. Taki bug w biosie jest nie do zakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:

Btw. Pierwszy raz widzę coś takiego w opisie aukcji xD

"Gwarancja na okres 12 miesięcy obowiązuje wyłącznie w wypadku gdy karta pracuje w optymalnych warunkach do których została przeznaczona, wyłącza to uznanie gwarancji w przypadku gdy karta pracuje w koparce kryptowalut".

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-rtx-3060-12-gb-gddr6-gv-n3060gaming-10865617862

Bezsens, co to są optymalne warunki? W jaki sposób ktoś to weryfikuje. Przy takim zapisie teoretycznie zawsze można się wyprzeć gwarancji. Bo w pokoju było 28-30stC a nie 21stC. Zresztą warunki gwarancji ustala producent a nie sklep czy jakiś rysio z aukcji. A rękojmia to rękojmia więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dhyde napisał:

Mialem to samo w 3080 Ti. Taki bug w biosie jest nie do zakceptowania.

Jedyne czego się doszukałem to że jest to przez GPU clock, który jest cały czas na maxa. Tylko nie mam pojęcia czy to wina biosu karty czy konfiguracji systemu. W każdym razie i tak karta w trybie zasilania preferującym max wydajność i tak powinna obsługiwać taki tryb w idle. Teraz muszę w ciągu tygodnia upolować coś innego, bo inaczej zeświruję. Zrobiłem build w obudowie O11 Mini, która stoi na biurku i do tego otwarte słuchawki. Aż strach pomyśleć co to będzie jak ta karta zacznie się grzać przy bardziej wymagających tytułach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, dhyde napisał:

Mialem to samo w 3080 Ti. Taki bug w biosie jest nie do zakceptowania.

W końcu do tego dotarłem. Może komuś się przyda ta informacja.

Podłączenie dwóch lub większej ilości monitorów, które nie są identyczne może powodować, że nawet w idle GPU clock jest cały czas wymaxowany (co za tym idzie, zużycie prądu). W kartach GameRock tryb 0dB (czyli 0rpm) jest zależny od zegarów GPU oraz temperatury. Po odłączeniu drugiego monitora i resecie systemu, GPU clock utrzymywał mi się na poziomie 200-400MHz. Po podłączeniu drugiego monitora (60Hz 1080p) zegary karty ustawiały się na max, mimo 0-2% użycia GPU. Nawet jeśli odłączyłem monitor, GPU clock zostawał wymaxowany.

Na szczęście jest na to rozwiązanie. Trzeba pobrać NVIDIA Inspector, kliknąć prawym na Show Overclocking i wybrać Multi Display Power Saver. Tam należy zaznaczyć kartę i opcję Run Multi Display Power Saver at Windows Startup.

image.png.b7d10fd4d0457f5bb316716d562b2a2d.png

Tym magicznym sposobem, w końcu wiatraki się zatrzymały i nastała cisza.

Jeszcze dodam, że dzięki temu jest o 50% mniejsze zużycie prądu przez GPU w idle. Także dodatkowo niższy rachunek za prąd.

Edytowane przez fejkb
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, aureumchaos napisał:

https://zrzutka.pl/ktwwhp

Założyłem zrzutke dla Spl97... mozna dzialac :)

Ja bym już wpłacił, ale wolne środki mam tylko w ETH, a to są przecież brudne pieniądze... ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, areq18 napisał:

Tak z ciekawości, jak wygląda kwestia gwarancji takiej karty, w razie awarii trzeba odesłać do sklepu czy można samemu z producentem się dogadywać?

Do producenta wysyłasz. Ponosisz ew. koszty dostawy  lub przez nbb,  wtedy  do sklepu odsyłasz.

Ale pamietaj że oni do PL Ci karty już nie odeślą.

900 Euro za 3070Ti fajne - ale będą w tym miechu  w okolicach 700 Euro coś czuje.

Edytowane przez Z3Z3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziekuje drogim forumowiczom za wplaty, mamy juz 56 zl ?. Pokazmy, ze pomimo podzialow na tych co przeplacili i czekaczy jestesmy jednoscia... W koncu laczy nas gaming... 

Wedlug spisu wplacajacych morele dalo 13 zl... Dziekujemy owocowym :) i x kom :)

Adres zrzutki w sygnaturze. 

Edytowane przez aureumchaos
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...