Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3070 Aorus Master leci na zwrot. Temperatury niby znośne, ale wentylatory w tej karcie to nieporozumienie. Nie dość, że terkot w okolicy 1000-1200 rpm z opcją wyciszenia w okolicy 1400rpm, to jeszcze metaliczne stuki przy starcie. To już Gogabyte Gaming a nawet Eagle miały lepszą kulturę pracy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nieważne, a już myślałem, że jest RTX 3090 za 7,5 tysiąca

omyłka na stronie

W tytule jest RTX 3090, w danych technicznych RTX 3080 

Sprzedawca Amazon.pl

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z kartami może wynikać z pewnego rodzaju nadgorliwości albo ze zbyt dużego przywiązania do najbardziej popularnych (olewających klienta) firm ... brać Inno3D i najprawdopodobniej zakończą się wszelakie znane nawet na forum publicznym problemy : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marian666666 napisał:

Problem z kartami może wynikać z pewnego rodzaju nadgorliwości albo ze zbyt dużego przywiązania do najbardziej popularnych (olewających klienta) firm ... brać Inno3D i najprawdopodobniej zakończą się wszelakie znane nawet na forum publicznym problemy : ]

Coś w tym jest. Zamówiłem właśnie przed chwilą EVGA FTW3 Ultra Gaming i daję sobie coś ogolić, że będzie pracowała ciszej od tego Aorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BladyPL napisał:

3070 Aorus Master leci na zwrot. Temperatury niby znośne, ale wentylatory w tej karcie to nieporozumienie. Nie dość, że terkot w okolicy 1000-1200 rpm z opcją wyciszenia w okolicy 1400rpm, to jeszcze metaliczne stuki przy starcie. To już Gogabyte Gaming a nawet Eagle miały lepszą kulturę pracy ;) 

Mowilem Ci miesiac temu, ze Aorus Master to badziewie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, addept napisał:

Nieważne, a już myślałem, że jest RTX 3090 za 7,5 tysiąca

omyłka na stronie

W tytule jest RTX 3090, w danych technicznych RTX 3080 

Sprzedawca Amazon.pl

U nich to bardzo częste. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, War_MachinE napisał:

 

Nie mam pojecia za ile był, bo nie widziałem go do kupienia nigdzie. Kolega pytał o najlepszego 3080 Ti, to rzuciłem propozycją :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2021 o 20:01, aureumchaos napisał:

Jesli w 30 dni sie nie uda zebrac, cala kasa leci na jakies schronisko dla psiakow. ?

Nie lepiej na jakis serwer nowego laba skladac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Janusz_75 napisał:

Mowilem Ci miesiac temu, ze Aorus Master to badziewie :P

Ale, że aż takie?? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BladyPL ajj w 3080 Vision ten sam efekt przy starcie wentylatorów :/ rozwiązalem to w inny sposób i zdefiniowałem własną krzywą od 60 stopni. Na pulpicie ten odgłos irytował, ale w grze nie zwracałem uwagi. 

Finalnie karta i tak poszła na sell dla górnika, a ja miło ten model wspominam. 

44 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Mowilem Ci miesiac temu, ze Aorus Master to badziewie :P

No mnie Aorus extreme AiO też mocno zirytował. Niby top model, a wentylatory min. 1100 RPM w IDLE, a brzmiały jak Arctic P12 na 2000 RPM. 

Bez wymiany wentyli się nie obeszło :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Nie lepiej na jakis serwer nowego laba skladac?

Zbieranie na bogatych mogło by być nietaktowne  : ]

ps. na Amazonie liczy się tytuł czy opis ? Jak to wygląda w praktyce, co wysyłają, to z tytułu czy z opisu ? A może trzeba dopytywać na jakiejś infolinii co w trawie piszczy.

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, snoopher napisał:

Mam X Trio 3070, nie wiem czy akurat ten chipset Cię interesuje.

Mogę napisać o nim wiele, ale za dużo chyba nie ma sensu, poza tym, że dobrze wykonana, solidna, nie grzeje się w m.in Warzone, Metro Exodus Enhanced, Valhalla i trochę PC-VR pod Questa 2. Chociaż zaraz za gierki pod VR mogę zostać wyśmiany - w każdym razie Alyx, TWD, czy nowy MoH nie zajeżdżają karty, a wszystko w 1440p.

Co do hashy to nie wiem, pewnie ktoś inny się o tym wypowie.

Max około 65st, gdzie 65 to raczej max granica. Do uV jeszcze się zbieram, mało czasu ostatnio. Nie jest głośna i ani razu nie słyszałem cewek, gdzie przy 1080 od GB (wersja WF3 OC) czasem w menu popiskiwała.

Też nie mam jako takiego doświadczenia z innymi modelami 30x0, bo jedna starczy ;)

Do 1440p każda karta jest cicha I chłodna. Problemy zaczynają sie od 3440x1440 144hz lub 4k120hz.

Ja osobiście przetestowałem 3090 i 3080 Ti Gaming X Trio. Pierwsza używana tylko do kopania w otwartym budzie i z dodatkowym wiatrakiem na backplate żeby vramy się nie grzali, więc nie mogę za wiele powiedzieć jeśli chodzi o kulturę pracy. 

Natomiast 3080 Ti używałem oczywiście tylko do grania w 4k120hz i okazała się za głośna jak dla mnie i do tego vramy potrafiły osiągnąć ponad 100C podczas grania w Cyberpunk lub w Days Gone. Taki sam problem mialem z 3080 Ti Vision OC. Trochę lepiej było z Gamerock 3080 Ti gdy temp vram była w okolicach 90C. Ale za to zbyt głośna jak na moje gusty. Tylko obecna TUF potrafi być w miarę chłodna i do tego niesamowicie cicha nawet z wiatrakami na 1800+ rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja mam chyba wyjątkowy model Aorusa jeszcze z października 2020 ;) Teraz są nowe rewizje, z 3 wtyczkami i wyższym PL. Zero zgrzytów, wentyle spoko. Termopady były z drewna, to zostały wymienione bo w CP2077 dobijały gddr6x do 106'c :E Chip więcej jak 68'C nigdy nie widział. 

Chociaż to jest model 3080, z 3070 i 3060 słyszałem że dali ciała. 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, evilkhan napisał:

A Janusze z olx dalej twardo 10k za używaną... Nie wiem na co Ci wszyscy ludzie liczą, tak jak wszystkie ogłoszenia z 2080ti po ponad 4k... Często kupuję używany sprzęt ale w teraz chyba kupię nowy bo taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dhyde ponad 100 stopni w 4K na pamięciach w 4K? Słabo msi, słabo.  U mnie na aorusie na podkręconych pamięciach w days gone 90 stopni. 

Na suprim X max 94 stopnie. 

Swoją drogą dawno mnie żadna gra nie wkręciła tak jak Days Gone. Już myślałem, że sie starzeje, a po prostu źle gry dobierałem :DD 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi palit gamerock wydaje sie giga brzydki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

@dhyde ponad 100 stopni w 4K na pamięciach w 4K? Słabo msi, słabo.  U mnie na aorusie na podkręconych pamięciach w days gone 90 stopni. 

Quake RTX 83stopnie max w 2160p Trio-x.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband ale Tobie się trafiła wersja dedykowana testerom i influencerom... więc nie jesteś wyznacznikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Quake RTX 83stopnie max w 2160p Trio-x.

Vram 83C? Wrzuć screena proszę

8 minut temu, Adiko napisał:

Czy tylko mi palit gamerock wydaje sie giga brzydki?

Mi też się tak wydawała ale na żywo jest całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...