Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Doamdor napisał:

Obecnie ponad 4000zł za używanego bez LHR.

Lepiej rozejrzeć się za RTX 3070Ti, który będzie blisko cenowo.

Spoko, z zakupem obecnie wstrzymuje sie co najmniej do końca wakacji, ale nadarzy sie jakaś fajna okazja to pewnie sie zdecyduję na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iqiwf napisał:

tak, dokładniej za 3979 

Jak uważasz. 4k za dobrego 3070ti brzmi obecnie rozsądnie. Ewentualnie możesz oddać w ciągu 14 dni. Masz teraz inna grafikę w pc lub integre? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SanczoPanczo86 napisał:

Jak uważasz. 4k za dobrego 3070ti brzmi obecnie rozsądnie. Ewentualnie możesz oddać w ciągu 14 dni. Masz teraz inna grafikę w pc lub integre? 

mam gtx 950 z 5 5600x już od 7 miesięcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w grudniu gtx 950 ?. Ceny lecą w dół, jak chcesz to możesz sobie ustawić czas do kiedy czekasz, a kiedy już kupujesz. Też nad tym 3070ti tuf się zastanawiałem ale chyba jednak wolę zareklamować mojego wadliwego suprim x lub upolować strix za 4500zl.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 za 2999 zł. :E W dalszym ciągu 100% ponad to co powinno być ale jednak są dostępne od ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy warto brać Gigabyte Gaming OC 3080Ti czy lepiej Asusa TUFa? Może jakaś recka porównująca te karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-gaming-oc-12g-test.html

https://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-gaming-oc-review,1.html

 

W furmarku - rdzeń max 70C, pamięci 80C.

Recenzji TUF - ni to 3070Ti TUF, czy 3080Ti TUF w necie po prostu nie ma... Są recenzje MSI, Palitów, Gigabyte, Zotac i innych firm, a o Asusie tylko jakieś pojedyncze STRIXów widziałem.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iqiwf napisał:

mam gtx 950 z 5 5600x już od 7 miesięcy 

Zawsze możesz odebrać, nie otwierać pudła i poczekać trochę na rozwój sytuacji. Kto wie - może takiego samego tufa wyrwiesz kilka stów taniej, a jak nie, to nie zostaniesz z niczym.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SanczoPanczo86 napisał:

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-gaming-oc-12g-test.html

https://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-gaming-oc-review,1.html

 

W furmarku - rdzeń max 70C, pamięci 80C.

Recenzji TUF - ni to 3070Ti TUF, czy 3080Ti TUF w necie po prostu nie ma... Są recenzje MSI, Palitów, Gigabyte, Zotac i innych firm, a o Asusie tylko jakieś pojedyncze STRIXów widziałem.

Mam powazne watpliwosci odnosnie tych temperatur. Prawdopodobnie karta nie testowana w obudowie i w klimatyzowanym/chlodnym pomieszczeniu.

2 godziny temu, malko napisał:

Pany, czy warto brać Gigabyte Gaming OC 3080Ti czy lepiej Asusa TUFa? Może jakaś recka porównująca te karty?

TUF. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Janusz_75 napisał:

Mam powazne watpliwosci odnosnie tych temperatur. Prawdopodobnie karta nie testowana w obudowie i w klimatyzowanym/chlodnym pomieszczeniu.

TUF. 

 

"Temperatura otoczenia 28C"

 

Tu masz test przeprowadzony w klimatyzowanym pomieszczeniu 20-21C

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_3080_ti_gaming_oc_review,6.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_3080_ti_gaming_oc_review,7.html

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, malko napisał:

Pany, czy warto brać Gigabyte Gaming OC 3080Ti czy lepiej Asusa TUFa? Może jakaś recka porównująca te karty?

Obie są niezłe , z lekkim wskazaniem na TUFa.

Asus RTX 3080 Ti Tuf za 7,6k w X-kom. Idzie w dobą stronę, choć jeszcze trochę zbyt drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal są skupowane wszystkie kopiące 3070 poniżej 4k. Trzeba czekać na więcej LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyjąłem z komputera swoją 3070Ti Suprim X i przyjrzałem/przysłuchałem się jeszcze raz wentylatorom. Wnioski:

1. wentylator pierwszy od śledzia - ten najgłośniejszy, wystarczy lekko zakręcić palcami łopatki i słychać szum, oczywiście przy pracy komputera im większe obroty, tym głośniej. Przy ok 2000 rpm piszczy/terkocze jak głośne cewki :). Zdecydowanie wadliwy.

2. wentylator środkowy - jest 'cichy', aczkolwiek po zakręceniu łopatek również słychać wydobywający się z niego dźwięk, ten przynajmniej przy pracy w komputerze jest cichy.

3. ostatni wentylator - ten nie wydaje dźwięków jak wentylatory wyżej. Trzeba przyłożyć uchu do łożyska by usłyszeć cokolwiek, aczkolwiek cichy terkot jest.

Dwa pierwszy wentylatory słyszalne w odległości kilkudziesięciu cm od karty (mowa oczywiście o karcie wyjętej z obudowy), gdyż po włożeniu karty do komputera i odpaleniu wentylatorów terkotanie pierwszego słychać z większej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan :). Ale zastanawiam się czy oddać w ramach reklamacji (oczekiwanie nawet 14 dni na rozpatrzenie), czy nie oddać po prostu na 14 dniowy zwrot. Obserwuję ceny na rynku, bo póki co nie widzę żadnej oferty na Suprim X 3070Ti za 4500zł. Aczkolwiek tutaj jest też ryzyko, że jak oddam na reklamację i przeczekam te 14 dni, to po tym terminie mi powiedzą, że zwracają kartę, bo grafik nie ma (a zostały im 2 szt. jak widzę na chwilę obecną, a kilka dni temu mieli 22 szt., 20 szt. im wyparowało bo nie widać ich na liście sprzedaży :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy chcesz ten konkretny model, czy nie. Jeśli tak, to możesz skorzystać z uprawnień wynikających z ustawy i domagać się wymiany produktu na wolny od wad. Problem w tym, że w tym trybie sprzedający ma 14 dni na odniesienie się do wniosku a następnie niewiadomą liczbę dni na ewentualną wymianę ( prawo nie precyzuje ile to ma być maksymalnie, niestety )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem rtx 3070 ti z wulkano, ogólnie to nawet dostałem OC edition choć zamówiłem kartę non OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę :). Kilka MHz w gratisie ;). Odpalasz czy czekasz?

7 godzin temu, Janusz_75 napisał:

Mam powazne watpliwosci odnosnie tych temperatur. Prawdopodobnie karta nie testowana w obudowie i w klimatyzowanym/chlodnym pomieszczeniu.

TUF. 

Gigabyte akurat na pamięciach ma dobre temperatury - czytałem test 3070Ti i wypadł najlepiej ze stawki - nawet Suprim X nie był taki dobry. Ale kosztem głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Chciałem Suprim X, bo mi się wizualnie bardzo podoba. No ale jeśli z wentylatorami loteria, to nie jestem już przekonany.

Komputronik:

https://www.komputronik.pl/product/725806/msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-8gb.html

4599zł.

To bieraj strixa jak bedzie... Nie powinno byc problemu z wentylami... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczna prośba - czy moderatorzy mogą ustawić tytuł wątków w innym kolorze? Czy w wątku poświęconym n a publikowanie ofert można na CZERWOWO wyboldować w tytule TYLKO OFERTY SKLEPOWE  ? 

Trzy razy poprawiano tytuł, aby był bardziej czytelny, a mimo to nadal pacany sobie tak dyskusje prowadzą. Niektórzy, w tym ja :) ustawili sobie powiadomienia o nowych wpisać i są zainteresowani wyłącznie nowymi ofertami. Do dyskusji pozostał ten wątek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem tufa 3070 ti, 1359 gramów 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem tego gigabyte

https://www.x-kom.pl/p/607813-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3080-xtreme-waterforce-wb-10gb-gddr6x.html

chyba tylko jeden był ;) Miałem coś wodować ale w tej sytuacji wychodzi taniej już zwodowana a i gwarancja jest. Ktoś miał ją w rękach?? Ciężko znaleźć o niej jakieś info, w wersji z aio ludzie narzekali standardowo na termopady :/ Rozumiem, że wymiana termopadów to później problem z gwarancją??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iqiwf napisał:

Zważyłem tufa 3070 ti, 1359 gramów 

3000 PLN za kg - nieźle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...