Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko, komputronik nie leci w kulki? Chodzi mi o wczorajszego 3070ti TUF za 3999zł, bo kupiłem, ale zamówienie się nie rusza, a mam już kupca na mojego 2080ti. Wiadomo bez karty nie chcę zostać, więc chcę to jak najszybciej załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, War_MachinE napisał:

Kurde bele :P   Mam teraz 20 rdzeni / 64gb ram / rtx 3090 czasem w nvlink, i dalej klatki potrafią spadać poniżej 120fps w 4k. Na jednym 3090 ledwo 60-90 fps w control :P   Nie ma teraz takiego sprzętu aby wszystko działało z max ustawieniami w obecnych grach. Ale z drugiej strony między maks ustawieniami a tymi trochę niższymi ciężko zobaczyć różnicę jeśli dobrze zrobiona gra :) 

nom :{

zależy od gierki

mi bugforce na 2 najlepszych ustawieniach ledwo wyciąga 60 klatek z rtx i dlls na balans, a mam  amd 3900x, 80 giga ram, i rtx 3080 rog strix oc, a także dysk na m2 4 gen

oczywiście gra na 4k

zależy od optymalizacji gry

np. metro wersja najnowsza w 4k i ustawieniach na full z rtx w 4k ładnie daje 100 i więcej klatek, a że mam monitor 4k 60 herców, to wszystko powyżej 60 to sztuka dla sztuki u mnie :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iacoski napisał:

Nie, trzeba mieć jakiś kontakt w DE / niemiecki adres. Tak czy owak bez jakiegoś wysublimowanego bota, ręcznie żadnego foundersa raczej nie wyszarpiesz. @Z3Z3 może coś powiedzieć na ten temat.

Gdybym karty nie potrzebował stricte pod blendera i renderowanie 3d to już dawno bym zdecydował się na 3070Ti bo to obecnie całkiem racjonalnie wyceniona karta. Niestety obawiam się, że te 8GB to trochę mało. Pozostaje czekać na 3080Ti w cenie mniejszej niż 7K.

No właśnie ze względu na wywalenie przedwczorajszych wszystkich zamówień "scryptersów i botersów" upatruję szansę na zakup dla śmiertelników.
+ fakt, że wypłukali się z kasy bo brali i płacili w opór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, iacoski napisał:

3090FE ma 338mm, bez szans żebym ją do budy zmieścił ;) I to opcja wciąż bez FV.

Oj któryś raz już łapię kogoś na tym, że jako wynik googlowania bierze rekomendację googla, nie patrząc na źródło czy na jej poprawność ;) Wg nvidii i moich pomiarów wychodzi 313mm

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem gdzieś na pierwszej lepszej stronie, dodatkowo gdzieś na YT widziałem 3080 chyba obok 3090 i wydawała się dużo większym klockiem więc nie szukałem dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, toph napisał:

Oj któryś raz już łapię kogoś na tym, że jako wynik googlowania bierze rekomendację googla, nie patrząc na źródło czy na jej poprawność ;) Wg nvidii i moich pomiarów wychodzi 313mm

ja zmieściłem 3090fe we fractala meshyfy 2 compact - karta ucierpiała przez moją głupotę i jest nieco porysowana, ale tego nie widać ;) . Oczywiście da się ją zmieścić bez strat

i nawet aio  mam na froncie.

3090 fe na ldlc ostatnio nawet godzinę leżały ;)

 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdLRmwP.jpg

 

Kurde faktycznie mieści się ;) I to nawet chyba ten sam cooler CPU co u mnie ;) Pozostaje jeszcze kwestia zasilacza no i brak FV :(
A co z gwarancją sprzętu kupionego w DE na jakiegoś przypadkowego helmuta?





 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front wentyle za wysoko, opuścić w dół ;) będzie więcej świeżego dla GPU.

Testował ktoś już może odwrócony obieg tylnego wentyla i coolera CPU ? :) W aktualny układzie pewnie szybko syfi się środek i CPU ma cieplej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iacoski napisał:

 

Kurde faktycznie mieści się ;) I to nawet chyba ten sam cooler CPU co u mnie ;) Pozostaje jeszcze kwestia zasilacza no i brak FV :(
A co z gwarancją sprzętu kupionego w DE na jakiegoś przypadkowego helmuta?

 

 

Adres Niemiecki - imię i nazwisko Twoje.

masz awarię, zgłaszasz - odsyłasz i pewnie do  helmuta karta trafia ponownie a on do Ciebie ;)

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ekard napisał:

 

Jak skończy się uploadować to tu będzie filmik z mojej 3070.

Co ciekawe FurMark wykrywał mi ją jako 3070Ti :)

 

Ewidentnie słychać aio, MSI MAG Core Liquid obstawiam wersję 240R. Sam mam 360R , ale kupiłem za jakieś 450zl w promo.

Niestety oddałem niedawno na gwarancję z powodu dziwnych dźwięków podczas uruchamiania kompa, dźwięk dochodził z pompki w chłodnicy (brzmiało to jak stary dysk z uszkodzoną głowica), a same wentylatory na chłodnicy też wpadały w dziwny rezonans i było dość głośno - podobnie jak u Ciebie.

Samo GPU cichutkie i się nie grzeje, wentylatory startowały dopiero przy jakiś 60st.

Jak aio trochę żałuję zakupu (nawet mimo ceny), tak do karty nie mogę się przyczepić.

Jest cicho, wydajnie, przyjemna kultura pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lukibossss napisał:

Pytanko, komputronik nie leci w kulki? Chodzi mi o wczorajszego 3070ti TUF za 3999zł, bo kupiłem, ale zamówienie się nie rusza, a mam już kupca na mojego 2080ti. Wiadomo bez karty nie chcę zostać, więc chcę to jak najszybciej załatwić.

Dobra, już mi odpisali, jutro ma być, także elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, snoopher napisał:

Ewidentnie słychać aio, MSI MAG Core Liquid obstawiam wersję 240R. Sam mam 360R , ale kupiłem za jakieś 450zl w promo.

Niestety oddałem niedawno na gwarancję z powodu dziwnych dźwięków podczas uruchamiania kompa, dźwięk dochodził z pompki w chłodnicy (brzmiało to jak stary dysk z uszkodzoną głowica), a same wentylatory na chłodnicy też wpadały w dziwny rezonans i było dość głośno - podobnie jak u Ciebie.

Samo GPU cichutkie i się nie grzeje, wentylatory startowały dopiero przy jakiś 60st.

Jak aio trochę żałuję zakupu (nawet mimo ceny), tak do karty nie mogę się przyczepić.

Jest cicho, wydajnie, przyjemna kultura pracy :)

Tak to 240R właśnie. W sumie nigdy nie planowałem AIO, ale przez przypadek w black friday trafiłem na cenę 399 z 499 w Sferisie. Do tego był kodzik na Valhallę, i cashback od MSI bodajże 89zł jeśli dobrze pamiętam. Więc AIO wyszło pół darmo.

Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda. :P

I tą pompę w AIO słychać tylko jak jest naprawdę cicho. Mi to zupełnie nie przeszkadza.

I jak wspominałem wydaje mi się, że moje oba MSI X Trio i 3070 i 3060Ti nie mają problemu z cewkami.

Miałem kiedyś piszczącą cewkę w jakiejś karcie z serii 4000, 4850 albo 4870 już nie pamiętam i tam faktycznie to irytowało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2021 o 11:31, SanczoPanczo86 napisał:

Ciekawostka, którą przeczytałem przed chwilą na stronie Morele:

 

obraz.png

Super obsluga klienta. Szkoda ze sobie o nie j przypomnieli dopiero wtedy jak kart jest od ch... . Wczesniej jakos nie mieli problemu z klientami oczekujacymi po 3-4 miesiace na GPU i gownianym zmianom w regulaminie sklepu, na podstawie ktorych anulowali oczekujace zamowienia. Nic juz tam nie kupie, ten sklep moze splonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Janusz_75 napisał:

 ten sklep moze splonac.

Ooo widze Kolega obrażony niczym ja na EURO i X'y ;)

PS: Janusz, jakie masz nastawy UV na swoim Suprime? 0.9@1950 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Janusz_75 napisał:

Super obsluga klienta. Szkoda ze sobie o nie j przypomnieli dopiero wtedy jak kart jest od ch... . Wczesniej jakos nie mieli problemu z klientami oczekujacymi po 3-4 miesiace na GPU i gownianym zmianom w regulaminie sklepu, na podstawie ktorych anulowali oczekujace zamowienia. Nic juz tam nie kupie, ten sklep moze splonac.

Można ich lubić, można ich nie lubić :). Ale faktem jest że 3 tygodnie temu to oni i Komputronik zaczęli jako pierwsi obniżać ceny RTX 3xxx.Chwilę później dołączył się FOX i KR System. Kolejne sklepy, jak X-Kom, ME, czy RTV ojro dołączyły się do tej zabawy dopiero ok tydzień temu. Dzisiaj kartę odebrał kurier, czekam zatem jak Morele zrealizuje mój zwrot. Trzymajcie kciuki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie wystawiający karty na sprzedaż naprawdę myślą, że znajdą przy obecnych realiach jakiegoś jelenia, co kupi dajmy na to 3080 za 5500-6000 albo 3070 za 4500-5000? Codziennie przybywa nowych takich ogłoszeń od cwaniaczków, co tylko liczą na jednego nieogarniętego człowieka, który w ogóle nie śledzi rynku.

Edytowane przez Marvelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Ooo widze Kolega obrażony niczym ja na EURO i X'y ;)

PS: Janusz, jakie masz nastawy UV na swoim Suprime? 0.9@1950 

0.9, 1920. tak zrobilem na szybko w AF. Nie bawilem sie dalej z ustawieniami, pewnie bym cos jeszcze obcial z V. Ale juz jest chlodno cicho i o dziwo stabilnie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciekmader napisał:

Ostatnio mam wrażenie, że tu każdy coś non stop zwraca :szczerbaty:

Duża dynamika zmian w cenach, ale dostępność karto o dziwo specjalnie lepsza nie jest.

1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

0.9, 1920. tak zrobilem na szybko w AF. Nie bawilem sie dalej z ustawieniami, pewnie bym cos jeszcze obcial z V. Ale juz jest chlodno cicho i o dziwo stabilnie.

Ja na Aorus Master trzymam 0.925@1965 obecnie, jak pozwolę wentylatorom wejść pod 1600rpm to bez problemu trzyma w zakresie 62-69 stopni ( w takich temperaturach na zewnątrz, jakie mamy obecnie ) Poziom hałasu bardzo akceptowalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kloc :o kusi zeby wsadzic do budy :D

 

Przechssswytywanie.jpg

Edytowane przez latuch_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Można ich lubić, można ich nie lubić :). Ale faktem jest że 3 tygodnie temu to oni i Komputronik zaczęli jako pierwsi obniżać ceny RTX 3xxx.Chwilę później dołączył się FOX i KR System. Kolejne sklepy, jak X-Kom, ME, czy RTV ojro dołączyły się do tej zabawy dopiero ok tydzień temu. Dzisiaj kartę odebrał kurier, czekam zatem jak Morele zrealizuje mój zwrot. Trzymajcie kciuki ;).

To ze zareagowali odrobine szybciej niz konkurencja na to co sie dzieje na rynku nie swiadczy ze sa porzadnym sklepem. Od grudnia czekalem na strixa 3070 za 3.3K Na stronie w kwietniu im sie pojawila ta sama karta za 6.5K. Zadzownilem i spytalem pani konsultantki co z moja karta, chyba te strixy maja skoro je sprzedaja, wiec spodziewam sie ze karta zamowiona i oplacona przeze mnie juz jest w pakowaniu. Pani mi odpowiedziala, ze to od innego dostawcy a ja karte dostane kiedys, okres oczekiwania ok. 6 miesiecy.  2 tygodnie pozniej mi anulowali zamowienia. Bo grudniu juz kupilem RTXa, a dodali wlasnie punkt w regulaminie. Gowniany sklep, mega nieuczciwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, latuch_ napisał:

Ale kloc :o kusi zeby wsadzic do budy :D

Jeden RTX w budzie a drugi w pudełku. Bogacz jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BladyPL napisał:

Duża dynamika zmian w cenach, ale dostępność karto o dziwo specjalnie lepsza nie jest.

Ja na Aorus Master trzymam 0.925@1965 obecnie, jak pozwolę wentylatorom wejść pod 1600rpm to bez problemu trzyma w zakresie 62-69 stopni ( w takich temperaturach na zewnątrz, jakie mamy obecnie ) Poziom hałasu bardzo akceptowalny

No i fajnie. W koncu mozna sie pobawic, pograc, a nie tylko polowac :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Janusz_75 napisał:

No i fajnie. W koncu mozna sie pobawic, pograc, a nie tylko polowac :P

Dokładnie. Miesiąc temu sobie odpuściłem i z tego co widzę, trafiłem z tą decyzją idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Dokładnie. Miesiąc temu sobie odpuściłem i z tego co widzę, trafiłem z tą decyzją idealnie ;)

ja przeplacilem, ale coz.  I tak karta wyszla bardzo tanio :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...