Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, iqiwf napisał:

ja nawet nie mam 18 lat więc przepraszam, że mnie na to nie stać i mam ograniczoną ilość pieniędzy które musiałem długo zarabiać 

I to się Tobie chwali. Miałeś cel/marzenie i chciałeś samodzielnie na niego zarobić. Szacunek. Panowie, który z Was robił dokładnie to samo jako nastolatek?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciekmader napisał:

na MSI nie ma plomb, jeżeli były to przyklejone przez x-kom

Czyli pewnie karta ze zwrotu :D 

1 minutę temu, Martinique napisał:

I to się Tobie chwali. Miałeś cel/marzenie i chciałeś samodzielnie na niego zarobić. Szacunek. Panowie, który z Was robił dokładnie to samo jako nastolatek?

ja i wtedy to było normalne, nikt nie mi nie przyklaskiwał ;) 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak zemsta frajerów. 

Odeślę karte, napewno pójdzie im w pięty ?

18 lat i wydawać oszczędności życia, czy nie lepiej pomyśleć jak to pomnożyć? ?

Edytowane przez Z3Z3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydanie oszczędności życia to jedno, ale ile czasu poświęcone żeby tą kartę zdobyć.  Swoją drogą nigdy nie wydałem wszystkich swoich oszczędności na jedną rzecz. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Z3Z3 napisał:

Brzmi jak zemsta frajerów. 

Odeślę karte, napewno pójdzie im w pięty ?

18 lat i wydawać oszczędności życia, czy nie lepiej pomyśleć jak to pomnożyć ?

myślisz, że nie myślę jak mnożyć pieniądze? tak i tak je trochę pomnożyłem w dość prosty sposób a na koncie dalej mam 800 zł ale nie wydam ich na hobby

Każdy ma inne ambicje, ja np. chcę sobie pograć w gry i nie myślę o byciu milionerem przed 18 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iqiwf napisał:

skąd miałem wiedzieć, że jest wadliwy? dowiedziałem się dopiero od @maciekmader jak u siebie ją sprawdził i nawet nie wiadomo który komponent powoduje ten dźwięk, może obudowa daje drgania a może zasilacz a może płyta główna a może tylko ja to słyszę, myślisz, że mam pieniądze by wymienić 1/2 komputera dla karty graficznej? tak i tak ta karta mnie kosztowała 4 tysiące i to były moje ostatnie oszczędności. podzespoły wymienię jak dostanę 3060 ti z x-komu bo widziałem właśnie screeny, że zaczynają realizować zamówienie jako gaming z trio 3060 ti 

ja nawet nie mam 18 lat więc przepraszam, że mnie na to nie stać i mam ograniczoną ilość pieniędzy które musiałem długo zarabiać 

A jaki masz problem sprawdzić skąd dobiega nieporządny dźwięk ?

Jeżeli do teraz nie przeszkadzał ci ten dźwięk, to dlaczego zaczął przeszkadzać po zakupie karty dźwiękowej ?

Póki co X-Kom realizuje zamówienia z godz 15:03-04, za 200 zł drożej, a ile to potrwa tego raczej nikt nie wie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Doamdor napisał:

A jaki masz problem sprawdzić skąd dobiega nieporządny dźwięk ?

Jeżeli do teraz nie przeszkadzał ci ten dźwięk, to dlaczego zaczął przeszkadzać po zakupie karty dźwiękowej ?

Póki co X-Kom realizuje zamówienia z godz 15:03-04, za 200 zł drożej, a ile to potrwa tego raczej nikt nie wie.

 

jak miał mi przeszkadzać jak go nie było słychać bez 3070 ti? nawet zaraz mogę odpalić furmarka na 1440p z moim pięknym gtx 950 i nic nie będzie słychać oprócz wentylatorów 

i sprawdzałem dyktafonem, dźwięk ewidentnie dobiegał z karty graficznej a nie z zasilacza więc doszedłem do wniosku, że jest to terkoczący wentylator albo piszczące cewki 

na dodatek dodam, że był to dźwięk 1:1 jak z tych filmików na youtubie o piszczących cewkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iqiwf napisał:

jak miał mi przeszkadzać jak go nie było słychać bez 3070 ti? nawet zaraz mogę odpalić furmarka na 1440p z moim pięknym gtx 950 i nic nie będzie słychać oprócz wentylatorów 

i sprawdzałem dyktafonem, dźwięk ewidentnie dobiegał z karty graficznej a nie z zasilacza więc doszedłem do wniosku, że jest to terkoczący wentylator albo piszczące cewki 

na dodatek dodam, że był to dźwięk 1:1 jak z tych filmików na youtubie o piszczących cewkach 

1. Wyłączyć wentylatory programowo albo wręcz paluchem na sek. Aby miec gwarancje ze to wentyle.

2. Zablokować w AB klatki na np. 100 i zobaczyć czy ucichnie = cewki.

120 sek roboty masz diagnozę co piska.

A jak cewki, blokujesz sobie na maxie częstotliwości monitora i zwykle po temacie (z reguły).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już mu spokój. Teraz wszyscy kinderprzedsiębiorcy obrońcy dobrostanu sklepów. Nie kupił 5 kart i zwrócił wszystkie . Goć skorzystał z prawa konsumenta w sposób, dla którego właśnie zostało ustanowione - aby móc zwrócić towar który działa w sposób nieprzewidziany czy niezadowalający. Gdzie byliście ostatnie pół roku, jak to konsumenci potrzebowali takich "adwokatów"? A wiem, kopaliscie eth hipokryci. 

  • Like 2
  • Haha 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

1. Wyłączyć wentylatory programowo albo wręcz paluchem na sek. Aby miec gwarancje ze to wentyle.

2. Zablokować w AB klatki na np. 100 i zobaczyć czy ucichnie = cewki.

120 sek roboty masz diagnozę co piska.

Włączałem wentylatory na karcie na 30% (oczywiście odrazu się robiło 90 stopni) i wtedy ten dźwięk ucichał, ale wydaje mi się, że serwisant wie więcej ode mnie i raczej by mnie nie oszukiwał 

i blokowałem klatki, na nic to nie pomagało, nie ważne czy było 60 klatek czy 100 (a tak i tak to nic nie zmienia bo gram na 164 hz więc chcę mieć taką ilość) 

 

ale tak jak napisał forumowicz u góry, nie ma sensu o tym dyskutować bo po prostu skorzystałem z prawa odstąpienia od umowy które przysługuje mi jak i wam (i przysięgam nie zrobiłem tego bo ceny spadają albo co bardziej bo "Odeślę karte, napewno pójdzie im w pięty")

Edytowane przez iqiwf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iqiwf napisał:

jak miał mi przeszkadzać jak go nie było słychać bez 3070 ti? nawet zaraz mogę odpalić furmarka na 1440p z moim pięknym gtx 950 i nic nie będzie słychać oprócz wentylatorów 

i sprawdzałem dyktafonem, dźwięk ewidentnie dobiegał z karty graficznej a nie z zasilacza więc doszedłem do wniosku, że jest to terkoczący wentylator albo piszczące cewki 

na dodatek dodam, że był to dźwięk 1:1 jak z tych filmików na youtubie o piszczących cewkach 

Ale się plątasz. :szczerbaty:

Czyli uważasz, że ASUS RTX 3070Ti TUF hałasuje i wywołuje dziwne dźwięki źle działające na twoje uszy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, iqiwf napisał:

 

i blokowałem klatki, na nic to nie pomagało, nie ważne czy było 60 klatek czy 100 (a tak i tak to nic nie zmienia bo gram na 164 hz więc chcę mieć taką ilość) 

 

Spoko. Cewki zwykle graja przy kosmicznych fps - np. w menu - a dusząc je poniżej 200 zwykle daje efekt i ciszę. Jeżeli próbowałeś - spoko.

I tu konkluzja. Kupiłem na chwilę (listopad) budżetowego i prychanego... Palita ! i wzorowy! Wentyle ok, cewki ok. Do tego stopnia, że po czytaniu tych wszystkich cyrków z topówkami, będę szukał 3080 Palita, jeżeli nie dorwę TUFa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od godziny lece tak na suprimie 70Ti ,komp ze ściany bierze 340W , 4K@120Hz , wentyle w budzie mam zablokowane :E na 777rpm=12cm,550rpm=14cm

938362f79d8712d9.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Doamdor napisał:

Ale się plątasz. :szczerbaty:

Czyli uważasz, że ASUS RTX 3070Ti TUF hałasuje i wywołuje dziwne dźwięki źle działające na twoje uszy ?

 

 

 

no plątam się bo już nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć, dosłownie piszę o tym, że po prostu u mnie hałasowała i nie mogłem z tym wytrzymać i na tym się powinna skończyć cała dyskusja a ty dalej ciągniesz temat, skąd mam wiedzieć skąd dochodził dźwięk? serwisant mówił co innego u mnie było co innego, ograniczałem wentyle nic nie było słychać dlatego napisałem do wulkano, że jest to może wentylator a może cewki, nie jestem serwisantem by oceniać co jest nie tak bo nie jestem znawcą od komputerów i nie siedzę na pclabie od 15 lat 

robiłem uv, ograniczałem fpsy i wtedy nic to nie zmieniało

 

 

 

więc od teraz nie zamierzam wchodzić już w polemikę w tej sprawie bo ważne tu jest zdanie serwisanta który powiedział, że u niego jest błoga cisza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, forum napisał:

Od godziny lece tak na suprimie 70Ti ,komp ze ściany bierze 340W , 4K@120Hz , wentyle w budzie mam zablokowane :E na 777rpm=12cm,550rpm=14cm

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

938362f79d8712d9.png

 

 

UV 825mV@1725MHz? Dobrze widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kowallosu napisał:

Wydanie oszczędności życia to jedno, ale ile czasu poświęcone żeby tą kartę zdobyć.  Swoją drogą nigdy nie wydałem wszystkich swoich oszczędności na jedną rzecz. 

Ale to jest bardzo dobry czas na takie zakupy. Będąc w liceum najczęściej jest się utrzymywanym przez rodziców, więc można przeznaczyć kasę na głupoty. Później ten komfort znika :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, iqiwf napisał:

 

 

no plątam się bo już nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć, dosłownie piszę o tym, że po prostu u mnie hałasowała i nie mogłem z tym wytrzymać i na tym się powinna skończyć cała dyskusja a ty dalej ciągniesz temat, skąd mam wiedzieć skąd dochodził dźwięk? serwisant mówił co innego u mnie było co innego, ograniczałem wentyle nic nie było słychać dlatego napisałem do wulkano, że jest to może wentylator a może cewki, nie jestem serwisantem by oceniać co jest nie tak bo nie jestem znawcą od komputerów i nie siedzę na pclabie od 15 lat 

robiłem uv, ograniczałem fpsy i wtedy nic to nie zmieniało

 

 

 

więc od teraz nie zamierzam wchodzić już w polemikę w tej sprawie bo ważne tu jest zdanie serwisanta który powiedział, że u niego jest błoga cisza 

Wystarczyło napisać to, co napisałem wcześniej i dyskusji by nie było.

 

Może maciekmader napisze więcej a ten temat.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, po godzinie testowania Ventusa 3070 ti i mnóstwa obaw :

1. Karta wygląda na masywną ok 1,2 kg wg mnie dobrze spasowana 

2. Bardzo niskie temp po UW - maks 66  

3. głośność - słyszalna wkręca się na 1450 - 1500 . Nie umiem sobie na tą chwile poradzić z ustawieniem w Afterburner   ( mógłbym poświęcić 4-5 stopni dla większej kultury pracy ) 

4. piszczenia nie słyszę 

Ogólnie jeszcze trochę ( cała noc :) ) testownia ale karta zostaje ze mną 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, PiVoSH92 napisał:

UV 825mV@1725MHz? Dobrze widzę?

Tak,raz wszedłem w msi ab na 8 sekund... Musiałem sobie pograć :E

Nawet nie wiem czy jestem daleko czy blisko granicy stabilności,miało być stabilnie za pierwszym razem.Ale prądu masę wciąga i ładnie zamienia na ciepło w pokoju ?

Jakbyś ja chciał to nie ma problemu ;)

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Robiremos napisał:

OK, po godzinie testowania Ventusa 3070 ti i mnóstwa obaw :

1. Karta wygląda na masywną ok 1,2 kg wg mnie dobrze spasowana 

2. Bardzo niskie temp po UW - maks 66  

3. głośność - słyszalna wkręca się na 1450 - 1500 . Nie umiem sobie na tą chwile poradzić z ustawieniem w Afterburner   ( mógłbym poświęcić 4-5 stopni dla większej kultury pracy ) 

4. piszczenia nie słyszę 

Ogólnie jeszcze trochę ( cała noc :) ) testownia ale karta zostaje ze mną 

pzdr

Daj znać jakie taktowanie jesteś wstanie uzyskać przy 0,8 - 0,825V, oraz wrzuć screen gpu-z przy pełnym obciążeniu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę napisać ze na RTX 3070 Eagle jak chcemy mieć cisze to można zapomnieć o oc. Ale może  to i lepiej, to bydle potrafi w szczytowych momentach na 1800 (po UV na 875mV) pożreć prawie 220 W...
66ee2293d6064e288b58f808b6f6edec.png

Limitu do 240 W nawet nie tykam... :E

Jak w taki upal sobie przy tych ustawieniach radzi to potem będzie tylko lepiej. Nawet jeszcze jest troche zapasu ale co mi tam 50Mhz w ta czy tamta... Ale do 220W dobija bardzo rzadko.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo Ustaw sobie na 0.7v start 1500MHz (bo chyba tyle wynosi base clock RTXa 3070) i w górę wyżej. @RyszardGTS mnie na to uczulał kiedyś żeby na niższych schodkach nie wpadały wartości poniżej specyfikacji. Na zdjęciu jest z tego co widzę na tel. 1100MHz z małym hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gold_Boi9 napisał:

Ogólnie nie wiem co ten X-kom odwala bo do dziś moje zamówienie na rtx 3060ti było tylko zamówieniem na jedną kartę a teraz stało się na dwie XD. Oczywiście zamówienie z drugiego grudnia

IMG_20210716_142827.jpg

IMG_20210716_143045.jpg

Xkom do mnie zadzwonił i się spytali czy czekam na oryginalną czy na gaming Z więc powiedziałem że chętnie wezmę tą z LHR więc za jakieś parę dni powinienem ją dostać.IMG_20210716_215849.thumb.jpg.c112a7c0aa3a7bfa77e28a65ed9d0c9c.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...