Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety najlepsza oferta na 3070 był to tuf za 3600 zł i było to 5-9 sztuk, więc dramat, gdzie gigusie 3060 Ti OC były za 3000-3300. Ogólnie 3070 trzymają się cholernie drogo, łatwiej złapać 3060 Ti która jest niewiele słabsza a różnica w cenie nawet 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Morgon82 napisał:

Niestety najlepsza oferta na 3070 był to tuf za 3600 zł i było to 5-9 sztuk, więc dramat, gdzie gigusie 3060 Ti OC były za 3000-3300. Ogólnie 3070 trzymają się cholernie drogo, łatwiej złapać 3060 Ti która jest niewiele słabsza a różnica w cenie nawet 1000 zł.

https://www.komputronik.pl/product/725988/asus-geforce-rtx-3070-ti-tuf-8gb-oc.html

3070ti tuf oc za 3999zł, normalnie dostępny, wisi już parę godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę ze nie ma co liczyć na większe obniżki dopóki nie zapowiedzą nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, lukibossss napisał:

Pany mam do wyboru 3070Ti Asus TUF OC za 4000zł z komputronika, albo Gigabyte Gaming OC za 3700 z X-komu, warto dopłacić? Czy po taniości polecieć?

Zerknij na recenzje ludzi na tym forum co do 3070Ti TUF. Kilka ostatnich stron - pojawił się z 3 recenzje/opinie. Co do Gaming OC - czarny koń, bo wszyscy wieszają psy na Gigabyte, a w necie recenzje bardzo pochlebne i ludzie tutaj też chwalą. Do tego możesz przedłużyć gwarancję do 4 lat. Co do TUF z kolei mają mieszane odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kadajo napisał:

Myślę ze nie ma co liczyć na większe obniżki dopóki nie zapowiedzą nowych kart.

Tak jak mówiłem wiele stron wcześniej, ceny są już na dole. Jeżeli producent nie obniży to taniej nie będzie.

Edytowane przez maciekmader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Swoją drogą to 3060 Ti i to w dobrej chyba wersji, bo nie Orzeł, a Gaming Pro, został solidnie zminusowany ostatnio za 3K właśnie jak był: https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-lhr-8gb-416066

Dobre orły to Aorusy Mastery, to samo z MSI - tylko SUPRIM...

Edytowane przez maciekmader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, jak będzie z cenami, jak wypuszczą serie  RTX 30** "SUPER".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, PiVoSH92 napisał:

Co do TUFa 3070Ti to wycofuję swoje oskarżenia - Odpowiednie ustawienie krzywej wentylatorów zaktualizowanym MSI AB a potem dobre ustawienie UV dało znacząco lepsze efekty - karta w Furmarku spadła z 93*C na 72, w grach z 75*C na 64*C - i to wszystko poniżej 1000RPM. Do tego wydajność spadła nieznacznie (1800MHz przy 0,844V) a pobór już znacznie - poniżej 180W. Zamówiłem Suprima z X-Cumu do odbioru w Krakowie bo myślałem, że ten TUF to dziabnięty a okazało się, że stara wersja AB krewiła odczucie z użytkowania, więc jeśli ktoś chce to karta czeka w Galerii Bronowice za 3800, detale na priv ;)

Masz coś nie tak z kartą. RTX 3070ti TUF ma dokładnie to samo chłodzenie co RTX 3080... dodatkowo ma pomniejszony power limit w stosunku do 3080. W testach 3080 TUF wypadała wspaniale(power limit chyba 340W). U Liptona jest nawet test i przy takim poborze prądu na biosie quiet miał 66 stopni C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Espirite napisał:

No właśnie ciekawe tak jak niżej @Fjubensnapisał. Mogła odebrać sąsiadka, babcia itd. A ja nie chcę ścigać kurierów, bo ja nie wiem czy to xkom uszkodził czy kurier i nawet mnie to nie interesuje kto i kedy, tylko towar za jaki zapłaciłem, a de facto nie dostałem takiego 

Czy uważasz, że mimo wszystko warto spróbować dostać protokół kurierski choćby jedynie na to, że otworzony był foliopak? Bo dalszych uszkodzeń powie że nie mogły być widoczne i mi nie podpisze. Nie mam bezpośredniego telefonu, nie dzwonił więc to by było sporo zachodu jakoś to załatwić.

Mógł odebrać ktokolwiek, ale to są dwie różne sprawy. Pierwsza to wydanie towaru osobie nieuprawnionej a drugi to brak protokołu szkody. Potwierdziłeś, że paczka do Ciebie dotarła, więc z punktu widzenia sklepu nie ma znaczenia, kto ją po drodze odebrał i co z nią zrobił. Jaka firma dostarczała paczkę? To na pewno wiesz, więc zadzwoń na infolinię i naświetl problem. Uszkodzone opakowanie zewnętrzne ale zauważyłeś to dopiero po jakimś czasie. Jeśli faktycznie kurier zostawił paczkę u kogoś innego TO POWIEDZ od razu, że to stało się poniekąd z winy kuriera, ponieważ jeśli nie przekazałby paczki osobie postronnej, to miałbyś możliwość ocenić stan paczki od razu. A tak to paczka przeleżała czekając na Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, forfun napisał:

Masz coś nie tak z kartą. RTX 3070ti TUF ma dokładnie to samo chłodzenie co RTX 3080... dodatkowo ma pomniejszony power limit w stosunku do 3080. W testach 3080 TUF wypadała wspaniale(power limit chyba 340W). U Liptona jest nawet test i przy takim poborze prądu na biosie quiet miał 66 stopni C.

Weź pod uwagę, że lipton testował pewnie kartę w klimie, a autor problemu ma w domu pewnie 30+ stopni, także te parę stopni różnicy może rzeczywiście być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lukibossss napisał:

Weź pod uwagę, że lipton testował pewnie kartę w klimie, a autor problemu ma w domu pewnie 30+ stopni, także te parę stopni różnicy może rzeczywiście być.

Ale nie 90 stopni C... chłop nie ma wentylacji w budzie lub karta z fabrycznie źle zamontowanym chłodzeniem. Nie ma bata że najlepsze(obok Strixa) chłodzenie z 3080 nie dawało sobie rady z kartą biorącą 50-60W mniej....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, lukibossss napisał:

Weź pod uwagę, że lipton testował pewnie kartę w klimie

I na 99% na open benchu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, forfun napisał:

Ale nie 90 stopni C... chłop nie ma wentylacji w budzie lub karta z fabrycznie źle zamontowanym chłodzeniem. Nie ma bata że najlepsze(obok Strixa) chłodzenie z 3080 nie dawało sobie rady z kartą biorącą 50-60W mniej....

Jeśli to ten sam gość, to pisał że u niego pod obciążeniem wentyle nie działają, dopiero po zabawie z ustawieniami afterburnera było ok, także tylko dlatego miał 90+ stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jak największe temperatury macie na grafikach w punkcie hot spot? Jakie najwyższe temperatury mogą być, aby było w miarę bezpiecznie przejmujecie się w ogóle ta wartością GPU-Z?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Asteroid napisał:

Panowie jak największe temperatury macie na grafikach w punkcie hot spot? Jakie najwyższe temperatury mogą być, aby było w miarę bezpiecznie przejmujecie się w ogóle ta wartością GPU-Z?

w budzie czy poza? bo jest w uj różnica...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Morgon82 napisał:

Dziękuję ale nie chcę grzałki tylko normalną kartę. TDP tej karty a jej osiągi w stosunku do zwykłego 3070 to przepaść.

Sam staram się zawsze wybrać jak najwydajniejszy energetycznie produkt i celowo wybrałem 3070 zamiast 3070ti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, maciekmader napisał:

w budzie czy poza? bo jest w uj różnica...

I jeszcze w jakiej budzie. Możecie się śmiać, ale od tygodnia czasu, jeśli w coś gram, to mam zdjęty boczny szklany panel w obudowie. I tak zostanie do czasu montażu osobnego klimatyzatora, albo unormowania się temperatur w Polsce na poziomie 20-25 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Asteroid napisał:

Sam staram się zawsze wybrać jak najwydajniejszy energetycznie produkt i celowo wybrałem 3070 zamiast 3070ti.

Mam 3060 Ti, też chciałem 3070, ale z takim dymaniem gdzie 3070ti jest tańsze niż 3070 to chyba przy tym zostanę.

Edytowane przez Morgon82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BladyPL napisał:

I jeszcze w jakiej budzie. Możecie się śmiać, ale od tygodnia czasu, jeśli w coś gram, to mam zdjęty boczny szklany panel w obudowie. I tak zostanie do czasu montażu osobnego klimatyzatora, albo unormowania się temperatur w Polsce na poziomie 20-25 stopni :)

a idź z tą pogodą, jak nie urok to sraczka... u mnie Phanteks Evolv, 360 chlodnia na froncie, 3x 120 ML Corsaira na górze + 1x 140 na tyle i ciężko to przedmuchać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, xtn napisał:

Na razie obcina wydajność w nowych grach na 3GB vRAM, więc do odcinania na 8GB to może przy kolejnej generacji konsol. 

Gry robione specjalnie pod nowe konsole, jeszcze nie wyszły. Jest ich za mało na rynku. Pierwsze, wykorzystujące ich pełną moc zobaczymy pewnie dopiero w 2023.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, maciekmader napisał:

a idź z tą pogodą, jak nie urok to sraczka... u mnie Phanteks Evolv, 360 chlodnia na froncie, 3x 120 ML Corsaira na górze + 1x 140 na tyle i ciężko to przedmuchać

Nie ma to jak Cooler Master H500P, z przodu 2x200 i jest chłodno  :szczerbaty:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, BladyPL napisał:

Porządne UV i takie temperatury nie straszne. Ja np. mam max 70 stopni na GPU, a buda taka sobie + górne wentyle zastawione pudłem, bo zrobiłem z nich podstawkę pod monitor. Także działają jedynie wentyle z przodu + 1 z tyłu.

Zapomniałbym dodać, że mieszkam na ostatnim piętrze i od dachu tak grzeje że w mieszkaniu mam nawet 34 stopnie.

Edytowane przez lukibossss
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Pitt_34 napisał:

Nie ma to jak Cooler Master H500P, z przodu 2x200 i jest chłodno  :szczerbaty:

Bałbym się że któregoś z domowników wciągnie do środka... :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi