Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Ahc napisał:

jakby w dystrybucji te karty  były po cenie MSRP to dawno temu bym tutaj nie zaglądał. Raz tylko widziałem dropa RTX 3070 za ok 2700zł, podsyłałem nawet linki do Allegro że można było kupić (nikt nie skorzystał niestety) ale się rozeszły w 15 minut o godzinie 22-23 ;)

O jasny gwint. Bym się chyba skusił, gdybym nie przegapił. :( Ale może to i lepiej, bo trochę kasy szkoda na taką przebitkę, chyba że to nówka na gwarancji ze sklepu była. Ale nawet wtedy wolałbym jeszcze trochę przeczekać. W sumie myślę o tym, aby przeczekać serię 3000, która pierwszej młodości nie jest, i kupić dopiero 4000 na wyjściu. Trochę też kombinuję, czy jednak nie 3080, zależnie od budżetu. Jeśli byłoby więcej ofert na 3070ti <3000 zł w sklepach, to po prostu bym może swoje 1070ti podkręcał mniej ostrożnie. I tak ma dołożone Xtrem3 i przynajmniej 15% OC. Szczęśliwie mam tę azjatycką wersję z Colorfula z zasilaniem 8+8.

Tak czy owak — jeśli mam wybierać między GPU a np. objazdówką po Gruzji czy innym Wietnamem z last minute, to coraz bardziej kuszą mnie jednak porządne wakacje, póki jeszcze można.

Cytat

Wykres z cenami na 18.07

Nie martwiłbym się jeszcze na zapas. AMD się odbiło o trzy punkty procentowe, co może wynikać z różnych czynników, a nawet mieścić się w granicach odchylenia/błędu/randomu/whatever. Nvidia mimo wszystko dalej idzie w dół, a AMD ma większe problemy z dostawami i większy popyt wśród górników.

Natomiast czytałem już inne opinie, że ten spadek dalej nie pójdzie. Byłbym sceptyczny wobec takich newsów, bo ktokolwiek nakupił tego na odprzedaż na zapas wiadomo, że będzie do ostatniej chwili stawiał zdeterminowany opór trendowi i nie będzie chciał sprzedać taniej, niż kupił. Ta determinacja może opóźnić spadki cen, ale chyba ich nie zatrzyma. Jeśli już gdzieś ktoś pęknie i sprzeda poniżej ceny zakupu, aby nie stracić jeszcze więcej, zacznie się efekt domina. Żeby się trzymać w nieskończoność, to musieliby mieć bardzo mocną sztamę, a przecież wiadomo, że się cały świat nie umówi, co najwyżej poszczególne rynki, które prędzej czy później i tak zostaną ominięte przez sprzedaż wysyłkową. Natomiast co mnie martwi, to możliwość, że odwlekanie spadku cen pozwoli zawyżonym cenom przeczekać do kolejnego boomu na krypto albo krachu dostaw, w tym w związku z jesienną falą, która nawet jeśli na nic bezpośrednio nie wpłynie (tj. nie od razu, bo długafalowo to inna sprawa), to i tak dostarczy pretekstu, a tu pretekst jest najważniejszy.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Doamdor napisał:

Wrzuć screen z gpu-z.

image.png.b8ce6201183603ddb6ab9d1cd7308a85.pngHWiNFO i GPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 18.07.2021 o 14:32, dawid.p napisał:

Wtyczki do wyjęcia, z reguły są z brzegu pcb. 

W Ampere diody LED są lutowane do PCB, więc żadno tam wyciąganie wtyczek nie wchodzi w grę - rozłączysz jedynie wentylatory i nic więcej.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mikus420 napisał:

Trochę chłodniej się zrobiło, karta już się sporo mniej grzeje, 3070Ti Tuf w Warzonie image.png.9550aadc6f5044c71346a37e95debe1a.png

Jak widać po screenach wyżej wcale nie 55*C tylko 66C* i 80*C na pamięciach więc szału nie ma panie kolego.

Rób undervolting.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Jak widać po screenach wyżej wcale nie 55*C tylko 66C* i 80*C na pamięciach więc szału nie ma panie kolego.

Mówiłem stricte o temperaturach GPU, nie hotspocie czy pamięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że maksymalne napięcie w odczycie to 0.850mV co sugeruje, że to jest po UV. Serio 3070Ti tak się grzeją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

Widzę, że maksymalne napięcie w odczycie to 0.850mV co sugeruje, że to jest po UV. Serio 3070Ti tak się grzeją?

Ja to mam wrażenie, że te odczyty to można o kant dupy rozbić. 108W poboru? No i wentylatory dość nisko ustawione

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Widzę, że maksymalne napięcie w odczycie to 0.850mV co sugeruje, że to jest po UV. Serio 3070Ti tak się grzeją?

Si, zapomniałem dopisać, że po UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak patrzę dokładniej i rzeczywiście coś tu nie gra i jest to ogólnie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PiVoSH92 napisał:

Ja to mam wrażenie, że te odczyty to można o kant dupy rozbić. 108W poboru? No i wentylatory dość nisko ustawione

Defaultowa krzywa z trybu performance

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, iqiwf napisał:

z x-komu? jeżeli tak to, jak się z tobą skontaktowali jeżeli chodzi o zamianę? bo numer telefonu który mam w zamówieniu jest zdezaktywowany (bo kto by pomyślał, że realizacja będzie tyle trwać) 

Z x-komu. Skontaktowali się za pomocą maila i telefoniczne. Mail nie dostałem bo coś blokuje mój główny i jedyne wiadomości jakie dostaje to te o zamówieniach. Pani dzwoniła i była bardzo miła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko za duże te temperatury moim zdaniem, aż mi się przypominają grzałki GTX 770. :E Powaliła mnie informacja, że to jest po UV, to ile musi być stopni bez UV! :chlup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Mimo wszystko za duże te temperatury moim zdaniem, aż mi się przypominają grzałki GTX 770. :E Powaliła mnie informacja, że to jest po UV, to ile musi być stopni bez UV! :chlup:

Bez UV 75-80. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Mimo wszystko za duże te temperatury moim zdaniem, aż mi się przypominają grzałki GTX 770. :E Powaliła mnie informacja, że to jest po UV, to ile musi być stopni bez UV! :chlup:

No w bazowych ustawieniach ssie na luzie 250W więc akurat takie temperatury nie dziwią :P Z tego co kojarzę zazwyczaj przy 0,85V da się zrobić okolice 1800-1850MHz, więc wystarcza, a pamięci jednak elegancko podbijają temperaturę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS 3060 TUF w porównaniu do topowego coolera MSI z przed 10ciu lat (TwinFrozrIII - 560Ti Hawk) ?

ehRGjQN.jpg

bO9cwZ1.jpg

XsCgdh2.jpg

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy maksymalnie 108W obciążenia na 3070 Ti ciężko mówić o tym jaką karta ma kulturę pracy, ewidentnie tam nie jest w pełni obciążona. Jeśli to pod kątem żeby ocenić jak TUF w 3070 Ti wypada, bo różne są głosy to poproście kolegę o np. 20 minut Heaven benchmarka w oknie z gpu z na długość ekranu.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Mimo wszystko za duże te temperatury moim zdaniem, aż mi się przypominają grzałki GTX 770. :E Powaliła mnie informacja, że to jest po UV, to ile musi być stopni bez UV! :chlup:

Ogólnie GDDR6X są bardzo ciepłe, bez UV dobijały nawet do 98*C jak nie więcej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 18.07.2021 o 18:23, wompierz napisał:

 

 

Do serii gtx 10xx był mały programik od nvidii LED Visualizer.

 

Cytat

Please note: The NVIDIA LED Visualizer utility does not support the GeForce RTX 20 and GeForce RTX 30 series graphics cards.  For GeForce RTX users, we recommend using a software solution from one of our board partners such as EVGA Precision X1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Fjubens napisał:

Przecież przy maksymalnie 108W obciążenia na 3070 Ti ciężko mówić o tym jaką karta ma kulturę pracy, ewidentnie tam nie jest w pełni obciążona. Jeśli to pod kątem żeby ocenić jak TUF w 3070 Ti wypada, bo różne są głosy to poproście kolegę o np. 20 minut Heaven benchmarka w oknie z gpu z na długość ekranu.

108W to 1/3 pełnego obciążenia pewnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukaszgos napisał:

O jasny gwint. Bym się chyba skusił, gdybym nie przegapił. :( Ale może to i lepiej, bo trochę kasy szkoda na taką przebitkę, chyba że to nówka na gwarancji ze sklepu była. Ale nawet wtedy wolałbym jeszcze trochę przeczekać. W sumie myślę o tym, aby przeczekać serię 3000, która pierwszej młodości nie jest, i kupić dopiero 4000 na wyjściu. Trochę też kombinuję, czy jednak nie 3080, zależnie od budżetu. Jeśli byłoby więcej ofert na 3070ti <3000 zł w sklepach, to po prostu bym może swoje 1070ti podkręcał mniej ostrożnie. I tak ma dołożone Xtrem3 i przynajmniej 15% OC. Szczęśliwie mam tę azjatycką wersję z Colorfula z zasilaniem 8+8.

Oczywiście była to nówka na pelnej gwarancji producenta. Model Zotac Twin Edge raczej bez OC ale wersja non LHR. Poza tym to było już z dobre 3-4 msc temu :) od tego czasu nie pamiętam takich dropów.

Z perełek jakie można mieć po taniości to RX 6700 XT za 3370 ale to chyba slabo opłacalny biznes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem maila, że x-kom anulował moje zamówienie na RTXa 3080 które wisiało od 17.09.2020, a za kilka godzin otrzymałem kolejnego z informacją że:

"co najmniej jeden produkt z Twojego zamówienia nie jest jeszcze gotowy. Planujemy, że całe zamówienie będzie czekać na Ciebie w salonie od 01.09.2021. Kiedy tylko przygotujemy Twoje zamówienie, poinformujemy Cię o tym kolejną wiadomością."

Czyli anulowali stare, utworzyli mi nowe, nadali nowy numer zamówienia i podali jakąś tam przewidywaną datę realizacji, która zapewne znowu będzie odwlekana w nieskończoność. W moim profilu na stronie sklepu, stare widnieje jako anulowane, a nowego nie widzę. Kwota na zamówieniu w mailu nie uległa zmianie, cały czas jest 3279zł do zapłaty (płatność przy odbiorze w salonie). Pojawiła się tylko dodatkowa pozycja w cenie 0,01zł "voucher x-kom gratis". Jak to wszystko rozumieć? Ktoś jeszcze dostał takie maile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SK4ND4L napisał:

Dzisiaj otrzymałem maila, że x-kom anulował moje zamówienie na RTXa 3080 które wisiało od 17.09.2020, a za kilka godzin otrzymałem kolejnego z informacją że:

"co najmniej jeden produkt z Twojego zamówienia nie jest jeszcze gotowy. Planujemy, że całe zamówienie będzie czekać na Ciebie w salonie od 01.09.2021. Kiedy tylko przygotujemy Twoje zamówienie, poinformujemy Cię o tym kolejną wiadomością."

Czyli zamówiłeś kartę we wrześniu 2020 r., a przyszedł mail o dostawie wrzesień 2021 r.? Wszystko się zgadza, to tzw. rocznica amperowska.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SK4ND4L napisał:

Dzisiaj otrzymałem maila, że x-kom anulował moje zamówienie na RTXa 3080 które wisiało od 17.09.2020, a za kilka godzin otrzymałem kolejnego z informacją że:

Jaka kartę zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Wszystko się zgadza, to tzw. rocznica amperowska.

Ktoś zamierza świętować taką rocznicę? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy od razu się ma 3lata gwarancji na asusa rtx tuf czy trzeba rejestrować żeby przedłużyć jak w np msi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...