Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Janusz_75 napisał:

ten sklep moze splonac.

Ooo widze Kolega obrażony niczym ja na EURO i X'y ;)

PS: Janusz, jakie masz nastawy UV na swoim Suprime? 0.9@1950 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Janusz_75 napisał:

Super obsluga klienta. Szkoda ze sobie o nie j przypomnieli dopiero wtedy jak kart jest od ch... . Wczesniej jakos nie mieli problemu z klientami oczekujacymi po 3-4 miesiace na GPU i gownianym zmianom w regulaminie sklepu, na podstawie ktorych anulowali oczekujace zamowienia. Nic juz tam nie kupie, ten sklep moze splonac.

Można ich lubić, można ich nie lubić :). Ale faktem jest że 3 tygodnie temu to oni i Komputronik zaczęli jako pierwsi obniżać ceny RTX 3xxx.Chwilę później dołączył się FOX i KR System. Kolejne sklepy, jak X-Kom, ME, czy RTV ojro dołączyły się do tej zabawy dopiero ok tydzień temu. Dzisiaj kartę odebrał kurier, czekam zatem jak Morele zrealizuje mój zwrot. Trzymajcie kciuki ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ludzie wystawiający karty na sprzedaż naprawdę myślą, że znajdą przy obecnych realiach jakiegoś jelenia, co kupi dajmy na to 3080 za 5500-6000 albo 3070 za 4500-5000? Codziennie przybywa nowych takich ogłoszeń od cwaniaczków, co tylko liczą na jednego nieogarniętego człowieka, który w ogóle nie śledzi rynku.

Edytowane przez Marvelm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Ooo widze Kolega obrażony niczym ja na EURO i X'y ;)

PS: Janusz, jakie masz nastawy UV na swoim Suprime? 0.9@1950 

0.9, 1920. tak zrobilem na szybko w AF. Nie bawilem sie dalej z ustawieniami, pewnie bym cos jeszcze obcial z V. Ale juz jest chlodno cicho i o dziwo stabilnie.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, maciekmader napisał:

Ostatnio mam wrażenie, że tu każdy coś non stop zwraca :szczerbaty:

Duża dynamika zmian w cenach, ale dostępność karto o dziwo specjalnie lepsza nie jest.

1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

0.9, 1920. tak zrobilem na szybko w AF. Nie bawilem sie dalej z ustawieniami, pewnie bym cos jeszcze obcial z V. Ale juz jest chlodno cicho i o dziwo stabilnie.

Ja na Aorus Master trzymam 0.925@1965 obecnie, jak pozwolę wentylatorom wejść pod 1600rpm to bez problemu trzyma w zakresie 62-69 stopni ( w takich temperaturach na zewnątrz, jakie mamy obecnie ) Poziom hałasu bardzo akceptowalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale kloc :o kusi zeby wsadzic do budy :D

Przechssswytywanie.jpg

Edytowane przez latuch_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Można ich lubić, można ich nie lubić :). Ale faktem jest że 3 tygodnie temu to oni i Komputronik zaczęli jako pierwsi obniżać ceny RTX 3xxx.Chwilę później dołączył się FOX i KR System. Kolejne sklepy, jak X-Kom, ME, czy RTV ojro dołączyły się do tej zabawy dopiero ok tydzień temu. Dzisiaj kartę odebrał kurier, czekam zatem jak Morele zrealizuje mój zwrot. Trzymajcie kciuki ;).

To ze zareagowali odrobine szybciej niz konkurencja na to co sie dzieje na rynku nie swiadczy ze sa porzadnym sklepem. Od grudnia czekalem na strixa 3070 za 3.3K Na stronie w kwietniu im sie pojawila ta sama karta za 6.5K. Zadzownilem i spytalem pani konsultantki co z moja karta, chyba te strixy maja skoro je sprzedaja, wiec spodziewam sie ze karta zamowiona i oplacona przeze mnie juz jest w pakowaniu. Pani mi odpowiedziala, ze to od innego dostawcy a ja karte dostane kiedys, okres oczekiwania ok. 6 miesiecy.  2 tygodnie pozniej mi anulowali zamowienia. Bo grudniu juz kupilem RTXa, a dodali wlasnie punkt w regulaminie. Gowniany sklep, mega nieuczciwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, latuch_ napisał:

Ale kloc :o kusi zeby wsadzic do budy :D

Jeden RTX w budzie a drugi w pudełku. Bogacz jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, BladyPL napisał:

Duża dynamika zmian w cenach, ale dostępność karto o dziwo specjalnie lepsza nie jest.

Ja na Aorus Master trzymam 0.925@1965 obecnie, jak pozwolę wentylatorom wejść pod 1600rpm to bez problemu trzyma w zakresie 62-69 stopni ( w takich temperaturach na zewnątrz, jakie mamy obecnie ) Poziom hałasu bardzo akceptowalny

No i fajnie. W koncu mozna sie pobawic, pograc, a nie tylko polowac :P

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Janusz_75 napisał:

No i fajnie. W koncu mozna sie pobawic, pograc, a nie tylko polowac :P

Dokładnie. Miesiąc temu sobie odpuściłem i z tego co widzę, trafiłem z tą decyzją idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Dokładnie. Miesiąc temu sobie odpuściłem i z tego co widzę, trafiłem z tą decyzją idealnie ;)

ja przeplacilem, ale coz.  I tak karta wyszla bardzo tanio :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

ja przeplacilem, ale coz.  I tak karta wyszla bardzo tanio :P

No nie mów, ja mam swoją "za darmo" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto zamieniać 3070 tuf, z którego jestem zadowolony na 3070 ti suprim x? Doplata 200zl. Najprawdopodobniej wrzucę ja dzisiaj na test do budy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, BladyPL napisał:

No nie mów, ja mam swoją "za darmo" :)

bo Ty jestes skalper :)

1 minutę temu, latuch_ napisał:

Warto zamieniać 3070 tuf, z którego jestem zadowolony na 3070 ti suprim x? Doplata 200zl. Najprawdopodobniej wrzucę ja dzisiaj na test do budy.

TUF LHR? Jesli nie karta nie "obcieta" to trzymaj. Moze sie okazac ze pare miesiecy bedzie warta duzo wiecej. 

Edytowane przez Janusz_75
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, latuch_ napisał:

zdecydowanie nie, za maly % zysku wzgledem tdp i temperatur imo

jak juz, to przesiadka na 3080

Edytowane przez 0916

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, 0916 napisał:

zdecydowanie nie, za maly % zysku wzgledem tdp i temperatur imo

Co jak co, ale temperatury Suprim Ti powinien miec co najmniej takie same jak 3070 TUF. Dużo osób i recenzentów podaje/odnosi Suprima jako wzór, jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, maciekmader napisał:

Ostatnio mam wrażenie, że tu każdy coś non stop zwraca :szczerbaty:

Jak się trafiają wadliwe sztuki, to zwracają :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, BladyPL napisał:

Co jak co, ale temperatury Suprim Ti powinien miec co najmniej takie same jak 3070 TUF. Dużo osób i recenzentów podaje/odnosi Suprima jako wzór, jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury

rzeczywiscie, nie jest to czynnik ktory powinnismy brac pod uwage przy porownywaniu

niemniej jednak wciaz jestem zdania, ze za duza roznica w watach wzgledem osiagow

Edytowane przez 0916

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masakra skąd oni w tym @X-KOM.PL biorą tych ludzi do odpowiadania w sprawie RMA, reklamacji etc. Porażka. Muszą mieć płacone od robienia klientom pod górkę.

Zaczynam myśleć, że gdzieś im się poprostu przeturlała porządnie paleta z tymi HOF'ami 3090 i stąd ta promocja 😆

Edytowane przez Espirite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Espirite napisał:

Masakra skąd oni w tym @X-KOM.PL biorą tych ludzi do odpowiadania w sprawie RMA, reklamacji etc. Porażka. Muszą mieć płacone od robienia klientom pod górkę

Co wymyślili ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Janusz_75 napisał:

To ze zareagowali odrobine szybciej niz konkurencja na to co sie dzieje na rynku nie swiadczy ze sa porzadnym sklepem. Od grudnia czekalem na strixa 3070 za 3.3K Na stronie w kwietniu im sie pojawila ta sama karta za 6.5K. Zadzownilem i spytalem pani konsultantki co z moja karta, chyba te strixy maja skoro je sprzedaja, wiec spodziewam sie ze karta zamowiona i oplacona przeze mnie juz jest w pakowaniu. Pani mi odpowiedziala, ze to od innego dostawcy a ja karte dostane kiedys, okres oczekiwania ok. 6 miesiecy.  2 tygodnie pozniej mi anulowali zamowienia. Bo grudniu juz kupilem RTXa, a dodali wlasnie punkt w regulaminie. Gowniany sklep, mega nieuczciwy.

Ja ich nie będę bronił, ale chyba podobnie inne sklepy również 'zrealizowały' zaległe zamówienia na RTXy? W sensie żaden polski sklep nie zrealizował zamówień z końcówki ubiegłego roku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BladyPL do UPS się nie da dodzwonić. Więc zacząłem składać reklamację przez ich stronę. Nie dość że trzeba zakładać jakieś konta łączyć z Google itd. to jeszcze za każdym razem na końcu reklamacji wyskakiwał błąd i wszystko się kasowało. I tak z 2h się męczyłem. W końcu znalazłem w necie że jak się na ich stronie w reklamacji kod pocztowy wpisze z "-" to im się ta strona wykrzacza.... Jak już do xkomów napisałem, że złożyłem reklamację w UPS żeby było łatwiej w tej sprawie (a nic wcześniej nie sugerowali takiego) to mi zaczęli kazać wraz dzwonić do UPS, i wraz chcą bym otwierał, weryfikował i fotografował dla nich tą kartę, której uszkodzenie można zakładać po stanie jej opakowania.

Edytowane przez Espirite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, BladyPL napisał:

Temperatury będą gorsze w suprim, a i karta jest głośniejsza. Testy tej samej redakcji:

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x/32.html

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3070-tuf-gaming-oc/31.html

W życiu bym nie zamienił tufa na suprima. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie nie wiem co ten X-kom odwala bo do dziś moje zamówienie na rtx 3060ti było tylko zamówieniem na jedną kartę a teraz stało się na dwie XD. Oczywiście zamówienie z drugiego grudnia

IMG_20210716_142827.jpg

IMG_20210716_143045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi