Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

@BladyPL dość marnie to wygląda. Wychodzi że lepiej nic nie kupować to się człowiek mniej będzie denerwował. Czy nic więcej nie da się wymyślić, by to poszło po mojej myśli - czyli jak najszybsza wymiana, zakładając, że dalej niezbyt uda się z nimi dogadać? Niby człowiek się łudził, że przyzwoicie temat podejmą...

Edytowane przez Espirite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, SanczoPanczo86 napisał:

A propos 3070Ti Suprim X - wczoraj odebrałem z X-Kom nową sztukę, moje uwagi (po przygodzie z wadliwym wentylatorem w sztuce z Morele):

1. Pudełko z X-Kom miało plombę! Dla porównania ta sama karta z Morele i Komputronik nie miała plomby na pudełku - jedynie taśma/plomba na folii elektrostatycznej. Sztuka z X-Kom plomba na pudełku i taśma/plomba na folii z kartą. Ciekawe zatem czy X-Kom nie dodaje we własnych zakresie swoich plomb na pudełka.

2. Wentylatory zdecydowanie cichsze porównując wadliwą sztukę z Morele, aczkolwiek w dalszym ciągu wentylator pierwszy od śledzia najgłośniejszy jest. Słychać delikatny 'szum' łożyska przy zakręceniu ręką, czy przy normalnej pracy śmigła. Oczywiście nie słychać terkotania, które miałem dodatkowo powyżej 1500RPM w sztuce z Morele. Wniosek - MSI nie ma 'ninja' łożysk w wentylatorach :D. Do tego potrafią im się trafić wadliwe wentylatory, które terkoczą. Ale nie mam porównania z innymi 3070Ti, więc nie chcę tutaj najeżdżać na MSI. Być może u innych producentów łożyska będą również delikatnie słyszalne? Oczywiście minus dla MSI za kartę z fabrycznie wadliwym łożyskiem wentylatora w pierwszej karcie.

3. Cewki - ciche, słyszalne pod obciążeniem w grach (testowane przy 300-500FPS aby cewki były max głośne), ale trzeba dostawić ucho do obudowy albo chociażby blisko obudowy. Całkowicie akceptowalne i w porównaniu z 2060Super STRIX, to noc, a dzień :).

Później potestuję temperatury - oczywiście lecę na bios Gaming. Trybu cichego nie sprawdzam.

na MSI nie ma plomb, jeżeli były to przyklejone przez x-kom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie ktoś tu dobrze zauważył, że strasznie dużo osób tylko sobie przesyła te karty (sklep->klient/klient->sklep).

Sam wymieniam raczej dość często podzespoły, a od października, czy listopada całą platformę wymieniłem do lutego, do tego w pracy składam po około 10 kompów dziennie (+ich testy) + serwisy klientów i na prawdę rzadko się zdarzają jakieś wymiany na serwis czy zwrot.

Jedynie mi padło coś w pompie w aio..

Jakaś mega bolączka 30*0 (cewki, wentylatory) czy taka Januszeria, bo ktoś kupił i dzień później sklep obniża stówkę taniej to się robi ból pupy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, snoopher napisał:

Faktycznie ktoś tu dobrze zauważył, że strasznie dużo osób tylko sobie przesyła te karty (sklep->klient/klient->sklep).

Sam wymieniam raczej dość często podzespoły, a od października, czy listopada całą platformę wymieniłem do lutego, do tego w pracy składam po około 10 kompów dziennie (+ich testy) + serwisy klientów i na prawdę rzadko się zdarzają jakieś wymiany na serwis czy zwrot.

Jakaś mega bolączka 30*0 (cewki, wentylatory) czy taka Januszeria, bo ktoś kupił i dzień później sklep obniża stówkę taniej to się robi ból pupy?

to raczej jest zależne od osoby, np. ja zwróciłem kartę bo po prostu jej hałas źle na mnie wpływał (lecz podobno to wina któregoś z moich komponentów na które nie mam aktualnie pieniędzy) albo po prostu moich uszu, lecz nie którzy też zwracają bo jest taniej. wszystko jest raczej indywidualne, nie da się na to spojrzeć obiektywnie 

Edytowane przez iqiwf
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, iqiwf napisał:

to raczej jest zależne od osoby, np. ja zwróciłem kartę bo po prostu jej hałas źle na mnie wpływał (lecz podobno to wina któregoś z moich komponentów na które nie mam aktualnie pieniędzy) lecz nie którzy też zwracają bo jest taniej. wszystko jest raczej indywidualne, nie da się na to spojrzeć obiektywnie 

🤣

23 godziny temu, iqiwf napisał:

Jeżeli chcesz pograć to kupuj, bardzo dobra wersja 

Sam ją miałem ale musiałem zwrócić, ponieważ u mnie wywoływała dziwne dźwięki źle działające na moje uszy, lecz gdy @maciekmader ją dzisiaj sprawdził to podobno jest błoga cisza więc gdy nie masz nadwrażliwych uszu to warto 

też może być to wina mojej obudowy i zasilacza, ale niestety nie mam budżetu rzędu 800 zł by wymienić nowy zasilacz i obudowę

🤣

Niezły z ciebie agent, zamiast wymienić wadliwy komponent w komputerze, to zwróciłeś sprawną kartę graficzną. :szczerbaty:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, iqiwf napisał:

to raczej jest zależne od osoby, np. ja zwróciłem kartę bo po prostu jej hałas źle na mnie wpływał (lecz podobno to wina któregoś z moich komponentów na które nie mam aktualnie pieniędzy) lecz nie którzy też zwracają bo jest taniej. wszystko jest raczej indywidualne, nie da się na to spojrzeć obiektywnie 

I napewno też tego, że jak się ludzie tyle naczekali, i tak bulą nieadekwatnie wysokie kwoty, to chcą mieć ten jak najlepszy egzemplarz - głównie cewki/wentylatory. A to wynika jedynie z tego że to producenci lecą w uja z QC, materiałami i brakiem jakiejś konsekwencji bo to już nie rozbija się tylko o to że każdy egzemplarz ma rdzeń co się inaczej kręci. Teraz każdy egzemplarz tej samej karty inaczej bzyczy, inaczej wentyl terkocze lub wcale, ma fabryczną skazę wizualną lub nie itd., niektórzy przeginają inni mają uzasadnienie.

Edytowane przez Espirite
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, snoopher napisał:

Mysle, ze Januszeria... Jak karty byly trudne do dostania, a ceny rosly, to kazdemu wszystko pasowalo i jakos nikt nie odsylal kart do sklepu "bo pudelko jest pogniecione"

• Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile kosztowały karty przed początkiem wzrostu cen? :) 3k PLN czy nawet mniej za RTX 3070? A jeszcze 2-3 tygodnie temu ile kosztowały? :) Ponadto ludzie nie oddawali wadliwych kart na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy, bo wiedzieli, że dostaną zwrot kasy i zostaną bez karty. Więc niektórzy dalej czekają na właściwy moment aby zareklamować swoją wadliwą kartę :).

Do tego sklepy na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy nie zbiedniały, tylko dobrze zarobiły na sprzedaży drogich kart. Producenci również stratni nie byli, bo sprzedawali karty na pniu i i mieli zmniejszoną liczbę reklamacji (patrz punkt wyżej).

Także mamy chyba jednak remis, bo sklepu też Januszowały pół roku ;). Ile zamówień z końca 2020 nie zrealizowały mając w tym roku karty na stanie, ale sprzedając je 2-3x drożej?

Wczoraj zwróciłem do Komputronik kartę, ale nówkę sztukę z plombami, nawet nie rozpieczętowaną. Czyli mogą ją spokojnie sprzedać komuś innemu. Kasę mam zamrożoną do 2 tygodni. Czy jestem Januszem? :) Z kolei zwrot do Morele podyktowany tylko i wyłącznie wadą wentylatora, niestety tutaj producent się nie popisał, bo w moim odczuciu taka wada fabryczna powinna wyjść na etapie kontroli jakości.

Cewek nie oceniam, bo to kwestia subiektywna i jak pisałem wcześniej - ostatnie pół roku spędziłem na bardzo głośnym 2060S Strix do którego się przyzwyczaiłem, więc obecna cisza (prawie cisza :)) jest dla mnie miłym dodatkiem ;).

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam tylko, że wstrzymałbym się z ocenianiem tutaj innych ludzi (tzn. kto jest Januszem, a kto nie). Sklepy chciały zarobić kasę na przestrzeni ostatnich miesięcy i zarobiły. Nie działają charytatywnie, chcą zarabiać hajs, po to powstały :). Jak ktoś chce dokonać zwrotu karty, bo coś mu w niej nie odpowiada - ma do tego ustawowe prawo. Jeśli dogada się w tej kwestii ze sklepem, to w czym problem? :) Każda ze stron ma swoje racje i każda ze stron chce dobrze dla siebie. Póki interesy obu stron są zabezpieczone, wszystko jest moim zdaniem w porządku ;). Pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę was, zejdźcie już z kolegi @Janusz_75, bo to dobry chłopak wbrew pozorom jest, mimo że Janusz

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Doamdor napisał:

🤣

🤣

Niezły z ciebie agent, zamiast wymienić wadliwy komponent w komputerze, to zwróciłeś sprawną kartę graficzną. :szczerbaty:

skąd miałem wiedzieć, że jest wadliwy? dowiedziałem się dopiero od @maciekmader jak u siebie ją sprawdził i nawet nie wiadomo który komponent powoduje ten dźwięk, może obudowa daje drgania a może zasilacz a może płyta główna a może tylko ja to słyszę, myślisz, że mam pieniądze by wymienić 1/2 komputera dla karty graficznej? tak i tak ta karta mnie kosztowała 4 tysiące i to były moje ostatnie oszczędności. podzespoły wymienię jak dostanę 3060 ti z x-komu bo widziałem właśnie screeny, że zaczynają realizować zamówienie jako gaming z trio 3060 ti 

ja nawet nie mam 18 lat więc przepraszam, że mnie na to nie stać i mam ograniczoną ilość pieniędzy które musiałem długo zarabiać 

• Like 4
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, iqiwf napisał:

ja nawet nie mam 18 lat więc przepraszam, że mnie na to nie stać i mam ograniczoną ilość pieniędzy które musiałem długo zarabiać 

I to się Tobie chwali. Miałeś cel/marzenie i chciałeś samodzielnie na niego zarobić. Szacunek. Panowie, który z Was robił dokładnie to samo jako nastolatek?

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, maciekmader napisał:

na MSI nie ma plomb, jeżeli były to przyklejone przez x-kom

Czyli pewnie karta ze zwrotu :D 

1 minutę temu, Martinique napisał:

I to się Tobie chwali. Miałeś cel/marzenie i chciałeś samodzielnie na niego zarobić. Szacunek. Panowie, który z Was robił dokładnie to samo jako nastolatek?

ja i wtedy to było normalne, nikt nie mi nie przyklaskiwał ;) 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brzmi jak zemsta frajerów. 

Odeślę karte, napewno pójdzie im w pięty 😂

18 lat i wydawać oszczędności życia, czy nie lepiej pomyśleć jak to pomnożyć? 🤫

Edytowane przez Z3Z3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydanie oszczędności życia to jedno, ale ile czasu poświęcone żeby tą kartę zdobyć.  Swoją drogą nigdy nie wydałem wszystkich swoich oszczędności na jedną rzecz. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Z3Z3 napisał:

Brzmi jak zemsta frajerów. 

Odeślę karte, napewno pójdzie im w pięty 😂

18 lat i wydawać oszczędności życia, czy nie lepiej pomyśleć jak to pomnożyć 🤫

myślisz, że nie myślę jak mnożyć pieniądze? tak i tak je trochę pomnożyłem w dość prosty sposób a na koncie dalej mam 800 zł ale nie wydam ich na hobby

Każdy ma inne ambicje, ja np. chcę sobie pograć w gry i nie myślę o byciu milionerem przed 18 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, iqiwf napisał:

skąd miałem wiedzieć, że jest wadliwy? dowiedziałem się dopiero od @maciekmader jak u siebie ją sprawdził i nawet nie wiadomo który komponent powoduje ten dźwięk, może obudowa daje drgania a może zasilacz a może płyta główna a może tylko ja to słyszę, myślisz, że mam pieniądze by wymienić 1/2 komputera dla karty graficznej? tak i tak ta karta mnie kosztowała 4 tysiące i to były moje ostatnie oszczędności. podzespoły wymienię jak dostanę 3060 ti z x-komu bo widziałem właśnie screeny, że zaczynają realizować zamówienie jako gaming z trio 3060 ti 

A jaki masz problem sprawdzić skąd dobiega nieporządny dźwięk ?

Jeżeli do teraz nie przeszkadzał ci ten dźwięk, to dlaczego zaczął przeszkadzać po zakupie karty dźwiękowej ?

Póki co X-Kom realizuje zamówienia z godz 15:03-04, za 200 zł drożej, a ile to potrwa tego raczej nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Doamdor napisał:

A jaki masz problem sprawdzić skąd dobiega nieporządny dźwięk ?

Jeżeli do teraz nie przeszkadzał ci ten dźwięk, to dlaczego zaczął przeszkadzać po zakupie karty dźwiękowej ?

Póki co X-Kom realizuje zamówienia z godz 15:03-04, za 200 zł drożej, a ile to potrwa tego raczej nikt nie wie.

jak miał mi przeszkadzać jak go nie było słychać bez 3070 ti? nawet zaraz mogę odpalić furmarka na 1440p z moim pięknym gtx 950 i nic nie będzie słychać oprócz wentylatorów 

i sprawdzałem dyktafonem, dźwięk ewidentnie dobiegał z karty graficznej a nie z zasilacza więc doszedłem do wniosku, że jest to terkoczący wentylator albo piszczące cewki 

na dodatek dodam, że był to dźwięk 1:1 jak z tych filmików na youtubie o piszczących cewkach 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, iqiwf napisał:

jak miał mi przeszkadzać jak go nie było słychać bez 3070 ti? nawet zaraz mogę odpalić furmarka na 1440p z moim pięknym gtx 950 i nic nie będzie słychać oprócz wentylatorów 

i sprawdzałem dyktafonem, dźwięk ewidentnie dobiegał z karty graficznej a nie z zasilacza więc doszedłem do wniosku, że jest to terkoczący wentylator albo piszczące cewki 

na dodatek dodam, że był to dźwięk 1:1 jak z tych filmików na youtubie o piszczących cewkach 

1. Wyłączyć wentylatory programowo albo wręcz paluchem na sek. Aby miec gwarancje ze to wentyle.

2. Zablokować w AB klatki na np. 100 i zobaczyć czy ucichnie = cewki.

120 sek roboty masz diagnozę co piska.

A jak cewki, blokujesz sobie na maxie częstotliwości monitora i zwykle po temacie (z reguły).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie już mu spokój. Teraz wszyscy kinderprzedsiębiorcy obrońcy dobrostanu sklepów. Nie kupił 5 kart i zwrócił wszystkie . Goć skorzystał z prawa konsumenta w sposób, dla którego właśnie zostało ustanowione - aby móc zwrócić towar który działa w sposób nieprzewidziany czy niezadowalający. Gdzie byliście ostatnie pół roku, jak to konsumenci potrzebowali takich "adwokatów"? A wiem, kopaliscie eth hipokryci. 

• Like 2
  • Haha 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

1. Wyłączyć wentylatory programowo albo wręcz paluchem na sek. Aby miec gwarancje ze to wentyle.

2. Zablokować w AB klatki na np. 100 i zobaczyć czy ucichnie = cewki.

120 sek roboty masz diagnozę co piska.

Włączałem wentylatory na karcie na 30% (oczywiście odrazu się robiło 90 stopni) i wtedy ten dźwięk ucichał, ale wydaje mi się, że serwisant wie więcej ode mnie i raczej by mnie nie oszukiwał 

i blokowałem klatki, na nic to nie pomagało, nie ważne czy było 60 klatek czy 100 (a tak i tak to nic nie zmienia bo gram na 164 hz więc chcę mieć taką ilość) 

ale tak jak napisał forumowicz u góry, nie ma sensu o tym dyskutować bo po prostu skorzystałem z prawa odstąpienia od umowy które przysługuje mi jak i wam (i przysięgam nie zrobiłem tego bo ceny spadają albo co bardziej bo "Odeślę karte, napewno pójdzie im w pięty")

Edytowane przez iqiwf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, iqiwf napisał:

Ale się plątasz. :szczerbaty:

Czyli uważasz, że ASUS RTX 3070Ti TUF hałasuje i wywołuje dziwne dźwięki źle działające na twoje uszy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, iqiwf napisał:

i blokowałem klatki, na nic to nie pomagało, nie ważne czy było 60 klatek czy 100 (a tak i tak to nic nie zmienia bo gram na 164 hz więc chcę mieć taką ilość) 

Spoko. Cewki zwykle graja przy kosmicznych fps - np. w menu - a dusząc je poniżej 200 zwykle daje efekt i ciszę. Jeżeli próbowałeś - spoko.

I tu konkluzja. Kupiłem na chwilę (listopad) budżetowego i prychanego... Palita ! i wzorowy! Wentyle ok, cewki ok. Do tego stopnia, że po czytaniu tych wszystkich cyrków z topówkami, będę szukał 3080 Palita, jeżeli nie dorwę TUFa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od godziny lece tak na suprimie 70Ti ,komp ze ściany bierze 340W , 4K@120Hz , wentyle w budzie mam zablokowane :E na 777rpm=12cm,550rpm=14cm

938362f79d8712d9.png

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi