Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, gret napisał:

No tak ja za 3080 we wrześniu dałem 3700, słaby deal. :E

Mówimy o cenach, które są na teraz :) jak ktoś polował to mógł właśnie kupić 400zl taniej. Ale fakt, że te wrzutki są tylko na chwilę heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, latuch_ napisał:

Mówimy o cenach, które są na teraz :) jak ktoś polował to mógł właśnie kupić 400zl taniej. Ale fakt, że te wrzutki są tylko na chwilę heh.

No na teraz to najniższa oferta za 3070ti? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś dzisiaj w xkomie evga 3080 xc3 Black ? Wydawało mi się że była dostępna a mojego jednego zamówienia z poprzedniego tygodnia nie zrealizowano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Predix napisał:

Widział ktoś dzisiaj w xkomie evga 3080 xc3 Black ? Wydawało mi się że była dostępna a mojego jednego zamówienia z poprzedniego tygodnia nie zrealizowano...

ktoś wrzucał linka za 5999zł

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Predix napisał:

Widział ktoś dzisiaj w xkomie evga 3080 xc3 Black ? Wydawało mi się że była dostępna a mojego jednego zamówienia z poprzedniego tygodnia nie zrealizowano...

Byla przez chwilę.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, latuch_ napisał:

Byla przez chwilę.

o której i w jakiej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Skyline_ napisał:

Przecież pisałem, że przez droższy transport kilkanaście procent podwyżki jest zasadne.

Ale nie 100% czy 50% ceny msrp.

Dawniej koszt transportu 1szt to było max 1-2$, policzmy nawet 10 razy tyle więc 10-20$ czyli 40-80zł, jest to znikoma część ceny karty graficznej.

Podwyżka dolara z 3.75zł na 3.89zł to mniej niż 4%

Więc przy cenie 2000zł to 80zł.

 

Gdyby było jak piszecie ceny innych części sprowadzanych z Chin (nie tylko komputerowych) byłoby kosmiczne.

A jakoś mamy pełno zasilaczy, płyt głównych, dysków, pamięci, obudów, ale i gotowców czy laptopów i to za nawet za kilkadziesiąt dolarów - jakim cudem, przecież przy gigantycznych cenach dostaw płyty główne to powinny kosztować od 1000zł za szt, a ciężkie i wielkie obudowy to od 2000zł za najsłabsze.

 

Ps. A morele testując jeleni i wystawiając rtx3060 za 2200 to dokładał do biznesu. Saturn w Niemczech robiąc promocję na 379e (1700zł) to pewnie płakał jak wystawiał.

Transport to część składowa która między innymi wplywa na cenę, a nie tylko. W dalszym ciągu waga podaż-popyt ma większy priorytet, ale trzeba brać pod uwagę wszystkie składniki. 

A twój post miał pokazać że transport kompletnie nie drożeje, co mija się z prawdą i tutaj po prostu prostuje bzdury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Passt napisał:

o której i w jakiej cenie??

Oj nie wiem dokładnie, o której, chyba ktoś wrzucał linka w którymś z dwóch tematów. Wydaje mi się, że coś między 9 a 10.

5999zl

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna obsługa w xkomie, klient zamawia w zawyżonej cenie a oni itak robią co chcą...

Wielkie podziękowania dla Pana Bartłomieja Mościckiego z obsługi który bez zgody klienta zamienia kartę w zamówieniu na LHR a później tego nie cofa i karty wpadają na sklep w tej samej cenie :)

 

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, latuch_ napisał:

Oj nie wiem dokładnie, o której, chyba ktoś wrzucał linka w którymś z dwóch tematów. Wydaje mi się, że coś między 9 a 10.

5999zl

a wiesz ile tych kart było??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Passt napisał:

a wiesz ile tych kart było??

Nie :( jak wbilem na stronę produktu to chwile wisiał, zastanawiałem się czy nie kupić i zaraz było po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o testach 15 metrowego kabla HDMI 2.1 - po ponad tygodniu testów potwierdzam, że kabel działa bardzo dobrze. Komp właśnie został wyniesiony z salonu na stałe :) 

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to przewód konkretnie? Czyli komputer stoi w jednym pomieszczeniu, a TV w drugim? :) Jak sterujesz komputerem na odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przewód za 100 ojro, on sam steruje komputerem! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Fjubens napisał:

Poprawię Cię. 50%. Bowiem jak oryginał z Peppera rzecze: _omd_ "Uwzględniając szybką utratę elektroniki w czasie, od premiery trochę minęło, takie modele powinny za 50% msrp chodzić już"

Zacytuję ten wpis mojemu koledze, który kupił ode mnie  1080Ti za 1450zł i nie wytrzymał i sprzedał go w marcu za więcej niż ja dałem za niego jako nówkę w 2017 roku - chłopak uśmieje się do łez. (Co by ciekawscy nie musieli pytać : kolega sprzedał całą budę na części, kupił sobie x-klocka z rocznym GP i jeszcze mu 2 i pół klocka zostało na koncie po tej operacji.:lol2: A do netu ma starego lapka z jakimś I3 i mocarnym GTXem mobile 920m.).:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Jaki to przewód konkretnie? Czyli komputer stoi w jednym pomieszczeniu, a TV w drugim? :) Jak sterujesz komputerem na odległość?

Pewnie 15metrowy kabel USB Też był potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kowallosu napisał:

Jakiś czas temu pisałem o testach 15 metrowego kabla HDMI 2.1 - po ponad tygodniu testów potwierdzam, że kabel działa bardzo dobrze. Komp właśnie został wyniesiony z salonu na stałe :) 

Nie znajdę Twojej poprzedniej wypowidzi, ale z ciekawości zapytam co to za kabel, bo sam się rozglądam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to teraz jak będę kupował jakiś kabel, nawet jeśli to będzie kabel USB, to musi mieć on minimum 16 metrów, przecież nie mogę być gorszy. 

EDIT: A ja ledwie 3 metrowy kabel DP ostatnio kupiłem ... wstyd ...

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Większość przelotek i kabli mam uniteka i zastanawiałem się nad tym. Testowałeś go zanim trafiłęś na tę sztukę z amazonu?
https://www.x-kom.pl/p/639064-kabel-hdmi-unitek-hdmi-21-hdmi-15m-optyczny-8k60hz-4k120hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skorek95 napisał:

Większość przelotek i kabli mam uniteka i zastanawiałem się nad tym. Testowałeś go zanim trafiłęś na tę sztukę z amazonu?
https://www.x-kom.pl/p/639064-kabel-hdmi-unitek-hdmi-21-hdmi-15m-optyczny-8k60hz-4k120hz.html

Kupiłem po poleceniu przez @kowallosu w sumie nie są to jakieś duże pieniądze, a miałem już dość eksperymentowania na własną rękę po dostawcach z allegro.  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Skorek95 napisał:

Większość przelotek i kabli mam uniteka i zastanawiałem się nad tym. Testowałeś go zanim trafiłęś na tę sztukę z amazonu?
https://www.x-kom.pl/p/639064-kabel-hdmi-unitek-hdmi-21-hdmi-15m-optyczny-8k60hz-4k120hz.html

Zdaje się, że @gret go testował i lipa. Sam z Uniteka mam 3m miedź i jest ok, ale te optyczne długie HDMI 2.1 od nich nie spełniały swojej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Zdaje się, że @gret go testował i lipa. Sam z Uniteka mam 3m miedź i jest ok, ale te optyczne długie HDMI 2.1 od nich nie spełniały swojej roli.

Dokładnie, nie działał u mnie z RTX3080 i OLEDem. Tzn. 120Hz nie działało. Na miedzi 2m i 1.5m wszystko działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Predix napisał:

Pewnie 15metrowy kabel USB Też był potrzebny ?

A tak na poważnie to orientuje się ktoś jaki zasięg ma std. pad X-Box z adapterem USB dla PC? Zastanawiam się czy nie kupić takiego pada, co by sobie czasem odpalić gierki z PC na TV 4k 60Hz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...