Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1042 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, War_MachinE napisał:

Jak to co? Zwykły Sea Hawk w wersji CLC, nie widziałeś nigdy?  :E 
Tylko w tej wersji powiększyli chłodnicę, wcześniej był zawsze jeden wentyl, a teraz już w zasadzie Kingpin więc po co przepłacać?  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, xtn napisał:

Masz rację, miałem wysortowane ich outlety ale teraz zauważyłem, że pokazują się też nowe. Nadal to chora cena za RTX 3060 12GB LHR. 

A ja się wkurzałem, jak 2600 za Aorusa Elite 3060 dałem, gdy składalem kompa... bo tydzień potem były szanse na  upolowanie Ti...

Tak jak pisalem, Pepperowe kontenery chyba nie dopłnęły :P Dołek miał przyjść we wrześniu, a jest juz w sierpniu

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są jakieś różnice pomiędzy Gigabyte 3080 Vision OC, a Gaming OC,  poza obudową? W przypadku 3060Ti, Vision OC ma lepszy radiator (więcej heatpipów), wyższy power limit i wyższe fabryczne OC od Gaming OC, a w przypadku 3080 nie mogę się doszukać żadnych różnic... czy coś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, War_MachinE napisał:

Rtx 3080 zotac holo lht za 5400zł z fakturą to już chyba niezła cena? 

BTW: Co to za dziwadło? 

https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3080-10gb-sea-hawk-x-lhr-gddr6x-10971626936

Ciekawe czy jak poprzednik ma włączoną nieregulowalną pompkę na 100% .. Aż zal miec wtedy wodę .. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakup tego 3070 Tuf OC od blacka za 3600 był jednak bardzo dobrym wyborem przy zatrzymaniu cen grafik.

Edytowane przez Suchotnik
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podzielam zdanie z TUFem, aczkolwiek puściłem go dalej(też za 3600) z obawy przed większą utrata wartości przy późniejszej odsprzedaży ze względu na LHR i w dodatku złapałem inne modele jak np 3070ti suprimx za 200zl więcej.

Czy ma ktoś doświadczenie z Gigabyte 3070 Gaming OC? Dobre to? Raczej jestem przyzwyczajony do topowych modeli jak np Strix i zastanawia mnie czy wykonanie i kultura pracy jest dobra(jedna recke już czytałem ale wiadomo jak to bywa, musiałbym jeszcze jakieś sprawdzić i zobaczyć na yt co mówią ludzie).

Edytowane przez latuch_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji tego, że mam po raz pierwszy kartę z dwoma biosami to nie mam pojęcia jak to zmienić/sprawdzić na jakim działam. Szczerze mówiąc w necie tego nie mogę znaleźć. Ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Suchotnik napisał:

Z racji tego, że mam po raz pierwszy kartę z dwoma biosami to nie mam pojęcia jak to zmienić/sprawdzić na jakim działam. Szczerze mówiąc w necie tego nie mogę znaleźć. Ktoś coś ?

Jaki model? Na karcie musi być fizyczny przełącznik pomiędzy biosami(najprawdopodobniej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 minutę temu, latuch_ napisał:

Jaki model? Na karcie musi być fizyczny przełącznik pomiędzy biosami(najprawdopodobniej).

3070 tuf oc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Suchotnik napisał:

3070 tuf oc

Ludzie mają po parę kart także wolałem się upewnić:D

Masz fizycznie przełącznik jak na załączonym obrazku.

Screenshot_20210804-091958_Chrome.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą kupiłem w komputroniku TUF 3080 LHR za niecałe 6200 zł

https://www.komputronik.pl/product/729227/asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-10gb-oc-v2-lhr.html

Tak, nadal drogo i w ogóle (aczkolwiek chyba najtaniej ten model ostatnio), ale ostatnie dnie cały czas tracę na szukanie tuf 3080 albo 3080 ti. Za 3 tygodnie wystawię 3070 non lhr i może nie będzie tak źle z wymianą.

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, @lek napisał:

No to kolejną generację kart sobie przeczekam. 😎 Nadal siedzę na 1080Ti i mi starcza, RT pooglądam sobie przy RTX 40xx.

Pod koniec 2023 to nie wiadomo czy będzie nas stać na miskę ryżu, a co dopiero mówić o dobrach luksusowych klasy premium :)

• Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, AvengerGT napisał:

Przed chwilą kupiłem w komputroniku TUF 3080 LHR za niecałe 6200 zł

https://www.komputronik.pl/product/729227/asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-10gb-oc-v2-lhr.html

Tak, nadal drogo i w ogóle (aczkolwiek chyba najtaniej ten model ostatnio), ale ostatnie dnie cały czas tracę na szukanie tuf 3080 albo 3080 ti. Za 3 tygodnie wystawię 3070 non lhr i może nie będzie tak źle z wymianą.

A ja nadal czekam od 17 września 2020 na wersję TUF bez OC w x-kom. Wkrótce moje zamówienie będzie mieć roczek. 😂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Griszah napisał:

... tak że ten tego ...

Ostatnio stwierdziłem, że nie ma na co czekać i patrzeć, jak inflacja 5% pożera oszczędności. Pogoniłem 3060 za 2600 i dołożyłem 400 zł do 3060Ti.

Teraz mogę siedzieć i obserwować, jak inni robią:

giphy.gif

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś chce sprzedać 3060Ti/3070 z/bez LHR to dajcie znać .. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie mogę wymienić RTX 3070 bez LHR na RTX3080 z LHR 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Yedi napisał:

Jak ktoś chce sprzedać 3060Ti/3070 z/bez LHR to dajcie znać .. 

Ile teraz trzeba liczyć na używkę 3060ti/70 bez lhr ? Teoretycznie bym miał jedną której bym mógł się pozbyć ale jest na gwarancji z całym komputerem bez pudełka itp XD więc pewnie mi się to nie opłaci

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, codovsky8 napisał:

A ja nadal czekam od 17 września 2020 na wersję TUF bez OC w x-kom. Wkrótce moje zamówienie będzie mieć roczek. 😂 

No to się nie doczekasz, gdyż te karty nie są już produkowane 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Ostatnio stwierdziłem, że nie ma na co czekać i patrzeć, jak inflacja 5% pożera oszczędności. Pogoniłem 3060 za 2600 i dołożyłem 400 zł do 3060Ti.

Teraz mogę siedzieć i obserwować, jak inni robią:

giphy.gif

Też przyjąłem taką taktykę, ale jak Alert parę razy wyskoczył i można było wyrwać 3070Ti za 4100 zł to się biłem sam ze sobą parę razy, ale jednak kino domowe wygrało ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi