Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

No to wesoło nie jest, mam nadzieję upolować rtx 3070 do 4k, z jakims rozsądnym cichym chłodzeniem😐.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, najman23 napisał:

Czy da się kupić lhr 3080 za 5000-6000 teraz ?

Jeśli chodzi o polskie sklepy to chyba najtaniej do tej pory był zotac 3080 za ok 5300zł jakiś tydzień temu. Da się trafić ale trzeba albo bota albo siedzieć i klepać 

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Subman napisał:

Bardzo małe szanse aby coś się poprawiło. Sytuacja powinna się dość mocno poprawić na początku 2022 kiedy Etherum przejdzie na PoS. To spowoduje wysyp kart pokoparkowych na rynku. Czy to zaspokoi całkowity popyt kart na dłużej? Nie sądzę, bo generalnie półprzewodników brakuje wszędzie (chociażby w samochodach). W dłuższej perspektywie sytuacja poprawi się pewnie dopiero w 2023 kiedy zostaną uruchomione nowe fabryki.

spoko, nieoficjalnie już wiadomo że POS będzie nie wcześniej niż w połowie 2022, sama NVIDIA przewiduje poprawę na koniec 2022 ;)

Okno pogodowe było w lipcu, jeżeli będzie 2 bańka na BTC to nie ma najmniejszych szans na spadki a jedynie ponowne gwałtowane wzrosty cen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, War_MachinE napisał:

Jeśli chodzi o polskie sklepy to chyba najtaniej do tej pory był zotac 3080 za ok 5300zł jakiś tydzień temu. Da się trafić ale trzeba albo bota albo siedzieć i klepać 

Na morelach byl ponoc orzel za 4600 w tamtym tyg 

Nawiasem x mowi ze jestem 205-215 w kolejce na tufa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ZeFe napisał:

spoko, nieoficjalnie już wiadomo że POS będzie nie wcześniej niż w połowie 2022;)

Nie wiem skąd masz te info. Vitalik Buterin mówił niedawno że najbardziej prawdopodobnym terminem wdrożenia EIP-3675 (nazywanym często "The Merge") to początek 2022, choć pierwotne plany mówiły nawet o końcu 2021. Po wdrożeniu tego EIPa stara sieć PoW połączy się z obecnie działającą siecią PoS (tzw. beacon chain) która działa z powodzeniem już od grudnia 2020. Wiadomo też że priorytetem obecnie dla developerów jest właśnie wdrożenie EIP-3675 i że wszelkie inne ważne funkcjonalne EIPy będą wdrażane później. Widać to w różnych wpisach developerów. Zresztą Q1 2022 jest podawane obecnie przez wiele źródeł. Np. https://cryptoticker.io/en/ethereum-merge-timeline/ , https://ethmerge.com/ . Później będą wdrażane kolejne ważne funkcjonalności ETHerum po tym połączeniu, więc cały proces będzie wciąż trwał, natomiast górnictwo ETH skończy się dokładnie w momencie wdrożenia EIP-3675.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ahc napisał:

wczoraj byl z trio lhr za 5999 na krsystem

na allegro zotace trinity albo amp holo 5999 6099

Wczoraj to był za 5779 ;)

Czailem się na niego, ale zdrowy rozsądek wygrywa, jeszcze :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widać po wrzutkach dawanych przez addept i moich ceny powoli znowu idą do góry. Przykładem jest 70 zotaca 850 euro plus wysyłka około 7 euro co daje przy kursie 4,6 kwotę 3942,- . W zeszłym tygodniu były 3-wentylatorowe 70 PNY za 812 euro z wysyłką oraz GB eagle 3-fan za 793 euro z wysyłką. Pięć minut temu przeleciał przez amazon 70 GB eagle już w kwocie około 860 euro, nawet do koszyka nie dało się dodać. Zobaczymy co będzie w nowym tygodniu, ale nie widzę aby było taniej.    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Majki78Owszem, ale ten wrzucony przeze mnie chwilę później Zotac RTX 3070 Ti za 829,80 EUR to akurat bardzo dobra cena, niestety to chyba wyjątek od reguły i jest ogólnie tak jak piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, addept napisał:

@Majki78Owszem, ale ten wrzucony przeze mnie chwilę później Zotac RTX 3070 Ti za 829,80 EUR to akurat bardzo dobra cena, niestety to chyba wyjątek od reguły i jest ogólnie tak jak piszesz. 

Cena bardzo dobra sam bym chwycił, ale obiad jadłem :)  Pojawiają się rodzynki, ale już coraz mniej. Dziwne, że tego zotaca PA nie wypluł 🤔   

Tak na marginesie chwyciłem 70ti evga FTW3 ultra za 908 euro dostawa w czwartek. Cena nie powala, ale zapisze się na step up w evga na 80ti albo 90 i będę czekał :)   

Edytowane przez Majki78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Giguś Gaming OC - jest ok ? 

te gigusie to takie spoko sredniaki jak zwykle, tak w polowie drogi miedzy ventusem 3x a tufem asusa

niska polka to  zotac, eagle, ventusy, wszelkie duale pality asusy, sredniak to gigus gaming, pality gamerock i gaming pro, wysoka polka tuf, strix, suprim/trio

• Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Eltik napisał:

te gigusie to takie spoko sredniaki jak zwykle, tak w polowie drogi miedzy ventusem 3x a tufem asusa

niska polka to  zotac, eagle, ventusy, wszelkie duale pality asusy, sredniak to gigus gaming, pality gamerock i gaming pro, wysoka polka tuf, strix, suprim/trio

Gamerock ponoć wysoka półka przynajmniej patrząc po reckach. Wygląda jak gówno ale dobrze chłodzi. Nawet go miałem kupić ale się suprim trafił ździebko chłodniejszy ale przede wszystkim ładniejszy 

Edytowane przez najman23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Fjubens napisał:

Ten sprzedawca niby oferuje 3090 za 1000 euro i to kilka modeli. Wisi to co najmniej od rana ale nie wrzucałem, szkoda zachodu  

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heheh to sporo ponizej MSRP wiec...szuka debili liczac ze znajdzie idiote ktory polknie haczyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, xede napisał:

Spójrz co oprócz kart sprzedaje przede wszystkim. 

https://www.amazon.it/s?me=A20BFGBW21ERDU&marketplaceID=APJ6JRA9NG5V4

Piły, lodówki, sprzęt fitness, wszystko na mega promocjach

Scam, konto pewnie ukradzione

EDIT: Normalnie to był/jest pod tym adresem  i nazwą (fizycznie) sklep z artykułami fryzjerskimi 

Nie wrzucajcie tu linków do scamu, proszę, nie róbcie śmietnika, bo może ktoś naiwny jeszcze się natnie. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mozna  kupic gdzies jeszcze rtx3080 bez LHR?, najlepiej sklep badz amazon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozna ale to drogie rzeczy

dla mnie 5000 zl to jest maksymalna cena za karte, wiec mam 3070

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Pitross20 napisał:

Jak myślicie we wrześniu, będzie coś więcej kart w sklepach, czy nadal dramat będzie trwał? 

Wrzesień jest przeważnie jednym gorszych miesięcy do kupna elektroniki komp. z uwagi na start szkół, czy w tym roku będzie podobnie? Podejrzewam że może być jeszcze gorzej z wiadomego względu.

30 minut temu, wrzeszcz napisał:

oficjalnie ciężko - wszystko idzie pod stołem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Eltik napisał:

mozna ale to drogie rzeczy

dla mnie 5000 zl to jest maksymalna cena za karte, wiec mam 3070

Prosze  o jakis link, bede wdzieczny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Griszah napisał:

Wrzesień jest przeważnie jednym gorszych miesięcy do kupna elektroniki komp. z uwagi na start szkół, czy w tym roku będzie podobnie? Podejrzewam że może być jeszcze gorzej z wiadomego względu.

No właśnie, zwłaszcza, że teraz dla uczniów zalecane są RTXy 3xxx, to część tutaj zejdzie. :D 

2YNtCEi.png

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, wrzeszcz napisał:

Ale ze sklepu oficjalnie z fakturą czy ogólnie? Nowe 3080 bez lhr z papierkiem to ceny powyżej 8k w naszym pięknym kraju :)  Czyli już lepiej szukać rtx 3090 które były już nawet za 9000zł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, War_MachinE napisał:

Ale ze sklepu oficjalnie z fakturą czy ogólnie? Nowe 3080 bez lhr z papierkiem to ceny powyżej 8k w naszym pięknym kraju :)  Czyli już lepiej szukać rtx 3090 które były już nawet za 9000zł 

Ja próbuje za 6300zł nówkę MSI sprzedać i za wiele chętnych graczy to nie ma, sami górnicy pytają czy karta ma lhr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi