Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, iacoski napisał:

8200 za 3080ti Tufa w x-kom to złodziejstwo nie? Jakaś szansa, że stanieje czy raczej trzeba się szykować na wzrosty?

Sporo. Przed chwilą był 3080 TUF w Komputroniku za 6800 zł. Jeżeli chcesz go to pisz : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, iacoski napisał:

8200 za 3080ti Tufa w x-kom to złodziejstwo nie? Jakaś szansa, że stanieje czy raczej trzeba się szykować na wzrosty?

Ja chyba przeczekam na PS5. Niech tylko pojawią się jakieś gry, bo mam konsolę od pół roku i zagrałem na razie tylko w The Last of Us 2 we wstecznej z PS4.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, iacoski napisał:

8200 za 3080ti Tufa w x-kom to złodziejstwo nie? Jakaś szansa, że stanieje czy raczej trzeba się szykować na wzrosty?

na razie nikomu nie jest na rękę niższa cena, granica oporu jeszcze daleko przed nami, ale jak któregoś dnia bitfrod padnie to wszyscy zmoczą,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co pisza o konsolach i ze moze warto sie przesiasc zapominaja o scenie moderskiej... nie ma nic piekniejszego niz przejsc gre i pozniej ja zmodowac i przejsc jeszcze raz a pozniej znow i jeszcze raz... Mody grafiki, postaci, swiatla ehhhh :)

 

PS. pomiajajc juz kosmiczne na konsolach ceny gier i promocej jakie robi steam i epic... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marian666666 napisał:

Sporo. Przed chwilą był 3080 TUF w Komputroniku za 6800 zł. Jeżeli chcesz go to pisz : ]

Myślałem o tej karcie ale aktualnie renderuje coś zdalnie u klienta na quadro rtx6000 i bardzo często przekraczam 10GB vramu, te 2GB więcej robią jednak różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ramtrak napisał:

na razie nikomu nie jest na rękę niższa cena, granica oporu jeszcze daleko przed nami, ale jak któregoś dnia bitfrod padnie to wszyscy zmoczą,

btc idzie w gore inwestuja w niego wszystkie duze spolki inwestycyjne w usa. Robia potezne zakupy przy kursie 45k$ wiec uwierz ze nic nie padnie nic nie peknie. Trzeba rozumiec tylko czym jest BTC i ogolnie krypto a nie powtarzac farmazony jak jakas starsza Pani spod warzywniaka ktora ma blade pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marian666666 napisał:

Sporo. Przed chwilą był 3080 TUF w Komputroniku za 6800 zł. Jeżeli chcesz go to pisz : ]

ale nie Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iacoski napisał:

Myślałem o tej karcie ale aktualnie renderuje coś zdalnie u klienta na quadro rtx6000 i bardzo często przekraczam 10GB vramu, te 2GB więcej robią jednak różnice.

Najelepsza karta do renderow obecnie to 3060 kazdej masci oprocz TI. 3060 sa super szybkie przy renderach na GPU i maja 12gb ram wiec hit. Redshift/octane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W outlecie morele RTX3060 po 4355zł :rotfl:  ładnie się wrzesień zaczyna... strach myśleć co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SviRu007 napisał:

Najelepsza karta do renderow obecnie to 3060 kazdej masci oprocz TI. 3060 sa super szybkie przy renderach na GPU i maja 12gb ram wiec hit. Redshift/octane

Pewnie masz sporo racji ale różnica prędkości w blenderze między 3060 12gb a 3080ti 12 gb będzie chyba znaczna? Warta dopłaty czy nie bardzo?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

W outlecie morele RTX3060 po 4355zł :rotfl:  ładnie się wrzesień zaczyna... strach myśleć co będzie dalej.

Wczoraj mieli Tufa 3070 bez lhr za 4800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SviRu007 napisał:

btc idzie w gore inwestuja w niego wszystkie duze spolki inwestycyjne w usa. Robia potezne zakupy przy kursie 45k$ wiec uwierz ze nic nie padnie nic nie peknie. Trzeba rozumiec tylko czym jest BTC i ogolnie krypto a nie powtarzac farmazony jak jakas starsza Pani spod warzywniaka ktora ma blade pojęcie.

bitfrod ma wartość spekulacyjną, taka piramida ponziego, holenderskie tulipany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Valkiria napisał:

Wczoraj mieli Tufa 3070 bez lhr za 4800.

Ten słynny TUF raczej ma lhr, tylko opis jest że nie, sprzedaje to jakis podsprzedawca, a że Morele nie zrobią nowego produktu bo im się chyba nie chce to wszystko ładują do jednego jak zwykle worka .. a potem oczywiscie ciągle idą zwroty : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sxgn napisał:

Mimo, że różnice według was są subtelne to dla części osób są znaczące. Rozumiem, dla Was byłby wystarczający Asus z 1 wentylatorem, ale nie dociera do Was, że dla kogoś innego to szrot i woli mieć np. Strixa

I ta część osób reprezentuje właśnie "problemy pierwszego świata", czyli pałowanie sie do detali. Zgodnie z recką HU różnica przy 40 dB w temperaturze między "słabym" Eagle a "wybitnym" TUF to ile, 5-6 stopni? :> ech, nie pamiętam, nie chcę nakłamać, ale czy naprawdę uważasz, że to aż takie istotne? :>

Co innego turbina... tu jasne. Bo one są z zasady głośne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaiketsu napisał:

I ta część osób reprezentuje właśnie "problemy pierwszego świata", czyli pałowanie sie do detali. Zgodnie z recką HU różnica przy 40 dB w temperaturze między "słabym" Eagle a "wybitnym" TUF to ile, 5-6 stopni? :> ech, nie pamiętam, nie chcę nakłamać, ale czy naprawdę uważasz, że to aż takie istotne? :>

Co innego turbina... tu jasne. Bo one są z zasady głośne.

Te 5 lub 6 stopni moze niezle zbic zegar... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, xede napisał:

ale jadu, cebuli i innych dziwnych rzeczy tu sie dzieje, xkom probuje byc bardzo pro komsumencki ale jak widac nie warto ani troche - MA SA KRA, szukacie winnych obecnej sytuacji rynkowej? na forum jest chociazby temat o miningu.....

No jasne ,jest pro konsumencki ale tyle sobie nachapali klientów doskonale wiedząc o ograniczonych dostawach.Jednak dalej w to brnęli. Oni takie chore praktyki mają już wiele lat i nikt z tym nie zrobił ale po co jak i tak będą się dalej rzucać klienci jak żule na jabola. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, snoopher napisał:

Wróci niedługo Z Trio 3080, anulowałem zamówienie

Cos lepszego trafiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kaiketsu napisał:

I ta część osób reprezentuje właśnie "problemy pierwszego świata", czyli pałowanie sie do detali. Zgodnie z recką HU różnica przy 40 dB w temperaturze między "słabym" Eagle a "wybitnym" TUF to ile, 5-6 stopni? :> ech, nie pamiętam, nie chcę nakłamać, ale czy naprawdę uważasz, że to aż takie istotne? :>

Co innego turbina... tu jasne. Bo one są z zasady głośne.

Nie dogadamy się, nie ma dalej sensu w tym temacie dyskutować ;) dla Ciebie 6 stopni to problem pierwszego świata a dla mnie istotna rzecz dlatego wolałem dopłacić do posiadanego Suprim X. Bo według twojej logiki (klatki podane z czapy dla zobrazowania) po co komuś 150 klatek na 3080ti jak 120 na 3080 wystarczy, ale w sumie 120 też dużo bo 90 na 3070 też jest ok. Ale na co mi 90 jak może mieć wystarczajace 60 na 3060, chociaż na 30 klatkach też da się grać więc wystarczy GTX 1660. 

16 minut temu, snoopher napisał:

W lepszej cenie i z najlepszego sklepu w pl :P

To się pochwal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, iacoski napisał:

Dzięki za info :)  Spora różnica.

 

no w zasadzie x2. Nadal 3060 ma 12gb jak kupisz sobie dwa x  3060 to masz duzo wieksza kulture pracy imho. 12gb vs 10gb no ale cenowo tak wychodzi podobnie genralnie a jesli grasz to wiadomo ze lepiej 3080. Ja kupowalem 3060 jak byly po 3kzl a 3080 bylo pod 8-10kzl. Teraz bralbym zwodowane 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...