Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, czahor napisał:

tak patrze na tą niemiecką porównywarke MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X 10G LHR - VGA - PCI-E x16 - HAN: V389-215R kaufen & Preise vergleichen auf auspreiser.de

i wychodzi najtaniej 1379 Euro czyli jakies 6200 PLN + przesyłka

w PL juz chodzą po 6400 wiec chyba kupie tutaj od ręki. Tylko pytanie czy nadal bedzie spadać, bo w mediach straszyli że ceny kart znowu idą w górę..

Asus GeForce RTX 3080 ab 1.290,00 € (September 2021 Preise) | Preisvergleich bei idealo.de

ASUS ROG Strix GeForce RTX 3080 10 GB V2 OC Version Gaming Grafikkarte (LHR , PCIe 4.0, GDDR6X Speicher, 2x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a, ROG-Strix-RTX3080-O10G-V2-GAMING): Amazon.de: Komputery i akcesoria

1300 i to z amazonu TUF, strix 1400.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, czahor napisał:

widze ze ceny 3080 LHR spadły ponizej 6,7k - czy to jednorazowy spadek czy czekać jeszcze troche z zakupem?

 

pamietam jeszcze pare miesiecy temu chodziły po 10-11k

Obserwuj cene BTC, jak j#bnie w dół to zobaczysz 3080 poniżej 6k?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nasz kochany X-kom wysłał w zeszłym tygodniu 2 Tufy z premiery i cisza? :hmm:
A tu za 2 tygodnie pierwsze urodziny "przekazana do realizacji" się szykują :)
Mam już przygotowaną pamiątkę na tą okoliczność którą wyślę z zapytaniem który jestem w kolejce. :E

 

xkom.jpg

Edytowane przez dadi82
  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Blejdos napisał:

Od Turinga nie da się sprawdzić Asic Quality , kiedyś można to była zrobić w Gpu-Z i ludzie kupowali i zwracali karty z słabym Asic :) teraz jest loteria jak piszesz :)

 

Od Pascala, a to dlatego, ze głupole z Evga zaczęli sprzedawać selekcjonowane karty z różnymi ASIC i zarabiali na tym. Dlatego Nv to ukróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Człowieku. Ty napisałeś że 3080 (SUPRIM) jest cichszy i chłodniejszy od 3070 (TUF) i teraz wrzucasz linki do testu 3080 TUF?

TUF to praktycznie najbardziej udany model na rynku, więc można się kłócić czy SUPRIM jest cichszy/chłodniejszy - ale 3080 do 3080. A nie 3080 do 3070.

Edytowane przez josey_wales
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, josey_wales napisał:

Człowieku. Ty napisałeś że 3080 (SUPRIM) jest cichszy i chłodniejszy od 3070 (TUF) i teraz wrzucasz linki do testu 3080 TUF?

TUF to praktycznie najbardziej udany model na rynku, więc można się kłócić czy SUPRIM jest cichszy/chłodniejszy - ale 3080 do 3080. A nie 3080 do 3070.

 

4 godziny temu, Minciu napisał:

Obstawiam że zrypali test XD

TUF 3070 nie był cichszy i chłodniejszy od SuprimX 3080. Więc nie wiem jak im to wyszło z 3080. 

 

Nie nie napisałem że Suprim 3080 był CICHSZY i CHŁODNIEJSZY. Napisałem że TUF 3070 NIE BYŁ CICHSZY I CHŁODNIEJSZY.

W odpowiedzi na to:

4 godziny temu, MSF Koi napisał:

Tuf nie dość że chłodniejszy to cichszy

Pewnie za skomplikowane i nie ogarniasz różnicy :) Albo było cicho albo chłodno. Oczywiście 3070 był na odkręconym PL. 

 

 A TechPowerup jak dla mnie sssie na swoich testach, bo nic tam się nie klei.

 

@josey_wales w tym co zacytowałeś, jak wejdziesz do środka, to zauważysz podstawowy problem testu o którym napisałem, TUF walił w PL skacząc na zegarach i napięciu, a sam test dodatkowo został przerwany zanim jeszcze wentyle się ustabilizowały. Widzisz tam to czy nie widzisz? :) 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Od Pascala, a to dlatego, ze głupole z Evga zaczęli sprzedawać selekcjonowane karty z różnymi ASIC i zarabiali na tym. Dlatego Nv to ukróciła.

Fakt od Pascala , ale podobnie robią z prockami też selekcjonują i te z lepszym OC sprzedają drożej , gdzieś tam widziałem nawet stronkę z selektami i wyższym Oc na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

 

Nie nie napisałem że Suprim 3080 był CICHSZY i CHŁODNIEJSZY. Napisałem że TUF 3070 NIE BYŁ CICHSZY I CHŁODNIEJSZY

 

 

Wychodzi na to samo. No chyba że były równie ciche i chłodne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, MSF Koi napisał:

Ktoś ma tą msi 3080 seahawk? Jakoś to działa? Na necie dosłownie 0 recenzji poza 2 filmami OC

Ja mam, dziala jak dziala, woda sie przelewa w srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Blejdos napisał:

Fakt od Pascala , ale podobnie robią z prockami też selekcjonują i te z lepszym OC sprzedają drożej , gdzieś tam widziałem nawet stronkę z selektami i wyższym Oc na sprzedaż.

To jest trochę inna sytuacja. Tam człowiek nie związany z Intelem w ciemno selekcjonuje procki i sprzedaje lepsze drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

To jest trochę inna sytuacja. Tam człowiek nie związany z Intelem w ciemno selekcjonuje procki i sprzedaje lepsze drożej.

W takim mindfactory selekcjonują procki i sprzedają oczywiście po wyższych cenach te z lepszym Oc , kij wie czy maja do tego prawo otwierać zaplombowane pudełka i sobie sprawdzać i testować które lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dadi82 napisał:

Jak tam nasz kochany X-kom wysłał w zeszłym tygodniu 2 Tufy z premiery i cisza? :hmm:
A tu za 2 tygodnie pierwsze urodziny "przekazana do realizacji" się szykują :)
Mam już przygotowaną pamiątkę na tą okoliczność którą wyślę z zapytaniem który jestem w kolejce. :E

 

xkom.jpg

Zjadłeś 'a' we właśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W caseking ,,der bauer,, tez robi selekty, duzo drozej je sprzedaja.kiedys sie obrazilem na nich bo chcialem zrobic zakupy za ponad 1000 jurkow (8700k, plyta,ram) zadalem im pytanie czy oskalpuja mi proca.dostalem odpowiedz, ze moge od nich kupic juz po skalpie.

Kase wydalem gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo Niemcy maja duzy rynek entuzjastow, chyba najwiekszy w Europe. Zobaczcie sobie tabelki wynikow TimeSpy w Niemczech a jakie sa w Polsce. Dlatego tez ze maja kase to wola kupowac juz wyselekcjonowane rzeczy za grubszy hajs niz jakies padło z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Monn napisał:

Ja mam, dziala jak dziala, woda sie przelewa w srodku

A jak oprócz tego przelewania się wody wypada głośność tej karty? Na filmiku z YT karta jest prawie niesłyszalna. Jest tam możliwość zmiany wentyli na pull? przymierzam się do tego modelu i zastanawiam się czy dałbym rad ę go zamontować na praedzie lub boku budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tutaj supreme 3080 między innymi z TUF

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, Walker1982 napisał:

A jak oprócz tego przelewania się wody wypada głośność tej karty? Na filmiku z YT karta jest prawie niesłyszalna. Jest tam możliwość zmiany wentyli na pull? przymierzam się do tego modelu i zastanawiam się czy dałbym rad ę go zamontować na praedzie lub boku budy.

Glosnosc jest praktycznie zerowa. Wentylatory sa nieslyszalne, jest fan-stop do chyba 50c potem sie kreca max 1000rpm bo nawet bez UV karta nie osiaga 60c, sredni temp w TimeSpy to 54c. W zadnym momencie nie slychac czy sie kreca czy nie. Pull mozesz zrobic bez problemu, kabelki fabrycznie sa ciasno spiete trytytkami ale da sie wszystko, mozesz podmienic na inne tez bez problemu. Jedyny dzwiek jaki czasem slysze to takie lekkie swiszczenie, ale 1. przy zamknietej budzie przestaje to slyszec 2. nie wiem z czego to dociera, albo pompka AIO z GPU, albo cewki na GPU, albo pompka AIO z CPU. Podobno pompka da sie sterowac, nie wiem nie sprawdzalem, pewnie sa tez jakies opcje w Dragon Center ale nie mam zamiaru tego syfu instalowac. Plusem tez IMO jest to, ze karta jest lekka i bardzo sztywna przez to ze ma metalowy szkielet do chlodzenia sekcji zasilania = nie opada. Generalnie IMO jedyna wada to ja mam chyba jakies slaby egzemplarz, max wynik jaki moge zrobic w TimeSpy po UV to gpu score 18015 pkt, brakuje power limitu na wiecej.

https://imgur.com/a/eyO6WA4

Na przodzie raczej bym odradzal, na boku byloby idealnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Monn napisał:

Glosnosc jest praktycznie zerowa. Wentylatory sa nieslyszalne, jest fan-stop do chyba 50c potem sie kreca max 1000rpm bo nawet bez UV karta nie osiaga 60c, sredni temp w TimeSpy to 54c. W zadnym momencie nie slychac czy sie kreca czy nie. Pull mozesz zrobic bez problemu, kabelki fabrycznie sa ciasno spiete trytytkami ale da sie wszystko, mozesz podmienic na inne tez bez problemu. Jedyny dzwiek jaki czasem slysze to takie lekkie swiszczenie, ale 1. przy zamknietej budzie przestaje to slyszec 2. nie wiem z czego to dociera, albo pompka AIO z GPU, albo cewki na GPU, albo pompka AIO z CPU. Podobno pompka da sie sterowac, nie wiem nie sprawdzalem, pewnie sa tez jakies opcje w Dragon Center ale nie mam zamiaru tego syfu instalowac. Plusem tez IMO jest to, ze karta jest lekka i bardzo sztywna przez to ze ma metalowy szkielet do chlodzenia sekcji zasilania = nie opada. Generalnie IMO jedyna wada to ja mam chyba jakies slaby egzemplarz, max wynik jaki moge zrobic w TimeSpy po UV to gpu score 18015 pkt, brakuje power limitu na wiecej.

https://imgur.com/a/eyO6WA4

Na przodzie raczej bym odradzal, na boku byloby idealnie.

Wodny jastrząb - najlepsza karta :). Zamienie się na tuf3080 jak ktoś ma  nowa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, SviRu007 napisał:

Wodny jastrząb - najlepsza karta :). Zamienie się na tuf3080 jak ktoś ma  nowa ;) 

Ale z TUF bedziesz mial lepszy wynik w benchmarkach + masz RGB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monn

Dzięki wielkie za odpowiedź. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu że ten model chciałbym mieć. Montaż z boku mógłby być chociaż chciałbym żeby karta ciągnęła świeże powietrze spoza obudowy ale to nie jest najważniejsze. Teraz tylko znaleźć fajną okazję z możliwością bezproblemowego zamówienia do Polski i mam spokój na dłuższy czas. Najtaniej jak widziałem to było jakieś 5700, Trzeba było brać a nie zastanawiać się :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF to chyba najlepsza 3080. Cos sie asusowi porabalo i zamienił strixa z tufem. W kazdej recenzji lepsze temp i glosnosc. Jedyne co to power limit. 

Dawać jastrzębia.

Teraz, Walker1982 napisał:

@Monn

Dzięki wielkie za odpowiedź. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu że ten model chciałbym mieć. Montaż z boku mógłby być chociaż chciałbym żeby karta ciągnęła świeże powietrze spoza obudowy ale to nie jest najważniejsze. Teraz tylko znaleźć fajną okazję z możliwością bezproblemowego zamówienia do Polski i mam spokój na dłuższy czas. Najtaniej jak widziałem to było jakieś 5700, Trzeba było brać a nie zastanawiać się :F

Walker wez mojego tufa lepszy niz jastrząb wodny :D. Jastrząb troche brzydki jest nie da się ukryć. teraz mozna tylko zamówić za jakieś 5900-6000 ale to troche słaba opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SviRu007 napisał:

TUF to chyba najlepsza 3080. Cos sie asusowi porabalo i zamienił strixa z tufem. W kazdej recenzji lepsze temp i glosnosc. Jedyne co to power limit.

Na co komuś ten PL, jak i tak wszyscy robią UV :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, josey_wales napisał:

Na co komuś ten PL, jak i tak wszyscy robią UV :)

no i zepsułeś mi sprzedaż - tufowi nie musisz robic UV jest tak zimny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdej recenzji TUF jest najlepszy. Bo są takie które mówią skąd to się bierze ? Ale pelikany i tak nie ogarną i łykają po łebkach.

Tutaj na przykładzie TI ale czytelny wykres chyba ? :) 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...