Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, addept napisał:

Złapał ktoś oprócz mnie coś takiego, za 607 EUR? 

https://www.amazon.es/gp/product/B0971XRQR4/

PS. Nie było czasu wstawiać na forum linka, sorry. 

Nie dało się kupić. Mimo, że blokada zeszła, to dalej wyrzucało niemożność dostawy do PL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Tomcat napisał:

Nie miałem okazji nic potem reklamować ale zapewne w 90% przypadków było by ok (jest jakiś procent szansy że będą gadać tylkoz  pierwotnym kupującym lub o zgrozo jemu na konto oddadza kasę ;-) 

Myślę, że w dobie obecnej sytuacji z kartami graficznymi  jest to dodatkowe ryzyko bo producenci/sprzedawcy mogą dzięki temu mieć pretekst do odrzucenia gwarancji (mówię o braku oryginału dokumentu czyli jego kopii bądź dodatkowo niekompletnej). 

17 minut temu, Tomcat napisał:

nie oceniam oczywiści legalności sprzedaży sprzętu branego na formę i wrzucanego w koszty, ale to już problem głównie sprzedawcy...

A mi właśnie tylko o ten aspekt chodziło, nie oceniałem z kolei kupujących takowe produkty ;)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli owocowy nigdy nie zrealizuje bo zasłania się, że to dwie różne karty a zamówienie wisi z 17 grudnia 2020

x-cum jakoś może oferując LHR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, mazi91 napisał:

Nie dało się kupić. Mimo, że blokada zeszła, to dalej wyrzucało niemożność dostawy do PL.

Dało się, bo kupiłem. Fakt, blokada zeszła i wyrzuciło raz niemożność dostawy przy przeklikaniu, ale parę sekund później, przy ponownej próbie już wszystko było w porządku. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Tornado3 napisał:

czyli owocowy nigdy nie zrealizuje bo zasłania się, że to dwie różne karty a zamówienie wisi z 17 grudnia 2020

EAN i kod produktu mają inny, więc teoretycznie to inne produkty. W praktyce każdy wie jak jest ;(

Edit: A próbował ktoś w takiej sytuacji napisać do producenta ? Może napiszą coś co będzie podstawą do uznania że to ten sam produkt ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, addept napisał:

Dało się, bo kupiłem. Fakt, blokada zeszła i wyrzuciło raz niemożność dostawy przy przeklikaniu, ale parę sekund później, przy ponownej próbie już wszystko było w porządku. 

Przecież raz nie próbowałem, tylko kilkanaście - cały czas to samo miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, mazi91 napisał:

Przecież raz nie próbowałem, tylko kilkanaście - cały czas to samo miałem.

Z ta blokadą różnie bywa, wczoraj też za pierwszym razem jak blokada zeszła wyskoczył komunikat o braku możliwości wysyłki, wyrzuciłem z koszyka i za drugim razem poszło.

Może miałeś kartę w koszyku jeszcze z blokadą, wtedy po mimo zdjęcia blokady nie zatwierdzi zakupu. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, manuelos napisał:

EAN i kod produktu mają inny, więc teoretycznie to inne produkty. W praktyce każdy wie jak jest ;(

Edit: A próbował ktoś w takiej sytuacji napisać do producenta ? Może napiszą coś co będzie podstawą do uznania że to ten sam produkt ?

3uXypmV.png

🤣

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostaniecie z morele zamiennik: GTX 1060 3 GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Tornado3 napisał:

3uXypmV.png

🤣

Dlatego pytałem czy ktoś pisał do producenta, nie do sklepu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, najman23 napisał:

Eh zamieniłbym się 3070 bez lhr na 3080 z lhr 

W czym problem?!

Tydzień temu tak zrobiłem, górnicy nie będą płakać wydając ~6k za 3070, a wtedy parę stówek dorzucasz i masz 3080 LHR.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, snoopher napisał:

W czym problem?!

Tydzień temu tak zrobiłem, górnicy nie będą płakać wydając ~6k za 3070, a wtedy parę stówek dorzucasz i masz 3080 LHR.

Nie wiem na razie mi wisi karta może przesadziłem 

Edytowane przez CzerwonySmerfik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę tak, ale niedługo może będzie tyle warte, z drugiej strony może i 3080 lhr też skoczyć.

Kwestia czy się spieszy i czy jesteś w stanie przeboleć dołożenie do 3080. Tak czy tak, ciężko będzie wyjść na 0 przy przesiadce. Niektóre górniki się szanują :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, snoopher napisał:

Trochę tak, ale niedługo może będzie tyle warte, z drugiej strony może i 3080 lhr też skoczyć.

Kwestia czy się spieszy i czy jesteś w stanie przeboleć dołożenie do 3080. Tak czy tak, ciężko będzie wyjść na 0 przy przesiadce. Niektóre górniki się szanują :E

Za 6k spokojnie można kupić 80 na amazonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, snoopher napisał:

W czym problem?!

Na Amazonie nawet 0 dopłaty by było, suprim x i sea Hawk za tyle wpadają co jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, CzerwonySmerfik napisał:

Oprócz czasu wysyłki jakie są jeszcze wady kupienia na Amazonie es np vs sklep w Polsce 

Długość gwarancji.

Amazon daje dwa lata. Polskie sklepy często dają trzy lata na te same produkty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, CzerwonySmerfik napisał:

Oprócz czasu wysyłki jakie są jeszcze wady kupienia na Amazonie es np vs sklep w Polsce 

Sporadycznie się zdarza, że danego produktu nie ma, ale najczęściej jest to podane przy zakupie. Zazwyczaj paczka dochodzi w ciągu 3-4 dni jeżeli jedzie faktycznie z fr, it czy es. Obecnie jedzie do mnie 80 tuf kupiona na es, a nadana została w pl. Dostałem info o nadaniu w piątek że, paczka będzie we wtorek. Największą zaletą jest cena kart na amazonie, bez sponki kupiłem 70ti evga ftw3 ultra za 4,1k gdzie w x-komie czasami się pojawia za 4,8k.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, mark2468 napisał:

Długość gwarancji.

No dobrze a co w przypadku gdy karta się zepsuje? Rzadko się to zdarza ale rozumiem że trzeba wtedy wyrzucić 100 zł na przesyłkę do Hiszpanii i czekać dłużej ? Dead on arrival ktoś ?

Edytowane przez CzerwonySmerfik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, mark2468 napisał:

Długość gwarancji.

Dlatego warto szukać kart evga 3lata , pny 3 lata(po roku już można składać reklamację do producenta). Gdzieś mam e-maila z amazona o reklamacji, a raczej  rękojmi, ze wychodzi 3 lata :)   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi