Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, maras2574 napisał:

to samo u mnie teraz, szkoda że to przeoczyłem jak odbierałem :szczerbaty:

Czyli następnym razem jak będę musiał oddać GPU do serwisu TFU TFU, zaślepki zostawię sobie w domu :E

Edytowane przez dadi82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monn napisał:

To jest racja, troche trwalo zanim mi sie odpowietrzylo, sporo jest powietrza w srodku (jak potrzasam radiatorem to bulgota calkiem mocno) i chyba lubi gdzies utykac w pompce. A test glosnosci w nocy zrobie moze w weekend 

Najważniejsze jest dać chłodnicę wylotem węży do dołu i jakoś wywalczyć te odpowietrzenie.

Przed montażem dobrze jest dać chłodnicę ponad GPU i kręcić tym GPU w każą stronę tak żeby bąble powietrza jakoś wydostały się do węży. Może podłączyć na chwilę do kompa i ponownie odpiąć na kolejny taniec poza budą. Ważne aby ciągle chłodnica była jak najwyżej i nie dopuścić do sytuacji aby pompa znalazła się powyżej wylotu węży z chłodnicy jak chłodnica jest poziomo. Ewentualnie aby nie obrucić do góry nogami chłodnicy która ma być montowana pionowo, bo powietrze cofnie się do blokopompy.

Asteki tak niestety mają.. Co ciekawe w Arctic LF2 nie ma takich przebojów, pompa sama się ogarnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Minciu napisał:

Asteki tak niestety mają.. Co ciekawe w Arctic LF2 nie ma takich przebojów, pompa sama się ogarnia. 

A kto jest producentem Arctica LF2?

Ja ogolnie jestem 100% zadowolony z Sea Hawka, a jestem chyba dosyc wybredny (Noctue uzywalem przez przejsciowke wyciszajaca). W dzien dzwieki z zewnatrz + laptop dzialajacy w tym samym pokoju zagluszaja jakiekolwiek dzwieki z kompa, w nocy najglosniejszym elementem sa wentyle Silent Wings 3. Nie jest to dead silent pewnie, ale jest bardzo cicho. Generalnie ciezko jest mi sie czepiac jak w tej kategorii nie ma na rynku specjalnie nic lepszego, ta sama pompka Aseteka jest w o wiele drozszym Asusie LC i EVGA Kingpin

Edit: Wlasnie zauwazylem ze EVGA ma hybryde z radiatorem na 3 wentyle, to jest dopiero zabojcze https://www.evga.com/articles/01454/kingpin-3090/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Monn napisał:

A kto jest producentem Arctica LF2?

To chyba ich autorskie rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

To chyba ich autorskie rozwiązanie. 

Tak

 

34 minuty temu, Monn napisał:

A kto jest producentem Arctica LF2?

Ja ogolnie jestem 100% zadowolony z Sea Hawka, a jestem chyba dosyc wybredny (Noctue uzywalem przez przejsciowke wyciszajaca). W dzien dzwieki z zewnatrz + laptop dzialajacy w tym samym pokoju zagluszaja jakiekolwiek dzwieki z kompa, w nocy najglosniejszym elementem sa wentyle Silent Wings 3. Nie jest to dead silent pewnie, ale jest bardzo cicho. Generalnie ciezko jest mi sie czepiac jak w tej kategorii nie ma na rynku specjalnie nic lepszego, ta sama pompka Aseteka jest w o wiele drozszym Asusie LC i EVGA Kingpin

Edit: Wlasnie zauwazylem ze EVGA ma hybryde z radiatorem na 3 wentyle, to jest dopiero zabojcze https://www.evga.com/articles/01454/kingpin-3090/

i byl ten kingpin kiedys w x kom za 9k gdy bitcoin zanurkowal. Eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał plomby MSI to pisać, po miesiącu wczoraj doszły ;) 

4110061800_1631090907_thumb.jpg 5005741300_1631090907_thumb.jpg 

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SamoaJoj napisał:

Ładnie bitcoin w dół poleciał. Oby tak dalej.

Nie łudź się. 

Edytowane przez dadi82
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadi82 napisał:

Nie łudź się. 

Widzisz, każdy gadał, że miało tylko rosnąć, a tu cyk. Poleciało w dół ostro w jeden dzień. Wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek do poziomu z przed miesiąca i czekamy do następnego wzrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Nie łudź się. 

Holderzy zaczynają mieć nadzieję na zakup karty w cenie msrt  ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SamoaJoj napisał:

Widzisz, każdy gadał, że miało tylko rosnąć, a tu cyk. Poleciało w dół ostro w jeden dzień. Wszystko jest możliwe.

A za tydzien bedzie 65K wiec ten tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SamoaJoj napisał:

Widzisz, każdy gadał, że miało tylko rosnąć, a tu cyk. Poleciało w dół ostro w jeden dzień. Wszystko jest możliwe.

Kto gadał że miało tylko rosnąć?? Ja tam słyszałem, że za chwile 20K potem 10K.

Dla BTC korekty 20-30% to norma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Majki78 napisał:

Holderzy zaczynają mieć nadzieję na zakup karty w cenie msrt  ?

Ja czekam na ceny, które były w czerwcu/lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Majki78 napisał:

Holderzy zaczynają mieć nadzieję na zakup karty w cenie msrt  ?

I kupią ale okolice lutego marca IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał zobaczyć eth z 1ka z przodu. Wtedy raczej by się powoli poprawiała dostępność GPU, już tak było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioy napisał:

Ja to bym chciał zobaczyć eth z 1ka z przodu. Wtedy raczej by się powoli poprawiała dostępność GPU, już tak było. 

Też bym chciał po tyle zobaczyć, wtedy sprzedałbym nerkę i za wszystko kupił ETH :E. IMO to się nie wydarzy. Zresztą cena nie ma znaczenia. Trudność sieci rośnie. W lutym, marcu ETH był dużo tańszy a profit z kopania był większy. A pozatym ETH w styczniu ma przejść na PoS, jak to się faktycznie wydarzy opłacalność kopania tej krypto będzie zerowa. 

Ale bez obaw będzie się kopać co innego :E. Z tym że opłacalność jako taka będzie dopiero za ~2 lata?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wiesz co? I byś k...a nie miał nerki ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pioy napisał:

I wiesz co? I byś k...a nie miał nerki ?

Kupiłbym se drugą po kilku latach HODL tego ETH i jeszcze by mi na kilka zostało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że już nie ma LHR w opisie zamówienia na x-kom? :>

xbknxOM.png

 

LHR ma teraz swój numer id

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Strixie nigdy nie było.

Ktoś o tym pisał zmienili po prostu w indeksie na LHR i z automatu na wszystkich zamówieniach się zmieniło. Teraz pewnie to cofnęli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadi82 napisał:

Teraz pewnie to cofnęli?

Tak, na to wygląda, chociaż dla konsumenta był to raczej "korzystny błąd" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Ktoś o tym pisał zmienili po prostu w indeksie na LHR i z automatu na wszystkich zamówieniach się zmieniło. Teraz pewnie to cofnęli?

Nie będą robić ludziom złudnej nadziei na realizację, moim zdaniem uczciwe podejście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mar_S napisał:

Co do plomb to jak mają być to mają być, innych nie brać, w przypadku kart które plomb nie posiadały to jeżeli serwis Wam odwali kartę po zakupie "bo było grzebane" to macie pełne prawo atakować sprzedawcę który Wam ją sprzedał, nawet jak wyłączył rękojmię, bo to jest wada karty którą zataił a więc wyłączenie rękojmi jest w takim przypadku bezskuteczne.

Nie rozumiem, jak można potajemnie usunąć plomby? Jak można zataić brak czegoś, czego fizycznie nie ma na produkcie? A jak zamierzasz udowodnić, że tych plomb nie było z chwilą, kiedy odbierałeś produkt. A jeśli ich nie było, to dlaczego go odebrałeś? Nie idź tą drogą, bo ona Cię nie zaprowadzi tam, gdzie chciałbyś się znaleźć ;) Gdyby sprzedający nakleił jakieś lipne, podrobione, naklejki to ok, inna sprawa, ale nie o tym rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radio_Tirana napisał:

Nie będą robić ludziom złudnej nadziei na realizację, moim zdaniem uczciwe podejście. 

Uczciwie by było gdyby zrealizowali te zamówienia lub ucięli je wszystkie w zeszłym roku. A tak to część dostaje te GPU zamówione we wrześniu po cenie wrześniowej, drudzy nie a jeszcze innym proponują zamianę z dopłatą 1K. Jak realizują komuś to uczciwie  byłoby wszystkim. Bo jak nie to jaki jest klucz?

3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Tak, na to wygląda, chociaż dla konsumenta był to raczej "korzystny błąd" :)

Generalnie to to że niektórym realizują te TUFy za 32xx z września zeszłego roku a innym proponują dopłatę 1k zł i zamianę na inny model jest mało korzystne dla nich. IMO albo wszystkim albo wszystkie zamówienia anulować. Bo jak teraz moje oleją a koledze dali to rzecznik może się tym zainteresować. Bo ja czuję się dyskryminowany. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyłączyłem i schowałem już, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
    • Od piątku wraca globalne ocieplenie , ostatni tydzień było globalne oziębienie  @LeBomB zmiany które proponujesz potrzebują kilkudziesięciu lat , nierealne  U nas liczy się maksymalnie najbliżej 4 lata od wyborów do wyborów 
    • Przeprosiłem się z Afterburnerem ale tym razem ściągnąłem wersję beta (wcześniej działałem na stabilnych). Jak karta będzie kaprysić z UV to za karę zrobiłem jej OC. Core Clock +200 MHz Memory Clock +2000 MHz Power Limit: 100% Temp Limit: 88*C Przy Core Clock +250MHz potrafiło się coś wykrzaczyć. Może jeszcze znajdę jakieś wartości "pomiędzy". Parę godzin CP2077PL i chodzi elegancko. Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?
    • Co pokazuje program FC ? Po jego uruchomieniu program automatycznie wykrywa wszystkie czujniki na płycie i pokazuje je w formie tabelek. U mnie tak to wygląda - na czerwono wykryte czujniki, te ciemniejsze są nieużywane i je zaznaczam jako ukryte. Na żółto dodane tabelki w formie graficznej i przydzielone do czujników. Tabelki mam opisane, ale zanim je opisałem musiałem ustalić, który czujnik pokazany w programie odpowiada danemu gniazdu FAN na płycie głównej. Nie umiem tego wytłumaczyć nie mając tego przed nosem
    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.  Spotify i foobarem można sterować zdalnie z telefonu, jakie Kodi lub inne odtwarzacz filmów pewnie też.   440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...