Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Pioy napisał:

Normalna sytuacja jest taka, w której towar jest dostępny w sklepach w cenach jakoś tam korespondujących z MSRP. Czyli taka jaka była od zawsze do teraz. Ale widzę następny kinderprzedsiębiorca co ratuje świat kryptowalutami.

Nie rozmawiam z ludźmi, którzy rozmawiają w sposób niepoważny.

Mówisz o pograniu w gierkę po pracy, czyli w sposób w jakim się mówi o oglądaniu filmu, pojezdzeniu na rowerze. Po prostu czerpaniu prostej i niedrogiej przyjemności. Takiej rozrywce dostępnej dla wszystkich i bez większych nakładów finansowych, a widocznie masz parcie na granie 4K, ultra, 144hz, a to już ekstremum, jak oled, czy rower za 10-15k. Niepoważny to jest twój sposób narracji. Chcesz być „pro” pcmr to nie płacz, ze coś jest drogie tylko zarabiaj tyle, żeby cię było na to stać. Możesz nawet rok/dwa zarabiać na takiego kompa, to twoja prywatna sprawa. 

Ja dzisiaj kupiłem sobie w me SW Squadrons na ps4 za 15zl, właśnie po to żeby dla przyjemności pograć wieczorem. Nie potrzebuje do tego karty za 3000zl. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ tutaj się zrobiła gó*** burza, nie wiem po co to Wy ciągniecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitross20 napisał:

Ależ tutaj się zrobiła gó*** burza, nie wiem po co to Wy ciągniecie ?

Ja już skończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pitross20 napisał:

Ależ tutaj się zrobiła gó*** burza, nie wiem po co to Wy ciągniecie ?

Tutaj cyklicznie pojawia się kłótnia. Ma to związek z aktualną wyceną kryptowalut. Jak wysoka cena się utrzymuje, to w obywatelach narasta frustracja, którą trzeba wyładować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

Tutaj cyklicznie pojawia się kłótnia. Ma to związek z aktualną wyceną kryptowalut. Jak wysoka cena się utrzymuje, to w obywatelach narasta frustracja, którą trzeba wyładować. 

Kumam, ale nigdy z takich konwersacji nic nie wynika, może poza banami ?. Szkoda sobie ryć psychikę.

A wracając do pytania to dobry jest ten ASUS RTX 3070 DUAL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitross20 napisał:

Kumam, ale nigdy z takich konwersacji nic nie wynika,

Czy z wszystkiego musi coś wynikać?
To jest... forum dyskusyjne (o ile mnie nie myli formuła).
Po prostu dyskutuje się czasami dla samego dyskutowania.
Oczywiście pomijając OT w wątku 30x0.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak nieśmiało przypominam że ci straszni "skalperzy" potrafili sprzedawać karty taniej niż nasze wspaniałe sklepy które przez rok nie potrafiły zrealizować zamówień z września, pomimo tego że cały czas mieli karty na stanie.
A nie robili tego bo sprzedawali je z marżą wynoszącą od 150-200% wartości, bo chyba nikt normalny nie wierzy że kupowali RTX 3080 w hurcie po 8000 zł sztuka i gonili je po 8500, tylko kupowali je w cenach niewiele się różniących od normalnych a następnie gonili z dużym zyskiem zlewając jednocześnie frajerów grzecznie czekających w kolejce.
Do tego można dodać ustawiony outlet X-kom na Lolegro gdzie od czasu do czasu trafiały bardzo ciekawe i pożądane modele w cenach niewiele odbiegajacych od normalnych, i były wykupywane przez podstawionych ludzi dysponujących linkami (przedmiot pojawiając się w wyszukiwarce był już sprzedany).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mar_S napisał:

Ja tylko tak nieśmiało przypominam że ci straszni "skalperzy" potrafili sprzedawać karty taniej niż nasze wspaniałe sklepy 

Nie czytasz ze zrozumieniem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu tych waszych elaboratów czytać, napisałem o ogólnym trendzie ciągłego psioczenia na skalperów, przy jednoczesnym zachwycie z powodu łaskawej realizacji niektórych zamówień przez X-kom.
Żadna łaska, natrzaskali tyle kasy że mogą teraz zrealizować zamówienie, tylko że w najlepszym przypadku będzie to kastrat z LHR, w najgorszym zamiast 3080 dostaniemy 3070 i jeszcze każą dopłacić.  :E 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mar_S napisał:

Nie mam czasu tych waszych elaboratów czytać, 

Więc jaki sens brać udział w dyskusji, w której... nie ma się chęci uczestniczyć? ;)

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Będzie popcorn jak cała ta bańka pęknie i nagle okaże się, że LHR czy non-LHR, będzie wszystko jedno, bo trzeba sprzedawać i tak ;).

juz mial byc w czerwcu, lipcu i jakos tak nie ma....

Godzinę temu, Pitross20 napisał:

Ależ tutaj się zrobiła gó*** burza, nie wiem po co to Wy ciągniecie ?

Zawsz sie robi i jest smiesznie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat gość ma rację, że karty graficzne powinny być dostępne tak samo jak reszta podzespołów. A nie jakieś śmieszne polowania na okazje.... Kto ma czas żeby siedzieć całymi dniami i wypatrywać czy karta jest dostępna i czy cena jest dobra?

 

Swoje robią też pcmr,którzy wymieniają serię 20xx, "bo tak". Przez to mamy dostępność jaką mamy. A cierpią ci, co chcą wymienić sprzęt raz na 5-6 lat.

Edytowane przez SamoaJoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erze lutów bezołowiowych to mało która karta pożyje 5-6 lat...

Ogólnie chyba gtx 970/80 to była ostatnia seria gdzie ceny były ok, dostępność na premierę też .
Od tego czasu jak nie drożyzna to braki, do tego kopacze ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SamoaJoj napisał:

Ale akurat gość ma rację, że karty graficzne powinny być dostępne tak samo jak reszta podzespołów. A nie jakieś śmieszne polowania na okazje.... Kto ma czas żeby siedzieć całymi dniami i wypatrywać czy karta jest dostępna i czy cena jest dobra?

Już pisałem parę stron temu i odpowiedzi wszystkich tylko to potwierdziły, tutaj same "przedsiębiorcze rekiny biznesu", ewentualnie "ratujący świat minerzy kryptowalut", a granie to nagle się okazuje rozpusta i niepotrzebne snobistyczne hobby godne potępienia :E

4 minuty temu, SamoaJoj napisał:

Swoje robią też pcmr,którzy wymieniają serię 20xx, "bo tak". Przez to mamy dostępność jaką mamy. A cierpią ci, co chcą wymienić sprzęt raz na 5-6 lat.

Akurat oni to wymieniają jedną na drugą, starą puszczają na rynek wtórny. Przynajmniej w normalnych czasach by tak było, że kupił byś od takiego w dobrej cenie jakąś 2070 itd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniają bo tak... xD

Czyli oni nie powinni wymienić karty na sporo wydajniejsza bo Ty też chcesz wymienić i może skok wydajności u ciebie będzie lepszy? xD Seria 3000 jest dużym skokiem wydajnościowym między teoretycznymi odpowiednikami cenowymi serii 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pioy napisał:

 

Akurat oni to wymieniają jedną na drugą, starą puszczają na rynek wtórny. Przynajmniej w normalnych czasach by tak było, że kupił byś od takiego w dobrej cenie jakąś 2070 itd.

no mnie przesiadka po prawie latach  rtx 2070 na 3070 kosztowała 700zeta. To raczej nie jest duży koszt i karta znowu na gwarze.
Zwykle takie przesiadki z głową nie są zbyt kosztowne.
Nowy komp co 5-6 lat to na obecne czasy z 10k lekko za coś do monitora 2k ?

Swoja drogą po zakupie rtx 2070ki i monitora 1440p byłem zawiedzony wydajnością karty za prawie 2,5 klocka.
Przesiadka na 3070 i dopracowany dlss 2.0 to był niezły kop...
 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o wymianie zabytku 770 na 3000 a kolega chyba pisał coś o 1060?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa ludzi siedzi na takich kartach.

Ale jak ktoś ma zabytek i ciśnie go na granie w nowsze gierki, to na dziś dzień konsole są dostępne od ręki w normalnej, uczciwej cenie.  

Xbox series S za 1300zl w sklepie od ręki i po problemie. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam potrzebuję dobrego komputera do przeglądania internetu i czytania forum pclab. :P Bez dobrej karty graficznej się nie da. Bo jak masz słabą kartę, to jesteś wyśmiewany  :( :lol2:

Edytowane przez addept
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Bez dobrej karty graficznej się nie da

Po prostu się przyznaj, że specjalnie kupiłeś procesor bez grafiki zintegrowanej, aby mieć pretekst do pobierania kart graczom bicz.gif

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pioy napisał:

Normalna sytuacja jest taka, w której towar jest dostępny w sklepach w cenach jakoś tam korespondujących z MSRP. Czyli taka jaka była od zawsze do teraz. Ale widzę następny kinderprzedsiębiorca co ratuje świat kryptowalutami.

No to przyjmij do wiadomości że sytuacja nie jest normalna z wielu względów. Też bym chciał żeby była tylko co z tego. A przedstawiać się wszystkim nie musisz. To nie portal randkowy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce sobie po prostu pograc w cos bez kurczowego zwracania uwagi na jakosc kazdego detalu w grze i nie musi miec 10000 fps to naprawde konsola rozwiazuje problem i jest wrecz genialnym wyjsciem. za 4500 zl to mozna miec ps5 + tv 49 cali jakis sensowny lg np a komp za 4500 to wielu gier nie ogarnie tak dobrze jak konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Janusz_75 napisał:

juz mial byc w czerwcu, lipcu i jakos tak nie ma....

NIe nie miała być w czerwcu czy lipcu. Ktoś kto ma trochę pojęcia o tym rynku to wiedział. A jak słuchasz bajek ludzi co pojęcia nie mają o czym mówią to sam jesteś sobie winny. Tak jak każdy inny. 
To jest proste, chce zrobić dobry biznes, to radzę się kogoś kto prowadzi dobry biznes a nie "ciula" co na etacie całe życie, siedzi i wie wszystko teoretycznie. (żeby nie było że kogoś obrażam to sam jestem na etacie),

chcesz upiec dobre ciasto to radzisz się piekarza ewentualnie babci co na wypiekach zęby zjadła. Chcesz zainwestować w krypto to radzisz się kogoś kto w to inwestuje od lat i ma pojęcie, dokształcasz się itp. 
To jest naprawdę bardzo prosty schemat tylko trzeba ciut głowy używać a nie słuchać sfrustrowanych bachorów bo "znowu w  życiu mi nie wyszło". Myślenie samodzielne naprawdę nie boli :hmm:

2 godziny temu, qrek1 napisał:

trzeba być trochę nie spełna, żeby nie kumać że nie porównują głodu i kart tylko brak czegoś i braku czegoś. I krytykuję pitolenie, że jak mamy wolny rynek to znaczy że nie można mówić że jest źle.

A co tu jest do rozumienia, gościu wprost porównał sytuację z GPU do głodu i klęski żywiołowej. Nie wiem czego nie zrozumiałeś. Następny znowu skalperstwo do sutenerstwa, tak wiem wiem to tylko analogia, ale jednak dla mnie trochę nie na miejscu. 

A co Ci daje gadanie że jest źle? Oczywiście możesz gadać nikt Ci nie broni. Ale od tego gpu Ci w budzie nie przybędzie. Zamiast gadania można też działać i wykorzystać wujową sytuację na swoją korzyść. Ja rozumiem że ty wybierasz gadanie, ja wole działać ot taka różnica. ?

Edytowane przez dadi82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czerwcem i lipcem to mówią tak tylko osoby które wieszczą co 3 miesiące upadek krypto, wiadomo było że to tylko chwilowy dołek, poważne załamanie krypto jeśli już ma być to będzie to przejście etherum Proof of stake, wtedy coś się może podziać. Kto chciał kupić kartę w miarę normalnej cenie to kupił właśnie na tym dołku który się zgrał z wyjściem 3080ti i wypuszczeniem dużej ilości kart LHR.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...