Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1045 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Zhao napisał:

Bycie  dobrym cały czas jest nudne - warto raz na jakiś czas przejść na złą stronę mocy i powąchać plik banknotów :rotfl:

Hehe... wiesz. Ja się kompletnie do tego nie nadaję (aczkolwiek po 15x pewnie bym "okrzepł").
Stresuje mnie przy takich zakupach wszystko - włącznie z transportami / kurierami / czy coś się nie posra po drodze "nie z mojej winy" (nie ważne).

To był ŁAŃCUSZEK /nie/fortunnych zdarzeń.

1. Najpierw - kompletnie niezainteresowany przesiadką na 3080 (poza zasięgiem finansowym) czytam sobie na luzaczku wątek... dla sportu.
2. Czytam, jak to idą używki 3070 nonLHR za milijony (typu 6400 pln)😲
3. Pojawia się okazja od @marian666666 (jeszcze raz dzięki!) na tego super turbo lux torpeda mitycznego TUFa w cenie tych "zawyżonych" używek 3070nonLHR.
4. Akcja! Kliknął, zadzwonił, kupił... i pizzdeczka! 6.2K z konta frrr... mleko się rozlało ;) ... trzeba gonić 3070 - a tu... ni chu chu! - nie idzie! :hmm: - cóżem ja uczynił! 🤪
5. Krypto leci na mordę, odblokowują kopanie na 100% na kartach LHR, rtx promocja w Media - w ciągu jednego tygonia te rewelacje!  (KURWOOF TYSIONC!!!) :mad3: TERAZ? Serio? jestem w zadzie! 
6. Z boolami i pomocą ludu - 3070 zeszło i - jakby wrażeń było mało - Xkom - "mamy dla Pana Inno3D zamiast TUF" - no serio? Nie można było 10 dni wcześniej? 13 miechów czekałem! :)
6. TUF (ten mityczny!)  :) w kompie - grubas - w dobrej kasie - ale jednak drogi (!) vs taki Inno3D z Xa!
7. TUFa... można jeszcze odesłać... co tu czynić! Co tu czynić ?!? :hmm:
8. Inno 3D - 2 lata gwary - kurde Lipton!!! :( Zostawić sobie kartę z 2 latami gwary (?) - serio? PCMR i 24mce? :hmm:... mając 3 lata i TUFa w budzie!? Co tu czynić? CO TU CZYNIĆ?  
9. Inno 3D można przecież pogonić !!! (ale 2 lata gwary! nie uda się). "Co Ty JeRRy - tego nie pogonisz! To jest amelinowe! Za 5K może puścisz... " (Imo też nieźle). ;)
10. Inno kupił - sprzedał w 24h (za gruuuubiej niż wyroki Laba!).

Tadam! KURTYNA.

Ja się kurde nie nadaję na takie jazdy! ;)
EMERYTURA! ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Wiesz. Jakem żyję, nie miałem sytuacji, że kupiec jedzie po coś, co wiezie kurier i w stresie zerkasz, który stanie w drzwiach pierwszy (?) :)
I czy obaj / razem, kwiatami nie będziemy wspólnie witać kuriera! ;) 

W dawnych studenckich czasach wylicytowałem na allegro 2 budy chiefteca za jakieś grosze o chyba 3 rano.
Jedną wystawiłem od razu na tweaku i finalnie z kupcem jechaliśmy tramwajem po budy do kolesia z allegro.
Zapłacił mi za swoją, a ja na jego oczach zapłaciłem mniej za obie i jeszcze nie miał do mnie absolutnie pretensji 😆
To jest scalping, a nie to co teraz... 

chociaż nie sprzedawanie miejsca w  kolejce po karty w xkom to jednak wyższy lvl był...

Edytowane przez Tomcat
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Tomcat napisał:

W dawnych studenckich czasach wylicytowałem na allegro 2 budy chiefteca za jakieś grosze o chyba 3 rano.
Jedną wystawiłem od razu na tweaku i finalnie z kupcem jechaliśmy tramwajem po budy do kolesia z allegro.
To jest scalping, a nie to co teraz.

Panie kurła teraz to się wszystko z domu robi w ciepłych kapciach przy użyciu komputerka Ja nigdzie nie wychodzę kurier tylko podjeżdża bierze adres i sruu :rotfl:

7 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Tadam! KURTYNA.

EMERYTURA! ;)

Przesadzasz jakby się okazja trafiła to byś to zrobił znowu..:rotfl:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Tadam! KURTYNA.

EMERYTURA! ;)

Co nie zmienia faktu, że:
- przeskok suchą stopą z 3070 nonLHR rocznej używki (paździerzowej) PALIT na 3080 nówkę (kutowy) TUF! (bingo)
- zostało na dużo więcej, niż na waciki dla Krychy na koncie.

UDALO SIĘ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Co nie zmienia faktu, że:
- przeskok suchą stopą z 3070 nonLHR rocznej używki (paździerzowej) PALIT na 3080 nówkę (kutowy) TUF! (bingo)
- zostało na dużo więcej, niż na waciki dla Krychy na koncie.

UDALO SIĘ! ;)

Zobaczymy ile w grudniu będzie warty rtx 3080 STRIX OC non LHR. 
IMO albo ~10-11 K PLN, albo 5-6K PLN. Jest jeszcze opcja z w grudniu będzie te ~10K a w styczniu lutym już "tylko" 5-6K :E
Inna kwestia że coraz rzadziej myślę o jej upłynnieniu tym bardziej jak będzie "tania". 

Dużo zależy od tego czy i kiedy odblokuje się ją w ~100%

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, dadi82 napisał:

Zobaczymy ile w grudniu będzie warty rtx 3080 STRIX OC non LHR. 
IMO albo ~10-11 K PLN, 

Obstawiam to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Niby tak.
Jednak marna to pociecha vs to, że jeden z forumiaków był tym Inno3D mocno zainteresowany i... :(

Za ile poszła, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, dadi82 napisał:

Inna kwestia że coraz rzadziej myślę o jej upłynnieniu tym bardziej jak będzie "tania". 

I dobrze! Nie idź tą drogą!
To się trzyma, to się odkurza, to się ogląda, to się pieści! ;)

2 minuty temu, Red_October napisał:

Za ile poszła, jeśli można wiedzieć?

Nie będę wrukwiał ludzi...
kupiłem za 3587 pln (3.6K).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche z innej (jak historie Jerrego) beczki.

Dzisiaj miałem chwilę karte której prawdopodobnie nikt już prawie nie ma w domowym komputerze bo wszyscy sprzedali w odpowiednim momencie gornikom z zyskiem rzędu 2-3 tys. zł

mowa o 3070 MSI X Trio , tak, ta legendarna

włączyłem TimeSpy i włączyłem Furmark, otworzyłem obudowę i ten tego a karta jechała na minimalnych obrotach

ogólnie mówiąc pierwszy raz widziałem kartę która jest tak cicha ... to jest kurna chata absolutny majstersztyk : ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

UDALO SIĘ! ;)

I teraz można psychicznie "oddychnąć" :)

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, maras2574 napisał:

I teraz można psychicznie "oddychnąć" :)

Już mam w bani gararetę! 🤪

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Już mam w bani gararetę! 🤪

Ważne żeby umieć znaleźć się w nowej sytuacji, a nie płakać, ze nic nie można kupić. U mnie impulsem było anulowanie zamówienia przez euro na 3060ti, które po 7 miesiącach jednak zrealizowali. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, mam prośbę, jak piszecie które macie miejsce w kolejce to piszcie też o której przyszedł pierwszy mail z x-kom (przychodzi praktycznie natychmiastowo). Szukanie czegokolwiek w tym wątku to jak szukanie igły w stogu siana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kris194 nie wiem czy to ma znaczenie po tym jak Jerry dostał kartę a był daaaaleko w tyle do osób które nadal czekają :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Zhao napisał:

@sxgn Dokładnie - przecież jest im to na  rękę.. przeciągać ile się da.. a potem ups nie wyszło sorki staraliśmy się:rotfl:

Część osób voucher wykorzysta i X jeżeli dołoży do jakiegoś produktu to pewnie wiele mniej niż do sprzedaży teraz 3080 po cenie z premiery, część osób voucher oleje. I tak interes się kręci. 

Swoją drogą, czy jest tu ktoś, kto w ciągu ostatnich 6 msc 3080 Strix OC?

I tak i nie. Mogli dawno poutrącać te zamówienia, jak zrobiła to reszta sklepów.
A jednak gniotą temat. Jak po grudzie, ale gniotą.

Teraz to już raczej pozorne działanie działanie, niż staranie się, żeby klient był zadowolony.

Miejsca w kolejce spadają, bo ludzie biorą vouchery (większość pewnie już dawno ma kartę), kart wysyłają jakieś pojedyncze sztuki (3080), i tak dociągną jeszcze rok, jak już nie będzie 30XX to już nie będzie ich wina ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tadam! KURTYNA.

EMERYTURA! ;)

Przecież te karty się sprzedają same jak się nie ciśnie na maksymalny zysk, kupno "przepłaconej" 3060Ti w grudniu zeszłego roku to był najlepszy biznes jaki kiedykolwiek zrobiłem na sprzęcie PC. 

Kupiona za 2600, paździeż Zotaca. 2 miechy później pchnięta za 3500 do górnika, poszła dosłownie w godzinę xD. Kupiony 3070 Gaming za 3800. 3070 troche krypto wykopała, poszła teraz w moment za 5500, kupiłem 3060Ti Vision po cenie olxowej. Finalnie karta wyszła za darmo a hajs w kieszeni się rozmnożył. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Ogider napisał:

nie wiem czy to ma znaczenie po tym jak Jerry dostał kartę a był daaaaleko w tyle do osób które nadal czekają :E

bo te kolejki można o kant .... rozbić !  Nie wiem który raz już to piszę. Tutaj macie mój przykład, maile z 22 grudnia, a 23 grudnia odbierałem kartę w salonie. Z tych 4 tysięcy jeszcze poprawili potem na 120 miejsce czy coś takiego, nie mam już tego maila

kY9KJyx.jpg

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, maras2574 napisał:

bo te kolejki można o kant .... rozbić !  Nie wiem który raz już to piszę. Tutaj macie mój przykład, maile z 22 grudnia, a 23 grudnia odbierałem kartę w salonie. Z tych 4 tysięcy jeszcze poprawili potem na 120 miejsce czy coś takiego, nie mam już tego maila

No to przecież mówiłem, a Ci w te kolejki jak w papieża zapatrzeni :E

Swoją drogą to sprawiedliwe by było anulowanie zamówień, skoro nie mają towaru na stanie lub propozycja aktualnego odpowiednika w danym momencie, nie pasuje - oddajemy kasę (jak ktoś przelał) albo bon na jakąś kwotę (nie 1k) jak ktoś brał pobranie, czy odbiór w sklepie. Ewidentnie sytuacja sprzętu przerosła wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Ogider napisał:

@Kris194 nie wiem czy to ma znaczenie po tym jak Jerry dostał kartę a był daaaaleko w tyle do osób które nadal czekają :E

Na moje oko to działa tak, że jak ktoś "ma szansę" na realizacje (jakieś sensowne miejsce w kolejce), to czeka - i nic mu nie proponują, bo... może niebawem się doczeka. 
Jak ktoś jest "poza setką" oczekujących, to jest dalece prawdopodobne, że się nie doczeka - więc proponują produkty zastępcze (czasami "ułomne", nieschodzące noname i z pewnością nie tak "prestiżowe", jak TUF czy inny SRIX) - i to też ma sens.

Weź pod uwagę, że to tak "super" wygląda tylko na pierwszy rzut oka.
- czekasz 13 miesięcy na TUF
- dostajesz propozycję karty "krzak" - takiego Inno3D vs "mityczny" TUF (krzak przynajmniej w mniemaniu userów / potencjalnych kupców - bo może okazać się całkiem OK, jak np. mój Palit - ale to inna bajka)
- każą sobie do tego dopłacić 300 pln (!) do karty gorszej i po oczekiwaniu 13 miesięcy
- ten proponowany w zastępstwie Inno3D ma tylko... 24 mce gwary (!) vs 36 mcy gwary TUF

Zostawić sobie (?) kartę gorszą, z gwarancją o 1/3 krótszą, i z dopłatą 300 pln? (czy jednak czekać na TUF?)
Sprzedać z w/w "wadami" (= trudne), gdy na OLX zobaczysz w towarzystwie swojego ogłoszenia 15* TUF i 20* GB? (sprzedaż takiego Inno3D - też nie takie hop - teoretycznie).

Pomijam aspekt tego, że ten Inno3D, to zapewne zupełnie spoko konstrukcja (tak myślę), ale bez tak rozdmuchanego PRu, jak topowe ASUSy - co przełoży się zapewne na utrudnienia w jego upłynnienia, gdy zechcesz ją sprzedać (bo to nie ASUS ani MSI).

Ciekawostką natomiast jest to, że mają w ofercie (po wbiciu nr z tabliczki znamionowej) TE SAME KARTY (te same symbole), które różnią się TYLKO gwarancją 24mc vs 36mc (ot cała różnica).
I to tylko X-kom takie ma "warianty". Gdziekolwiek nie sprawdzisz na stronach innych sprzedawców - te Inno3D ma zawsze 36mc gwary - więc nie kumam, co to za kombinacja (tylko u) Xa. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do inno3d to miałem już ich kilka kart od zamierzchłych czasów, a ostatnia to był gtx1070. Nigdy się nic z nimi nie działo, spokojnie działały u mnie po 2-3 lata i szły na sprzedaż. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Weź pod uwagę, że to tak "super" wygląda tylko na pierwszy rzut oka.
- czekasz 13 miesięcy na TUF
- dostajesz propozycję karty "krzak" - takiego Inno3D vs "mityczny" TUF (krzak przynajmniej w mniemaniu userów / potencjalnych kupców - bo może okazać się całkiem OK, jak np. mój Palit - ale to inna bajka)
- każą sobie do tego dopłacić 300 pln (!) do karty gorszej i po oczekiwaniu 13 miesięcy
- ten proponowany w zastępstwie Inno3D ma tylko... 24 mce gwary (!) vs 36 mcy gwary TUF

Zostawić sobie (?) kartę gorszą, z gwarancją o 1/3 krótszą, i z dopłatą 300 pln? (czy jednak czekać na TUF?)
Sprzedać z w/w "wadami" (= trudne), gdy na OLX zobaczysz w towarzystwie swojego ogłoszenia 15* TUF i 20* GB? (sprzedaż takiego Inno3D - też nie takie hop - teoretycznie).

Ale to chyba tylko Ty masz takie rozkminki ;) bo inny spojrzy na Ceneo, zobaczy ceny 3080 w wysokości 7k i nie będzie dumał cy Inno3D za 3700 jest złe czy dobre, jak i tak zaraz to puści na handel ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, xtn napisał:

Co do inno3d to miałem już ich kilka kart od zamierzchłych czasów, a ostatnia to był gtx1070. Nigdy się nic z nimi nie działo, spokojnie działały u mnie po 2-3 lata i szły na sprzedaż. 

Ja miałem od  Inno3d gtx 465 i odblokowałem na pełna 470kę.
Suszara była, bo turbinka ale chyba najbardziej opłacalny zakup karty jaki miałem ;)

Poleciała na wodę i bite 3 lata pracowała wykręcona na maxa i poszła dalej w świat ...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi