Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1030 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Lamaboi napisał:

Link?

Już dawno ich nie ma.

Teraz po olx i allegrach pewnie większość lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, sxgn napisał:

Już dawno ich nie ma.

Teraz po olx i allegrach pewnie większość lata.

3080ti?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Valeri napisał:

a Jak tam z gwarancją ? Zawsze unikałem takich sklepów

2 lata masz GW masz na amazonie.

1 minutę temu, Lamaboi napisał:

3080ti?

Tak.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Pitt_34 napisał:

Karty szybko się pozbyłem , właśnie że względu na to co opisałem wyżej.  Pisałeś ,że testowałeś w kiepskich warunkach , obudowa, wentyle itp. to ja Ci napisze , że moja karta była w budzie z sygnaturki i niestety takie wyniki osiągała, także ten test paru minotowy , który tutaj wrzuciłeś nie odzwierciedla tego jakie ta karta faktycznie ma temperatury itp. 

Napisze jeszcze raz, karta nie jest godna polecenia a już tym bardziej koledze z forum. Wysokie temperatury, głośność nawet po UV. 

A Ty pisz dalej swoje bajki. 

Bez UV też nie miałem takich temperatur, więc innego wytłumaczenia nie ma, jak wadliwy model.

A ktoś Ventusa poleca ? Za 6600zł ?  :E

Nie wiem po co miałbym to robić, wystarczająco bajek się tu naczytałem przez kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie za 3080ti bym nie narzekał tylko brał. Zawsze można odsprzedać jeśli nie podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Lamaboi napisał:

W tej cenie za 3080ti bym nie narzekał tylko brał. Zawsze można odsprzedać jeśli nie podpasuje.

Były dostępny w poniedziałek do godziny około 10:30-35.

Na swojego Tuf narzekasz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, toph napisał:

Najlepsze jest to, że to jakiś premium obecnie, a jedyne co robi to obnaża patologię dotychczasowego rynku gpu.

Za co Ci board partnerzy wgl biorą pieniądze? Nakładają radiator, jakieś dziadowskie wentyle i brzydki shroud, w najlepszym przypadku z jakiejś cienkiej blachy. Nawet nie potrafią dopilnować umieszczenia właściwych termopadów.

Deshroud mody jak i ta Noctua edition (w której shroud to po prostu adapter do wentyli 120mm) wyraźnie pokazały, że wpakowanie (niekoniecznie najlepszych) generycznych wentyli 120mm poprawia wydajność chłodzenia i obniża poziom hałasu, a ludzie nadal sobie marszczą do Strixów.

Dziwię się, że producenci kart nie obrali ścieżki pakowania zwykłych wentyli 120mm, przecież dla nich to by też było tańsze niż projektowanie customowego wentylatora zintegrowanego ze shroudem. A jeżeli koniecznie potrzebują jakiegoś stopniowania, to nadal mogą je osiągnąć różnymi rozmiarami radiatorów i jakością wykonania shroudów/adapterów.

Może chodzi o to, żeby statystyczny konsument po wyjęciu z pudełka miał do włożenia i gotowe — co jakoś nie powstrzymuje Intela i jego użytkowników przy procesorach z odblokowanym mnożnikiem. Do kart dla entuzjastów spokojnie można byłoby dać gruby radiator na wierzchu i klipsy na wentyle o standardowych rozmiarach.

Do pewnego stopnia pewnie chodzi o to, żeby karty zajmowały mniej slotów, bo wiadomo, że blower z wgłębionym wentylem będzie cieńszy, no ale na dwu- i trzywiatrakowych konstrukcjach wentyle są już raczej nakładane górą, a nie wpuszczane w otwory w radku, więc to jest bez sensu.

Co jeszcze otwiera oczy, to czasem spojrzenie na bardzo podobne chłodzenia na dużo niższych kartach tego samego producenta — leczy człowieka ze złudzenia high-endu.

Edit: ktoś inny poruszał kwestię budżetowego grania, czyli poniżej 3060. Podobno AMD ma wypuszczać niedługo 6500. Jeśli tak, to pewnie nVidia puści desktopowe 3050(ti) albo zagra zombie 2060. Z zombie 2060 12 GB taki 6500 mógłby mieć ciężko konkurować.

Tylko nie wiem, czy to będzie dla graczy dobre, bo może jestem pesymistą, ale coś mi się widzi, że te nowe słabsze karty mogą przejąć półkę cenową 3000, a wtedy 3060 i 6600XT mogą sobie spokojnie poszybować na 4000 i 4500 zł. Bo ktoś, kto ma do wydania akurat 3000 zł, a starczy mu 3050/6500, to kupi 3050/6500.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MSF Koi napisał:

Za ~~6420 + 30 na mailbox macie tufa z amazonu, a czaicie się na jakiegoś ventusa xd

ASUS TUF Gaming NVIDIA GeForce RTX 3080 V2 OC Edition Grafikkarte weiß: Amazon.de: Komputery i akcesoria

One szybko znikły i ta promka to była parę dni temu.

Tak z ciekawości, jeżeli ktoś używał: jaki hashrate można na tej karcie osiągnąć dla ETH (np w ethermine)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lukaszgos napisał:

Co jeszcze otwiera oczy, to czasem spojrzenie na bardzo podobne chłodzenia na dużo niższych kartach tego samego producenta — leczy człowieka ze złudzenia high-endu.

Pierwotnie miało być odwrotnie. Kiedyś słabsze karty były małe, a mocniejsze były duże. Było to wtedy poczytywane jako wada (bo wygina sloty, obwiesza się i nie mieści do obudowy) ale konieczność. I nagle jakieś pazdzierze typu 650Ti zaczęły dostawać coolery wyglądające przynajmniej z zewnątrz jak te same co na np 670...

Ale żeby tak tylko nie biadolić, to postęp jest. Miałem 280X Gigabyte z 3 wentylatorami, teraz mam 3060ti z bardzo podobnym TDP. W tym jak działa (temp vs hałas) jest przepaść. Choć oczywiście Gigabyte jak to gigabyte z uporem maniaka trzyma kartę na ekstra niskich temperaturach robiąc bez potrzeby suszarkę. To się akurat przez lata nie zmieniło 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Martinique napisał:

Tak z ciekawości, jeżeli ktoś używał: jaki hashrate można na tej karcie osiągnąć dla ETH (np w ethermine)?

Pewnie taki sam ja na innych RTX 3080 LHR, bo zegar GPU (a w konsekwencji też chłodzenie) nie ma w przypadku ETH większego znaczenia (w najgorszym przypadku trzeba by wymienić pad). Czyli tak ze 60-70 MH/s.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Doamdor napisał:

Na swojego Tuf narzekasz ?

Narzekać? Nie całkiem. Grać w 4k/60fps na maks. detalach to dla mnie nowa jakość po przesiadce z gtx970 - tyle że będąc osobą która naprawdę rzadko wymieniała gpu, i po przeczekaniu prawie dwóch generacji kart graficznych, mam trochę wypaczone(być może przestarzałe) oczekiwania co do temperatur i poziomu głośności chłodzenia. W trybie silent jest faktycznie cicho, ale patrząc na temperatury jakie osiąga karta przy zamkniętej budzie, czyli ok. 79°C gpu i 88°C pamięć, czuję pewien dyskomfort. W trybie performance jest trochę lepiej, temperatura gpu jest w granicy 70°C a pamięci 82°C. Wydaje mi się że to wina budy z ograniczonym airflow. Planuje wymianę przednich wentyli na cztery Phanteks T30, i jeśli to nie pomoże wymianę całej obudowy - szkoda tylko że wybór obudów micro-atx z dobrą cyrkulacją powietrza jest tak skromny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RTX 3080Ti to nie jest karta energooszczędna, a wysokie temperatury na rdzeniu jeszcze bardziej podbijaj jej pobór prądu.

UV + krzywa + wymiana wentylatorów powinno przynieś lepsze wyniki. Jak to cię nie będzie satysfakcjonowało, to szukaj obudowy z wentylatorami na dole.

Fractal-Design-Torrent-Black-RGB-TG-Ligh

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Doamdor napisał:

RTX 3080Ti to nie jest karta energooszczędna, a wysokie temperatury na rdzeniu jeszcze bardziej podbijaj jej pobór prądu.

UV + krzywa + wymiana wentylatorów powinno przynieś lepsze wyniki. Jak to cię nie będzie satysfakcjonowało, to szukaj obudowy z wentylatorami na dole.

Fractal-Design-Torrent-Black-RGB-TG-Ligh

te na dole wpychaja, czy wypychaja powietrze z obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie mam na oku Meshify Mini C... w sumie to ten sam szkielet co Definie Mini C tyle że z bardziej przewiewnym przodem. Ten Torrent wymiata, ale przydałaby się wersja mini :szczerbaty:

2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

te na dole wpychaja, czy wypychaja powietrze z obudowy?

wpychają/intake

Edytowane przez Lamaboi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyniki ma niezłe, jeżeli chodzi o chłodzenie karty graficznej.

f1f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Doamdor napisał:

Wyniki ma niezłe, jeżeli chodzi o chłodzenie karty graficznej.

Jedna z najtańszych z wentylatorami na dole to Krux Anta. Kupiłem dla kumpla na promce xkomu za 249zł, w tej cenie rewelacja. Normalna cena 319-349zł, 349zł to nadal dobra cena za tę budkę. Niestety dobrych zaawansowanych testów przez kompetentne osoby/redakcje w necie brak.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa obudowa, zabrałbym na testy, żeby zobaczyć jakie temp miałby RTX, ale chłodzenie CPU się nie zmieści. 🤪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6 godzin temu, Lamaboi napisał:

Narzekać? Nie całkiem. Grać w 4k/60fps na maks. detalach to dla mnie nowa jakość po przesiadce z gtx970 - tyle że będąc osobą która naprawdę rzadko wymieniała gpu, i po przeczekaniu prawie dwóch generacji kart graficznych, mam trochę wypaczone(być może przestarzałe) oczekiwania co do temperatur i poziomu głośności chłodzenia. W trybie silent jest faktycznie cicho, ale patrząc na temperatury jakie osiąga karta przy zamkniętej budzie, czyli ok. 79°C gpu i 88°C pamięć, czuję pewien dyskomfort. W trybie performance jest trochę lepiej, temperatura gpu jest w granicy 70°C a pamięci 82°C. Wydaje mi się że to wina budy z ograniczonym airflow. Planuje wymianę przednich wentyli na cztery Phanteks T30, i jeśli to nie pomoże wymianę całej obudowy - szkoda tylko że wybór obudów micro-atx z dobrą cyrkulacją powietrza jest tak skromny.

Karta ciagnie ponad 300W i wydziela cholernie duzo ciepla. Twoja obudowa do najlepiej wentylowanych nie nalezy, wiec nie ma sie co dziwic. Moje rtx w obudowach nzxt tez sie grzaly. 
kupilem dwie obudowy z meshem na froncie i problem rozwiazany. W lian li temperatury sa wręcz rewelacyjne. 
Jesli szukasz malej przewiewnej obudowy, to od siebie moge polecic kolink citadel mesh. Tyle ze to nie jest poziom wykonania francali czy lian li. Jednak jak na swoje rozmiary trzyma naprawde dobre temperatury. Obudowa kosztuje 210 zl, warto do niej dokupic ze 3 wentylatory, wiec cena powinna zamkmac sie w 300-350 zl. 

poza tym 70 stopni na gpu i 82 na pamieciach to nie są zle wyniki. UV na poczatek, jesli nadal wedlug Ciebie bedzie slabo, to kombinuj z obudowa. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:D czyli idziemy teraz w wentylatory RGB dla koparek :D kiedyś człowiek nie przykładał uwagi do wyglądu PC. Teraz PC musi wyglądać. Może koparki czeka ten sam los? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, kowallosu napisał:

:D czyli idziemy teraz w wentylatory RGB dla koparek :D kiedyś człowiek nie przykładał uwagi do wyglądu PC. Teraz PC musi wyglądać. Może koparki czeka ten sam los? :P

On go tak na prawdę kupił do suszenia swojej afro czupryny : ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niecałe 2 godziny i do naprawy. Troszkę słaby produkt. Widać że twórcy za długo nie testowali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, mam możliwość zakupu karty w UK,

Plan jest taki, że kupuję na adres UK, później osoba wraca do PL i przywozi ze sobą kartę.

Jak wygląda kwestia cła i opłacania różnic w podatku? Czy można kartę przewieźć bez problemu przez granicę? Czy będą dodatkowe opłaty?

Druga rzecz, jak wygląda sprawa gwarancji na Amazon? Czy mając rzecz kupioną w amazon.com mogę ją zareklamować w amazon pl, czy trzeba zwracać za granicę? Amazon daje 2 lata gwarancji(?), producent 4. Jak reklamować sprzęt po upływie 2 lat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Pudzi Pudzi napisał:

Czy mając rzecz kupioną w amazon.com mogę ją zareklamować w amazon pl